LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.546
358
Trebala bi ti 4 takva na 120ku!
220w ti je panel. Ovo 1000w je model! Screenshot_20200729_134530_com.android.chrome.jpg Radi na 600ma,dva noname COBa, tko zna šta je unutra od drivera i ledica?

Minimalno ovakav za tvoj prostor, a i nije skup.
Gledaj da ima Samsunove lm301b ili h, lm561h isto.
COBove bez imena ne kupuj! Screenshot_20200729_135208_com.android.chrome.jpg ovo su specifikacije koje trebaš gledat
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.546
358
Gledaj Quantum boardove!
Nisu skupi, a tvoj box je dosta velik!
Sa dva borda bi mogao počet bez problema!
Idealno bi bilo 4 komada, jer tako su bliže biljkama, ali na slabijoj snazi. Sa dva na 40ak cm od biljaka i malim razmakom između bordova i provjereno može tako. Uvijek se ide na više komada, da se ne gare na više od 70% snage, jer tako duže traju, ali cijene su im postale smješne. Prva kupovima je skuplja radi drivera.

Skini plastiku sa odvijačem, zaljepljena je! Ide lagano...

Ovo su malo skuplji modeli, ali u tom smjeru idu svi proizvođači!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Evo da pitam i ovdje: 450w ledovine, od toga 2x200w Viparspectra plus 3x15w E27 u boksu dimenzija 125x60x200, oće biti previše?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: satarush

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
218
779
93
Pozdrav ledasi, imam pitanje, tj trebam savjet, prebacujem se u cvjetanje uskoro. Imam m dva viparspectra panela (v450), realne snage svaki po 207 W.

Zasada gore oba u veg modu. Kada se prebaci u flowering mode, po uputama pise da treba ukljucit i veg i flower mode. Medutim, kod te situacije, kada gore oba prekidaca, premalo je crvenog spektra.
Slika:
450W-led-grow-light-7.jpg

Ovo je vec poznato za ovaj model no razmisljam kako maksimalno dobro iskoristiti, i evo plan, pa vi vidite ima li to smisla


Opcija 1: moj je plan, buduci da imam dva panela, na oba ukljucit flower, ali samo na jednom imat uklnucen flower + veg, i tako izmjenjivat svakih dan dva taj veg prekidac na svakoj lampi, da bude ravnomjerni broj dana iznad svake biljke. Tako bi poboljšao spektar crvene za cvjetanje, dobio jos malo wata, racunam 200 od panela koji gori fulspectrum+ 100 samo za flower mod.
Ne znam hoce li stvarati problem to sto je npr iznad prve biljke dan-dva upereno 200w iznad, a sljedeca dva dana ce biti 100w dok ce nad drugom svijetlit 200?b
Ili ce to se svakako uravnotezit zbog footprinta (paneli i biljke su jedan uz drugi u istom šatoru)?
Ili sam sve promasio i pisem gluposti?

Druge opcije su:
  • Ukljucit oba samo na flower - ne znam uopce specifikacije svjetla kada radi samo flower mode, ni udaljenost kojubtreba drzati u tim okolnostima.
  • Ukljucit oba regularno po uputama (oba flower+veg) - mislim da je to overkil vatima(400w) za 80*80 prostor, a i ostao bi spektar nepovoljan za cvjetanje
Svi savjeti i objasnjenja su dobrodosli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ja sam prošli grow radio u ormaru 60x50, koristio jedan panel sa oba modusa, i dodao dvije e27 žarulje od 15w 2700k sa svake strane. Nije bilo loše, tih 30w na 2700k je napravilo razliku.

Također, ako ne prodam ove panele da kupim neke quantum boardove, mislim da ću izvaditi 20% plavih dioda i ubaciti crvene. trebalo bi biti jednostavno i jeftino. Htio sam to još prošle godine uraditi ali sam se napušio pa mi se nije dalo, pa sam se sutradan opet napušio, pa prekosutra opet....
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.546
358
Već je netko pitao za isti panel, par strana unazad!
To su COB pločice, jer unutra nema drivera!
Nagruvali su ventilatore, koji se tako ne stavljaju, jer se od topline lopatice, lagano savinu i panel se čuje kao traktor!
To sam napraviš puno bolje, mada te pločice su jako loše. Ali, čemu ta kutija? Poljepe se na aluminijsku ploču i tu ploču hlade ventilatori. Uglavnom, ne isplati se, jer materijal vrijedi cca 10$.cob pločice od 50w su oko 2,3 $, ventilatori izgledaju kao da su več korišteni!

"Ugrađeni digitalni termometar ima sondu koja je na kablu dužine oko 1 m i ona se može podesiti da bude u visini biljaka, tako da meri temperaturu vazduha u prostoru gde su biljke i vrednost se ispisuje na displeju." taj mjerač košta 1.5$ :)
Rađe uzet onaj boom box, barem svira:), a i svjetli:)
 
22.12.2015
12
2
3
33
Pozdrav ljudi,

Naleteo sam na neki LED na kupujemprodajem link pa me interesuje sta vi mislite o ovome? Deluje mi jeftino e sad da li je dobro ne znam, mozda ne bi bilo lose za neki PC Grow ili za neki bas mali box.

Evo screen:
led1.png led2.png led3.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Možda bi mogao da posluži za neki malecni box za vege, u PC teško jer ti treba visina da ne bi pržilo biljke, ja bih pre išao na DIY E27 led panel, 10 sijalica po 10w,10grla, provodnici i klemice ne mogu da budu više od 3-4 hiljade, em dobiješ bolji panel em manje para daš. Čini mi se kao da nema neku pokrivenost.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: miStari