LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.699
1.098
Trøndelag
bas i nije,ima jos dva dana bidanja,ide to min na 350€ plus posta. vec sam dva propustio jer su jednostavno otisi previse sa cijenom. za nov max 230-250€,a ovaj je polovan.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Prijatelju svaka cijena i roba ima svog kupca.. I moze on trazit kooko hoce.. A za nesto sto je navodno tako brutalno dobre spec i sve ostalo a ne proizvoldi se i nemozze ga se nac za kupit moze stavit sta hoce...i prodat ce..Vidit ces..
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.699
1.098
Trøndelag
znam da hoce,ali meni nece ;) mogu ih kupiti 10 komada ali nisam mazohista,volim i ja sto jeftinije proci.
vidit cemo kako ce se situacija odvijati u juliju kada izadu novi pa cu procjeniti isplati li se ili ne,posto je receno da ce kao biti jeftiniji mada cisto sumnjam.
Hans je za mene ipak prva opcija,ali da ispostujem svoju znatizelju sacekati cu da to izade.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ja mislim da nije stvar u varanju pa ga ljudi ne koriste. Stvar je u tome da kvalitetni i efikasni led paneli koštaju puno. Drugo, u odabiru led panela treba puno stvari uzeti u obzir, nije kao kod hid rasvjete da biraš watažu lampe, odgovarajuću prigušnicu, nabaciš reflektor i čao. Ima prevarenih ljudi masu, mislim da je to zato što misle da mogu kupit vrhunski led panel za malo love, vide da piše led grow light i kupe pa pojedu govno, jer je taj panel proizvođač testirao na božičnoj pšenici i onda šire priče kako led ne valja, kako je to bacanje para, što automatski prestraši nove potencijalne led korisnike.
Ima puno razloga, ali ako kupiš panel od respektabilne firme koju preporučuju groweri koji sade vutru, onda ne bi trebalo bit zajeba.
Poz Triptanik.Citao sam tvoje postove o led-u i smatram kako imas znanje i informiran si dosta.Ja sam isto poceo dosta istrazivati o led-u tako da bi te pitao;mozes mi dati prijedlog koji je po tebi (ili vise manjih) led najbolji za prostor 200*200 za deset autopotova.Naime sada radim grow sa gavitom 1000 de,prezadovoljan sam ali bi volio malo kombinirati led preko ljeta ili cak zajedno sa gavitom po zimi.Pa ako me mozes uputiti u tri po tebi najbolje kvalitete leda od 150 wati.Hvala na odgovoru.:thumb:
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Informirao se jesam, ali isprobao nisam još ni jedan :)

Po meni respektabilne firme ( po onome što sam vidio po forumima i netu) su:
Grownorthern, Amare, California lightworks, Black Dog...

Gore sam spomenuo da u 7. Mjesecu grownorthern izbacuje nove modele panela od 180 i 240 w, ja čekam da puste u prodaju te panele trebali bi bit kvalitetni. Najbolje ti je prošvrljat po forumima tražit dnevnike sa led panelima i recenzije, gledaj garanciju i dostupnost panela i daj si vremena da proučiš koje karakteristike panela trebaš tražiti. :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Informirao se jesam, ali isprobao nisam još ni jedan :)

Po meni respektabilne firme ( po onome što sam vidio po forumima i netu) su:
Grownorthern, Amare, California lightworks, Black Dog...

Gore sam spomenuo da u 7. Mjesecu grownorthern izbacuje nove modele panela od 180 i 240 w, ja čekam da puste u prodaju te panele trebali bi bit kvalitetni. Najbolje ti je prošvrljat po forumima tražit dnevnike sa led panelima i recenzije, gledaj garanciju i dostupnost panela i daj si vremena da proučiš koje karakteristike panela trebaš tražiti. :)
Hvala ti puno.Samo mi je trebala odskocna daska pa cu sada derati po kompu po ovim firmama koje si mi savjetovao.Uglavno sigurno cu si kupiti dva od 150 wati pa isprobati na svojim automatima.Sta mislis o kombinaciji gavita 600 w i dva leda od 150 w na deset autopotova,onako gavita sredina,a ledovi sa strane?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
pitanje je, da li bi u toj situaciji LED dolazio do izraža pored HPS-a..hoću reći, ako bi do toga dolazilo, jel bi to onda bilo samo vizualno ili bi takoreći, "poništavalo" utjecaj LED-a...?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ja bi rokao ili led ili hps. Hps i led bi zajedno stavio u slučaju da se dočepam nekog panela onako usput jeftino ili džaba pa bi ga ubacio s hps lampom čisto da ne skuplja prašinu. Ako će bit jedna gavita u boxu, ubaciš još jednu ako je velik prostor. Ili preći na led kompletno, i rješit se gavite.
A kvalitetna led rasvjeta za prostor 2m x 2m košta masu. S tim da bi s vremenom uštedio dosta novca na struji...

Npr. Za taj prostor bi ti trebala barem 2 ovakva panela, cijena prava sitnica :)
http://californialightworks.com/product/best-led-grow-light-solar-storm-880/

Ako si dovoljno besraman, možeš kupit panele, odradit grow u 90 dana, i vratit im panele jer ti kao ne valjaju. Dobiješ pare nazad i boli te ona stvar , 90 days money back guaranteed!!! :)
 
Poslednja izmena:

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Sve to vise manje dode na isto, a cijene su otisle u nebesa. Po meni jedini Hans nije bezobrazan i nudi za dobru cijenu u odnosu na ostale i rade bih uzeo 2 hansa nego 1 taj. A sad da se mene pita ja nebi nista uzeo nego bi sam napravio za manje novaca sa istim ako ne i boljim rezultatima na kraju, a sad mozete vi uzeti i najskuplje moguce sta se nudi i imati rezultate dobre/lose sve ovisi o groweru.
 

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Pa normalno da jesu jer stvarno je previse, placas kuciste i ostale gluposti. Imas na stranim forumima dosta tutoriala i ljudi da te upute, a takoder na youtube. Cree cxa/b i bridgelux vero su odlicne ledice s kojima jednostavno sam mozes sve sastaviti, sa bridgelux vero netrebas znati ni lemiti ni ista, kupis holdere i konektore i poslazes i adio. A ako oces panel u "boji" takoder mozes sam sve sastaviti, cree xpe, xbd, xml itd, ja planiram sam kopirati hansov panel samo trenutno neman vremena za to
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Meanwell HLG-240H-C1050A - 80E
6 Cob čipova od 80W - 100E
Spojiš ih u seriju i "voziš" na 1050A i imaš 230W panel za cca 200E i neš sitno
 

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Ja trenutno iman 4x Cxb 2530 t4 bin, meanwell elg-150-c700a. Driver se moze dimmati od 350-700mA 50-100w sa 4 coba, ja ih drzim na 350mA s obzirom da imam mali box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o