LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Dryze,ja sam postavio isto sa WISH-a Full Spectrum za smesne pare,tipa 25-30eura i kontam ako su oni naveli da je 1000watti,neka bude i 3 puta manje to je odlicno.Potrazi sliku koju sam ja postavio,mislim da ta sadrzi 90 komada RED,25 komada BLUE,2 komada UV i 2 komada IR...pa neka bude i cetvrtina navedene snage,tj. 250watti za 25eura...to je dzaba....1 euro=1 watt..hahahaha to mu dodje kao kog indoor grow-a....1watt=1gram ako je optimalno sve od pocetka do kraja
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: čićo mićo

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
Iz Srbije sam.
Prostorija ce biti veličine od 1 x 1.5 x 3, do 1 x 2 x 3 (širina, dužina, visina) znači maximalno 2 kvadrata. Moram da se konsultujem sa ljudima kao što si ti, da mi kažu šta mi je bolje kupiti, i koliko će me od prilike koštati to svetleće zadovoljstvo za 2 kvadrata?
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Iz Srbije sam.
Prostorija ce biti veličine od 1 x 1.5 x 3, do 1 x 2 x 3 (širina, dužina, visina) znači maximalno 2 kvadrata. Moram da se konsultujem sa ljudima kao što si ti, da mi kažu šta mi je bolje kupiti, i koliko će me od prilike koštati to svetleće zadovoljstvo za 2 kvadrata?
Pozdrav, ako planiras uzimati ovakve vrste leda (tzv. bijelo svijetlo visoke efikasnosti l/w) od kojih ti je neke primjere kolega @Stanaccc vec obrazlozio, pokusavaj se voditi pravilom da je za jednu stopu (30x30 cm) potrebno oko 30 wati svjetla jake efikasnosti oko 170 l/w, i to bi bila skoro pa granicna zasicenost fotonima. Naravno, visa efikasnost manja wataza od pomenutih 30w za jednu stopu. Ovo vazi za sve slicne vrste bijelog svijetla (cobovi, q bordovi, stripovi..) i ne vazi za tzv. blurple (pink) panele sa monokromatskim ledicama (Mars, Vipar i sl.).
Sretno
 

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
@Stanaccc Pokrivenosti prostora od 2m2 će biti ok sa ovim panelom? Nekako kontam da su razdvojeni 2 x 2 i dva drajvera, hoće li biti bolja pokrivenost?

@superoperater Hoću da predjem na LED, pa moram još da se edukujem mnogo što se toga tiče. Iskreno nemam vremena u zadnje vreme ni za sebe, pa sam voljan da poslušam savet od vas, i da mnogo ne lomim glavu.
Ja sam i sa HPSom zadovoljan, ali ove vrucine su sve gore, a ja nisam u mogucnosti da budem kod boxa često, zato sam uzeo i autopotove, pa i ovo da resim. Gledam da sebi olakšam grow koliko god mogu. Kada kupim led, onda mi ostaje turbina i filter za tu prostoriju.
 
Poslednja izmena:
13.02.2014
28
44
13
light 250.png
Može l' mi neko reći minimalnu i preporučenu dimenziju boxa na ovo za 1-2 djevojke ( sative ) . Pošto su sve na panelu i sad za sad nemam mogućnost širiti sijalice po boxu proizvoljno.
Ovo je panel vjerovatno homemade neciji 250w COB , 4 ful spektrum i 1 bijela, mogu se palit pojedinačno da radi na 50 100 150...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ne samo Stanaccc Hg, pogledaj postove, ima od vipar, vivar, viper, vibra i vipa.. Prvo je Hercegovina napisao vivarspectrum pa mi je u pp napisao vipar i poslao slike gdje pise stvarno Viparspectrum, zatim opet tu pise vivar, dedeskin odgovara vipar, mr. Smoke vipaspectrum, pa kontam da mozda u tom grmu lezi zec kad je ta niska cjena u pitanje, kao nije nike nego nijke :)) :thumb:
Edit, jel ima tko link za zeus iz eu?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ja pišem Vibra, jer mi je tako memorirano. Ali je Vipar!
Zeus ide odvojeno, driver ispod, A, B i AB.
A se neda dimat, samo pojačavat na samom driveru. B ima oboje! Ima i Zeus compact, koji je u profilu za širenje. Znači, okvir u kojem klizi!
To ti je stranica od LED-tech u Njemačkoj! Nema carine i kroz 3 radna dana, stigne. Ako, ne naručiš prije praznika, pa vikend, ali naručiš u ponedjeljak do petka je kod tebe!
@Jednomsemora - za njega sam čuo da je odlično svjetlo. Samo cijena mu je velika, barem kod nas!
@DROGAN - U LED techu imaš za kupit profil. To nije HLG, nego Zeus. Jeftinije je i dođe na isto, čak on ima deklarirano 212l/w, dok HLG 170ak. Uz Zeus kupiš profile, u kojima se paneli pomiču, klizanjem. Tako, da možeš napravit profil iznad boxa i micat panele po potrebi! Screenshot_20190704_165642_com.android.chrome.jpg . Nači češ ga pod "sistem bundle".
 
Poslednja izmena: