LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Dajte ne drobite:)
Nemožeš uspoređivat COB pločice i Marsov COB!
To je prvo, a sa COB pločicama, po vašem si moš dupe obrisat(ispričavam se na jeziku) Pogledajte prilog 290199Gađam ptice sa njima, koliko su dobre!!!!
@dedskin i @Dreser, COBovi nisu svi isti! Šta je najgore, nisu ni blizu!
@Dreser - jer stvarno misliš, da bi @Jednomsemora, bacao novce, da može za kikiriki uzet COBove? Ili da dedskin napravi premijeru, video, XXX, šta več... da bi kupio panel?

Po meni je isto to, kada netko pametuje, jer nema love!
Jesi vidio Mars COB uživo ili na YouTube-u?
Jel itko od vas, uopče isprobao svjetla, osim kineske robe na kile?
@Dreser - COB pločice ti mogu dati biljku, ali ih istovremeno pali! Iz razloga, jer su za druge stvari!
Koliko košta HPS 600w sa prigušnicom i starterom?
To bi značilo, ako ti možeš gledat film na crno/bijelom tv u, da bi svi mi trebali bacit smart tv?

@Jednomsemora - če nakon 1 growa otplatit oba Marsa, jer sa pločicama i Viparspectrom iz 99' možeš dobit biljku, ali da bi pušio i osjetio, moraš kupit djiku!
Da bi se vrhovi razvili, pločice moraju biti jako blizu, ali onda osuše thc, pa dobiješ drek!

@Dreser -staviš link svog dnevnika, kao neku usporedbu, a neznaš koje sjeme imaš! Pogledajte prilog 290202
Ljepe su biljoze, ako su još žive!
Ja sam probao sve jeftinije verzije svjetla i večina toga je u ovoj temi. Došao sam do zaključka, da neke stvari, jednostavno vrijede, više od drugih.
Vi kao, da uspoređujete toplu vodu, jer neželite niti specifikacije pročitat!
Stanac,valjda si procitao u mom dnevniku za strain....U pravu si za prve dbe od kojih je jedna odmah lipsala,a drugu sam sam upropastio neznanjem,ali sada imam dva Sweet Skunka...ne mozes da kazes da ne znam sta gajim.Drugo,naravno da nije isto Mars ili LED sa WISH-a od 3-4eura,ali druze,nemaju svi 250e za 100watti,a i da imam ne bih dao,jer kontam da za te pare mogu da uzmem vise watti istog kvaliteta.U pravu si sto se tice kvaliteta,ja u hodu budzim svetlo,nemam odmah za sve.Trebalo bi da se napravi neka berza kupo-prodaje,razmene,itd opreme ovde(ako je zakonski moguce)....to bi dosta pomoglo novim ili clanovima koji nemaju dovoljno para za sve da bude tip top.Ja sam malo preterao sa onim uporedjivanjem svetla od sinoc,to je cinjenica.Ali moze se izgurati sa nekom kombinacijom LED-a,CFL-a ili HPS-a....naravno da nece biti isti kvalitet ,ali sta sad...polako,sledeci grow ce biti bolje.Respect matori i sutra cu da ubacim slike da vidis Skunk,jedna mi je malo klonula....pa ako te ne mrzi da pogledas i da mi kazes sta je ako mozes.::grupnjak:: PEACE
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Trebalo bi da se napravi neka berza kupo-prodaje,razmene,itd opreme ovde(ako je zakonski moguce
Imas to u ovoj istoj temi
Stej haj
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Imas to u ovoj istoj temi
Stej haj
Hvala ti brt.Ovaj forum je ogroman,nisam imao pojma,a nemam toliko vremenada pregledam.
:respect:
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Da li mislite da bi se isplatilo izraditi novi panel sa kvalitetnijim diodama? Sada trenutno koristim panel sa 12x E27 12W sijalice + 2m LED trake od 14.4W/m.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Sijalice su ok i najbliže ovom skupljem svjetlu(da se tako izrazim), ali trake ti baš i neče pomoč!
Rađe dodat, još koju sijalicu!
 
