LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Tako su me posavetovali da je bolje serijski jer ako ti jedna crkne ove ostale nece,samo tu jednu zamenis i radi dalje.Ali ako ides paralelno spajanje ako jedna crkne i ostale crkavaju
Mislim, da si zamjenio... Kod serijskog spoja, kada rikne jedna ledica, gase se sve, na tom driveru. Iz razloga, jer ako ih rikne 4-5,rikne i driver!
A i zatvoren je strujni krug. Rikavanje jedne, prekine taj krug...
Sa multimetrom se nađe ledice koja je riknula, zamjeni i to je to!

Kod paralelnog spoja, ako jedna rikne, samo ona ne radi, druge rade,ali danas to reguliraju ELG, HLG itd. driveri i prepoznaju kod bordova, da je jedan ugašen i ne šalje struju u njega, dok se ponovno ne ugasi, pa upali(driver)!
Baš su mi otišle plave ledice i na drugoj Bestvi, jer plave prije riknu i imaju dupli chip(dvije diode u jednoj), baš iz razloga, da nastavi radit. Ali kako ih rikne nekoliko, driver šalje svih 70w,a ledica više nema toliko. I onda grunu sve na tom driveru!
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Ja neznam koji k.... je ovim qb od HLG?Poslali mi driver mw elg 240 C1400A kao DIY set.Morao sam kupit metar za struju jer me od samog pocetka ovo svetlo zeza.Probao sam i na drugi driver isto od mw hlg 240 48b gde nece da vuce vise od 40W.Spajao sam serijski kod elg c1400a i paralerno kod hlg 240 48b.Na sliku je spojen elg 250 c1400a.Neznam sta da radim. 20210831_171957.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Mislim, da si zamjenio... Kod serijskog spoja, kada rikne jedna ledica, gase se sve, na tom driveru. Iz razloga, jer ako ih rikne 4-5,rikne i driver!
A i zatvoren je strujni krug. Rikavanje jedne, prekine taj krug...
Sa multimetrom se nađe ledice koja je riknula, zamjeni i to je to!

Kod paralelnog spoja, ako jedna rikne, samo ona ne radi, druge rade,ali danas to reguliraju ELG, HLG itd. driveri i prepoznaju kod bordova, da je jedan ugašen i ne šalje struju u njega, dok se ponovno ne ugasi, pa upali(driver)!
Baš su mi otišle plave ledice i na drugoj Bestvi, jer plave prije riknu i imaju dupli chip(dvije diode u jednoj), baš iz razloga, da nastavi radit. Ali kako ih rikne nekoliko, driver šalje svih 70w,a ledica više nema toliko. I onda grunu sve na tom driveru!
imas i mikseve pa ako jedna rikne citav red rikne
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
To se radi na stripovima sa konektorom!
Oni su spojeni serijski-paralelno-serijski. Ali, oni se ne mogu rezat. Recimo ovi Njemački stripovi od 50cm,96 dioda(lm301b/h) , 60w,po meni, u samom vrhu za uzgoj. Bez konektora se mogu rezat, svakih 7 dioda, a sa konektorom, mislim samo na pola i onda ih se spaja serijski. To i ovisi o driveru, a danas kako je tehnologija napredovala, večinom se spaja paralelno. Recimo, spojio si 10 stripova na 600w driver. U serijskom spoju, riknut če jedna dioda i u pravilu, ugasi se sve na driveru!
U paralelnom spoju, koji se prije nije koristio, jer ako rikne jedan strip, a radi na max snazi,driver šalje svih 600w i spalit če sve stripove!
Zato danas, driver prepoznaje, koliko je potrošača na njemu i gasi samo strip, kojem je otišla dioda. Sa konektorom, gasi cijeli strip, a bez samo 7 dioda!
Iskreno, stripovima mi nije otišla ni jedna ledica. Jednog Zeusa sam polio vodom, a drugom se gasi jedna ili dvije diode, ali ne iste, od 8 bordova. To se dešava na B driveru, jer dimma samo ampere, što su rješili sa C driverom, koji dimmanjem, diže i volte i ampere, pa bordovi dulje traju!
Sad paneli imaju senzor i ne dima se, nego mu se govori/utipka u kojem je biljka stadiju, a ovaj dima PAR i u cvatu ga drži na 850umol/s/m² i kako raste, panel spušta snagu!
Ide se na to, da se panel ne dira, samo dimma!

Ovaj je sam napravio"Tomato tent", full automatski. Nažalost, posao je propao, jer tehnologije ide prebrzo,ali dečko je vratio ljudima novce i uspio prodat kontroler, večoj firmi. Nadam se, da če ih i on prodavat, a sve je spojeno na njega i Wifi!
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Na sliku je spojen elg 250 c1400a.Neznam sta da radim.
Jesi provjerio, da ti dimmer radi?
C driver se spaja paralelno, zato je i napravljen, da može dimmat volte i ampere i prepoznaje, koliko je potrošača na njemu. Samo onda radi na slabijoj struji,do 1400ma
Ljudi imali li neke tehničke razlike izmedu ova dva zeusa u linku? Ovaj DIY kit ima ove okvire i hangere, al van toga ne vidin nikakvu razliku, a ovaj je 100e jeftiniji


Ovaj Basic je samo dva borda, spojena na sredini sa driverom! Znači, gola 2 Zeusa, ELG 240 AB driverom i dimmerom. Hengeri se naručuju posebno!
Ovaj Lightning je složen u profile/heatsincove i to košta 100€ sa svim sitnicama, kao poklopac od profila, plastike, držači i profili djeluju kao heatsincovi!
Više se isplati ovaj jeftiniji i hladi se ventilatorom, odozgo!
Ovo je Lightning spojen, a ono gore su u profilima!
To je unaprijed složen panel, koji dođe u djelovima, pa ga spojiš. Ovaj što sam ja stavio, dođe sklopljem, isto kao ovaj najjeftiniji. On se preklopi i dođe u komadu!
Gdje god ti piše "diy kit", to ti dođe u dijelovima, pa se samo pospaja, bez lemljenja i sl. Lego sistem:)
Može se i čitat, ispod svakog proizvoda, piše što se dobija i dali se slaže i ima video, kako se slaže!
 

Prilozi

  • Screenshot_20210902_031519_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210902_031519_com.android.chrome.jpg
    189,5 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_20210902_031704_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210902_031704_com.android.chrome.jpg
    167,1 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Jesi provjerio, da ti dimmer radi?
C driver se spaja paralelno, zato je i napravljen, da može dimmat volte i ampere i prepoznaje, koliko je potrošača na njemu. Samo onda radi na slabijoj struji,do 1400ma
Jesam brate sve.Djaba.Izgleda da ovi nisu za HLG QB 288 rspec.Citam kod njih koji driveri idu i nema nigde ovaj sto su mi poslali ovi kreteni.Nista , onda cu kupiti driver koji oni preporucuju ali sa dimerom.Mislim da je do drivera.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Oba su ti za te bordove, samo C spajaš paralelno, a HLG serijski, jer HLG ne prepoznaje broj potrošača, kao C driver!
Spoji paralelno, driveru i bordovima neče biti ništa i ako krivo spojiš!
Imaju zaštitu od zaštite:) pogotovo ovi C driveri!
 

Prilozi

  • Screenshot_20210902_092515_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210902_092515_com.android.chrome.jpg
    145,5 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20210902_092539_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210902_092539_com.android.chrome.jpg
    133,1 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20210902_094027_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210902_094027_com.android.chrome.jpg
    118,6 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle
19.04.2020
71
27
18
Ovaj Basic je samo dva borda, spojena na sredini sa driverom! Znači, gola 2 Zeusa, ELG 240 AB driverom i dimmerom. Hengeri se naručuju posebno!
Ovaj Lightning je složen u profile/heatsincove i to košta 100€ sa svim sitnicama, kao poklopac od profila, plastike, držači i profili djeluju kao heatsincovi!
Više se isplati ovaj jeftiniji i hladi se ventilatorom, odozgo!
Ovo je Lightning spojen, a ono gore su u profilima!
To je unaprijed složen panel, koji dođe u djelovima, pa ga spojiš. Ovaj što sam ja stavio, dođe sklopljem, isto kao ovaj najjeftiniji. On se preklopi i dođe u komadu!
Gdje god ti piše "diy kit", to ti dođe u dijelovima, pa se samo pospaja, bez lemljenja i sl. Lego sistem:)
Može se i čitat, ispod svakog proizvoda, piše što se dobija i dali se slaže i ima video, kako se slaže!
Hvala na kao i uvik detaljnom odgovoru. Jasan mi je taj dio sa spajanjem i svim, nego me malo bunilo da složeni ide za 200 eura, a diy kit za 300 eura sa svim dodatnim sitnicama. Bitno mi je da se tehnički ne razlikuju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Evo , spojio sam serijiski hlg 240 48b.Nece
Srečom, pa sam ti rekao, da spojiš C driver(ELG 240 C) , paralelno!
Kako ih uopće spajaš?
13:00 ti nacrta paralelni spoj i gdje se ploče spajaju. Ako ih spojiš na sredini, struja ne prolazi kroz cijeli board. Pogledaj video i neka te wattaža ne brine. On spaja dvije ploče na 320w,što je max, ali traju puno kraće!
Kada je izašao video, išao je HLG 260 driver, a onda je izašla C verzija!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Šta je tebi dosadno, pa prcaš?
Doslovno ti je sve nacrtano, objašnjeno i sad si ti izvadio citat, da ti dalje objašnjavam, več više puta objašnjeno??
I onda se ljudi čude, što nema mentora,zaključavaju se poruke i sl. Radi ljudi, poput tebe, kojem je dosadno, pa glumi pametnjakoviča!
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Odgovorio sam ti na poslednje pitanje.Ne prcam , taman posla.Nema veze.Hvala ipak.Pozz.
Edit:Ljudi poput mene?Ja sam kriv sto nema mentora?Zakljucavaju se poruke zbog meneeee?Kako to?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne
06.10.2021
10
7
3
32
jel tko vidio ove nove qkwin 301d samsungove panele
ima ih za 1000 kn sa dostavom iz eu skladista ? 240w

za 1x1 ili 1.2x1.2 mislim da su dva ova od 240w taman (to je onda 4x panela po 120W sa dva MW adaptera) .... za 2000kn na vrata
malo mjerit luxice i nac softspot kako ih rasporedit malo alu profila i voila

Ja sam nedavno narucio. 2 kom Nadam se da se nisam zeznio..