LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Na 120 visine ne mozes imati nista jače od 9w po komadu.

A 80x80 zasluzuje bar 160 visine, mada bi 180 bilo taman, a onda tek mozes razmisljati o žaruljama od 11 i vise watta.

Ja imam 60x60x140 i mjesavinu 11 i 15w i to mi je previše, treba slabije zarulje, a u 40x40x120 prije mi je to jako przilo.

Napravi si uslugu i slozi najvece moguce dimenzije koje mozes, poslje će ti lakše biti....


Nemoj raditi grešku kao ja pa dvaput kupovati
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
S obzirom da nemas visinu, a i primjetio sam da niko ne stavlja preko 11 w, jer im je penetracija manja, i mogu se spustiti nize, i nemas toliko problema sa light burn-om, objasnice ti neko od iskusnih clanova, koji su magistrirali diy panele, samo strpljenja, prvo se konsultuj pre nego ista pocnes.
Neka je sretno sa pocetkom.
 
19.10.2019
3
14
3
42
Evala ekipa, imam jedno neugodno iskustvo pa da podilin s vama da se ne za.ebete ka sta san se sam.
Isto u zelju da ulozim u opremu odlucujem se za qb panele. Konkretno EasyGrow s600 full sp. Kolega na forumu prodava i proda no zanimalo me di je kupija i kako je posla dostava. Kaze da je narudžba isla preko Ledgrow shopa i da je puno ceka, uz losu tj nikakvu komunikaciju od strane prodavača pa da bi bilo idealnije narucit direkt od proizvodaca{EasyGrow Lights}
Poslusa kolegu, narucija, platia i nakon misec dana cipo, dode obavijest da su poslali. U medu vremenu san trazija da mi se ustupi shiping broj da znam kad cu ostavit nekog na adresi da moze preuzeti.
No komunikacija nikakva(nema odgovora), eskalira dispute priko Pay Pala da se refundira novac nazad jer od proizvodaca/prodavača nemam apsolutno nikakav odg. I danas svako malo otvaram pay pal da vidim status primjedbe(kako je danas zadnji dan da odgovoru PayPalu inace im uzimaju novce) i dođe mi obavijest da su predali paket kuriru u 15 sati... Wtf.
I sad, proslo je 30 dana od placanja i gubi se pravo na refund sredstava.
Ugl, preko EasyGrow stranice vam se ne isplati narucivat. Naruceno dobro mozda dobijete uz prijavljivanje PayPal-u, komunicirati sa prodavacima ne morete, ostvarit prava pri zasiti potrosaca tesko bez uplicanja CPC-a...
Jako lose poslovanje.
Dok cekam da se rijesi zavrzlama sa ovom trgovinom, preko Led Techa isla narudžba, uredno i bez stresa, sad cekam dostavu pa bumo vidli
Pozdrav, evo i da ja podilin iskustvo.
nakon misec ipo dana i milijun ignoriranih mailova oni meni kazu da su poslali iako sam trazija refund. Proces refundanja i dalje vodim preko banke. izbjegavajte ovaj sajt u sirokom krugu i sve njihove klonove, kingled, ledlightning, jer su prevaranti.
 

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Cree je za reflektore tj baca baš snop i zato obično ima leću. Za to treba visina boxa. Odlično je i jedno i drugo. @Torture31 imaš bolja rješenja od ovoga, nznm nisi dao podatke za površinu tj dimenzije. Za ovo trbaš heatsink i driver.. cob samo jedne kelvinaže.. ja bi to preskočio i uzeo nešto gotovo za grow, jer vidim da baš nisi in pa da ne bacaš lovu..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Srečom, pa stripove i proizvode od Led-techa, opisujemo iz strane u stranu!
Pozdrav ekipa.Danas sam probao QB od HLG 260W u box 60x120x178 i 4x CREE 3590 205W.Merio sam lux preko aplikacije i saznao da je CREE od 205W (25k) jaci od QB HLG 260W (25k).Udaljenost od lampi je 50cm.Pa kako?Nista ne kontam.:zvezda::Pogledajte prilog 394969Pogledajte prilog 394970
COBovi su puno jači i ako su dobro složeni, traju 10 godina +
Imaju jaču penetraciju kroz list i mogu se, pomoću leča držat na večoj visini. Sa lečama, možeš regulirat snop, 90° i 120°. Koriste se i od 60°,ali nije za naše biljke!
Ako imaš mikroskop, pogledaj modul na COBu, ima stotine chipova....
Quantum bordovi su slabiji, ali puno bolje pokriju prostor i manje griju!

COB je isto bolji, kada ih je više. Ovako kako je kod tebe složeno. Ima svoje prednosti i mane, kao i quantum board!
O quantum boardovima, pišemo zadnjih 20 strana. S njima se ide, da se pokrije cijeli box. Poput Lumatekov Zeus, Optic slim 500s,550h i 650s i sl. Nekad se išlo watt=3 diode, danas rade watt=7dioda.
Sad su počeli sa proizvodnjom panela, koje raširiš, tokom growa i tako povečaš otisak svjetla. Optic slim i Zeus Lumatek mogu radit sa samo 3 bara, ovisi o driverima!
COBovima (Vesta) se može i kelvinaža dimat, ali to nije za hortikulturu, jer su dosta slabi i trebalo bi ih previše za grow, da bi se isplatilo.
Ali, tko se voli igrat, pomoću stripova, može čuda radit!

@The Krle ,svjetlo moraš mjerit na svim pozicijama i kasnije dobiješ broj, koji kada podjeliš sa wattima, dobijaš umol/j, koji je nakraju isti kao na oba svjetla. Oko 2.5 umol/j su paneli, jer COB ima jači otisak direkt ispod, dok quantum board ima slične vrijednosti na svim dijelovima boxa!
 
Poslednja izmena:

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Pa zato i kazem to je mix od vise chipova a taj nisam znao da je stari vidim da su jaki i da su ljudi zadovoljni.A i novi su kao proizvod pokrivaju veliki spektar.
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Ove cree sto imam od TGL , odlicno pokriva 60x120.Iskljucivo sam ga kupio za ovaj box.Ovakva 2 komada su za veci box 120x120.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
04.12.2019
26
47
13
jel tko vidio ove nove qkwin 301d samsungove panele
ima ih za 1000 kn sa dostavom iz eu skladista ? 240w

za 1x1 ili 1.2x1.2 mislim da su dva ova od 240w taman (to je onda 4x panela po 120W sa dva MW adaptera) .... za 2000kn na vrata
malo mjerit luxice i nac softspot kako ih rasporedit malo alu profila i voila
 
Poslednja izmena:
04.12.2019
26
47
13
takoder ovo sam nasao u eurospinu za 50tak kn na akciji pa sam uzeo mislim da je bilo oko 70 inace ?
pa me zanima za klijanje(pocetna faza mozda 10tak dana od nicanja
) i to jel bi to bilo dosta samo ova plava ili da obje upalim ?
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    253,8 KB · Pregleda: 42
  • 1.jpg
    1.jpg
    143,6 KB · Pregleda: 41
  • 2.jpg
    2.jpg
    246,7 KB · Pregleda: 40

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Pozdrav, evo i da ja podilin iskustvo.
nakon misec ipo dana i milijun ignoriranih mailova oni meni kazu da su poslali iako sam trazija refund. Proces refundanja i dalje vodim preko banke. izbjegavajte ovaj sajt u sirokom krugu i sve njihove klonove, kingled, ledlightning, jer su prevaranti.
Imam ti ja rjesenje, ako baš hočeš EG.
Ima lik u dučanu, Slo .,mogu ti dat adres.
Dobrozate. si,možes se dogovorit za slanje preko pošte, a ispravan je G.shooo,sve kod njega kupuje
✌by Lovetogrow
 

Enzovargin

Aktivan Član
13.03.2021
56
360
53
40
Pozdrav vutrasi,novi sam,2 mjeseca otprilike,slabo pisem,puno citam i lagano sklapam box.Kupio sam polovan box 1x1x2 sa hps setom 400W(+reflektor i prigusnica) i dva ventilatora.
Nakon citanja raznih tema i dnevnika odlucio sam da se ipak prebacim na led a posto se bas i ne razumijem nesto,te ne bih pokusavao sklapati i narucio sam
1.Lumatek attis 300 W led.Tamo sam nasao da on pokriva 1m2 i moze i za vege i cvjetanje.
2.od ona dva ventilatora,onaj za ispuh pise 185m2/h,i kako sam tamo citao i racunao po onoj tabeli ovaj bih bio odgovarajuci(1×1×125=125) i kad stavim filter za mirise to bi teoretski trebalo biti to.
Ovaj drugi je veci i jaci,ali je izgleda neki kinez i ne pise nigdje nista na njemu,a kako sam skontao za led bi trebao jos jedan slabiji da mijesa vazduh.
Molim vas misljenje o ovom lumatek attis rasvjeti i u vezi ove ventilacije,kako sam shvatio led ne grije i ne trebaju mu veliki ventovi.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Nema ti tu ispuh i upuh(koji ne treba turbinu) nikakav veliki utjecaj. Svi proizvođači preporučuju za dulji vijek panela, da jedan ventilator u ravnini puše samo po panelu! (makne toplinu, koja je cca 50°ak)
Na bordove je dovoljno, stavit, jedan 12cm,pc ventilator, a pošto je Attis od barova(stripova), lakše je sa klip ventilatorom!
Attis je u samom vrhu, mlađi brat od Zeus Lumateka. S njim, ideš od početka do kraja, jedino pojačavaš do 50% u vegetaciji u cvatu, može do 100%,ali nije potrebno. 300w je neka norma za m² što se LEDa tiče. Ja imam 380w,a ne koristim više od 280-300w. U početku rađe idi sa slabijom snagom. Toga se drži i za svjetla si miran, koju godinu!

Šta se turbina i filtera tiče, filter ti mora biti jači od turbine, inače se turbina muči i ne funkcionira, kako treba. To si pogledaj u temi"ventilatori" i sl. Ali za upuh ti ne treba ništa. Ostaviš ga, da je pasivan. Znači, ako je cijev od ispuha 100fi(mm,promjer), na uspuh staviš 150fi,da je veči i turbina na ispuhu, radi podtlak(koji biljke vole) i to je dovoljno!
Na upuh staviš najlonku, da ti ne uvlači nametnike i prašinu!

Edite
Za mješanje zraka ti treba, jedan ili dva ventilatora, da pirkaju po biljkama!