LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Vec sam narucio nesto LEDica. Moram jos nac sa 3000k. A reflektora ima u ducanu u Dubravi kod Kapucinerske. Ducan sa LED rasvjetom. Sve panele ima Vibraspektra, Mars hydro, Mars aqua.,jedino ovaj Hans nemogu nigdje naci(ako se pise tako). Jer bi ga vec kupio.
Dobru si temu otvorio! Tu ima kombinacija miljun. Ovih dana bi mi trebale doci LEDice od 80w Screenshot_20181101-194310.jpg , 4 komada, ali te nemam sta rastavljat. To da popunim, ono sta panelima pobjegne. Screenshot_20181107-001527.jpg 100w 55kn. To je najjeftinije kod nas što ima
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
izgleda da ni Hans nije što je bio, dosta ljudi se zadnjih godinu dvi žali na probleme sa tim panelom (bar sam ja takav utisak dobio)
Sad nakon toliko godina kad sve slozim i zbrojim na papir hans mi je jos najgore svjetlo od svega sto sam imo,ne kazem da je sad lose ali nije nista bolji od recimo nekog kineza koji dodje tri puta jeftinije :)

vid panel je ok samo sto je za mene prevelika razlika u watima,kako mislis ustimati visinu? Jer 50w i 10-12w je ogormna razlika?


edit
i razlika je sto kinez radi i nakon 6-7 godina bez greske
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kod Hansa s vremenom oslabe ledice. Panel je tako slozen da radi na maksimumu, sto nije dobro. Meni je jedan riknuo nakon 2 godine, a nije odradio ni 13 000 sati (deklariran je na 50 000). Popravljen mi je unutar garancije. Na drugom panelu mi je riknuo driver. Dobio sam novi driver takodjer pokriven garancijom.
Treci panel je u zadnje vrijeme poceo sam od sebe blinkati. Sad cekam da i taj rikne (ili da driver rikne).
Ja svoje prakticki i ne gasim, al svejedno nakon dvije godine ne bi smio zayebavat.

Uglavnom, sto sam Hansova kupio kupio sam. Vise nedam pare za taj panel.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Njegova cijena u usporedbi s običnim E27 nema previše smisla, 180w E27 je puno oo jeftinije od hana, a mogu se čuda radit, isto kao hans 1-biljke, ako je razlika u 20g veca u korist hans, opet nema smisla.. Mislim da je Hans jedino dobar ako kao Sensi iznad svake biljke po panel, ali malo nas ima takve mogućnosti, posebno kad ima svakakvih ponuda svakakvih diy proizvoda:spliff::vutra:
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Ma dobro Ce to bit Himalaja ovi 50 w su puno starija i slabija tehnologija od ovih 11 i 17 w v-tac pa se nadam da su tu negdje vidicemo sve kroz grow znas da ja experimentiram u hodu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
danas nakon 24 h rada u komadu sve super stima samo da se osvrnem na temperaturu znaci lim sa gornje strane iznad modula sa ledicama je lagano vruc da je malo manje bilo bi toplo/mlako naj normalnije naslanjanje koze na njega bez da pece lim se gore zagrije tipa 0.5-1 cm oko podrucja gdje je modul
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Na sajtu nisam vidio, da itko koristi BESTVU. Panel od 600w(real 230w),sada se moze dobit za 120 dolara+dostava. Ima losiji model, 1000w panel za 400kn. To je za povrce, a ima i Bestva elite koja je radjena bas za canabis. Ja sam odradio 2 growa za sada. Rade ko prvi dan, a i evo teksta gdje su usporedjivali 10 najboljih kineskih panela. Bestva i Vibraspektra su prva dva.

Pogledajmo sada BESTVA, marku poznatu po izdržljivim, dobro dizajniranim i pristupačnim LED svjetlima. BESTVA je i dalje relativno nepoznata roba kao što je prikazano ograničenim recenzijama proizvoda. No, vrijedi i drugi izgled jer tvrtka ima impresivan popis LED proizvoda.

Proizvođač je objavio niz različitih proizvoda, uključujući Smart Series, Double Chip Series i Serija reflektora kao sredstvo ispunjavanja cijelog spektra potreba za pokrivenost kupca u kultiviranju u zatvorenom prostoru. Dok je Reflektor serije jedinstveno dizajniran da zadovolji zahtjeve rastućeg kanabisa u zatvorenom prostoru, ostale serije dolaze s regulatorima, daljinskim upravljačima i timer kontrolama kao načinom nadzora LED spektra.

BESTVA Double Chip serijski broj osigurava dvostruko veću pokrivenost od LED reflektora ili tradicionalnog HPS. Dok su neki od svjetala bolji od drugih, standardna je značajka svih LED lampica BESTVA da troše manje energije. Na primjer, 400 W HPS može se zamijeniti LED Reflektor od 600 W koji dolazi s cjenovnom cijenom u podrumu.

