LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Gle, za 60 eura dobiješ 4 x 33W OSRAM High-Performance Stripe (50cm, 4000K) i runaš iste na hlg 120 drajveru od 40 eura, ove cijene bubam, ali pretežno si tu negdje, 5-10 eura više manje... Mada možeš i jeftinije proći sa jeftinijim trakama, samo nemoj zaboravit onu traku za hladnjake što se ljepe na led trake, dođu glave, a 5-10m nije skupo na ebayu.. a ako budeš mogao pronaći Bridgelux BXEB-L0280Z-35E1000-C-B3, uzmi njih, oni su jeftini puno, ali su rasprodani, čekam već tjednima na digikeyu da uzmem..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Mogao bi taj osram ali mozda bi radije uzeo 2700k s obzirom da imam ja dovoljno za vegu... internode uvijek čak i preguste. Trake bi ja upalio tek kad cvijetanje krene.
Samo ćeš mi morat reci koja traka za hladnjake, proguglao sam nešto ali nisam siguran da je to to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Slobodno uzmi osram, nećeš se pokajati, a cijene su takve kakve jesu, koliko para toliko i muzike, jel..
A te trake za hladnjake, izađu te negdje oko 3-5 eura po pakovanju od 3 do 5 metara, evo pogledaj ovo samo pazi na širinu profila da budu iste širine kao i led trake ;)
P.S
Edit, naruči iz Njemačke, jeste malo skuplje nego na alibabi, ali ako si iz HR, proći ćeš jeftinije sa poštarinom i taxom nego iz kine, ja sam slao nedavno za hr neki paket (Garderoba dole za jedan dom) platio 14€ poštarine, i to je to..
Eo ti ovdje koliko poštarina inače košta, jer u DE 99% šopova koristi DHL
https://www.dhl.de/de/privatkunden/pakete-versenden/weltweit-versenden/laenderseiten/kroatien.html
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
jao sto mi ucinise. taman odlucim krecem ozbiljno na 3590 i sad ove nedoumice :upiii:.
sta sad slagat neznam.
nisam proucavao 3070 uopste, a niti trake. znam samo o 3590 jer sam shvatio da su najbolje pa krenuo istrazit tim putem, jer vremena se ima malo jako :-(. nisam ni citizen/bridgelux puno proucavo.

@mario, moze malo poblize oko hladnjaka sto si napravio za COBove.
koliko sam shvatio uzeo si 80×80 alu (pevec/bauhaus?) i u njega umetnuo 75x35x75. kako si ih povezao. termalna pasta ili termalno ljepilo? samo vijci?
koliko vidim ovo je dovoljno za hladit, znaci moglo bi se narucit COBove i ostatak sa kingbrite-a bez onih teskih hladnjaka. to bi skinulo dosta postarine zar ne?

@1310, sta je sad ovo skidanje filtera zelenog za lux metra? gdje ste o tome pisali? dal je to u onoj temi za vutrametar ili je to nesto drugo? lux metar imam vec, pa bih napravio to ako je potrebno za uskladit jacine po boxu i daljinu od bilje.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
blader, tu sitnicu (min.4kom) sam smetnuo s uma.
ovo što flori predlaže, osram, trake od pol metra, nabava iz njemačke, TOP LED. vidio sam njihove ledice od 3W, pa to je nebo i zemlja u odnosu na cre xhp, druga tehnologija, masivno imaš kaj za vidjeti, soleriq. adri nam često spominje razlike u kvaliteti osrama u odnosu na druge brendove. ja sam izabrao citizen zbog cijene coba, osram 40W je 14€ a ovi moji 5€ al ih treba duplo više od 1212, 1212 ima po 9€. kod estonca je u cjeni i poštarina, cobi dođu za tri dana avio poštom ,5 kom je 60 funti- 1212 V 6.
@trubabuba ma super, odšarafiš vijke, otvori i vidjet češ zelenu pločicu, nju makni i ponovo sastavi luxmetar. nemoj bez filtera gurat mjerač pod lampe. filter crveni - napomeni magenta 1, taj treba, i sve ovo je u temi o Vutrametru. Korisna stvar a ne dojde puno. ( PPDF je kako stipe veli, matematika sa svakom bojom a nama je dovoljna crvena) ( plavi ili prple filter ni netreba, gledamo da ne predjemo 90 000 crvene u cvatnji, UV filter ne zaboravi, njega trebaš radi navoja i distance , 1 € je komad.
predložio bih ti rolitup, cob kit prodaje opremu i radi analize, ne navija ni za jednu firmu nego prikaz brojeva, cxb 3590 kažu debelo precjenjen, barem za pola cijene, citi 1818 mu je ekvivalent, Vero trenutno naj, Osram je za amere ideološka prepreka.
 
Poslednja izmena:

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
@420Florist

vidim da se kuzis u tematiku led stripova pa molim te pomozi...razmisljam o kopijama HLG na alibabi ali kad mi lupe postarinu i porez na istome sam kao da sam uzeo original HLG board...
Raspolazem sa nekih 500 - 700 kn i za to bi si volio slozit panel od stripova...a opet da ne brinem za cvijetanje , znaci da bude efikasan
prostor je 80x80... nekih 200w mislim da bi bilo ok ili kako ti kazes

koje stripove predlazes omjerom cijena / kvaliteta te di naruciti ili koji ducan u HR
i koji driver mi treba..
I mislim da mi osim alu profila ne treba vise nista ?

hvala puno
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nisam nikad koristio njih, ali da se isprobati, po 1 metru dobivaš 18w, znači 10 traka bi trebalo za 200w, i ja bi to sve bacio na hlg 180 od meanwella i ne bi na max ih runao.. Al zato pričekaš, uštediš jos 100-300 kuna, i uzmeš ovo i nemoj štediti na drajveru, uzmi meanwell, imaš na njemu 7 godina garancije, a i sigurnost je na prvom mjestu, nedaj bože danas sutra se desi kakva pezdarija kod tog no-name drajvera iz thailanda i izgori ti cijeli setup..
Nemoj se samo prelećati puno, i za 80x80 šator je dovoljno 150w led stripova, nisam mjerio luxe nit ppfd ali kladim se da 150w led strip od osrama finu konkurenciju pravi 250-300w hpsu, što je sasvim dovoljno za 80x80 a moraš i razmislit da veću površinu pokrivaš jer svijetlo nije koncentrirano, već stripovi su razduženi, tako da ćeš svaki cm pokriti u šatoru..
Usput evo ti i ovaj tutorial, pročitaj ovo malo
http://ledgardener.com/samsung-lm561c-build-finishing-touches/
 
17.02.2012
50
120
33
39
@420Florist mislim da si mi upravo olakšo muke i da cu si napravit jedan takav panel sa 33W OSRAM High-Performance Stripe, znaci kaj trebo bi uzet 5 -7 s različitim brojem K iii spojit to sve na HLG-185H-C1400B, ko lik iz linka gore? čak i da uzmem 5 i da rade na 90% i bilo bi dosta lumena za klasičan ormar metar i pol visine? a jel ima još kakvih caka kaj treba znat il je čovjek iz linka sve objasnio?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Visina ne igra ulogu baš toliko, bitno je znati koju ćeš površinu/širinu pokrivati, i uzmi sebi HLG-185H-C1400A
Kod B ti treba Potentiometer za dimanje, nisam ni ja to znao dok mi waynejohn nije objasnio, kod A ne treba, imaš već ugrađeno na drajveru, i štimaš/dimaš (povećavaš, smanjuješ) wate sa šerafcigerom, jep sve je lik objasnio na tom linku, i da ostavi ih na 90%, nije da bi bilo dosta lumena, već ćeš imat:

da049d49c149e11ae54539af91a2f8b3.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnDeKoki

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
znate kakve dodu postarine za narucit sa digikey (DE?)?
to dolazi unutar EU?
ne uspjevam naci nista o shippingu na njihovoj stranici.

jeste narucivali sa arrow ducana komponente? negdje sam procito da imaju slanja iz US, holandije i hong kong. ovo iz holandije bi bilo bez carine i ostalih pizdarija, ali ja nisam uspeo nac MW driver koji bi dolazio od tamo.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Samsung uskoro izbacuje nove ledice za hortikulturu:
https://www.samsung.com/led/about-us/news-events/news/news-detail-47/

Trubabua za hrvatsku do 36 kila platiš poštarine do 35-45 eura

Edit, uskoro izlazi nova verzija Zeus 308 panela sa novim samsung ledicama: LM301B cri 90,
nedavno im je stigla nova šablona, bit će nešto tipa "Quantum Boarda" sa sajta https://horticulturelightinggroup.com/
samo što će ovo biti dostupno svima nama iz eu, a ne toliko skupo kao HLG 550 v2, mislim da će se goniti na drajveru MeanWell HLG-480H-42A

Unbenannt.png
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
stavio sam led on hold. idem jos jedan grow sa mh/hps. pa da vidimo sta ce izic do sledeceg proljeca i dal ce cene dole jos.
mislim da COB nema smisla vise uz sve ove trake i panele od samsunga i ekipe.

zar nije i sadasnji zeus sa LM301B? samo neznam koja kvaliteta je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Narcotic

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Slazem se po pitanju coba, puno to izadje na kraju, mada 10-12v 3000k sad sa tim novim tipom regulacije, PWM (amazon od 2,5 - 4 - 10$) jeftinije nego sami potenciometar, poigrat se s atx napajanjem, lece 20mm su 30kom 8$ a rade svoje. Ne grije,dobra, odlicnu pokrivenost moze se jeftino sloziti,alu lim 3mm.
Al novacuda dolaze, nesto poput coba, samo par komada treba, a ispod plahta od svile,difuza takva da se svjetlosni snop tog novog coba uopce ne vidi,potpuno se razlije po svili, cijena sitnica!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tomo23