LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
eee,ja se mucio da obezbedim cxb 3590 cree i sastavim panel ko magarac..nemam ga jednu sezonu,a vi vec napljuvaste cobove..eeee

kad bi to tako islo,da se menja svetlo svako malo,kako oni izbace nesto novo..a mi odmah skacemo :D neema sirootinja..

nisam pratio bas temu,al vidim sad kao ne ispalte se cobovi ne valjaju.. meni evo ekstra sljakaju,ja prezadovoljan..al ako moze jeftinije i bolje od toga,navali narode..

meni i ovih 500w pa ne greje nesto bitno,zimi se smrzavaju :D a tek to sto izlazi,ladno ko led,am? :D

nista ajde meni fali jso 250 w da pokrijem sator,ostavio sam to za zimu..ako imate sta u vidu jeftinije i bolje,ajde pricajte..nista ne znam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ma nisu oni uopste losi ako ih vec imas. uzo bi ja i nji da su malo jeftiniji. ali stripovi i letvice preuzimaju i mislim da postaju dostupniji cjenom i dobavom nama u EU. tako ja bar vidim stvar.
baci oko na zadnjih par stranica i u onu temu drugu isto. baci oko na zeus panele.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adri and Ringlov

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
pa i ja tako mislim isto,gledo grow mouse istrazivao godinu dve i kupio tada sta je bilo najbolje po mom misljenju i najisplativije..isto su tada bili valjda ti zeus paneli ,northern grow hrono hromo ili kako se vec zovu ultra mega giga.. pozaboravljao sam vec..i gomila tih panela koji su bili preskupi koliko god da su dobri..i gomila losih..

mene jedan komplet 250w bez aluminijskumskih profila tada kostao oko 350e grubo.a slicno kosta i sada mislim..
sad neki pocetnik da kupi nov reflektor,cool tube,dobru prigusnicu i lampu ima da mu izadje isto,ali taj pocetnik sad ne zna koja je predfnost coba,on misli da zna,ali ne zna,ko sto i ja nisam znao.. u teoriji se lozis,a u praksi kad vidis odvalis :p

nekao mi cudno da to sad ne stima..koliko ja vidim,ja sad sa ovih 500w uzimam 600-700g,a mooozda bude i vise,al raportiracu u avgustu vec pa javim i poslikam rezultate.a ja uvek racunam min min za svaki slucaj

ako ima bolje i jeftinije,naravno da bih ulozio i u to..svakako me pred zimu ceka opremanje..al ako je provereno i ako ljudi znaju,sto kaze bestija da su ljudi videli da je bolje od coba..a cob brate sada po meni suri,kako to ljepo sija i zanzi :D na 40 cm drzis panele milina,sam odradis profile po dimenzijama satora sve ful.

nisma istraziovao,.al nisam primetio sad da se po forumima i youtube prica o tim trakama ili cime vec stvarno ne znam nista,ni kako to izgleda..

meni po prvi put moj sator lici kako treba da lici.bas cu istraziti sad to malo ovih dana o cemu pricate,cisto informativno..

al jeste bzvz kao nisu losi cobovi,a ovamo neko uzima 2 g po w.. ono ispade ja magarac sto sam kupio,neko ce misliti cob sad ne valja,a do pre par emseci se samo o tome pricalo ovde :D

edit
gledam sad ovaj chili light..to su kao ti bordovi o kojima pricate? pa ovo dzabe 50 dolara 100w..to je kao bolje od coba am? sad ne kapiram dal dolazi sa heatisnkovima i svim ili samo ledice?

predlazu za moj sator 150x150 960w leda..ihaaaj.. meni je master plan bio da to bude 750w 3 panela po 250w svaki sa po 5 coba,ajde da trosimo noovceee
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
odite na ledgardener i na rollitup LED sekciju i naci cete cuda za procitat. ja tamo najvise toga proucavam. ne kazem ja da je COB los ili star nego uzevsi u obzir sve sto sam do sad cito nekako je sve na strani stripova/panela/letvi. i ne govorim o stripovima nekim kineskim vec iskljucivo samsung, bridgelux i jos pokoji. znaci isto skupa stvar.
kolko sam ja video do sad, sa 12 COBova se sasvim ljepo popuni 1.5m2.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Lepo je kad se uzme tako nesto novo za grow.. Meni se jos uvek dize na digitalnu prigusnicu koju imam xzd

odite na ledgardener i na rollitup LED sekciju i naci cete cuda za procitat. ja tamo najvise toga proucavam. ne kazem ja da je COB los ili star nego uzevsi u obzir sve sto sam do sad cito nekako je sve na strani stripova/panela/letvi. i ne govorim o stripovima nekim kineskim vec iskljucivo samsung, bridgelux i jos pokoji. znaci isto skupa stvar.
kolko sam ja video do sad, sa 12 COBova se sasvim ljepo popuni 1.5m2.

Ja vec imam 500w cob kazem ti na drajverima.. Znaci ostaje mi prostora za jos 250-350w coba ili tih novih zezancija.. Bacicu se na citanje, mada prijalo bi malo i ono pm pa cene predlozi i to sta kako bi moglo xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Nije ista stvar. Jedna je digitalna a druga elektromagnetna. Manje vise isti posao obavljaju al nisu ni priblizno iste stvari ;)
Postoji razlog zbog cega netko da 70€ za 600w hps prigusnicu ili 300€ za digitalnu, a obavljaju isti poso.

Kontam ja sve prednosti digitalne prigusnice, ali kontam i da je nekome ko to po prvi put uzima da isproba, mozda bolje da zna podatak da ima i jeftiniju opciju, a ja kao ja sam se odlucio na Led tehnologiju, a ako se odlucim vratit na hid u rezervi stoji ballast od 600w i dual spectrum zarulja...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
1530324503859647614295.jpg 1530324568240411876619.jpg

1530326224668-1282956040.jpg 5 funti ( 50 kn) cob , citizen clu38 3500k cri veci od 90
U cijenu je ukljucen avio posta,stignre za 3 dana i nema carine ni PDVa
Kuleri Alpina 60kn sa PDVom u lokalnom ducanu komp opreme
Drajver MV ELG 2100A 370kn ( 47,4 e) sa PDVom i dostavom na vrata,domaci distributer
Holderi 12$ 10kom avio posta , lece PLL 20mm 90* 8$ 30 kom sa postarinom
Vutra Ssh vegana pod led panelom xhp50 , 4000k,5000K,6500k i 10-12V 3000K ,10 000K, cvatnja pod 250HPS 3000K Sylvania, 180kn kvartovski shop za kucno vrtlarenje, prigusnica 45$ hempatija
Informacije za pocetnike, koliko je ono kostao cxb 3590 sa postarinom, porezom,prirezom,carinom i kakva maltretiranja se prolaze na carini, veli @waynejohn da prjevod dokumenata za carinu odadi sam a oni naplate a naplate i lezarinu dok te zajebavaju danima.
Bio jednom Bijeli vitez, taj je platio cxb 3590 75$ komad prije godinu-dvije a biljke za veliko K, sto ce rec, dzaba ti nofci moji sinovci
 
Poslednja izmena:

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Istina za carinu, meni su slali dhlom za sribiju.. Zaebavali su me dve nedelje, pa sta je to jedan meil, pa drugi mejl za stq sluzi, aj sad prevedi sa engleskog na srpski stavku po stavku, aj sad cemu to sluzi.. Pa ih nema pa pitaju trecu glupost, dani prolaze, a jebu te ko majmuna.. Pa aj posalji dokumentaciju, pa ne vidi sa dokumentwcije aj napisi ti sve recima i tako neka sranja.. Gde te stvarbo orave na debila, balkan..

U piincipu 20 mejlova sam razmenio sa debilima i uzeli su mi oko 70e pre nego sto su pustili paket.. Znam da sam od kibeza dobio poruku da su njima javili iz carine da moram da platim dazbine inace vracaju ili ce unistiti paket..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Kolega @1310 nemoj generalizirat i trpat sve u isti kos.
Prvo, svako ima razlicite potrebe i zelje za grow, od velicine boxa do uvjeta...
Drugo, jel ti sad imas samo led ili je to mix s hps-om.
Trece, reecimo ja osobno se nevolim zahebavat s narucivanjem iz 5 trgovina, volim kupit sve na jednom mjestu, opet stvar osobnog izbora.
Cetvro, o kvaliteti tvog mixa svjetla i nekog drugog opet nemos usporedjivat jer ima xy razloga koji utjecu na sam grow pod tim ili nekim drugim svijetlom.
Peto, cxb3590 db sam platio 28$
Sesto, ja nisam imao nikakvih zahebancija s carinom, na paket vrijednosti mislim 2400kn, sam platio 125kn pdv-a. Treci dan od slanja narudzbe sam dobio obavijest od dhl-a da im posaljem SAMO racun, racun isti dan poslo i vec sutradan je sve bilo kod mene.
Sedmo, opet stvar osobnog izbora, urednost:
P1010466.JPG 20180407_221204 (Medium).jpg
Osmo, bio jednom Stipe koji s hps-om skine 700g na 3 biljke, sto ce reci...

I ko zadnje, nemoj mislit da te omalovazavam, cak dapace, ko se zeli igrati samo daj. Samo ti zelim reci da ne treba generalizirati i pljuvati jer uvijek ima xy razloga sta, zasto i kako.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sve to stoji decki, ali ako kupujete putem alibabe mozete prepoliti račun, većina zbog carine to radi, naprave račun od 80€ na vrijednost čitavog paketa ( a ti ostatak donaplatiš paypalom) a ovih 80€ platiš poštaru kada ti donese pred vrata, i nemate nikakvog problema, samo treba pitati prodavača..
Ja sam samsung quantum boarde u vrijednosti od 1300$ naručio bio, poštaru platio točno 80 eura i nešto bakšiša, ostatak uplatio paypalom, i sve udure..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Al dani jebiga, mi imamo pasivne hladnjake.. On covek kalemi sa aktivnim kulerima i tim.. Zaejabenije malo..

Ja ni to ne bih znao da namestim isto, meni je i ovo moje bilo projkat xD

Treba istrazivati uvek novo, zadrzati dobro staro xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Treba istrazivati uvek novo, zadrzati dobro staro xD
Vrijeme je sada takvo da svako 15 dana neka nova led tehnolija izađe, kada bi to sve pratio, ne bi imao na kraju novaca ni da se hranim haha
Ali ja mislim da će čak i cxb3590 cobovi opasti drastično sa cijenom za jedno 1-2 godine, mislim pred zimu su koštali do 60-70 eura cobovi sa top binovima, sada ih nalaziš i za 40 eura..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
citizen clu38 3500k cri veci od 90
ClU038 3500K je 80cri
Kuleri Alpina 60kn
9 komada je skoro 600kn i nepotrebni su ;) potenciometri na ventovima su jos nepotrebniji :)
Drajver MV ELG 2100A
Tu nesto ne stima. Clu038 na typical radi na 540mA i 34.6V a tvoj driver je 2100mA.
Si ti ziher da imas 038?
Cemu ti sluze holderi ako lemis na cob? Srce me zabolilo kad sam vidio da si lemio cob. U holdere se stavi zica i ti kontakti na cobu sluze da holder dodje na to i dotakne pinove, ne da lemis na to.
nformacije za pocetnike, koliko je ono kostao cxb 3590
To kao da kazes nekome da ne kupuje ferrari jer moze jeftinije dobit golfa peticu. Po toj logici bi svi trebali sa cflkama uzgajat jer kostaju 3€ komad.
Za clu038 bi nomilana wataza bila oko 18W i oko 50ak wata za max, dok kod cxb je oko 50w nominalna i cca 135w max.
038 na nominalnoj struji daje oko 2800lm, dok cxb daje 10 000 - 15 000lm ovisno koji je chip, kolko kelivna, koji bin itd.
Nemoguce je usporedjivat ta dva chipa.
Bio jednom Bijeli vitez, taj je platio cxb 3590 75$ komad prije godinu-dvije a biljke za veliko K,
Moze netko dat i milion eura za green house pa to ne znaci da zna growat. Djaba nekom ferrari ako ne zna vozit auto.

Nemam ja nista protiv zafrkancije sa ledicama al pocetnicima nema potrebe savjetovati aktivne coolere, lemljenje cobova, potenciometre na ventovima, puls-wave modulaciju za namjestanje ventilatora, mjerenje svjetlosti leda sa ovim i onim filterima i kombiniranje 20 vrsti cobova sa razlicitim kelvinazama, razlicite lece. Totalno nepotrebno, skupo i komplicirano.
Jednom kad stigne komplet sa cobovima, to se mora moc slozit za 10 miinuta i box je spreman.

Na kraju opet dodjemo na brojku g/w. Cxb3590 db bin moze ic na 2.5gpw. Samo driver, pasivan hladnjak i cob. bez sjenila, bez potenciometra, bez lece, bez ventilatora i bez PWM kontrolera za brzinu ventova.
Ako netko to uspije sa nekim drugim cobom, drage volje cu promijenit misljenje :) (ne racunam Vero i 058)
Do sada neke okvirne brojke su slijedece. plus minus
Clf 0.5gpw
hps 1.2gpw
vtac i slicne sa smd led 1.5gpw
cxb3590 2.5gpw

nekoga koga ne interesira gpw to moze pretvorit u iskoristivost jer moze trosit puno manje wata od npr hps-a a dobit zavidne rezultate. Za one koji rade full stealth ili ih brine racun za struju.
Ovo tipkam za pocetnike ako citaju ovu temu da se ne prestrase, jer da ne znam nista o cobovima i growu i vidim kod tebe taj vremeplov sas flux capacitorima, brzo bi odustao jer bi se prepao od toliko informacija i elektronike :D
Sve je vec izmisljeno i ti cobovi su komercijalizirani i za tudume da mogu spojit bas zato sto se ne razumiju svi u elektoriniku i takvu tehnologiju, ko kinder jaje. Raspakiras, poslozis i pali pilu :)