BESTVA osigurava svojim klijentima koji razumiju da PAR dobivaju najbolje iz serije Double Chip LED koji nude izvrsnu LUMEN / PAR izlaz. Tehnologija Dual Chip omogućuje BESTVA-inim proizvodima da postignu veći intenzitet i svjetlinu u usporedbi s redovitim LED svjetlima.

Proizvodi BESTVA koriste 10W LED diode koji daju više topline od 5W ili 3W žetona. Međutim, BESTVA odgovara njihovim proizvodima s snažnim sustavima hlađenja koji služe za smanjenje iskorištene topline. Tu su i rupe u svojim aluminijskim pločama koje osigurava kupcima bolje hlađenje od ostalih LED dioda na tržištu.

Baš kao i Viparspectra, BESTVA također pridaje 30-dnevno jamstvo i 3-godišnje jamstvo za proizvod. BESTVA LEDs su savršeni izbor za početnike s unutarnjim kultiviranjem koji rade na uskom proračunu. BESTVA pruža opsežan raspon rasvjete LED svjetla, tako da svi vrtlari mogu pronaći rastuću svjetlost koja apelira na njihove potrebe.
A, ja okolo trazim panele, a dva Bestva elite 600w sam platio 2000 kn. A, oba dva rade minimalno 12 h dnevno i biljke su odlicne. 2 idu pod jedan od 600w,ali morate pazit, da je elite. To inace web ducani stave pod boju. Kada birate, jer ih ima puno jacih.
 

Prilozi

  • 20181013_174115-COLLAGE.jpg
    20181013_174115-COLLAGE.jpg
    422,8 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
danas nakon 24 h rada u komadu sve super stima samo da se osvrnem na temperaturu znaci lim sa gornje strane iznad modula sa ledicama je lagano vruc da je malo manje bilo bi toplo/mlako naj normalnije naslanjanje koze na njega bez da pece lim se gore zagrije tipa 0.5-1 cm oko podrucja gdje je modul
Dobro će ti to doći u hladnijim danima, barem nećeš morati grijati prostoriju dok lampa radi, a ljeti možeš namontirati neki hladnjak,
ili obložiti čitav panel sa stripovima 2,5cm razmak, 50cm dugi (ista cijena kao e27 žarulje, a trodupli lm/w output), a umjesto tih e27 može ovako nešto u te rupe
https://www.led-tech.de/de/Osram-Oslon-SSL-120-Horticulture-Triple-Star
Cijene su smiješne koji kvalitet dobiješ, a to sve pospajati nije skupo, a ni sam drajver ne izađe max 20 eura..
I imaš panel sa malo trošnje, no efficiency 110%, i veliki plus možeš bliže ići vrhovima, zbog stripova nije output "koncentrisan" ne trebaju ti leće - što dobro dođe da popuniš svaki cm na recimo scrog setupu i tkd.. a toplota 0
Naravno uvijek se može bolje, više i jače, no ovo je samo par ideja, prijedloga za budućnost ako budeš apgrejdao(a cijene će sigurno padati sa vremenom ovih produkata), jer i čak i za sredinu u panelu imaš na ovom šopu tonu led modula visokog kvaliteta, a vamo uštediš vrlo puno zbog visoke efikasnosti (male potrošnje) :) a u većini slučajeva je dovoljan taj tvoj lim kod ovih stripova ili led modula...
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ovim Bestvinim se ventilatori pojacaju, pa smanje i tako reguliraju toplinu.
Inace ih uopce nebi cuo. Svaki panel ima svoje probleme. COB ice su ekipi znale izgorit, jer ovi jeftini tajmeri, ako ih okrenes na krivu stranu, propustaju elektricitet. Meni su se spalila 2 panela, a onda sam u mraku brisao oko potova, pogledam gore, a one tinjaju. IMG_20181025_105341.jpg Nekada rade ovako i ne vidi se u mraku, bas se mora sagnut i pogledat odozdo. Nekada svijetli samo obruc, lagano plavkastom bojom, koja se isto ne vidi u mraku. Buraz i ja nismo znali od čega to. Otišao električaru i ovaj me pitao, jel su na timeru? Ja se pravim englez, jer timer nisam ponjeo, a i nisam znao da ima veze, jedno s drugim.

Ja nisam nikako mogao naci na you tubu, usporedbu ovis slabijih panela.
Alu meni za ormar 120×70×200,a visina sw moze spustit na 180 cm.
Ovaj drugi 140×70×190
Tako,da za taj prostor, dovoljno. S time, da sam u jedan stavio i COB 400w(real 140W) IMG_20180911_164955.jpg i jos mi treba doci diy reflektor od 80w.
Ja bi koristio HPS, jer da se ne lazemo, to je najbolje svijetlo za biljke. Uz dobru opremu cine cuda. To si ameri mogu priustit panel od 1500$, koji ti i doručak skuha:)
Ali imam dogovor sa starcima, da necu koristit HPS, jer oni misle, da cu kucu zapalit.
Pogledao sam filmic i Vibraspektra se uopce nemize mjerit sa ovim sta ja imam. Zvuk je tisi, ima veg i bloom odvojeno i svjetli puno jace. Budem snimio, kako radi. Sad do jutra spavaju.

