LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ti marsovci koštaju dosta a nisu baš kvalitetni kako ih hvale na jednom forumu na kom su im oni sponzor.Za te novce bolje DIY kvalitetnije i efikasnije.Za taj prostor ti treba 20 cob modula i 4 drivera 200w ( na svaki driver ide 5 modula u seriju ) za detalje možeš na pm
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
2700kn komad...mislim da je to jeftinije i od e-baje iz ENG ili DE...

Na to što si linkao treba porez i carinu riješit,što izađe cca 6900kn...
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ti preporučaš da stavim 4x300? Nisam još ziher ni bi li uzeo taj veliki box,selim se u novi stan pa moram još sam sebi u glavi posložit stvari.

Al sam oduvjek imao u glavi taj reflector series 600w...što se boxa tiče,možda ostanem u trenutnom setupu...postoji velika mogućnost da ću HPS 400w zamjenit s reflector 600w a HPS 250w iz manjeg boxa s marshydro 300w...

...a opet postoji mogućnost da poludim :D i uzmem taj veeeliki box,jer će ulja uskoro trebat još.

Sve ću znat nakon par dana u stanu,trenutno su jos radovi al kroz 15 dana bi trebao uselit,a tada i odlučit...gledam si opcije...
 
Poslednja izmena:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Prvo,sorry mod dignut ću ovako temu iz mrtvih...pa te molim da spojis.

Gotovo je sigurno da ću se zaletit i uzet "GalaxyhydroTM 300w",ima li netko bilo kakva saznanja jel to OK panel?

Ima ih na ebayu USA

71xP0q1JSXL._SY355_.jpg


A ima i ebay DE ali prodaju bez natpisa "Galaxyhydro"

41tUvq9NF-L._SX342_.jpg

Specifikacije :
Size: 12.1*8.2*2.4inch
LED chips: Epileds Chips
Lighting Coverage: 1.6-13 square meters
Recommended Coverage: 1 light per 6 square meters
View Angle of LEDs: 90°and 120°mixed
Worldwide Voltage: AC85~265V
Frequency: 50/60 HZ
Certificates: CE, ROHS, FCC

Cijena 250 USD za 2 komada,ista cijena ebay USA i DE samo nema carine i poreza ako se iz DE naručuje (ako si u HR)

Navodno je u pitanju EPILED čip,a koliko sam na netu našao info stvarna snaga je 140w po panelu.
 
29.05.2015
9
0
1
44
Jel zna neko gde ima da se kupe blizu nas led diode od 3w sa hladnjakom(red,deep red,blue etc) da ne moram da narucujem sa aliexpress i ebay ?
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
@DiskoKobaja zar nije već tristo puta napisano da se ne gleda zbroj svih snaga?

Znači ja napravim panel sa 100x3W i podesim ga da radi na 50W. Bit će savršeno tih, uopće se neće grijati i trajat će do penzije. ALI, to je 50W bez obzira koliko imao komada LED u konfiguraciji. Za isti panel mogu napisati i da je 3kW i neću lagati - jedini problem je da 3kW može dati na max. 1-2 milisekunde (1/1000s) i tako svakih pet-šest minuta dok se ohladi.
Uvijek gledaj stvarnu snagu a ne P.MP.O. inače će rezultat biti razočarenje a zaključak da je LED skup i neučinkovit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o
29.04.2015
21
51
13
38
Dosta se pise o ledu pogotovo o galaxyhidro, mars 300W npr kakav je Smells slike stavio gore.
Ja imam takav i htio bi ljude upozoriti na dvije stvari jer vidim da se slabo spominju i ja sam se tako zajebo i morao kemijati tzv led cool box( to sam smislio prije 3 min naziv haha).

Fora je u tome da ti konkretni LED paneli nisu bas tako hladni i necujni. Svi znamo da se LED svakako grije i treba ventilatore i pasivne hladnjake.
Medjutim oni se griju puno vise nego sto bi ljudi pomislili, a cuju se ko sam sam vrag. Gore dva 120mm venta(na nekim modelima 3 80mm) koji se vrte brat bratu na 2500rpma. To se cuje bas jako, nikad nisam vidio tako glasne i jake 120mm. Trazio sam specifikaciju proizvodjaca i navodno svaki ima 90CFM(!!!)tj 150m/h
Siklja na sve strane prakticki vruc zrak. Daleko je to od hps-a ali je bome jos dalje od "hladnoga" ili CFL-a npr.
Za male boxove stealth boxove ne preporucam što zbog temp, a svakako zbog buke koja je nenormalna.


Moja opcija je bila da odvojim kuciste panela izvan boxa i napravim jos jedan box koji ima svoje posebno hladjenje tj jos jedan 120mm upuh i jedan 80 da puca ravno u nju i dodatni pasivni otvor i tu mi ne treba filter naravno. A donji dio koji svjetli je kroz rupu umetnut na vrh boxa tako da je hladjenje panela u svom boxu, a leca u donjem dijelu. Cak i tad to ipak grije s donje strane, al to je ajd prihvatljivo.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ja stvarno ne znam o cemu ti pricas? Kod mene panel digne mozda 2-3stupnja. Istina je da su ventovi hebeno glasni,ali to sam rijesio sa ovim obicnim potenciometrom fanmate2.jpg i nakon sto su okretaji smanjeni cak je i panel nakon toga hladniji :)
Jer okretaji koji dolaze po defaultu na panelu nemaju smisla,cak mislim da imaju kontraefekt.Ali i prije potenciometra panel nije pravio probleme sa temperaturom,ja sam se odlucio na potenciometar samo iz jednog razloga a to da sam imo osjecaj da imam helikopter u boxu.
Radio sam sa dvije vrste panela na kojima su bili ugradjeni ovakvi potenciometri i sve je za 5 :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    61,7 KB · Pregleda: 33
  • 2.jpg
    2.jpg
    47,3 KB · Pregleda: 33
29.04.2015
21
51
13
38
@Himalaya Gold gledao sam tvoje slike jos prije. Koliko se sjecam ti imas relativno velik box. Moj box je cca 40x50x150 sa dva pc 120venta ukupno oko 100mh kroz diy filter ispuh. Htio sam stealth pa zato su pc ventovi. Sasvim dovoljno vuku za prozracivanje ali za hladjenje bas i ne. Prakticki necujni ventovi za ispuh dok se ovi sa panela cuju kak si i rekao ko helikopter.

Da je pravi vent na ispuhu recimo kupaonski vjerojatno ne bi bilo problema, medjutim ovako je bio problem veliki. Nakon 5min temp je bila preko 40 sa lampom nutra.

Ne pljujem ja po panelima samo sam htio ljude upozoriti da nije bas za micro stealth boksove.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@perfa
Moj box nije puno veci od tvojeg,znaci 60x60.
Ne kazem da pljujes LED-u niti sta slicno,samo ti hocu skrenuti malo paznju da tu nesto ne stima. Mozda je do tvog panela,mozda nesto ne stima s njim.Jer kolega ja sam u 7.mjesecu radio automatike sa rezimom svjetla 20/4 i dva panela,jedan od 300w i jedan od 240w i nisam imo nikakvih problema ;)
Taj drugi panel od 240w je tu na forumu i jos se radi s njim i mislim da nema nikakvih problema oko temperature.
 
29.04.2015
21
51
13
38
Velim, ako imas neku ozbiljnu ventilaciju i boli te uvo za buku jer ti se i ta ventilacija cuje jace od lampe onda nemas problema. Ja isto sad nemam problema kad sam ju stavio u gornji dio ormara 40x50x25 sa jos jednim 120mm pc ventom i jednim malim. Dok toga nije bilo nego samo rupe u tom gornjem dijelu je bilo preko 40 nakon par min. Svo vrijeme vanjska temp sobe je bila 25. I s tim da taj pomoćni 120 za lampu je jedan od najboljih.

Sto se tice boja i utjecaja na rast ni nemrem nis reci kad sam tek poceo a i prvi mi je indoor. Nadam se da ce super svjetlit i to, to je ionako najbitnije temo i buku cemo vec rijesiti heheh

Htio sam samo ljude upozoriti da nije za micro stealth boxove to bas tako brutalno super kako se reklamiraju.

Nego za taj potenciometar sta si pricao. Na koliko si ga drzao ti da ti se nije pregrujavala? Mene isto kopka nesto da ovo sta ovako divljacki puse stvara kontraefekt..
Ne znam bojim se provjeravati kako cu znati dal joj dovoljni hladi, ako izgori mogu se j..