LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2019
9
8
3
33
Ljudi nesto se dvoumim kako krenuti raditi,imam cob 60w fullspectrum da li mogu drzati jednu lepoticu atosa u 25litara od pocetka do kraja?na rezimu 18/6 ili 20/4?i da li je ta jedna sijalica dovoljna?ili uzeti jos jednu?ili uzeti led isto fullspec od 80w 2x... 282663
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
A druze
Ljudi nesto se dvoumim kako krenuti raditi,imam cob 60w fullspectrum da li mogu drzati jednu lepoticu atosa u 25litara od pocetka do kraja?na rezimu 18/6 ili 20/4?i da li je ta jedna sijalica dovoljna?ili uzeti jos jednu?ili uzeti led isto fullspec od 80w 2x...Pogledajte prilog 282663
Nisam neki strucnjak , al imam malo iskustva , ja sam uzeo VivarSpectra 450W pa se racunaj po tome , to je led panel od 200W pravih , posto sam to uzeo mogu ti reci ja bi to . Nasao sam jeftino LED je malo skuplji, a da nisam nasao jeftino onda bih uzeo HPS od 250W verovatno
Skoro je sigurno da ta sijalica nije ni 60W nego oko 30W, za jednu lepoticu ja ne bi ispod 150W pa chega god
A da nemam ni HPS ni LED , uzeo bi CFL panele , one dugacke , oni su jeftini , i suprotno onome sto ljudi misle , moze se i pod njima samo treba iskusno raditi
 
30.05.2019
9
8
3
33
A druze

Nisam neki strucnjak , al imam malo iskustva , ja sam uzeo VivarSpectra 450W pa se racunaj po tome , to je led panel od 200W pravih , posto sam to uzeo mogu ti reci ja bi to . Nasao sam jeftino LED je malo skuplji, a da nisam nasao jeftino onda bih uzeo HPS od 250W verovatno
Skoro je sigurno da ta sijalica nije ni 60W nego oko 30W, za jednu lepoticu ja ne bi ispod 150W pa chega god
A da nemam ni HPS ni LED , uzeo bi CFL panele , one dugacke , oni su jeftini , i suprotno onome sto ljudi misle , moze se i pod njima samo treba iskusno raditi
Jos bolje nasao sam ufo led od 216w i od 300w fullspec,hps koliko znam mnogo greje box a i trosi ljubi te brat mnogo struje...mora malo ekonomik ma snacicu se nesto
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Sensiskunk357
mnogo greje da meni je cak i spalilo bilje jednom zbog nepaznje .Samo treba biti realan sa tim ledom ne moze to kao HID da radi cak i ako su snage iste . Ne probija led duboko u kroshnju pa je malo bilje plus led odlicno. A i slatke su ruderalis . Ko kupus ☺
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensiskunk357

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Napokon, stigao Zeus!
To samo ja mogu, od 3 dana dostave, produljit na 2 tjedna. Naručio sam prije praznika! IMG_20190624_115108.jpg Kada ga spojim u šator, sa HLGom, mora ljepe biljke dat! Pretpostavljam, da na 120×120 3 boarda, neče trebat! Imam još 3 HLGa, ali bez heatsinka i drivera.
 

Prilozi

  • IMG_20190624_121513.jpg
    IMG_20190624_121513.jpg
    225,1 KB · Pregleda: 52
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Stanaccc
Jao druze tebi je bar stiglo , ja sam uzimao u BIH a ne zivim tamo , pa sam poslao u postu gde cu biti u hotelu , i to bese sad u subotu , ja ustao , kafica dorucak pa idem .
Kad eto ga kum hrvat dosao na kafu u hotel nije znao da sam tu , i sta cu moram ispostovati , i kad smo stigli u postu ono zatvorena .
A ja idem nazad u nedelju necu moci dici u ponedeljak , tj danas .
Naravno ostavio sam novac da mi dignu ali u posti kazu nema nista za mene . I tu sam sad . Nema paketa .
Zvao sam postara paket je tamo , radnica kaze nije . Problem za problemom

A tamo sam uzimao jer sam dobio za 50e 2 panela od realnih 500W , sto bih platio ovamo verovatno 250e ako i nadjem a nisam nasao .
Tako ti je to .
A koliko tebe izaso taj Zeus kakva mu je realna snaga ?
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Zeusa kupuješ u dijelovima, recimo to tako!
Sami board sa 308 ledica je 69€. Sa aluminijskim hladnjakom 99€. Driver A 39€. Fiksatori(vezice), 5,6€. Tako, da se treba pazit, jer onda dodatni trošak od 15€ za dostavu.
1200 kn ili 170€ sa dostavom.
Šta se snage tiče, to ovisi o driveru i kako ga narihtaš. Ali, realnih watta je 140w. Mada, nitko ne gari na toliko, spalio bi biljke!
Nemoj me krivo shvatit, ali 2 panela od 500 real watts za 100€? Toliko bi samo dostava bila!
Svaka čast, to da prodaš, okreneš ×10. I više.
Electrik sun od 300w, košta 600$, a ti gariš sa 1 kW. Koliki su to onda paneli?
A, svaka pošiljka ima svoj track number i po njemu se ravnaš. Šta, got ti netko šalje, mora dobit broj pošiljke. Taj broj staviš u tracking sistem i paket nađe tebe, ali doslovno!
Meni je ujutro došao mail, da je paket na kraljnjem odredištu i za sat vremena me zvao čovjek i dofurao. Ti u svakom trenutku možeš promjenit adresu primanja.
Neznam, sretno! Ali, to mora biti masa! Mora ti dat neki broj paketa, pošiljke i sl.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
@Stanaccc
Jao druze tebi je bar stiglo , ja sam uzimao u BIH a ne zivim tamo , pa sam poslao u postu gde cu biti u hotelu , i to bese sad u subotu , ja ustao , kafica dorucak pa idem .
Kad eto ga kum hrvat dosao na kafu u hotel nije znao da sam tu , i sta cu moram ispostovati , i kad smo stigli u postu ono zatvorena .
A ja idem nazad u nedelju necu moci dici u ponedeljak , tj danas .
Naravno ostavio sam novac da mi dignu ali u posti kazu nema nista za mene . I tu sam sad . Nema paketa .
Zvao sam postara paket je tamo , radnica kaze nije . Problem za problemom

A tamo sam uzimao jer sam dobio za 50e 2 panela od realnih 500W , sto bih platio ovamo verovatno 250e ako i nadjem a nisam nasao .
Tako ti je to .
A koliko tebe izaso taj Zeus kakva mu je realna snaga ?
Mislis na Viparspectrum?
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Tem@ Da Vipar 450 , cenim mogao sam za iste novce nekako sklepati neki HPS/MH, nesto polovno ali eto sad sam i novce ostavio tamo, a za seme moram otvoriti racun da prebacim novac , gomila problema . Zato sam hteo otvoriti dnevnik od pocetka jer sam znao da tih cimanja ima gomila, ali nedaju , moraju slike , reko druze ja kad dodjem do zenke , pa to je gotovo samo cekam :)
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Mislis na Viparspectrum?

Vivar spectra :)
Malo je dedskin polupo lončiće jer sam na drugoj temi vidio da je pisao o nekom reflektoru od 1000 w a realne snage 450w što nije istina
Reflektor je od 450w a realna snaga je 200w
i ponuda vrjedi samo za BiH jer je prodavnica u Tuzli pa je dostava za BiH samo 7 maraka
Za vas van BiH cjena reflektora je ista a za dostavu se morate sami snaći
Ako je dedskin poručio paket da ga čeka u pošti i rečeno mu je da je paket stigao vjerovatno još nije ušao u protokol radi vikenda pa ovi na informacijama nisu znali
Meni je u Hercegovinu prvi paket došao za 2 dana a sljedeći već naredni dan :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: superoperater

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Hercegovina Pa da ti , zakasnih u postu zbog kuma i njegove kafe , i sad kumi rekli nema nista za mene , a ono je tamo u posti zna postar rekao mi tamo je .
Sad matorce treba naterati da to urade to je fazon , matora coveka ako ne guras ne ide .
a kazem za 2 ta , dva sam uzeo , racunam kombinovano cenu i jacinu
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Stanaccc
pa to ti je 2 x Vipar Spectra 450
realnih wati koliko sam uspeo da vidim je 200W+ , znaci 2 su 400W+
Cena 50e oba , sa postarinom 110KM , ali sad moram preusmeriti posiljku jer nisam tamo bice tu jos 10KM bar .
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Gledao sam lani i vuče 136w.
Vege 75w i bloom 60w
To su dobri paneli za koralje u akvariju! U specifikacijama navode avarege 200w. To je laž! Izlistat ču vam linkove i specifikacije u dučanu, kupljenog panela.
VIPARSPECTRA Reflector Series V450 LED Grow Light is scientifically engineered to keep the balance of the PAR/Lumen Output and Coverage.
The secret to the VIPARSPECTRA LED success is the optimal full spectrum which provides plants Veg and Flower all stages with everything they desire in the natural sunlight.
Compares to traditional 250 watt HPS/MH while consuming only 136 watts! Perfect for a 2x2’ vegetative coverage at 24” while 1.5x1.5’ flowering coverage at 18”.
Advanced high speed quiet fans and upgraded aluminum cooling heat sinks are easy for heat dissipation.
3 years warranty

Nisu loši ti paneli, ali večina njih je za jednu biljku i u večem prostoru ih treba 2,3. Inda, normalno da puni!))
Biti če tih panela na tržištu. To se trebalo dogodit i prije! IMG_20190624_194242.jpg
Treba probat i druga svjetla. Zajedno rade na 150w, a blješti!
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pošteno da ti kažem nemam nikakvog iskustva sa ledicama
Ove sam naručio i samo upalio da vidim rade li i dok sam ih probao vidio sam da odlično svjetle
Moj box je 240x120x200 i mislim da će 4 ova biti sasvim dovoljna ali kako sam početnik sa ledom svaki savjet je dobro došao :)
Jeli ovo dovoljno svjetla ili ne ?
Do sada sam u njemu imao 2x400 HPS Sylvania groxpress i vidilo se da fali malo svjetla
Reflektori su bili ono najobičniji što se prodaju u svim shopovima
Ja računam da će ova 4 biti puno jača nego dosadašnja 2 hps a vi pomozite ako grješim :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Lose kontas kolega.
Gore navadeni panel ,ustvari njih 4 nece bit jaci od 2 × 400 hps.Imat ces bolju pokrivenost svjetlom al ne i jacinu.U akvaristici nije bitna jacina i prodornost nego spektar.Ima panela istog proizvodaca za nasu biljku.Al ne po toj ceni ;)
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Bavim se ja pomalo elektronikom , realno ako bude slabo stavicu drugi drajver pa overdrive neke sam vec napravio ima ovde
,
Ima ovde poredjenje raznih LED drivera , ovaj Vipar je upao medju najbolje tako da mora biti dovoljno za skromni grow bar ,

Uglavnom ViparSpectra 450 je 200W sa uticnice , i oko 600PAR na 18 inca po spravicama sa videa ima i spektar ,
Dalo bi se zakljuciti da bilo koji od ovih radi posao , ukljuchujuci i Zeus-a,
Al isto sam neiskusan sto se tice leda da kazem da li menja ili ne menja HPS i koje snage
Ako budem imao HPS mogu da izmerim , mozete i vi , povezete LED diodu na voltmetar , ako ima mV opseg tim bolje , i rezultat mnozite sa 20x i to je to PAR kucni metar
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Hercegovina
Ja mislim da ce 800W Leda biti blizu 800W HPSa , mozda 80% , ako je ScrOG uradjen dobro i sve kako treba prilagodjeno LEDu , moze i da bude 100%
sve je to relativno, dobar grower ce uraditi sta treba sa bilo cim pa i CFLom
Krenuli su paneli ka meni , uspeo sam da izvojujem pobedu :) "izvojujem" (prim.ur.)
A koliko si imao po Watt-u HPSa?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok