LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
qb je bolji od coba ?koliko vidim marshydro ts3000 je tezine oko 8kg ,cena 450e, jel porucivao neko za srbiju ,koliko se ceka ,carina ,drugi troskovi ??
 

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
dobra stvar taj qb ,ima da se naruci iz nemacke ali sto se tice srbije mnogo bi me kostala carina .Osudjen sam na nase radnje ovde u srbiji , kada prodje ovaj virus moram da se prosetam do nemacke da pazarim jedan qb a do tada moram nesto ovde da uzmem ,
planiram box 120x120x200 tako da sta je bestbuy ovde kod nas sto se tice leda ?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Tako je, kod nas (pod ovo mislim Balkan hehe) je best buy E27 LEDice kojih ima kao blata po svim centrima i trgovinama.

Nije neka filozofija za spajanje i dijete iz vrtica ih moze spojiti da mu jednom objasnis.

Panel se lako slozi i to je to.
 

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Evala ekipa, imam jedno neugodno iskustvo pa da podilin s vama da se ne za.ebete ka sta san se sam.
Isto u zelju da ulozim u opremu odlucujem se za qb panele. Konkretno EasyGrow s600 full sp. Kolega na forumu prodava i proda no zanimalo me di je kupija i kako je posla dostava. Kaze da je narudžba isla preko Ledgrow shopa i da je puno ceka, uz losu tj nikakvu komunikaciju od strane prodavača pa da bi bilo idealnije narucit direkt od proizvodaca{EasyGrow Lights}
Poslusa kolegu, narucija, platia i nakon misec dana cipo, dode obavijest da su poslali. U medu vremenu san trazija da mi se ustupi shiping broj da znam kad cu ostavit nekog na adresi da moze preuzeti.
No komunikacija nikakva(nema odgovora), eskalira dispute priko Pay Pala da se refundira novac nazad jer od proizvodaca/prodavača nemam apsolutno nikakav odg. I danas svako malo otvaram pay pal da vidim status primjedbe(kako je danas zadnji dan da odgovoru PayPalu inace im uzimaju novce) i dođe mi obavijest da su predali paket kuriru u 15 sati... Wtf.
I sad, proslo je 30 dana od placanja i gubi se pravo na refund sredstava.
Ugl, preko EasyGrow stranice vam se ne isplati narucivat. Naruceno dobro mozda dobijete uz prijavljivanje PayPal-u, komunicirati sa prodavacima ne morete, ostvarit prava pri zasiti potrosaca tesko bez uplicanja CPC-a...
Jako lose poslovanje.
Dok cekam da se rijesi zavrzlama sa ovom trgovinom, preko Led Techa isla narudžba, uredno i bez stresa, sad cekam dostavu pa bumo vidli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
a kako diy panel od 450w leda trosi 450w a panel nx2 300 full cycle phytoled namenjen za 120x120 trosi nesto manje od 200w ?
koja je tu fora
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
To je jos i ok, njima san isto posla upit kroz koliko bude dostava realizirana. Ekipa je odgovorila iduci dan mislin. Al ova ekipa vamo, stvarno igraju prljavo.
Sta je najgore, i sam radim u međunarodnoj logistici i sa krajnjim korisnicima/kupcima tih istih špedanih proizvoda, i da ovakav pristup pristup ide prema mojim kupcima tj klijentima - ja iskreno ne bi bija u radnom odnosu do kraja radnog tjedna
 
Poslednja izmena:

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
216
778
93
gledam malo te quantum board panele na alibabi od 240W za sator 80x80x180...
vidio sam tu na forumu da izmedu lm301h i lm301b nema razlike u performansu (a 301b su jeftinije nego 301h), no zanima me, ima li ikakvog efekta uzimati panele sa UV i IR ledicama (cree ili epistar 660 nm)?
Citao po forumima da je to isto do marketinga, UV diode nisu Uv-b tipa i nemaju koristi za kanabis, a niti IR buduci da ona ima efekt grijanja, tako da vise koristi uzeti cisti board sa samsung ledicama (572 ledice 301b) nego kombinaciju od 500 tih ledica s dodanih 70 UV/IR ledica na panelu.
Ako tko ima iskustva, znanja ili savjeta, podijelite...
jel moze netko objasnit ovo za uv i ir na tipm qb panelima? vrijede li sto il je bolje uzet bez?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.497
358
Pre nego što se eventualno zajebem, da ne bacim pare, da pitam iskusnije likove sa foruma...
Naime, planiram da za koju nedelju počnem grow, a box će biti ili 100x100x200, ili 120x120x200... E sad, sa tim dimenzijama bih uzeo neki LED panel, ili COB panel od 400-600W. Na sreću, nađem DIY 500w COB na oglasima (neću nikog i ništa reklamirati, ne brinite). Neki lik u Srbiji proizvodi, tj sklapa sam. Za to mu skidam kapu, ja nemam vremena da se cimam s tim, a iskreno nemam ni alata ni puno iskustva sa DIY panelima.

Tih 500 W bi mi odgovaralo, tj kaže da je to pravih 500w, tj toliko vuče iz utičnice (ili 4000w hps ekvivalent, što je glupost, al ajde... :D )
Pogledajte prilog 348721Pogledajte prilog 348722Pogledajte prilog 348723Pogledajte prilog 348724

On je to sve lepo sklopio, ali kad sam ga pitao za više informacija (da li su cree, citizen, samsung čipovi, i ostale informacije za COB) on mi kaže da je to neka marka, pazite sad, LUSTREON cob... :/



Naime, dve stvari su mi ovde čudne. Prvo, jasno mi je da DIY ušteda, ali kako tih 5 x 100w COB košta sa sve izradom i njegovom zaradom svega 18.000 dinara. (150e)
Naišao sam online da LUSTREON čipovi od 50w koštaju po 3$ a ovi od 100-150w do 15$ .... to mi je jaaaaako sumnjivo.

Drugo, NIGDE, tj jako retko sam nailazio kad searchujem po netu na te čipove... Hoću da znam specifikaciju od proizvođača,tj. njihov par-lux-lumen-spektar-ugao-itd itd.. Ništa nisam našao. U poruci mi je napisao da je na udaljenosti od 0.5m merio sam i da je imao oko 9000 luxa i preko 28000 lumena.


Da li da izbegnem ovo, ne znam šta m je raditi... A opet, manje će da greje i manje da se čuje nego da uzmem neki 600w HPS sa cooltube-om i ventilatorom za hlađenje.


Daje garanciju od 2 godine, i kaže da su kupovali od njega ranije i da su zadovoljni svi. Ni u šta ne verujem ,zato sam se ovde javio. Vama, rajo moja, verujem jer nemate nikakve finansijske koristi :)

Hvala unapred na odgovorima!
Prijateljski savjet, bježi od toga!
To su 4 modula full spectra na jeftinim driverima. Za te novce si uzmeš Mars ts 1000, mada su Epistar ledice i nije Mw driver na njemu. SP modeli su puno bolji i nešto skuplji, ali među boljim svjetlima za naše prilike!
@virus76 ,za 500€ si uzmi sistem bundle od 4 Zeusa sa driverom!
Dobiješ profile besplatno, a ne griju...
Spider farmer je ekipa koja ga reklamira, počela vračat, jer su digli cijene za 100ak dolara, bez ikakvih preinaka i to su se zeznuli, jer quantum boardovi, ako imaju markirane ledice, svi su više - manje, isti. Razlike su u dodavanju UVa, UVb, IR ledica.
Uzimajte tamo, gdje dobijete više wata za dolar. Gledajte da ima Samsungove lm301b i h ili ove nove LM 351h ledice i svi bordovi valjaju!

Stripovi griju, jer se ne gare preko 50%,ako se gare preko, moraju imat odgovarajuči heatsinc i jedan mali vent je dovoljan, da je hladan na dodir!
Heatsinc mora biti vruč, inače ne izvlači toplinu sa dioda, a heatsinc hladiš sa ventilatorom!
U m² imam 2 Zeusa, 2 Stripa od 120w i HLG 100V2. Temperatura mi je 30° sada po ljeti, a zimi ne prelazi 28°
U 120ku sam stavio 2 Zeusa i 4 stripa od 240w(svaki 60w). Naručio sam 2 heatsinca od metra i stavio ih uz Zeuse!
IMG_20200709_080519_953.jpg
Tko zna složit e27 panel, može i ovo!
To ispadne oko 3500kn,ali 3 godine garancija i najbolji chipovi!
Na full je 520w,ali nikada nejde preko 400w i budovi ko ruka:)
U 100ki sam jedan zalio sa vodom i radi več drugi grow! Ne radi 6,7 dioda i to ne svaki put iste. Uglavnom, polio sam ga pošteno i kada sam javio LED-techu šta se dogodilo(dali ga mogu probat upalit) na što mi daje odgovor, da pošaljem bord i da če to pokrit garancija, jer treba zamjenit nekoliko dioda, ali radi da sam uopče zaboravio na to... IMG_20200611_191734.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200709_071352_328.jpg
    IMG_20200709_071352_328.jpg
    114,6 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:

Jovandj

Aktivan Član
12.08.2015
73
410
53
41
Evala ekipa, imam jedno neugodno iskustvo pa da podilin s vama da se ne za.ebete ka sta san se sam.
Isto u zelju da ulozim u opremu odlucujem se za qb panele. Konkretno EasyGrow s600 full sp. Kolega na forumu prodava i proda no zanimalo me di je kupija i kako je posla dostava. Kaze da je narudžba isla preko Ledgrow shopa i da je puno ceka, uz losu tj nikakvu komunikaciju od strane prodavača pa da bi bilo idealnije narucit direkt od proizvodaca{EasyGrow Lights}
Poslusa kolegu, narucija, platia i nakon misec dana cipo, dode obavijest da su poslali. U medu vremenu san trazija da mi se ustupi shiping broj da znam kad cu ostavit nekog na adresi da moze preuzeti.
No komunikacija nikakva(nema odgovora), eskalira dispute priko Pay Pala da se refundira novac nazad jer od proizvodaca/prodavača nemam apsolutno nikakav odg. I danas svako malo otvaram pay pal da vidim status primjedbe(kako je danas zadnji dan da odgovoru PayPalu inace im uzimaju novce) i dođe mi obavijest da su predali paket kuriru u 15 sati... Wtf.
I sad, proslo je 30 dana od placanja i gubi se pravo na refund sredstava.
Ugl, preko EasyGrow stranice vam se ne isplati narucivat. Naruceno dobro mozda dobijete uz prijavljivanje PayPal-u, komunicirati sa prodavacima ne morete, ostvarit prava pri zasiti potrosaca tesko bez uplicanja CPC-a...
Jako lose poslovanje.
Dok cekam da se rijesi zavrzlama sa ovom trgovinom, preko Led Techa isla narudžba, uredno i bez stresa, sad cekam dostavu pa bumo vidli
I mene su zajebali cisto da ti bude lakse da nisi jedini , meni niko ne odgovara proslo 30 dana , para nema i tako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GetSomeNuts

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
I mene su zajebali cisto da ti bude lakse da nisi jedini , meni niko ne odgovara proslo 30 dana , para nema i tako
Aaa brate, jebeno.. Znam kako je kad se rastanes sa parama a nema odgovora na bilo kakav upit.
Nema druge nego aktiviraj PayPal. Meni poslali svitlo zadnji dan roka koji im je PayPal postavia. I sad je doslo u par dana i imam led viska, za refundiranje (povrat) ne odgovaraju. Komunikacija 0.
Proba sam ustekat svitlo jel radi i mogu ti rec da je ludilo. Nez sa grijanjem i sl jer san samo proba, al cjelokupni dojam oko samog svitla je vise nego ok. Btw, imam S600 za prodati
 

Jovandj

Aktivan Član
12.08.2015
73
410
53
41
Ja sam platio sa master card , nisam preko paypala , valjda ce da posalju ili da vrate pare jebem li ga . Koliko para s600?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.497
358
Fora je sto ti led paneli u nazivu imaju koju jacinu lampi zamjenjuju npr 600w ali njihova realna snaga je 300w i toliko vuku iz zida.
To se još vuče od prvih panela!
Nema veze s time...
Recimo panel ima 120 ledica po 5w,ali ima drivere koji izvlače 1.5w iz tih dioda. 120×5 =600w je panel, a vuče oko 150w iz zida.
Što se tiče, da zamjenjuje tu wattažu, oni znaju napisat, da 300w(136w),zamjenjuje 1000w HPS,što nema šanse!
Danas su ti brojevi nazivi modela!
Mars ts 1000, nigdje ne piše, da zamjenjuje 1000w HPS, nego 400w.
Bestva elite 600,mjenja HPS 400,po papirima u stvarnosti, možda 250w HPSa itd.
 

dori

Aktivan Član
05.02.2020
121
2.033
143
Razlika izmedju Spider Farmer i Mars Hydro je sto Spider Farmer koristi Samsungove LM301B diode koje su dosta kvalitetnije od Epistar dioda koje koristi Mars Hydro, i drajver na Spider Farmeru je Mean Well koji je mnogo kvalitetniji od Mars Hydro drajvera.Odradjena 2 growa sa Spider Farmerom svetlo kida biljke rastu kao lude. :)

 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.497
358
Imaš tutoriale kako ih dečki/cure rade i odprilike koliki je razmak!
Ja bi ti pomogao, ali nisam s njima radio!
Sigurno ovisi i o jačini sijalice!
Izvadim ti teme!
Evo i tutoriala od kolege
https://www.vutra.org/threads/tutorial-diy-e27-led-panel-250w.19353/
Meni tražilica funkcionira samo na glavnoj strani!
Sad čitam malo tutorial od kolegr, pa postavljao si ista pitanja, prošle godine!
I ove godine je isti razmak, ali kako da vam netko pomogne, kada pitate, ne čitate odgovore, a kolega je sve u detalje opisao!
 
Poslednja izmena: