LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
pa ja sam mislio bar na dva drajvera po 200w, nego ljudi kaze mi drugar dopisivao se sa ovim magarcima iz digikey i traze mu 120 dolara za postarinu. dal je moguce?

ako kupujes preko digikey shipping nije isti za sve zemlje. U gornjem desnom uglu mozes da biras zemlju, a negde na sredini vidnog polja pise koliko je minimalna cena narudzbenice za free shipping ili koliko je shipping (nema free opciju). Na primer za Nemacku ako narucis strips i ostale komponente koje su preko 50 eura, shipping je free. Za Madjarsku i Hrvatsku minimalna vrednost za free shipping je 100 eura... Za Srbiju nema ta opcija vec je SAMO shipping 100 dolara. Jedno resenje je da narucis robu u neku okolnu zemlju ako ti to nije cimanje.
U bilo koju zemlju da porucujes na cenu paketa + shipping ide carina i porez te zemlje na sve to. U Evropi najjeftinije opcije su ti Nemacka i Austrija.

Arrow nema free shipping za Evropu ali ima bolje cene za neke komponente ako se ne varam ili ima odredjene komponente koje digikey nema. :razvaljen::
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
auf zabole me glava od silne peripetije :) gledam sad kako je to moj brat weedetix lepo odradio sa v tac sijalicama, a i ja sam gajio vec g/w sa e 27 tako da ce izbor najverovatnije pasti na e27 :) da ne izmisljamo toplu vodu
verujem da su stripsi full al brate mili teska peripetija doci do njih
 

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
auf zabole me glava od silne peripetije :) gledam sad kako je to moj brat weedetix lepo odradio sa v tac sijalicama, a i ja sam gajio vec g/w sa e 27 tako da ce izbor najverovatnije pasti na e27 :) da ne izmisljamo toplu vodu
verujem da su stripsi full al brate mili teska peripetija doci do njih

Svaka cast za ideju @WEEDetix! Nisam video post dok @Melissa Officinalis nije skrenuo paznju. Hvala!
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Prepušio definitivno, ali tebi hvala u svakom slučaju. Ići ću sa 4x1w UV, po jedna žarulja na svaki zid boksa, i isto toliko IR, pa ćemo vidjeti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tryproton

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
Ej ekipo frend mi nudi for free nesto ovako 20190312_111556.jpg 20190312_111550.jpg 20190312_111532.jpg nasel i specifikacije na netu 20190312_124708.jpg ovo plavo oznaceno.
Pa molim nekog ko se kuzi da mi veli dal se to moze koristit za uzgoj. Hvala
Pozz
Stay High
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@Narcotic kod kupnje drajvera trebas uzeti u obzir da veca amperaza pruza vise mogucnosti. Pogledaj ELG seriju nesto je povoljnija i 2100mA s kojim mozes dobiti 1050 mA, podjelivsi izlazne zice paralelno u dvije grane, 700mA podjelivsi na tri grane , 525 mA sa 4 grane, Voltaza ostaje ista.
Ledgarner filmici i uputstva za drajvere. Mogu se svakakve kombinacije napraviti s jednim drajverom , cob i trake , paralelno i serijsko ozicenje, daj si vremena i oibrati paznju na Vf.
U hrvatskoj imamo zastupnistvo MV , LCR Zagreb , ELG 240-C2100A izasao me 378 kn, tri ili pet godina garancije a strujici vele 20g si miran.
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Da li mogu 4 x citizen clu048 1212 na HLG 185H-C1050A?
Vec ti je japanac rekao da moze, ali bih ja dodao da je ovaj set sa strujom c1050mA u stvari 'tipicna', odnosno preporucena amperaza od strane Citija. Npr. na ovoj struji dobijas manje lumena, ali imas bolju efikasnost (l/w) i 'kvalitetnije' svijetlo (pogledaj tabele na Ledgardener), niske temp. chipova sto daje jace svijetlo i garanciju za dugotrajno koristenje. Ja slucajno imam isti set, izuzev sto je amperaza na drajveru 1400mA, ali dobrim dijelom growa dimam na malo manju struju ovisno o potrebama. Obzirom da ti driver ima oznaku 'A' to znaci da posjeduje integrisani potenciometar koji lako stimas odvijacem, pa imas mogucnost dimanja do 50% snage. Sretno
 
17.11.2015
252
118
43
ljudi, imam pitanje.. box 1,5 x 1,5 x 2 u visinu, sklapam neki diy od e27 ledova, 600w ukupno odprilike, izjedna da je i za vege i cvet, pa sam jurio malo da vidim sta se nudi po kraju, gradu itd.
v tac slabo imaju, i to sto imaju, skupo je, ali ako budete izriciti da je to najbolje pojuricu po celoj drzavi pa gde nadjem najpovoljnije.. :D a ono sto sam nasao, i to bas povoljno, imaju garanciju 2 god, kazu da su sa samsungovim cipovima, ali kapiram da ce to svi da kazu. dakle:
- wellmax 11w 6500K ne videh lumene, njih pominjem samo zato sto su na akciji u kutiji po 3 kom, bas bagatela, inace ne znam ni da li da uzimam 6500k,brat weedetix rece da sklopim ceo sa 3000k opusteno i za vegu i za cvet
- elektro (tako se zove brend) 15w 3000k 1350lm, deluju bas jadno odradjene, na prvoj koju sam uzeo video sam da im je malo curuno silikon pri lepljenju gornje plastike za kuciste, ali im je cena bagatelna :)
ono sto me u sustini zanima (znam da cena znaci kvalitet, ali ponekad i ne)je da li se opterecivati sa brendovima, ukoliko ima lumena koliko mi je potrebno, ima garanciju od 2 god kao i v tac npr, i zadovoljava sve ostale uslove, kelvinazu itd? hvala unapred!
ps, jurim da mi se sve to sto manje greje