LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.06.2020
7
0
1
32
Govori za post iznad:)
1.5m² je za broj biljaka koji ovdje nesmijem napisat:)
HPS ti je najbolje rješenje, jer za taj prostor bi trebao Optic 8 ili slim 600!
U LED-techu za taj prostor idu 6 Zeusa!
@drogba ,točno to. Uzmeš ELG 240 koji je do 240w,ali zato daje najbolji intezitet za grow. Ovi od 150 ih mogu pregarit, mada se ugase, ali za dva je najbolja opcija ELG 240 AB(sa vanjskim dimmerom)
@uncleT. ,nemoj mislit, da je LED bolji od HPSa!
HPS je još uvijek u samom vrhu, a to dolaze drugačija vremena. Tehnologija nam se uvukla u sve rupe:)
HPS sa cool tubom i ventilacijom, možeš izvući istu količinu, ako ne i veču od LEDa!
LED ima neke svoje prednosti, ali isto i mane....
Sad ima prigušnik na reflektoru, dimmer, spreder, tako da ista stvar!
Za naše prilike, LED je još preskup. Čak i ovi stripovi, nisu ništa jeftiniji od Zeusa!
Ne mislim da je bolji ali mi više odgovara, prostor je mali i nema punu visinu, 190 je visok. temperatura bi mi mogla biti problem, a i kontam da je štedljiviji led dosta, optic 4 je dobra opcija? u usporedbi sa hps?
 
14.06.2020
48
94
18
26
Poz svima sam novi clan I trazim jel ima ko iskustva sa optic 8+ nextgen .I sta mogo ucikivat od lampe posto sam do sad imso growe sa hps .
Za pocetak sam mislio kupit jedno I posle mozda jos jedno .. izvinjam se svim ako lose pricam posto sam iz slovenije .
 

Prilozi

  • Screenshot_20200614-151915_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200614-151915_Samsung Internet.jpg
    119,5 KB · Pregleda: 106

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Optic 8 je jedan od najboljih panela. 8 COBova, bloom pojačivač i svaka komponenta ima svoj dimmer.
Ja mislim, da je trenutno među najjačim svjetlima na tržištu!
Neznam što pišu 3500k,to je valjda sredina, pošto ima 2 COBa od 6400k,6 od 3000k i plave, crvene, IR, UV ledice. Da se narihtat, da postepeno pali svjetla, što puno znači biljkama. Ne obasja ih odjednom, nego ih polako budi!
Ovaj ima leče od 120°,prošli model je imao i 120° i 90°,ali ove od 90° su izbacili...
Optic radi najbolje panele i bordove. Od slim 600 do COBova sve im valja!
To je za 1.5m² prostor,bez problema. Trebat če ti malo, da skužiš najbolju visinu i jačinu, ali to je najmanji problem.
Evo baci pogled,
 
Poslednja izmena:

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Za vege od 70W-140W, cvat od 140W-270W. Ovo je samo okvirno, vidjet ces sam po gustoci biljke, tj. po internodama. Tako isto odredjujes visinu panela, zavisno od same biljke i onoga sta zelis dobiti.

Primjera radi, prosli grow mi je vege (jedna biljka) bila na 100W-150W (neki prosjek, stalno sam skidao-stavljao) i imao sam prekratke internode i pregustu biljku, pa iako se to i trazi u vecini slucajeva, u konacnici je ispalo kontraproduktivno.

Sada vege radim pod tri puta manjim svjetlom, a imam bolje rezultate.
 
Poslednja izmena:

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Zeusa 308xt kako vidiš, tako ide i u box. U slučaju, da ga držiš na max(što je nepotrebno), onda treba heatsinc!
Led-tech je tvornica i kupuješ sve odvojeno! Složili su oni sistem bundle plug'n play, ali tu plačaš 30% cijene zato jer je sklopljen.
Ako znaš spojit plus i minus, to je to. Samo treba driver spojit na board i to je to!
Sistem bundle je sa više bordova i ako ih uzimaš više, uzmeš sistem, jer profile dobiješ besplatno. Inače su oko 20ak€ za jedan board!
Ovi njihovi Zeus lightning su preskupi, jer s e djelove možeš kupit kod njih... Od žica, wago konektora, drivera, dimmera, držače za dimmer i sl.
Ovako izgleda kada je soloPogledajte prilog 342843
Pogledajte prilog 342845
Drivere staviš van boxa(povremeno obrišeš prašinu).
A ovo je sistem bundle od 2 borda, vodoravno. Pogledajte prilog 342852
Bez stripova na njemu, to ako se želiš igrat, pa dorađuješ, slažeš itd.
Jednog sam zalio sa vodom i to sam ga dobro natopio, ali evo ga radi. Otišle su mu 4 diode:)
HLG ima driver na sebi, ali na tom dijelu nema chipovaPogledajte prilog 342844.
Znači dođe te na isto!
Ali, sada Zeusi imaju najnoviju generaciju chipova i ima opcija 3500k,2700k, i čak 2200k,šta prije nije bilo. Samo od 3500k,ali ispada da je to i najbolja opcija!
Bolje je stavit alustripove i palit ih 15 minuta prije bordova i tako prije spavanja. Puno bolje biljke reagiraju na svjetlo, kada se pali postepeno...
Ima drivera koji to rade, ali ja stavim dva timera i radi ko ura:)
@Fapo ,za koliki prostor pitaš?
Ovaj zeus je preskup, jer ubiti košta 300€.2 borda i dva drivera!
Može iči i na jedan driver, ali on ne izvlači svih 300w,ali kada ih upališ skužiš, da je i to previše:)
Led-tech za naše prostore, računaju 15€ dostavu, ali kupovina preko 250€ je besplatna. Čisto da se zna, jer sam ja platio dostavu,jer nisam znao, a cifra je bila malo manja od 250€!
Poz, ako bi ima doslovno par minuti vrimena za izdvojit, bi li se moga javit u PM?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Citam temu poprilicno dugo nasao sam sve sto mi treba jedina nedoumica je ostala kombinirat jednog zeusa i 2 stripa ili jednostavno 14 stripeva poredat?

Prostor je pravokutan i zelim izvuc najbolju pokrivenost Š 100cm x D 50cm x V 200.
Sto mi se vise isplati?

Prva opcija: zeus 27k lm + 2x stripa 2.3k lm = 162€
Znaci zeus 308xt + 2x strip sa 21 ledicom po 12w svaki
I Driver 200w
Druga opcija: Skoro 50k lm na max. = 144€
5x 50cm-Alustripe-with-98x-Samsung-LM301B-LEDs-3500k 290w na max ali nikad nebi presao ni 50% vjerovatno.
i jedan driver 240w

Treca opcija: 32k lm na max 170w na max =132€
14x 21x-Samsung-LM301B-strip-3500k
I driver 200w, mogao bi proc i onaj 150w jer se nece garit na max ali neka bude prostora..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Iz mog iskustva, bez nekog par metra, bolje je uzet Zeusa!
Sada imaju Lm301h ledice i najnoviju generaciju!
Jedinu stripovi koji bi bili odlični za grow su u ovom videu!
Ima i LED-tech sa 60 dioda i nekoliko far red(boost strip)
Primjetio sam, da stripovi na 50% snage, moraju biti dalje od Zeusa, jer ima ledice preblizu, jedna-drugoj. Doslovno su poredane, jedna uz drugu!
Ovi sa videa su širi za cm i predviđeni za hortikulturu!
Ali opet kada sve zbrojiš, dođeš na isto, ali stroj to ipak bolje složi:)
Znam, da znaš slagat, ali problem je u alustripovima. Ovi sa konektorom su spajani serijski-paralelno-serijski, a bez konektora paralelno. Tako, da možeš rezat samo ove bez konektora. Možeš i sa konektorom, ali ne svakih 7 dioda!

Ispod videa, ima link za stripove. To da več imaš heatsinc, jer stripovi moraju biti na njemu!
Ako bi išao sa stripovima, ovi manji imaji veči razmak između ledica i nebi ih morao rezat!

Sorry, u ovom videu ih spaja!
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Ako misliš na phantom od Optica, to je quantum board od 50w i isti je kao i večina bordova, samo je okrugla i jedva za jednu biljku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Čak mislim, da je bolji phantom, ali nemože 50w zamjenit 250w HPSa, kako oni to vole napisat!
To su lampe za micro grow!
Prije nego li kupiš, ukucaš u you tube, čisto da vidiš veličinu i recenzije!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow