LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Vjerovatno je driver onda ugrađen unutra uz neki dobar pasivni hladnjak sto je dobro.

Znaci količina topline nije problem sada je samo problem snaga svijetla za udaljenost to moras vidit na forumu jeli tko uzgajao sa slicnom opremom ili vidi na youtube jeli tko koristi te ledice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: petarsjena

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.488
358
mislim da čak nema driver. ne znam jel to moguce uopce ali mislim da sam naletio na podatak da je driverless led.
vidio sam to danas u ducanu, bio sam u podne tamo, prodavac mi je rekao da je upalio tu ledicu ujutro kad je otvorio.
isao sam vidit koliko grije, dotako sam ju hladna je bila. hladnija neg moja cfl nakon 15 min rada.

našo sam na njihovim stranicama ovo.
ovaj dp60 je njihov grow tent koji je veličine mog boxa cca 60x40x60. i kaze tu da 2 te njihove ledice na 8 cm od biljke ima prosjecno 428 umol/m2/s svjetla.

EDIT: ima driver al je unutra.
Imaju ac driver i nisu neko rješenje za Cannabis!
Jeftinije i bolje svjetlo su ti stripovi iz Led-techa. Ako nađeš jeftinije, uzmeš te...
Ovi sa lm 281b diodama su jeftiniji, ali isto jako dobri!
https://www.led-tech.de/en/50cm-Alustripe-with-98x-Samsung-LM281B-plus-LEDs-and-connectors
Ili još bolji
https://www.led-tech.de/en/50cm-Alustripe-with-98x-Samsung-LM301B-LEDs-3500k
Zaljepiš ih na neki aluminij ili heatsinc i dva takva za tvoj prostor, taman. Svaki je po 60w i uz njih treba driver, koji je oko 35-45€,ovisi što želiš...
Ja sam kupio slične, kakve si izvadio i nije baš nešto...
U boxu 40×40×160 imam dva i do 50% ih garim, jer sve preko je overkill... IMG_20201106_071446.jpg
Bezveze, da bacaš novce...
Ovi bez konektora se mogu rezat, svakih 7 dioda, pa ako si spretan sa alatom, ne moraju ostat stripovi. Možeš složit panel, mada uz današnju tehnologiju, nije potrebno. Imaju Stradelle u istom shopu...
Čak bi bilo bolje i jeftinije, uzet Enfun board. 80€ sa dostavom. Par strana unazad...

Za ljubitelje COBova. Modul od preko 500w,na driveru od 320w
 
Poslednja izmena:
15.10.2020
25
35
13
Pozdrav thc manijacima
Nemam problem ali imam ozbiljna pitanja.
Da li ima neko iskustvo sa ovom lampom ili sta mislite o ovoj lampi?
Imao bi dve biljke jer tako sam u mogucnosti... da li je dovoljno?
Hvala
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2020-11-30 at 15.26.19.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 15.26.19.jpeg
    250 KB · Pregleda: 64
  • WhatsApp Image 2020-11-30 at 15.25.21.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 15.25.21.jpeg
    237,3 KB · Pregleda: 62
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
15.10.2020
25
35
13
Stigla lampa, fakat brzo! Evo slika otvaranja, radi, osljepio skoro..
Pogledajte prilog 369642Pogledajte prilog 369643Pogledajte prilog 369645Pogledajte prilog 369646Pogledajte prilog 369647Pogledajte prilog 369648Pogledajte prilog 369649Pogledajte prilog 369650
Recenzija kad montiram u box, na prvu super, dugački kablovi...
EDIT MJERENJA...........
došao narihtan na 90w narihtao na 120wPogledajte prilog 369679Pogledajte prilog 369680
Pozdrav. Kako radi? Jel si zadovoljan?
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Računaj max 60x60 prostor jer pokrivenost mu nije neka, mali je.. u drugoj fazi cvjetanja ga najbolje držat na nekih 30cm na full snazi, prva faza cvjetanja na nekih 40cm, početak vegetacije ga staviš na 60cm al ne daj da mu biljka kako raste dođe bliže od 40cm, dok kad krene pumpanje kad može i na 30cm... naravno uz sve ostale uvjete da su blizu idealnog.
Na strani 177, post 3538 sam napravio neka mjerenja pa si pogledaj.
Edit: Ovaj sa samsung ledicama je vjerojatno i malo jači
 
  • Love
Reactions: Grof od Kostolca
30.10.2020
1
0
1
Pozdrav ljudi,
vjerovatno sam fulio topic, ali se nadam da mi neko od vas moze pomoci. Narucio sam LED rasvjetu, ugljicni filter i ventilator iz inostranstva.
Posto je oprema stigla u BiH, dobio sam poziv od speditera koji me pitao za sta se koristi ova LED rasvjeta. Ne razmisljajuci puno, rekao sam
da mi je potrebna za osvjetljenje u radionici, medjutim spediterka je proguglala LED grow lights kako stoji u fakturi, nazvala me i rekla da je ovo
LED rasvjeta za uzgoj marihuane i da ce carinici skontati o cemu se radi tako da joj je potebna IZJAVA sa kopijom licne karte i razlogom za sta cu koristiti
LED rasvjetu (izjava tipa pod materijalnom i krivicnom odgovornoscu izjavjujem da cu navedeni LED koristiti za to i to).

Mislim da bi sama izjava alarmirala carinike koji god razlog da napisem, a bas mi se i nije davala izjava sa kopijom licne karte gdje je moja prava adresa, tako da sam odlucio opremu vratiti.

Da li je neko imao slicna iskustva? Sta mislite da je pametno uraditi u ovakvim situacijama? Trazit cu povrat novca, ali sta da navedem kao razlog?

Hvala unaprijed.
 
  • Angry
Reactions: xx_tani and Big L

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Glup problem ali ipak problem.

Uzmi od prijatelja licnu kartu i neka on napise izjavu. I onda ako ona prijavi prijavit ce njega na njegovu adresu i nema problema (naravno ako on ne uzgaja).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ja mislim da nitko osim vojnog i policijskog lica tebe ne smije pitati dokumente.

Ako si narucio nesto preko špeditera, i unutra nije ništa ilegalno (svijetla hvala bogu nisu ilegalna, bez obzira za sta se koriste), oni nemaju tebe pravo pitati osobnu.

Oni smiju ako sumnjaju da je unutra nesto opasno zvati policiju, no NE SMIJU te pitati dokumente.

Kazi im da neces to kupiti (ako nisi jos platio) pa nek oni snose trosak vracanja, a ako jesi platio, ja bi im rekao da ili nek ti daju stvari koje tebi pripadaju ili ces im zvati policiju za krađu.

EDIT:

evo tlak mi je na 1000 majke mi.

znaci ona je rekla da je to oprema za sadnju MARIHUANE??!! Ja bi ju tuzio za klevetu jebo me pas ako ne bih.

Kako ona zna da ces ti saditi marihuanu? ljudi doma svasta sade, od rajčica, do papričica, do egzoticnih cvijetova sta ne mogu rasti u nasem podneblju.

Stari moj, ti si se usrao bezveze, ja bih se vratio tamo toj špediterki (ocito lokalna dušebrižnica neka) i na lijep nacin bi joj objasnio da ona ne smije raditi to sta radi i da ces ju tuziti

;)

EDIT2:

Ja bih se na tvom mjestu ponudio da zovem policiju njoj, prije nego ju ona zove tebi.
Policija tebi ne smije nista za ta svijetla, moraju ti ih dati jer svijetla NISU ILEGALNA nigdje na svijetu valjda, bez obzira za što BI SE MOGLA koristiti.

A ti ako mislis da ce tebe policija pratiti jer si kupio svijetla, nije ti to samo tako, imaju i oni pametnijeg posla nego pratiti nego tamo šta je kupio lampu.
Ako sebi sadiš doma i ne dilaš i ne hvališ se okolo da sadiš, nemaš brige ;)
 
Poslednja izmena: