LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hesi Hempatia Seedstockers Organics Nutrients Herbies Headshop

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
1.208
9.143
258
Ovaj crveni ti ima nekoliko far red dioda
Samo ti uzima watte i jače se zagrije , a ekipa koja ih je probala, nisu primjetili velike razlike. Mada, kada kupuješ odvojeno, sve što ima basic 240w,driver,dimmer i ostale sitnice, dobiješ besplatno!
Konstrukcija ti je identična sa ovim https://www.led-tech.de/en/ZEUS-LIGHTNING-Basic-240W-plant-light-3500k
A ja kada sam kupovao, sve se lemilo i nije bilo ovakvih ponuda. Samo sistem bundle, a ti dobiješ komad profila, pa možeš tako okrenut bordove. Izbušeni su unaprijed i samo se zaokrenu!
Više ti je robusan ovaj basic 240w,jer u sistemu, dobijaš profile koji su ujedno i heatsinc! (dulje traju bordovi) Basic 240w su dvije ploče spojene, a sistem ima te profile, pa se mogu širit, mjenjat i sl.

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
11.08.2018
26
11
3
Nemoj citirati ako je post direkt iznad tvog!!!
Aha, znaci not worth it, a skuplje je 50 eura bemu misa. Ovaj bundle doduse da kad pogledam kolko zasebno dodje sve ovaj driver dimmer, ispadne da dobijem dzabe. Bum taj uzel onda vjerojatno, pa ih obesim zasebno i nek zice vise u zraku kaj do njih idu od stropa boxa. Nije cijena losa.

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
930
4.802
163
E ljudi, meni nešto nije jasno - u pitanju je Enfun 2x120w paneli.

Ovako, panel je u boksu 40x160cm, dakle svaki panel podjednako osvjetljava 40x80cm prostora.
Lijevo imam u vegetaciji dvije biljke, a ispod desnog svijetla imam stari autos od Dinafema koji bude još 15-tak dana.

Lijevo panel držim na 80cm, desni na cca 45cm.
Oba su u normalnom načinu, tj vegetaciju - nije prebačeno na bloom i crveno svijetlo.

Zajedno troše 135w iz utičnice, znači svaki na cca 67,5w.
I problem je što su oba panela na istom driveru, ovo me muči:

1.) Kad prebacim desni board na bloom fazu, isključe se neke plave ledice, a uključe crvene. No luxi mi ispod te biljke padnu sa 50000 na 10000 luxa!
Da li to ima veze ili zbog crvenog svijetla se više ne gledaju luxi nego oni "pp" nešto brojevi?
Ili bi sad po tome trebao još spustiti panel na razinu da opet bude 50000 luxa?

2.) Kad prebacim desni board na bloom - na lijevom boardu se pojača svijetlo. Točnije, prije prebacivanja je na lijevome oko 20000 luxa što je idealno za vegu, a nakon prebacivanja vrijednost se poveća na oko 35000 luxa, što odgovara tome što desni board slabije svijetli.

U biti, ja sam pretpostavljao da luxi ostaju isti, tj da se uključi dovoljno crvenih ledica da zamjeni tu istu snagu od bijelih/plavih. No očito nije tako.

Sad sam opet desni board vratio na vegu tj 50 000 luxa ispod biljke na cca 45cm, a na lijevome sad imam 20 000 luxa što mi super odgovara radi vegetacije ovih mlađih biljaka.
Mogu tako ostaviti?

Mislim da ću kupiti još jedan driver jer ovo mi stvara probleme kad u isto vrijeme imam i vege i bloom fazu. Sa DIY panelom nije bilo problema jer sam po potrebi isljučio određene pozicije.

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
1.208
9.143
258
Driver ti ne prepoznaje 2 borda i kako na jednom nešto ugasiš, drugi dobije tu struju!
Ne kužim zašto su mješali xp diode na isti kanal, ali jbga... Plave ti imaju puno jači intezitet, a crvene na lux aplikaciji, skoro ništa, što nije točno. Pravi ppfd ti je veči sa plavim diodama, nego crvenim. Lux aplikacija, mjeri samo žutu i plavu svjetlost, a crvena ga zblesira!
Trebao bi držat oba borda na istoj struji, a to ovisi o driveru i broju dimmera!
Uz to 50.000 luxa ti je 950umol/s/m² gdje si u ravnini za Co2
Meni je trenutno u vegetaciji 20.000 luxa i to im je previše!

• Sviđa mi se
Reactions: svejedno

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
386
18
18
34
Pozdrav!
Evo uskrsnuo ja nakon "nešto" vremena.
Gdje ima za kliknut Lumatek Zeus 600w pro 2.9? Da šalju za HR i da je relativno pouzdan shop.

Bizzzo

~ Herbalist ~
Urednik
Grow Support
11.02.2008
3.909
14.200
478
51
Zbrkulja
vutra.org
Moja preporuka je da ako imaš keš odeš na lice mjesta. 10% ide glat :) Nazovi samo prije i provjeri da imaju na stanju. :) Igrom slučaja sam isti panel kupio na ovaj način. Btw, dobrodošao Nazad :) ako ne, hempatia je ok. Možeš eventualno neki popust pričekati malo malo ima nesta. Bliži se i 20.04. :)

04.05.2021
33
53
18
Pozdrav!
Evo uskrsnuo ja nakon "nešto" vremena.
Gdje ima za kliknut Lumatek Zeus 600w pro 2.9? Da šalju za HR i da je relativno pouzdan shop.
Ne znam da li smijem reklamirat pa izbrisite ako je problem.
Ovdje sam nasao malo jeftinije cijene za Lumatek: https://www.botanika.hr/led-rasvjeta/zeus-600w-pro-led
Narucivao sam od njih i pouzdani su. Hrvatska stranica, brza dostava, placanje pouzecem, odgovaraju na e-mail itd.
A Hempatia ima onu foru ''izjednačimo cijenu'' pa mozda mozes i kod njih za tu cijenu uzet.
Oprosti sada vidim da Botanika nema vise na zalihi, imali su donedavno. Mozda bude uskoro :)

• Sviđa mi se
Reactions: svejedno and Bizzzo

beštija

led grower
Prijatelj Foruma
16.03.2012
2.945
14.594
358
Trøndelag
previse je to, naruci ovdje. 7100kn

• Love
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and svejedno

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
386
18
18
34
Hvala svima na komentarima, odlucio sam se za "grow-max.de" opciju. Ovi "nasi" mi se cini puno skuplji i da daju 10% kako predlaze bizzo. A moram priznat da sam i malo ljen za palit auto kad mogu klikat iz fotelje...

• Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and AA22