Ispričavam se na spamu!
Hercegovina-te Castnoo panele nisam htii narucivat, tako da neznam kako šljakaju. Ali bit ce to ok, pogotovo ako ste početnik ko ja. Puknite jos par diy ledica od 30w i dve dobre biljke mozete izvuc.
Sretno
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Mene veseli sto opet kod ovih DIY led panela svako ima svoj razlicit pristup na svoju stranu... meni je ovaj mrak... @WEEDetix :thumb::respect::respect:

Ja imam isto panel svoj home made e27 13 W i coblje 50... izvrsno se slazu... a sto se temp tice ljeto masala a zima sa malo dogrijevanja i peri deri...
Biljke mi ispadaju bolje nego ispod samog hansa... pozzz i pratimo...
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Od hansa bi samo preporučio cob i 300w panel nove verzije one su na 3500k-5500k, no kada pogledaš koliko koštaju, za te pare napraviš 2 ovakva diy panela od weedetixa i još natrpaš na njih samsung/osram/citizen/bridgelux i pojedeš hansa sa isto potrošnje..
Jer 24 bridgelux stripa te ne izađu 3,60€, to je nekih 80-90 eura.. i pazi @WEEDetix koliko ovi cobovi npr koštaju, a isto nisu loši ako ih ima više ;)

citizen
https://www.rapidled.com/citizen/

luminus
https://www.rapidled.com/luminus/

vero29
https://www.rapidled.com/vero29/

jedino su cree, cxb3590 još uvijek skuplji, no i kod ovog njemačkog šopa koštaju 39€ (top binovi, cri80)
https://www.rapidled.com/cree-cxb3590/

edit/
I ako budeš prerađivao u budućnosti panel na novo, lakiraj ga barem sa nekim lakom koji ima reflektirajuće osobine, npr
https://www.amazon.de/Albedo-1590152-Reflektierende-Spray-Metallic/dp/B00OX38CM8 (pogledaj slike produkta, da skontaš na šta mislim, ima sigurno i jeftinijih produkata kod tebe dole u blizini)
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
15416937833962228824020113840210.jpg Uspio sam nabrzinu kupit diy LED icu. E, sad sa alatom sa spretan, okvir, ljepljenje, lemljenje i sl, nije problem.Imam doma puno 3D kartica, koje na sebi imaju hladnjak sa ventilatorom(10×10cm),tako da bi njih iskoristio za hladjenjeOva je od 33w,ima i 44w,ali u ducanu su 130kn. Pa sam uzeo samo dvije, a male full spektar sam narucio.
Ja bi ostavio grla, dok ne pocnem ljepit. Imam pitanje o ovoj na slici. Režem joj plastiku, tu gdje sam zacrtao crvenim?
JopeZg-hvala!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
W. W. W. Bestvaled. com
To ukucaj i kupuješ direktno od njih. Pazi imaš 3 verzije, jedino ova elite valja. Recenzije su mu bolje od svih, koje sam gledao.
Dostavljaju u Bosnu i Hercegovinu. Ja imam ove od 600w(235w) i biljke su dibre.
Sad su ušle u 2.tjedan cvjetanja IMG_20181108_181419.jpg . Evo slika sa linka koji je na početku posta. Ako imas love serija DC je Screenshot_20181108-210947.jpg vjerojatno najjača.
Za tvoj sator Bestva 1200w elite bi trbala biti taman.
 

Prilozi

  • Screenshot_20181108-210027.jpg
    Screenshot_20181108-210027.jpg
    155,3 KB · Pregleda: 48
  • Screenshot_20181108-205907.jpg
    Screenshot_20181108-205907.jpg
    90,6 KB · Pregleda: 33
  • Sviđa mi se
Reactions: Hercegovina

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
W. W. W. Bestvaled. com
To ukucaj i kupuješ direktno od njih. Pazi imaš 3 verzije, jedino ova elite valja. Recenzije su mu bolje od svih, koje sam gledao.
Dostavljaju u Bosnu i Hercegovinu. Ja imam ove od 600w(235w) i biljke su dibre.
Sad su ušle u 2.tjedan cvjetanja Pogledajte prilog 242902. Evo slika sa linka koji je na početku posta. Ako imas love serija DC je Pogledajte prilog 242906vjerojatno najjača.
Za tvoj sator Bestva 1200w elite bi trbala biti taman.

Druže hvala na savjetu ali već sam naručio ovaj sa linka
Nisam nešto puno googlao jer se ne razumijem puno u ledice tako da sam više gledao da ne bude preskup a da šalju u B&H
Nadam se da će biti nešto od njega i da nisam bacio pare
Treba mi za proljeće i ljeto jer za zimu imam HPS ice koje mi više odgovaraju jer mi sa njima ne treba dodatno grijanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc