LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Zeus je raden za nasu biljku samim time ima samsung lm301b ledice.Koje su do pred malo bile ledice sa najacim binom.A ove u vipaspektri za akuaristiku su ledice koje nemaju bas neki bin.Sa promjenom draivera mozes ih gonit na 80,90% ili cak i na 100%.Al kot tih ledica neces dobit prodornost.Samo ces prije skurit panel.Zeus je za nas sport i Vipaspektra al ne za akvaristiku.Nije da se nece uzgojit nesto spektar potreban nama i u akvaristici je skoro isti.Samo sto ces trebat drzat nisko bilje.Kako bi i doljnji dijo biljke dobio svoje.Velika je to razlika u samim ledicama ugradenim u sam Vipaspektra panel.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@mr.dr.Smok
ne znam ti ja sta je"bin" nisam toliko iskusan , ali ne trazim mnogo , kod mene je poenta da nisam pusio jedno 4 meseca
nema , i ako ima to je neki trash , smece , mutni likovi , chuda razna
Sa tim na umu kvalitet mi je bitniji od kvantiteta , mislim da bi meni bilo koji LED panel zavrsio par mgra kvaliteta za licne potrebe
al eto uzeo sam 2 , ako zafali jer svi smo skepticni prema ledu.Sto bi vi rekli , Budemo videli, napravicu ja grow dnevnik naravno
nek je osrednji naspram chega ovde ima , ja prezadovoljan
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Dobra je Vibra, ali ne gledajte full spectar na taj način. Kod full spectra(ljubičasto svjetlo) bitni je output ili real watts. Kod Zeusa, koji je deklariran sa divnim brojkama i Samsungovim ledicama za istu snagu, izvlače puno jači umol, par itd. Iskreno, znam šta znače oznake, ali se ne vodim po tome!
Meni je Zeus došao narihtan na 50% snage i kad sam ga upalio, na trenutak sam mislio, da je na max.
Ja imam 3 panela full spectra i presretan sam sa svjetlom. Vibraspect je dobro svjetlo i @Hercegovina, ne brini radit če oni dobro, a uvijek možeš dodat.
Ja sam uzeo i HLG i Zeus. Imaju iste Lm301b Samsungove LEDice, koje daju preko 200Lumena po wattu L/w
Hlg je skuplji 200kn(30€) i slabijj!
Naručili smo preko EU posredništva i dobili 4 HLGa povoljno! S time, da smo za samo jedan HLG uzeli driver i heatsink. HLG 100v2 ima 192 LEDice, dok Zeus 308. Zeus puno bolje pokrije prostor i u boxu 120×120×200 mi je dovoljno imat ta 2 svjetla, a trošim max 200w struje po satu. Dok 4 panela full spectra, ispod 800real Watts, teško!
Ali, počeli su radit i full spectar novije generacije. Electric sun 300 ima 300w, ali teško je mjerit taj panel i Vibru.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Stanaccc ti imas panele koji su projektirani za nasu biljku.Zeus bolje pokrije prostor jer ima vise ledica od HLG.Al HLG ima jaci pik u crvenom spektru od Zeusa.Sve sta si rekao stoji.Al nemozes usporedivat te panele sa panelima za akvaristiku.U akvaristici je 50w svjetla sa led cipovima koji nama odgovaraju za hi tech tankove.Nisu im potrebne jake led diode.U tom je najveca razlika!
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
QB je meni još nepoznata stvar!
HLG me malo na oko iznevjerio, ali je 3000k, dok Zeus, kad sam ga upalio, Betelhem!
On je 3500k i vidi se razlika.
Nažalost, ja sam probao sve:)
I sve je to super, ali bubnem 2,3 ploče i nemam brige!
Ja volim panele i još rade kod mene, ali nekako, kad več mjesta imam, ograničit se na ormar, nije bilo u planu. A opet, ne da doma imam veči broj biljaka. Pomoču scroga i panelima napunim dobru krošnju! Ali ja ih puštam visoko!
Iskreno, za 50€, dobijem 2 prazna kučišta i ako imam sreče, biti če dobre kvalitete.
Ovako kinezi rade drivere, koji su puno bolji, nego u nekim panelima. IMG_20190624_103404.jpg Plastiku kupiš odvojeno:)
Vibra, ako je orginal, vrijedi! Ali 100 ep. ledica košta 25$, dodaj pastu i popne se na 40$, a kučišta, ventilatorui, hladnjaci, leče....
Mars hydro ispod 1000kn, nema! Sa carinom i svim ostalim, nemoguče!
Barem meni nemoguče, ne govorim za sve!
CFL daje ljepu biljku, jer ju u procesu ne skuri, a biljka može biti jako blizu, ali su velike i skupe! IMG_20190624_095835.jpg IMG_20190624_095827.jpg .
Meni je sad QB nepoznanica, inače bi vrtio odvijačem po driveru. Što za sada još nisam suguran, da ne spalim ledice!
Jučer je Zeus došao, a HLG smo uzeli ploče od 100w(96w) i jednu stavili, da puni biljke, dok Zeus ne dođe! Jučer sam mrežice kupio i za 2,3 tjedna, swich!
@mr.dr.Smok svaka informacija je dobro došla. Ja za Zeusa, nisam uspi nači 2 rewiua. Član mi je javio, da na sajtu za chilli papričice, ima o njemu, nešto!
Ali, ugodno me iznenadio. Onaj monkey ventilator sam stavio, da puše po njima, dok upuh ne složim!
Složio sam sve, ali dok ispuh ide u istu sobu, djabe! To sam tu na sajtu naučio:vutra: ja mislim u temi za korisne savjete, tako nešto. Pamtim teme, ali večinom sam na mobitelu, pa ne vidin naziv:)
 

Prilozi

  • IMG_20190624_103139.jpg
    IMG_20190624_103139.jpg
    301,5 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20190624_103352.jpg
    IMG_20190624_103352.jpg
    368,7 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Mislim da se nismo bas pohvatali al nebitno.Vidim imas se scime igrati,to je fino.A sta se razlike tice izmedu zeusa i hgl na nase oko je velika.Al znamo da ne gledamo isto mi i biljke.Hgl ima manje bjelih ledica sto nase oko percipira jace.Al zato ima dip red na sebi sto zeus nema.Nasem oku to bas neznaci puno al nasim biljkama znaci jako puno.
Ono sta sam ja htio skrenut paznju kod tih panela za akvaristiku je to.Da se u tim panelima koriste pa skoro iste ledice kao i kod obicnih flex stripova.Pa valja pripazit sta se kupuje.Vipaspectra za nasu biljku ak se nevaram dode izmedu 200,300$.Samo zato jer ima drugacije ledice ugradene.Drugacije karakteristike od ovih ugradenih za aquaristiku.
Upravo proucavam aqaristiku i njihovu opremu.Jer oni imaju controlere za dimovanje,paljenje,gasenje sve u jednom po par kanala.Posto sam u nekoj izradi panela jako me golica i ta mogucnost dinamickog svjetla u boxu.Ono svitanje,zalazak sunca,pik u sred dana na maximum i takve stvari.Al otisao sam sa teme!
Uglavnom treba se igrat da vidimo sta sve mi i tehnologija mozemo zajedno da uradimo za nasu biljku. ;)
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Ja imam u box-u jednu ovu LED COB kao kod Stanca na fotki dole i plus nesto hand made LED-a one male u trakama i za sada mi je ok.Uzeo sam jos jednu LED COB od 50W za dalje,e sad...ne znam hoce li mi biti dovoljno jer mi je box manji i jedna je u njemu,a drugu sam prebacio napolje,u selo, pre mesec dana.Imace ukupno oko 150watti kada nakacim sad ovu LED od 50w....Jel mi to dovoljno za vegetaciju u boxu 50cm x 50cm i visina oko 110-120cm?Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Jel mi to dovoljno za vegetaciju u boxu 50cm x 50cm i visina oko 110-120cm?Hvala
Za vegetaciju ti netreba puno, kao za cvat! Pretpostavljam, kada kažeš COB, da misliš na COB pločice?
Ali, dosta če ti to biti! Jedino imaj na umu, da sporije ide u vis, a jače puni bočne grane. Trake ne vrijede nešto extra, ali kao neka dopuna, zašto ne!
CFL ljepo puni biljku u vegetaciji. Od 6400k,
IMG_20190624_095738.jpg Problem je što su ogromne, a ova na slici je 2100k
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Cob ti je super svjetlo sa dobrim probojom naspram drugim led diodama.Mana mu je sto dosa griju i sto zbog jacine nemogu bas blizu biljkama kao sto se moze sa normalnim led dioda.Al sve se da dimat,smanjit intenzitet svjetla itd,itd.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
@mr.dr.Smok - pretpostavljam, da misliš na cxb COB?
Ili govoriš za ove pločice?
Jer ovim pločicama biljka može priči na 5cm!
Moj prvi panel je home made COB IMG_20180911_164955.jpg desni na slici! Tada si mogao na Aliexpresu kupit kučište, spredere, leče, sve! Ima i sada, ali se ne isplati frizirat COBove, jer su i ovako dobri! Ovi su oko 120w, svaki. Trebali bi biti 400w, ali nije imao više od 70w po komadu sa njihovim driverima. Frend je promjenio drivere i uspio izvuč malo jaču wattažu!
Odlična stvar kod tog COBa je, šta biljka može biti na 15ak cm od panela. Sprederi rašire svjetlo!
Meni auto anubis, samo šta ih nije dodirivao! IMG_20190622_194514.jpg . Čak mu i penetracija nije loša. Ako nisam radio scrog, dobro ih osvjetli!
 

Prilozi

  • IMG_20190605_150010.jpg
    IMG_20190605_150010.jpg
    490 KB · Pregleda: 33
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Cob je cob bez obzira na bilo kakvu oznaku.Radi se o plocisi sa puno led dioda naravno sa jakim cipom.Ako si uzeo jaki kvalitrtni cob sigurno ga nebi ugurao u to kuciste.Vec bi trebao zasebni hladnjak na njemu sa hladenjem.Pogotovo ako pricamo o cobovima napravljenim za nasu biljku.Cob cxb cree je oznaka plocice namjenjene bas za nasu namjenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
na koliko cm mogu drzat ovaj led panelcic a da ne bude light burna (biljoze su u cvjetanju)
bestva-1000w-led-grow-light, jel se vodim po preporukama proizvodjaca ili moze i nize? pa eto ako je netko koristio takvo ili slicno da mi kaze
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Pretpostavljam, da nije Elite verzija! Bestva elite 600 i 1200 je jedini panel od Bestve koji sam isprobao, a da valja!
Onaj od 1000w, ti je 200 w outputa ili real watts. Oni rade posao, a ja panel držim i po 70xm od biljaka!
Ti njega približi, ako misliš, da če bolje punit, ali dobit češ preljepe vrhove i suhe ko barut. Jer LED full spectar spali thc.
Ako je ovaj model Screenshot_20190626_014327_com.android.chrome.jpg nažalost, to je igračka!
Imaš Bestvu elite 600. Ona ima 10 epistarovih ledica i drivere, koji iz njih izvlači oko 3w. Ovi BC verzija su 120$, a elitica 1200,190$.
Elite 600,danas dobiješ za 100$.
Ako je za jednu biljku, to može izvuč! Ali, nema leče, driveri su loši, pa rasipava svjetlost!
Ova čak nema od 10w ledice, nego od 5w.
Imaš Bestva smart i to je več panel. Ali, ispod 400$ ih ne proizvode!
Pazi, da ti zadnja 2 tjedna nije preblizu i iči če.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190626_015349_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20190626_015349_com.android.chrome.jpg
    129,6 KB · Pregleda: 32

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
@mr.dr.Smok - pretpostavljam, da misliš na cxb COB?
Ili govoriš za ove pločice?
Jer ovim pločicama biljka može priči na 5cm!
Moj prvi panel je home made COBPogledajte prilog 283564 desni na slici! Tada si mogao na Aliexpresu kupit kučište, spredere, leče, sve! Ima i sada, ali se ne isplati frizirat COBove, jer su i ovako dobri! Ovi su oko 120w, svaki. Trebali bi biti 400w, ali nije imao više od 70w po komadu sa njihovim driverima. Frend je promjenio drivere i uspio izvuč malo jaču wattažu!
Odlična stvar kod tog COBa je, šta biljka može biti na 15ak cm od panela. Sprederi rašire svjetlo!
Meni auto anubis, samo šta ih nije dodirivao! Pogledajte prilog 283565. Čak mu i penetracija nije loša. Ako nisam radio scrog, dobro ih osvjetli!
DA,za plocice govorim,male.Meni COB uopste ne dize temperaturu,nabidzio sam na aluminijumski hladnjak od starog pentijuma sa kulerom i u boxu mi je od 27 do 30 max,a temperatura na 10cm od COB plocice je 28-29....tako da su mi se one bas pokazale ekstra.Imas COB plocice od po 80watti na WISH po 3eura verovao ili ne + oko 1e postarina,meni ce sad da stigne.Ima masa panela od po 400 do 2000watti sa sve IR i UV za smesnih 70 do 100eura sa mogucnoscu vracanja u roku od 30 dana od dana prijema
 
Poslednja izmena:

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Cob ti je super svjetlo sa dobrim probojom naspram drugim led diodama.Mana mu je sto dosa griju i sto zbog jacine nemogu bas blizu biljkama kao sto se moze sa normalnim led dioda.Al sve se da dimat,smanjit intenzitet svjetla itd,itd.
Pretpostavljam, da nije Elite verzija! Bestva elite 600 i 1200 je jedini panel od Bestve koji sam isprobao, a da valja!
Onaj od 1000w, ti je 200 w outputa ili real watts. Oni rade posao, a ja panel držim i po 70xm od biljaka!
Ti njega približi, ako misliš, da če bolje punit, ali dobit češ preljepe vrhove i suhe ko barut. Jer LED full spectar spali thc.
Ako je ovaj modelPogledajte prilog 283689 nažalost, to je igračka!
Imaš Bestvu elite 600. Ona ima 10 epistarovih ledica i drivere, koji iz njih izvlači oko 3w. Ovi BC verzija su 120$, a elitica 1200,190$.
Elite 600,danas dobiješ za 100$.
Ako je za jednu biljku, to može izvuč! Ali, nema leče, driveri su loši, pa rasipava svjetlost!
Ova čak nema od 10w ledice, nego od 5w.
Imaš Bestva smart i to je več panel. Ali, ispod 400$ ih ne proizvode!
Pazi, da ti zadnja 2 tjedna nije preblizu i iči če.

Za vegetaciju ti netreba puno, kao za cvat! Pretpostavljam, kada kažeš COB, da misliš na COB pločice?
Ali, dosta če ti to biti! Jedino imaj na umu, da sporije ide u vis, a jače puni bočne grane. Trake ne vrijede nešto extra, ali kao neka dopuna, zašto ne!
CFL ljepo puni biljku u vegetaciji. Od 6400k,
Pogledajte prilog 283549Problem je što su ogromne, a ova na slici je 2100k
Da,ovo su te COB plocice 283748
Reci mi jel gasim COB kada predje u cvetanje i kada namontiram CFL ili idu zajedno i jel zaista LED COB susi vrhove i THC?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ovi COBovi na slicu su full spectar. Znači, od početka do kraja! Kada je žuto svjetlo, onda se ravnaš po kelvinima. U vegi preko 4000k, u cvatu ispod!
Mogu COB i LED zajedno, a ovo o sušenju thca si krivo shvatio. U kasnijoj fazi cvata, recimo 2,3.tjedna prije kraja, mora se spustit temperatura za 2°cca. I podignut panel! Ove COB pločice nemaju leče, tako da biljka može iči bliže. Koliko? Nisam nikada do kraja išao sa njima. Ja sam ih koristio kao pomočna svjetla za bok i sl.
Vrh, ako je panel blizu, izgubi masnoču, trihomi se spale i to se najbolje kuži, kada bolje lupa vrh u 2,3 redu, nego onaj na vrhu!
CFLke su odlične, ali ja sam koristio ove velike. Iskreno, ovu jaču od 200w nisam ni palio, jer sam prešao na LED.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Jel ovo realno da je ovako jeftino.....,pa cak i da je upola snage to je prakticno dzaba za robu koju cak mozes i da vratis u roku od 30 dana.
283751

Ovi COBovi na slicu su full spectar. Znači, od početka do kraja! Kada je žuto svjetlo, onda se ravnaš po kelvinima. U vegi preko 4000k, u cvatu ispod!
Mogu COB i LED zajedno, a ovo o sušenju thca si krivo shvatio. U kasnijoj fazi cvata, recimo 2,3.tjedna prije kraja, mora se spustit temperatura za 2°cca. I podignut panel! Ove COB pločice nemaju leče, tako da biljka može iči bliže. Koliko? Nisam nikada do kraja išao sa njima. Ja sam ih koristio kao pomočna svjetla za bok i sl.
Vrh, ako je panel blizu, izgubi masnoču, trihomi se spale i to se najbolje kuži, kada bolje lupa vrh u 2,3 redu, nego onaj na vrhu!
CFLke su odlične, ali ja sam koristio ove velike. Iskreno, ovu jaču od 200w nisam ni palio, jer sam prešao na LED.
Aha sad kapiram.Ja sam porucio sad i lece za COB plocicu,pa cu nju da postavim vise iznad ove sto nema lece.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Neznam, nisam se usudio takve kineze uzimat! Gle, tebi min.mjesec dana ona radi 18h dnevno. Svjetlo če pomoč biljci i uvijek ga možeš dodat. Ali, umjesto da imaš 2,3 kutije uz hrpu žica, quantum boardovi su ti bagatela.
Za 3 dana dođe i za 130€ dobiješ Zeusa sa driverom. Za još 10€, dobiješ driver da ga možeš dimmat, a onda si miran. Ja sam nakupovao tih sranja i potrošio za opskrbit 2 šatora!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Hvala ti,svakako cu za sledeci grow uzeti ozbiljnije svetlo,ali porucicu ovih dana i ovo samo da vidim jel moguce da je to to,izmericu joj koliko je tacno watti,a porucicu istu ovakvu samo sa 60xRed 15xBlue 2xUV i 2xIR,pa cu videti i postavicu post ovde kako to izgleda i radi.hvala jos jednom :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
Pretpostavljam, da nije Elite verzija! Bestva elite 600 i 1200 je jedini panel od Bestve koji sam isprobao, a da valja!
Onaj od 1000w, ti je 200 w outputa ili real watts. Oni rade posao, a ja panel držim i po 70xm od biljaka!
Ti njega približi, ako misliš, da če bolje punit, ali dobit češ preljepe vrhove i suhe ko barut. Jer LED full spectar spali thc.
bio je nize i biljcice nisu bas bile presretne sad je na 50-55cm
nazalost koristim ovo drugo, koje je kao sto si nazvao igracka, ali za pocetak i za te novce je manje vise uredu..
samo eto nisam znao koliko tocno distancu bi trebao drzati od vrha biljoza u ovoj fazi