LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Di su sad masni i stardust!? LED-ice su njihovo područje...
zar nisi skontao da je to samo optička varka,pripomoć,točnije rečeno "šminkeraj":icon_mrgreen:
Nema konkretnog dok se žaruljetina upali,naravno,ukoliko mogučnosti dopuštaju:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
To mene pitaš? :) Meni taj šminkeraj ne treba :) Imam ja svoje 400W :sun2: to mi dost :icon_mrgreen:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Drugari, mislim da sam razumeo, ništa bez grla i ako se ne varam HLC-a jer on može da napravi HTC ;)
Mislio sam da će ceo projekat biti jednostavniji, ali nije.
Hvala, na odgovorima, moram dalje češljati forum i samo slediti vaša uputsva, iskustva ;)
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
Ja sam neki dan surfovao i video zapazene rezultate, tj sa 60w 95mgra. tip je sam napravio sve, znaci komercijala 0.

e sad koliko sam skontao sa ovim namenskim ledicama, odnos snage je za zamenu 400w hps bar oko 250w led i to 80% crvene 10% plave i 10 bele, doduse ima raznih varijanti.
led je dosta pojeftinio! (kupujem da zamenim gu10 na lusteri)
prosle godine sam kupio za 400din kinesku mozda 1w i srnje je neki dan sam kupio za oko 600 din 3w obicna bela i svetli slicno 50w halogena. Iako je kina
radni vek im je od minimum 20k sati pa do 82k sati i ne menjaju se performanse. ali generalno duze traju od hps bar 5-6x
znaci cena je oko 2 evra po watu i ima tendencija pada
aha i ledice No infrared ray and ultraviolet radiation
vidim na pocetku da treba ic i uv, vidjao sam i komplete sa time ali nisam znao da treba. ali u svakom slucaju je pozeljno kombinovati ili sa fluo ili sa hps

kao sto rekoh kinezi su uznapredovali, pa bih samo zamolio da se neko raspita za cenu ovog proizvoda na engleskom (ucio sam ruski pa ne znam da pisem engleski:D)
http://hkhaomai.en.made-in-china.co...11-500lm-Available-in-Red-and-Blue-Color.html
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Druze, postavio sam pitanje oko cene i isporuke, ali mislim da je mrka kapa za Srbiju, zbog carine, dostave, pa ce biti preskupo.
Ima neka druga opcija, ali cisto bela,
i cena je 4 eura, 6kom/12V, cisto belo, made in Europe :)
Po mom proracunu, 6 ovakvih panela (kruznih ili strip) zamenjuje sijalicu od 100W u lumenima i jacini svetlosti

ODGOVOR :
300w grow light(144*2w), unit price is USD265

Power:300W
Led qty: 144 pcs 2W high power led
Input voltage:AC85-265V
Red&blue: 8:1
Irradiation area: 120M²( 5m high )
Luminous flux:10080lm
Size:482x315x70 mm
Net Weight: 7.6kgs
Carton size:540×370×140mm

And the freight charge from Shenzhen to Serbia is about USD 104 by DHL, 3-5 days can arrive.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
a2.gif

2010862288675.jpg

Power: 48 W
* LED Qty: 672 PCS SMD 3528 LEDs
* Working Voltage: DC 24V
* Color Temperature: 2800-6500 K
* Base Type: 600*600 mm
* Luminous Flux: 3000-3500 Lm
* Working Temperature: -30 C ~+ 55 C
* Viewing Angle: 180 deg.
* Lifespan: ≥ 50, 000 hrs
* Color Rendering Index: Ra>75%
* Power Factor: ≥ 0.85
* Product Dimension: 600 *600*13.5 mm
* Material: Aluminum shell + Acrylic
a6.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
bob_sale je napisao(la):
Druze, postavio sam pitanje oko cene i isporuke, ali mislim da je mrka kapa za Srbiju, zbog carine, dostave, pa ce biti preskupo.
Ima neka druga opcija, ali cisto bela,
i cena je 4 eura, 6kom/12V, cisto belo, made in Europe :)
Po mom proracunu, 6 ovakvih panela (kruznih ili strip) zamenjuje sijalicu od 100W u lumenima i jacini svetlosti

ODGOVOR :
300w grow light(144*2w), unit price is USD265

Power:300W
Led qty: 144 pcs 2W high power led
Input voltage:AC85-265V
Red&blue: 8:1
Irradiation area: 120M²( 5m high )
Luminous flux:10080lm
Size:482x315x70 mm
Net Weight: 7.6kgs
Carton size:540×370×140mm

And the freight charge from Shenzhen to Serbia is about USD 104 by DHL, 3-5 days can arrive.

realno gledano to je dzabe :D
ovo sa nekoliko neonki bilo cfl ili na strelu :) recimo oko 70-100w
treba bolje da radi neko philips agro 600w. gledao sam cene lampa je 55-65 evra prigusnica i upaljac oko 60-70e, elektronska je 140e.
lampu menjas 2x godisnje. znaci 120 evra i za 2 god se isplati. mada ne znam za carinu.

a za luxeve isto ima neka prica, tj gledaju se mikromolovi :D
mada i pored svega kazem da sam kupio obicnu belu gu10 od 3w ona meni svetli kao 50 halo, e sad koliko ima luxa...

ima i ovde lepih komada http://speedledlighting.en.made-in-china.com/product-group/CqemkOzvMfcy/Led-par-light-catalog-1.html
iskljucivo crvenih pa u kombinaciji sa fluo, eventualno mh. takodje sto se tice talasne duzine ona je mislim uvek odgovarajuca, ako se kaze red onda je to oko 420-430 (ovo pisem napamet bez provere:)
)
 
25.08.2010
23
3
0
36
Nabasao sam na ovo dok sam trazio informacije o cijenama i efikasnosti LED growa

The Cannabis Grower’s Guide To LED Grow Lights

Te sam na ebayu vec prije naisao na ove LEDice

Pack of 1000, 5mm Clear White LEDs, Ultra Bright LED | eBay

1000pcs 5mm Clear Red LEDs Super Bright LED | eBay

Pack of 1000, 5mm Clear Blue LEDs, Super Bright LED | eBay

1000 komada bijelih, 5 mm, svaka 12 000 mcd
1000 komada crvenih, 5 mm, svaka 9 000 mcd
1000 komada plavih, 5 mm, svaka 7 000 mcd

Po ovom kalkulatoru 12 000 mcd pod kutem od 25° == 1.79 lm po ledici. Nije mi jasno zasto 25° ako cu ih ja stavit pod kutem od 90° sto bi onda bilo 22.09 lm po ledicu...
LedRise - Candela / Lumen Calculator

Po tome ako uzmem 1000 komada crvenih i 1000 plavih sa postarinom me kosta nekih $60. Nisam jos detaljno izracuna, jos uvik proucavam sto kako i gdje, iako mi se cini da cu ja kupi stedne ovog puta a dogodine tek LEDice...

Ima li tko na forumu da je radio LED grow? Vaša mišljenja? Ja iskreno mislim da je LED grow budučnost ali trebalo bi proučit dobro što biljci doista treba a ne samo gledat po našem oku šta bolje sija. To što bolje sija ne znači da biljci i treba...

10\DE\89
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
10\DE\89 je napisao(la):
Ima li tko na forumu da je radio LED grow? Vaša mišljenja? Ja iskreno mislim da je LED grow budučnost ali trebalo bi proučit dobro što biljci doista treba a ne samo gledat po našem oku šta bolje sija. To što bolje sija ne znači da biljci i treba...

10\DE\89
Ranije dok sam istrazivao, primetio sam da mnogi rade sa LED icama RGB, ali mislim da je tu greska. Meni je stiglo iz Kine SMDB 3535 i zadovoljan zam sa njima, uzeo sam WW i W, stim da sam spreman experimentirati sa W ( white ) za fazu vege, dok za fazu cvijetanja i ne bih bas WW jer mi ne deluje da ima taj potreban intezitet.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Naisao na jedan interesantan klip. Vredi pogledati i pronaci na netu rasprave. Izgleda da nova generacija sve vise uspeha ima.

Marijuana Grow Lights - 1.95lbs DRY Medical Marijuana from 4x126 (504) Watt LED Grow Lights!!! .mpg - YouTube

A evo i link od jedne resprave engleski. Ne reklamiram samo mi se cinilo interesantnim ako smeta molim moderatore da izbrisu drugi link.

Marijuana Grow Lights – 1.95lbs DRY Marijuana from 4×126 (504) Watt LED Grow Lights!!! .mpg | Marijauna Growing Resources @ Growsystems.Com

Mnogo im je zanimljiva ova nova serija iako je dosta skupa, svidja mi se 126x Penetrator Pro X- lens od tri w.

Sta misle mislioci?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
1100€ za rasvjetu...previse cak i za preseravanje na nasim prostorima...

Mislim da ledice jesu buducnost, ali tek za nekih 10-ak godina kada postanu pristupacnije i cijenom i mogucnosti nabave...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
daj daj... kakve ledice.. :eek:hno:

radije daj pare za ovo...

[video=youtube;N_VeiZnNgKc]http://www.youtube.com/watch?v=N_VeiZnNgKc&feature=player_embedded[/video]
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Znam da je uzasno skupo ali plazma je probala u 90 ( mozes u kometarima procitati ) i nije uspela zbog velike temperature. Treba ti hladjenje jece nego kod HPS ili isto. Meni je samo zbog jedne stvari interesantan led ( ne da bi se kurcio da izvinete ) a to je toplota. Hteo sam da smanjim buku ali neide ( trenutno 400w CT ), i da ostanem otprilike na istoj w-tazi. Koliko sam trazio jedina stvar u ovome momentu koja se negreje je LED ( koliko ja znam ). A dali je vec neko vido grow sa tom plazmom sta ona moze ustvari? Koliko greje tih 1300 w. Zivim u svom stanu sa familiom ne sa tatom i mamom ( zbog dece bi da smanjim buku ).
Koliko bih dobio sa 1300w, mogao bih citav komsiluk da snabdevam a posle toga lepo otvoriti vrata i pustit plavce da udju i odnesu me ;))). Sve preko 400 w moze da se smatra za komercijalu il 600w. Takav sistem bi trosio brat bratu 1700w sa svim dodacima. A to je malo puno ( iako imas vec danas napajanja za kom preko 1000w ).
Neznam ni sam ali kao sto rekoh meni je zbog smanjenja buke interesantno
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nije da se ne griju uopce ledice...nikada nisam vidio setup sa toliko ukupne wattaze, ni ove novije ledice od 3w, ali siguran sam da i one razvijaju pristojnu temp i da bi se trebalo nekako hladiti...jer ipak je to pola kW...

Iz osobnog iskustva gdje sam radio panele sa malim ledicama mogu reci da njih 200 komada jedne pokraj druge se griju dovoljno da grijes ruke na njima po zimi... :p

Zato se stavljaju metalni hladnjaci na izvode ledica kako bi se odvodila temp...jer to njima moze naskoditi...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
1300w je karikirano.. imaš i po 400w plazma lampe.. ovo je test samo!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Da znam da se greju ( negde procitao nemora bit istina) izlazna temperatura oko 80° LED a HPS 200-300. Nisam siguran nemogu naci sad odakle mi to.
I da moraju imati hladjenje jer im je temperatura smrt. Kazu da greju kao neki tv ekran a i imao sam prilike da stavim ruku na jedan od njih i nepeku ti ruku ( UFO 90w, dok na HPS 400w nesmem staviti ruku ;))). A ti kao sto kazes da si radio sa njima sigurno bolje znas. Nemerem bit pametan ali toliko love sigurno necu izbaciti. Sacekacu jeno pola godine dok izadju dnevnici sa uzgojem da vidim kakav su napredak napravili. Puno se prica po netu al kome verovati. 1 w, 3 w 3cipa, 3 w jedan cip, 60°, 90°, 120°, toliko razlicitih informacija a ni oni sami jos neznaju kako i sta a sto je najvaznije ljudi nece da bacaju pare pa ima jako malo dnevnika a i oni koji su napravili dnevnik koliko je njima verovati ( da je samo LED koristio a ne jos neko dodatno svetlo). Da izbacis tolike pare a dobijes klikere???
Kada budem nasao dovoljno dokaza da jedna 126w moze da mi da slicnu kolicinu kao sto mi sad daje 400w i mogu smanjiti buku onda mi nece biti skupa, al sad da ja finasiram njihova istrazivanja nepada mi napamet ( prvo da se dokazu ).

SiD je napisao(la):
1300w je karikirano.. imaš i po 400w plazma lampe.. ovo je test samo!

;))))

Pogledacu po netu ali koliko se secam po growshopovima nisam video neku reklamu nit mi je iko nudio.
Mozda i nadjem nesto neki dnevni ili tak nesto.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sori kaj ti odgovaram nevezano za tvoje pitanje.. ti se raspituješ za led a ja ti tutam plazmu :)).. nemoj zamjeriti..

a što se tiče kupnje plazme kod nas, ne vjerujem da ćeš to naći.. pretpostavljam daćeš to morat naručivati iz vana... ako uopće budeš. još jednom sorry za pljazmu :))

HPS je ipak HPS.. u kombinaciji sa MH,, ubitačno...

ali ne želim crniti LED.. moguće da će u budučnosti biti efikasnije..
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
SiD je napisao(la):
sori kaj ti odgovaram nevezano za tvoje pitanje.. ti se raspituješ za led a ja ti tutam plazmu :)).. nemoj zamjeriti..

a što se tiče kupnje plazme kod nas, ne vjerujem da ćeš to naći.. pretpostavljam daćeš to morat naručivati iz vana... ako uopće budeš. još jednom sorry za pljazmu :))

HPS je ipak HPS.. u kombinaciji sa MH,, ubitačno...

ali ne želim crniti LED.. moguće da će u budučnosti biti efikasnije..

;)) pa nesto mi se neda da mi neko tuta ( predpostavljam tura ).

Ja samo trazim neku alternativu koja ce se manje grejati od HPS tako da je sve dobrodoslo u raspravu. Nema nepotrebnih stvari samo vise ili manje potrebnih.
Stvarno nisam puno citao o plazmi ali ako je vec bolja od HPS zasto nije zazivela? Cim na netu nema uvezi necega puno ( u nasem slucaju dnevnika ) onda nes nije kako treba ( moje misljenje ). Nisam poverovao koliko njih proizvodi LED ali koliko zavrsenih dnevnika ima sa istim. Mnogi se zale na kinesku robu, a naisao na jedan post da kinezi samo smece izvoze i da kao ta osoba ima super ( kineski ufo je bio u pitanju ) i pokazao slike. Koliko mu verovati? Svakakvih ljudi po netu i ja mogu da okacim slike napravim pricu ali dali je istina. Video na youtube svetla u jednoj sobi LED koji kostaju 10000 €, pa za te pare napravi sobu 10 x 10 klima, Co2, da mozes mesecno 5 kila skinuti, a on ni nije zavrsio grow jer kada je trebalo pokazati konacno koju vrednost je dobio nije smeo da okaci. Pa ni komercijalni groweri nece dati 10000 za nesto sto radja klikere kad za iste pare tri puta vecu kolicinu.
Nazalost ili ne ko bi ga znao promenio BALKAN za drugu drzavu pa mi nepredstavlja problem toliki oko narudzbe necega.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Dosao je i 9 mjesec ove godine i meni su najzad stigle ledice iz Kine.
Dobio sam smd 3528 WW i W.
3528_SMD_LED_Strip_Light_60LED_M.jpg

U pocetku su bile namenjene za box, medjutim u 11 mjesecu necu biti kod kuce na 3 nedjelje, pa nisam ni pocinjao growati, na zalost.
U medjuvremenu sam skoro polovinu kolicine rasprodao i planiram kako naruciti novu kolicinu. Dok sam trecinu razvezao po stanu na napajenje na 12V sa prekidacima, extra je :)
Po mom misljenju je da bi se White mogao iskoristiti za fazu vege, dok za WW ne verujem ( barem na oko ) da je to taj spektar. Ostaje da se proba, sto je mislim sasvim i odlicno za slijedece toplo ljeto.
Inace, kinezi proizvode raznorazne panele za growanje, sa raznim jacinama u watima, voltima. Cene su im extra jeftine. Ostaje cena prevoza i carine, sto im umnogome uvecuje cenu.