LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
SALE dobro si se potrudio mozda i bude nesto mozda klon box pre neg vege :) nego nije tema al bilje ti izgleda nekako sjebano od vode ili lose zemlje.. vidim da na zemlji ima dosta plesni..
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
matia je napisao(la):
Kako nije tema, pitam o LED diodama i njihovom učinku :)

Biljke su u tom boxu od pre neki dan kada sam i napravio reflektor.
Do sada su bile u drugom pod CFL-kama

Ucinak LED-ica cemo da posmatramo u nerednim mesecima, sem ako ne prodam reflektor :), jer je za prodaju i pravljen.

ZOKI je napisao(la):
SALE dobro si se potrudio mozda i bude nesto mozda klon box pre neg vege :) nego nije tema al bilje ti izgleda nekako sjebano od vode ili lose zemlje.. vidim da na zemlji ima dosta plesni..

Hvala Zoki, bum videli.
Nije tema, ali problem je vlaga u starom boxu :(
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
CRORazor je napisao(la):
Ovako ja imam manji prostor pa bi mi se to sve grijalo sa HID , a i neda mi se trazit HID po gradu...
odlucio sam isprobat LED diode.. nego koji raspored tih dioda treba biti tojest uv i ostale koliko %? evo nasao sam da neki lik prodaje diode a sad nez jesu li te preslabe i koliko bi mi ih trebalo


Imam bijele LED diode, zaobljenog vrha, prozirne, promjera 5mm. Ove LED su idealne kao ukrasna svijetla za kuću, oko kuće, na automobilu... Osim kao ukrasna rasvjeta odlične su za izradu rasvjete kuhinjske radne ploče, radnog stola... ili za izvedbu diskretne rasvjete. U većem broju mogu poslužiti i kao kvalitetna i zanimljiva štedna rasvjeta većih prostorija.
Radi se o vrlo kvalitetnim diodama jakosti svijetla 20,000mCd i radnog vijeka od preko 100,000 radnih sati!


Osim bijelih LED dioda imam i diode drugih boja (plava, UV, crvena...).

Ostale karakteristike bijelih LED dioda:
-jakost svijetla: 20000 mCD
-"temperatura" svijetla: (cool white) 6000K
-radni vijek: preko 100000 sati
-kut osvjetljenja: 25°
-radna struja/napon: 20mA / 3.2V-3.6V
-promjer LED: 5mm

Pozz

Kut 25° nisam video da neko koristi obicno 60°, 90° i retko 120°
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Oko tih famoznih LED sijalica,panela mogu da ti pisem romane....ima verzija i prica da nemoze da se sagleda koliko ih je a istina je samo jedna!
Dosta ljudi se ovde (hollandija)vec uveliko prebacuje na ovaj vid svetlosnog izvora,sad kao i u vemu tako i u ovoj stvari uvek ima onih koji bi da zarade dobre pare a da neurade nista.Tako ti je i sa panelima koji su se uveliko pojavili na trzistu sirom sveta.Danas imas panele od 50w,90w,120,156w,200w,240w,300w,400w,600w a koliko sma video jedna americka firma je cak unapredila cip koji napafja lampu od 1000w u spectru 3w sijalica.E sad imamo Evropske Kineze (Lampe pravljene u Kini za evropsko trziste bez Chipa koje sluze svrsi)i Kineske da ti zamazu oci (ko nekad blok 77 u bgd)ili ti prostije receno Drzi vodu dok majstori odu ove lampe iaju kinesko kuciste i gledano su potpuno iste kao predhodno navedene ali za razliku od predhodnih imaju i kineski chip!E to je najveci problem i ono sto je doprinelo da ljudi budu skepticni i kriticni.ja konkretno kada sam kupovao module koje imam od 120w dva komada i ufo od 90w lepo sma uzeo elektronicara koji zna sve oko toga i otisao da kupim covek lepo rasklopio lampu ispitao i dao misljenje,proverili i davanje lumena (lumenmetrom) i to je to.Da nebude dalje zabune cistu racunicu oko lumena na LED lampama koje imaju napajanje 1w po sijalici kazu umni ljudi iz te branse da Led sijalica od 1w daje srazmerni spectar izmedju 80-90 lumena.Dolazimo na racunicu da jedna lampa sa Kvalitetnim chipom (najbolji trenutno na svetu iz USA) koja ima napon od 120w daje 9600lumena.
Jos jedna stvar koja ljude buni a postala je neko zavaravanje ,kazu da ako je napon sijalice 2w,3w i lumena vise da ali samo pod jednim uslovom a to je da najbitnija stavka u tom metalnom oklopu koji na sebi nosi LED lampice te snage ima u sebi CHIP koji ima snagu i daje ono sto se od njega ocekuje!

Pre oko 3 meseca doslo je do male revolucije u ovoj oblasti a to su APOLO led paneli.
Imam coveka iz Amsterdama koji radi uslge raznim distributerima tako sto proba njihove proizvode (inace extermno iskusan covek i znalac) i on je odradio grow sa Apolo 10 lampama i njegovo misljenje i ono sto je dalo na terenu je samo to da je rekao da prosto NEVERUJE da su to LED lampe koje su samo do pre 2 godine bile ko bateriske lampe.Apolo 10 lampa je toliko jaka i mocna da je slobodno mozemo svrstati u kategoriju HPS 1000w.Jos pored svega izasli su i APOLO12,16 i cudo monstrum APOLO 20
E sad kolko para toliko i muzike kako kaze nas narod tako je slucaj i sa apolo lampama koje u sebi imaju 3w led lampice i chipove pravljene u USA i sa apsolutnom garancijom od 3 godine na isti!
Kao sto rekoh moze da se pise u beskonacnost i nebi se sve ispricalo ali evo iskustva ovog mog poznanika iz Amsterdama koji saradjuje sa tim Firmama i njegovo iskustvo kaze ovako:

Super BlackLight 120w 1w led sijalice, 3 G13Haze pod njom 2 biljke bez treninga a treca sa LST prinos ukupni :146 g suve
Apolo 10 3w sijalice 337w snaga panela 3G13 Haze isto kao predhodno sa i bez LST ukupno:411g suve

Eto ja nemam nikakve korsiti ni da ih hvalim a ni kudim samo prenosim ono sto je materijalno dokazano.Mene su paneli 120w 7 band kostali svaki po 290 eura i iskreno se nadam da se necu razocarati.

Toliko od mene a ako imas jos neko pitanje slobodno ga postavi.Pozdrav
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
cane corso winer je napisao(la):
Oko tih famoznih LED sijalica,panela mogu da ti pisem romane....ima verzija i prica da nemoze da se sagleda koliko ih je a istina je samo jedna!
Dosta ljudi se ovde (hollandija)vec uveliko prebacuje na ovaj vid svetlosnog izvora,sad kao i u vemu tako i u ovoj stvari uvek ima onih koji bi da zarade dobre pare a da neurade nista.Tako ti je i sa panelima koji su se uveliko pojavili na trzistu sirom sveta.Danas imas panele od 50w,90w,120,156w,200w,240w,300w,400w,600w a koliko sma video jedna americka firma je cak unapredila cip koji napafja lampu od 1000w u spectru 3w sijalica.E sad imamo Evropske Kineze (Lampe pravljene u Kini za evropsko trziste bez Chipa koje sluze svrsi)i Kineske da ti zamazu oci (ko nekad blok 77 u bgd)ili ti prostije receno Drzi vodu dok majstori odu ove lampe iaju kinesko kuciste i gledano su potpuno iste kao predhodno navedene ali za razliku od predhodnih imaju i kineski chip!E to je najveci problem i ono sto je doprinelo da ljudi budu skepticni i kriticni.ja konkretno kada sam kupovao module koje imam od 120w dva komada i ufo od 90w lepo sma uzeo elektronicara koji zna sve oko toga i otisao da kupim covek lepo rasklopio lampu ispitao i dao misljenje,proverili i davanje lumena (lumenmetrom) i to je to.Da nebude dalje zabune cistu racunicu oko lumena na LED lampama koje imaju napajanje 1w po sijalici kazu umni ljudi iz te branse da Led sijalica od 1w daje srazmerni spectar izmedju 80-90 lumena.Dolazimo na racunicu da jedna lampa sa Kvalitetnim chipom (najbolji trenutno na svetu iz USA) koja ima napon od 120w daje 9600lumena.
Jos jedna stvar koja ljude buni a postala je neko zavaravanje ,kazu da ako je napon sijalice 2w,3w i lumena vise da ali samo pod jednim uslovom a to je da najbitnija stavka u tom metalnom oklopu koji na sebi nosi LED lampice te snage ima u sebi CHIP koji ima snagu i daje ono sto se od njega ocekuje!