11.08.2019
2
2
3
35
Pretpostavljam, da nije Elite verzija! Bestva elite 600 i 1200 je jedini panel od Bestve koji sam isprobao, a da valja!
Onaj od 1000w, ti je 200 w outputa ili real watts. Oni rade posao, a ja panel držim i po 70xm od biljaka!
Ti njega približi, ako misliš, da če bolje punit, ali dobit češ preljepe vrhove i suhe ko barut. Jer LED full spectar spali thc.
Ako je ovaj modelPogledajte prilog 283689 nažalost, to je igračka!
Imaš Bestvu elite 600. Ona ima 10 epistarovih ledica i drivere, koji iz njih izvlači oko 3w. Ovi BC verzija su 120$, a elitica 1200,190$.
Elite 600,danas dobiješ za 100$.
Ako je za jednu biljku, to može izvuč! Ali, nema leče, driveri su loši, pa rasipava svjetlost!
Ova čak nema od 10w ledice, nego od 5w.
Imaš Bestva smart i to je več panel. Ali, ispod 400$ ih ne proizvode!
Pazi, da ti zadnja 2 tjedna nije preblizu i iči če.
Znaci brate od besva samo elite verzija uskoro planiram da narucim bestvaod 1000w koji kosta oko 150e pa me zanima da li mozda postoji neki drugi bolji koji bi preporucio za tu cijenu od 100 do 150e
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Nema Bestva elite 1000,samo 600,1200.....
Za te novce ti je bolje uzet quantum board(Zeus, HLG), šta ti više odgovara. Za 150€, dobiješ Zeusa sa driverom, a svjetlo je bolje za uzgoj Canabisa!
Ja sam krenuo sa panelima, ali oni gube na snazi, nakon 5,6 growa! Da ne koristim oba moda non-stop, vjerojatno bi dulje trajale!
Nemoj me krivo shvatit, Bestva se pokazala, neuništivom! Mjesec dana ju nisam gasio, kada sam automate uzgajao. Šibale su grow za growom, ali to mogu i QB, samo oni imaju 5× jaču penetraciju.
Bezveze da ideš unazad!
Samsungove bordove sa L301b bi trebao gledat.
 
15.08.2019
5
4
3
124
Pozdrav svima, novi sam tu i novi kod unutrašnjeg uzgoja.
Planiram kupiti zeus 308 xt plus. Zanima me da li je bolje uzeti hyper red ili bez?
Također, da li se te dodatne crvene lampice pale automatski (tj. da li uvijek gore) ili ih ja moram ručno paliti (npr. prilikom cvjetanja)?
Ako netko ima iskustva, kakav utjecaj ima hyper red? Razlika u cijeni mi nije toliko bitna, već samo koja je bolja opcija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Pozdrav svima, novi sam tu i novi kod unutrašnjeg uzgoja.
Planiram kupiti zeus 308 xt plus. Zanima me da li je bolje uzeti hyper red ili bez?
Također, da li se te dodatne crvene lampice pale automatski (tj. da li uvijek gore) ili ih ja moram ručno paliti (npr. prilikom cvjetanja)?
Ako netko ima iskustva, kakav utjecaj ima hyper red? Razlika u cijeni mi nije toliko bitna, već samo koja je bolja opcija.
ja bih uzeo sa crvenima...3x4 crvene po panelu.....mada ne znam koliki panel uzimas,ali kakogod trebale bi da imaju potenciometar za smanjivanje i pojacavanje crvene boje.
evo ti linka,pa pogledaj:
ZEUS 308 XT PLUS High-Performance KIT 3500k+Hyper-Red (660nm)
Mislim da sam ti bio od pomoci.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
@Drtybstrd -ako ti ne igra ulogu 49€ razlike, dobar je i sa Hyper red ledicama! Ja sam namjeravao uzet sa crvenim, ali pošto sam isprobao običan, uzeo sam još 2 bez crvenih.
Ali ja te crvene,dodam sastrane pa dođe na isto.
Ako uzmeš sa crvenim, reguliraju se normalno. Kada bi htio, da krenu crvene, pa za pola sata, dodaje žute(regulira zoru i sumrak), treba ti dimmer za njega.
Ali, pošto je novi proizvod, kojem je za mjesec dana spuštena cijena, a početnik si, rađe uzmi obično!
Inače, uzeo sam i HLG 100v2,koji je skuplji od Zeusa, a 40w slabiji, 15cm krači, Zeus je puno bolji. LEDice su iste i HLG je poznata firma, pa su im i cijene takve!
HLG ima verziju sa 135w, ali puno je skuplji! Ovaj od 100w me je izašao 20€ više!
Zeus je odlično svjetlo!
Za kontrolu crvenih i žutih, treba ti dodatni driver za crvene!
Screenshot_20190819_120304_com.android.chrome.jpg
2-Channel PCB each channel individually controllable via a separate power supply!

Tu sam se odlučio za običan:)
Može se na jedan, ali onda se pale, odjednom!
 
Poslednja izmena: