LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Pozdrav!
Posle nekoliko godina i 1 sata privikavanja na novi dizajn, koji se od pre 200 godina, kada sam stavio poslednji post na Vutru, drastično promenio, dolazim po pomoč.
Pričao sam danas sa starim vutra prijateljem Mariom, ali se bojim, da če dobiti slom živaca, prije če nešto meni objasniti, iako se stvarno trudi - uvijek!

Dakle. Odlučio sam, da se iz 17tog prebacim u 21 vjek. Posle nekoliko odrađenih grovova pod suncem u stakelnicima (ima nekoliko mojih starih dnevnika i ovdje) nekako mi je pun K pušenja indice i miksova, pa sam se odlučio prebaciti na pure sativu, a to znači, da moram iz sunca u box, jer ako nekako još mogu sprečiti pljesan u 11 mjesecu, za novu godinu obavezno je ona šef, a sativa izpod 120 dana cvatnje nije sativa.

Dakle, trebam nekoga, da mi nacrta od A - Ž, što se tiče LED SVIJETLA, ustvari, ne mora ni da crta, jer ja ni to neču razumijeti, več samo mi trebaju savijeti šta kupiti.

Pri tome moram napomenuti. Posle intenzivnog čitanja onog što ste vi napisali, i onog što kažu na youtubu, sasvim mi je jasno jedino, da mi nije ništa jasno, zato bi bilo najbolje :
- link
- link
i još link !

Dakle, trebam led svijetla za box 1.5x1.5

Unapred zahvalan!
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
To je dosta širok pojam, LED svjetla:)
Imaš, COBove, quantum boardove, full spectar panele, ima toga!
Nije teško za pohvatat, pogotovo, ako te to zanima!
I najbitnije, koliko bi uložio?

To su sve pitanja, kojih ne razumem kamoli, da bi mogao na njih odgvooriti.

Jedino ulog. Recimo, da ne trebamo čuvati baš svaki euro. Nešto u okviru razuma. Imam ja več postoječi setup ali onaj "stari" (MH i HPS), da se ne ponavljam, za novi, išao bih na nove stvari (led).

COBovi - koji, link
a za ostalo ne znam čak ni šta je to. Nešto sam gledao preko amazona ali pojma nemam šta je to.
Primer :
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Gle, uguglaj COB cxb 3590 od 100w i 3000k
Koštaju oko 100$,a na tvoj prostor trebaš, barem 4!
Mada, HPS je odlično svjetlo!
Pričekaj, da krenu akcije prije praznika, a do tada si u ovoj temi pogledaj, šta sve ima od svjetla.
Kreni od 120te strane, pa šta ti se čini najboljim, javi!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258

https://www.led-tech.de/en/Power-Supply-MeanWell-ELG-150-42AB-3Y

https://www.led-tech.de/en/Meanwell-power-supply-Dimmer?ref=cl

https://www.led-tech.de/en/SYSTEM250-adapter-plate-for-power-supply-HLG-ELG-series?ref=cl
Ovo je ta plastika, ako hočeš uzmi. Ako si relativno, spretan sa alatom. Nemoraš biti inžinjer, dok neki rađe kupe, da je orgimal!
To ovisi o tebi...

Ovih hangera, moraš uzet 4 ako jednom ideš razdvajat Zeuse. Za sistem su dovoljna dva!
To je must have, e sad za početak mislim da ti je to dosta!
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Puno hvala, znači sve, što je u ovih 5 linka, to je to?
Koliko kontam, dobijem 2 x taj zeus znači 2x 54*58 cm ?

Boja svijetlosti je ok za rast i cvatnju?

Pa i sam sam puno razmišljao. Iako imam cool tube, svejedno se plašim temperature ali ima puno logike u tome.
Danas bacam sjeme na klijanje, dok složim svjetla, konačno odluku, dali ču uzjet od setup od Stanaccc ili nešto drugo, donjet ču sa Mariom iz foruma u sledečim danima. Ima on neke variante pa da vidim prijedlog.

U svakom slučaju, štartam sa MH !

Stanac, sada i ti ;);) sa HPS. Da ja ipak za sada ostanem na HPS? To več imam (600W)?
 
Poslednja izmena od urednika:

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35

https://www.led-tech.de/en/Power-Supply-MeanWell-ELG-150-42AB-3Y

https://www.led-tech.de/en/Meanwell-power-supply-Dimmer?ref=cl

https://www.led-tech.de/en/SYSTEM250-adapter-plate-for-power-supply-HLG-ELG-series?ref=cl
Ovo je ta plastika, ako hočeš uzmi. Ako si relativno, spretan sa alatom. Nemoraš biti inžinjer, dok neki rađe kupe, da je orgimal!
To ovisi o tebi...

Ovih hangera, moraš uzet 4 ako jednom ideš razdvajat Zeuse. Za sistem su dovoljna dva!
To je must have, e sad za početak mislim da ti je to dosta!
brate koliko bi ovih zevsova bilo dovoljno za m2 grow box?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ovakav sistem bi trebao biti dosta!
Ako ti firma ne igra ulogu, može se nači i jeftinije!
Mene je HLG ispao skuplji, dok kinezi imaju najjeftinije bordove, a isto Samsungove lm301b ledice. Jedino, daju samo godinu dana garanciju, dok led-tech, daje 3 godine na bord i driver!
Uglavnom, da se nači i jeftinije, ako se služiš Aliexpresom.
Ja od kada sam skužio za led-tech, više od kineza nemam potrebu, uzimat! Malo su skuplji, ali i bliži u slučaju garancije!
Oni na 120×120,preporučaju 4 borda!
Imaš i ovako složena 2 boarda, po duljini!
Ovaj je sa 4 boarda i njegove mjere su taman za 90×90,ali onda nemoraju radit na max snazi!
Ja imam 2 Zeusa i HLG 100V2 na 120ku.
Nakon growa ču dva alustripa, stavit uz bordove, da zamjene HLG.
Sad mi je žao, šta nisam uzeo sa hyper red ledicama, ali skup je!
 
28.10.2019
3
4
1
104
Poz, hteo sam da vas pitam, ako imate znanje i vreme da mi pomognoete.

Iskljucivo me zanima gajenje samo 1 biljke za licne potrebe u sistemu DWC, znaci mesec dana vegetacija i 2 meseca cvetanje +- ( u proseku klasika bas ) moja pitanja su vezana za grow prostor dimenzija 60 x 60 cm, visina je opciona, moze i do 2 metra sto nije toliko sad ni bitno.

Gledam toliko je napredovala led tehnologija, sokirao sam se iskreno kad sam video da sa jednim malim cipom cob led ljudi ostvaruju odlicne rezultate, pa sam u vezi toga hteo da vas pitam, 100w cob je sasvim dovoljan za 60 x 60 cm za 1 biljku, pa me zanima vase misljenje koji je najbolji da se kupi ?

Gledam uglavnom ali express, sve u jednom sa hladnjakom ( ne zelim DIY da radim ) ( ako znate bolje mesto napisite mi slobodno ) i slobodno mi napisite ako je nesto tipa jeftinije 30-40 eur a da su preformanse losije svega 10%-15% znacilo bi mi zbog ustede. Hocu 1 gotov cob da kupim koji bi mi zavrsavao posao za 1 biljku.

Fascinatno mi je da pise da je zivotni vek 50000 sati, to sam hteo da vas pitam isto da li je to realno ? :D da moze da se odadi 40 ciklusa ako uzmemo u kalkulaciju da je ciklus 1 mesec 18/0 i 2 meseca 12/12 klasika, to ne da bi se isplatilo nego bi bio san snova, po toj logici to bi trajalo 10 godina, taj jedan cob. Sve sto zvuci lepo obicno i nije tako, pa ako moze par reci i saveta oko zivotnog veka isto, da li realno gubi posle par 1000 sati vec drasticno snagu ili ne ? ( generalno oko toga ) ako znate vec gde mogu procitati detalje, a mrzi vas da pisete slobodno mi linkujte da procitam u vezi toga, hvala svima.
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143

https://www.led-tech.de/en/Power-Supply-MeanWell-ELG-150-42AB-3Y

https://www.led-tech.de/en/Meanwell-power-supply-Dimmer?ref=cl

https://www.led-tech.de/en/SYSTEM250-adapter-plate-for-power-supply-HLG-ELG-series?ref=cl
Ovo je ta plastika, ako hočeš uzmi. Ako si relativno, spretan sa alatom. Nemoraš biti inžinjer, dok neki rađe kupe, da je orgimal!
To ovisi o tebi...

Ovih hangera, moraš uzet 4 ako jednom ideš razdvajat Zeuse. Za sistem su dovoljna dva!
To je must have, e sad za početak mislim da ti je to dosta!

@DWC4LIFE gore navedeno samo ne 2x nego 1x.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ovaj Cob mozes uzeti, za jednu biljku odlican

www.wish.com/share/3088fyysmh

A i ova lampa je odlicna, 5 grow-ova sa njom, dvije biljke moze lijepe odraditi do kraja, odlicna za 60x60 :)

A najbolja bi ti bila::lulamira::


Iz licnog iskustva preporuka pa koliko si u mogucnosti :) :thumb:
 
28.10.2019
3
4
1
104
Momci hvala vam, ali sam nasao izgleda sta mi treba za 60x60:

( evo lik ima ono sto ja hocu i ubija sa tim ) kad mocice 2g po w, meni je dosta i 1g lol haha.

Nasao sam ovo svetlo u Hrvatskoj za 172 eur, ako je 50k sati to je 40 ciklusa :D struja 13 eur za ( cela 3 meseca ne mesecno ) hahaha jbt al je tehnologija napredovala...
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Čovjek pita za COB, a ne za Zeus!
Ukucajte u Aliexpresu, COBcxb 3590 i nađite gotov, sklopljen. Oko 100ak $ se kreču cijene!
Od 3000k i možete od početka do kraja!
Kažu, da COBovi traju i duže od 10 godina!

Zaljepio sam namjerno Zeusa, jer mislim da je puno bolja opcija imati vise slabijih ledica u manjem prostoru, nego jedan jaki izvor svijetlosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
28.10.2019
3
4
1
104
Mislim da mi je TS 1000 bolja opcija ( za mene ) zato sto mogu lokalno da ga kupim u Hrvatskoj, ovo sa alija ako je 100$ racunaj na to min carina pa na sve pdv izadje me oko 150 min na kraju i nemam garanciju jel, inace svaka cast momcima iz Hrvatske, preko reklame sa foruma sam nasao, jbt imaju sve zivo.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Dogovoriš se sa sellerom, da ti napiše sample ili gift. Zadnje vrijeme, nisam kupovao od kineza, pa ne znam kako sada. Ali, jedno svjetlo mogu stavit, sample, jer možda imaš dučan i oni ti šalju svjetlo za probu!
Ts 1000 je ok svjetlo, jedino što se dosta zagrije. Ali, kako se pasivno hladi, toplina ne smeta biljkama.
Ovaj na videu, izgaja u vodi. Vrhovi su nikakvi! Neznam čemu se on čudi???
A 2g/w ti regulira prostor i do 200-250 g, da bi dobio, moraš imat puno bolje biljke!
Imaš dučana i po EU, a carine nema!
Kod nas, plačaš i carinu i porez!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.153
143
Pozdrav svima. Planiram da koristim jedan led panel 5 x citizen clu048 1212 na HLG 185H-C1050A,pa me zanima koji prostor tacno osvetljava taj panel odnosno koje dimenzije da napravim box?