Pre oko 3 meseca doslo je do male revolucije u ovoj oblasti a to su APOLO led paneli.
Imam coveka iz Amsterdama koji radi uslge raznim distributerima tako sto proba njihove proizvode (inace extermno iskusan covek i znalac) i on je odradio grow sa Apolo 10 lampama i njegovo misljenje i ono sto je dalo na terenu je samo to da je rekao da prosto NEVERUJE da su to LED lampe koje su samo do pre 2 godine bile ko bateriske lampe.Apolo 10 lampa je toliko jaka i mocna da je slobodno mozemo svrstati u kategoriju HPS 1000w.Jos pored svega izasli su i APOLO12,16 i cudo monstrum APOLO 20
E sad kolko para toliko i muzike kako kaze nas narod tako je slucaj i sa apolo lampama koje u sebi imaju 3w led lampice i chipove pravljene u USA i sa apsolutnom garancijom od 3 godine na isti!
Kao sto rekoh moze da se pise u beskonacnost i nebi se sve ispricalo ali evo iskustva ovog mog poznanika iz Amsterdama koji saradjuje sa tim Firmama i njegovo iskustvo kaze ovako:

Super BlackLight 120w 1w led sijalice, 3 G13Haze pod njom 2 biljke bez treninga a treca sa LST prinos ukupni :146 g suve
Apolo 10 3w sijalice 337w snaga panela 3G13 Haze isto kao predhodno sa i bez LST ukupno:411g suve

Eto ja nemam nikakve korsiti ni da ih hvalim a ni kudim samo prenosim ono sto je materijalno dokazano.Mene su paneli 120w 7 band kostali svaki po 290 eura i iskreno se nadam da se necu razocarati.

Toliko od mene a ako imas jos neko pitanje slobodno ga postavi.Pozdrav

Pozz

Mene bi intresesovao grow denvnik tvog prijatelja sa apolom. Predpostavljam da ga ima negde okacenog ako je radio ili radi sa kompanijama il distributerima jel obicno tako ide ( obavezan si da okacis dnevnik negde ).
Dali ti imas negde okacen dnevnik ili dali ces?
Ako nemozes link da okacis ( povreda pravila foruma ) onda mozes na PM da mi posaljes link.

Hvala unapred.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Super rekla kazala.

cane corso winer@ " Toliko od mene a ako imas jos neko pitanje slobodno ga postavi.Pozdrav "

EEEjj znas da je moja baka uzgajala ribizle i kad je otisla na pijacu ljudi pitali "bako posto paradajz".
Pa ti vidi.
Dosao napisao post i ko ima pitanje nek pita a sad nema odgovora ;))))
cccc
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne sekiraj se radi njega, pročitaj malo njegovih postova pa češ povezati stvari malo:icon_mrgreen:
 
15.08.2012
2
0
0
39
www.led-sijalice.com
led diode kao dnevno svetlo su zakon ! vide se i sa 500 do 700 m udaljenosti i to samo 1w ako mislite da led diode stavite u far za kratko i dugo svetlo nije dobra ideja nemaju dosta lumena !!! za farove je nabolje uzeti xenon (hid) za dnevna svetla led. toliko
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Uzgoj sa LEDom velike snage je više nego moguć. Slika nemam, slike su mi u glavi.

No pitanje je šta želite od toga što uzgajate. Ako hoćete 2m biljku i ogromne količine onda LED nije za vas. Ako hoćete 40cm visine sa 20tak g onda je LED više nego dobar. Da grije se, ali zato ima svoje aktivno hlađenje sa termostatom. Nije ni jako bučan. Ja bi osobno zamjenio te male ventilatore za jedan veliki spori i riešilo bi se i pitanje buke.

ako pravite ove pc boxove ili zvučnike ili takve stvari onda je LED savršen. Zauzima debelo manje mjesta nego cfl a traje 5 puta dulje. CFLke svakim danom gube intenzitet.

180W LED reflektor sastavljen od 3W HID LEDcima je top stvar. Ne manje ne više. može i manje ali očekujte manje. Samogradnja je isplativija. 3W ledica je dolar komad. Dodatni trošak ispravljač sa dostatnim naponom za 60 serijski spojenih ledica, tj tri takva ispravljača za tri seta serijski spojenih ledica.

Ako se radi o kučištu kompa na gornju plohu i gornje trećine bočnih ploha stane 60ledica kako god okrenete. No u taj box neidu 3 biljke kako to neki ovjde trpaju, nego jedna.

Sve u svemu, LED tehnologija je budućnost rasvjete i to ne samo ove specijalne nego sveopće.

Prije par dana je Europi izglasan zakon o prestanku proizvodnje žarulja sa žarnom niti kake imate u kući. Šta ima na lageru prodavati će se a do nagodinu više ih nećete moći kupiti. Zakon stupa na snagu 1.9.2012. Sve tehnologije sada se vrte oko LEDa jer je jeftiniji za proizvesti i ekološki prihvatljiviji od CFL i ostalih neonskih svjetala.


Sveto pravilo kaže Use it, do not abuse it.

Svaka pohlepa i manjak strpljenja završava lošim urodom.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pa da se i ja nadovežem sa svojim iskustvom.
U poslednjih nekoliko mjeseci sam radio test sa LED SMBD 3528 WW.
Baš i nisam zadovoljan jer su biljke sporo rasle, što bih mogao možda da okrivim neku nekvalitetnu zemlju u koju sam ih stavio.
E sada sam došao do keša pa ću probati ali ovaj put u Tera magmu, pa ću pratim rezultate i javim ako ima poboljšanja.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ako dobro shvatam, ti si bob sale sa belim ledicama? ako jesi, onda nije do zemlje, nego do svetla
specialne led lampe sa 11 razlicitih crvenih i plavih talasnih duzina mora da su odlicne, kad je vec ova moja sa samo dve dobra
jedva cekam da neko i ove prave proba
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
potrebne su najmanje tri boje. Ima na wikipedii članak koje valne dulje klorofil apsorbira

* In*diethyl ether
, chlorophyll*"a"*has approximate absorbance maxima of 430*nm and 662*nm, while chlorophyll*"b"*has approximate maxima of 453*nm and 642*nm.[19]
["specify
"]
* The absorption peaks of chlorophyll*"a"*are at 665*nm and 465*nm. Chlorophyll*"a"fluoresces
*at 673*nm (maximum) and 726*nm. The peak*molar absorption coefficient
*of chlorophyll*"a"*exceeds 105*M−1*cm−1, which is among the highest for small-molecule organic compounds.["citation needed
"]
* In 90% acetone-water, the peak absorption wavelengths of chlorophyll*"a"*are 430*nm and 664*nm; peaks for chlorophyll*"b"*are 460*nm and 647*nm; peaks for chlorophyll*"c1"*are 442*nm and 630*nm; peaks for chlorophyll*"c2"*are 444*nm and 630*nm; peaks for chlorophyll*"d"*are 401*nm, 455*nm and 696*nm.[20]

http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorophyll

Na ebqyu se mogu nqći ledice tih spektara za samogradnju. Cikenq cca 3$ komad, treba vam 40kom min. 70%Crvenij, 25% plavih i 5%UV

Imate 100W. Dobar ispravljač struje i to je to. To svijetlo onda svijetli
evo tipa ove

http://www.ebay.com/itm/10-pcs-3W-H...971?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3379a73f63