LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Neznan zasto ti je to glupost, imas manji box netriba ti puna snaga. I kad dimas biras os vise svitla ili vise efikasnosti itd. Ima milijun razloga za to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džoni Snežni

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ne znam da li je već bilo postavljeno pa slobodno brišite ako je.
Cree je odlučio napraviti svoj panel (ne COB jer po njima oni "ne znaju zašto bih itko koristio COB umjesto panela za uzgoj i to nema smisla":zvezda::) i usporediti sa DE Gavitom 1000 pa ako nekoga zanima nek malo prouči, dosta detaljno je to testirano...pdf u prilogu
 

Prilozi

  • HorticultureReferenceDesign.pdf
    1,2 MB · Pregleda: 50
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Drug sve stoji ali mislim da bilo kakva usporedba led-a i gavite 1000 de neme temelja.Radio sam i sa jednim i sa drugim.Ono sto gavita radi tesko jos moze neki led nadomjestiti.Vjerujem da ce doci do toga ali za sada....ne vjerujem.Znaci govorim o prostoru koji gavita pokrije,brzini pumpanja topova,kolicini koju izvuce...ima toga:thumb:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ok.Ja tvrdim da ce sigurno led zamjeniti hps i po meni je to najbolje za nas male growere ali brate neznam dali si radio sa gavitom.Ja govorim iz percepcije koliko je tebi potrebno da pokrijes prostora i obuhvatis biljki,kolikom brzinom radi uzgoj,kolicina...Ja isto navijam za led i zelim raditi samo sa ledom ali mislim da bi mi trebalo puno vise og 400,500 eura da zamjenim gavitu sa ledom.Isto neznam dali znas podatak kako gavitu mozes namjestati da radi na 600,759,825,1000 i 1150 wati.Neznam,jos cu malo prouciti ali koliko sam do sada gledao treba ohoho para..kako god,dobro je razmjeniti misljenja.:thumb:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ovo sam stavio jer vidim dosta nepotpunih i netočnih usporedbi led vs hps a ovo je po meni dosada daleko najtemeljitija i najtočnija usporedba a čak i najtransparentnija i svaka čast Creeu za to...znači samo ona polusfera za test košta oko četvrt milje dolara...e sad svatko nek prouči pa donese svoj zaključak...moj je dojam nekako da je gavita stvarno vrh što se tiče hpsa a i mislim da se svi dečki u creeu slažu s tim i to nitko ne može pobiti jer dokazi su jasni i to stvarno brutalno radi...obratite pozornost na to da su oni išli s njom samo do 1000w i to jasno i transparentno napisali, da su išli na max 1150w sasvim sigurno bi gavita bila u prednosti i nisam doživio ovaj test kao dokaz da je led bolji nego čisto kao pokazatelj dokle je došla led tehnologija i šta možemo očekivati još a sasvim je već izvjesno da još jedna ili dvije generacije i hps ide u zaborav...

@hazeri - u potpunosti se slažem s tobom da je gavita mama još uvijek i samo da znaš da pratim tvoje dnevnike jer imaš i gavitu i hansa a to mi je san snova i iako preferiram foto sasvim sigurno ću jednom na balkončiću izdegustirat svaki automat od mephista i dutch passiona pa računaj da ću te davit s pitanjima oko toga u skorije vrijeme ako bude malo sreće :D ...pazi ove xg3 čipove što su oni koristili u svom panelu ćeš moći kupiti tek za 2-3 mjeseca tako da je gavita sigurno još uvijek jača ali neće dugo:djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma kolega nema beda,pitaj kada god treba.Lijepo od tebe sto si stavio link jer nisam znao za to pa bas sada proucavam jer bi ja najvise volio kada bi led po cijeni bio prihvatljiviji.Gavita je stroj koji bas radi odlicno ali je samo toplina problem za po ljeti.Ali vec od 10 do 3,4 mjeseca stvara idealnih 26,27 stupnjeva sa jednim ispuhom,vent za mjesanje,pasivan ulaz.Uglavnom led je buducnost i zato se treba tome prilagodavati.
Budi dobro kolega!;):thumb:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
LED je po mom mišljenju sasvim sigurno budućnost, još kad se uzme u obzir da se Cree tek nedavno prije par mjeseci (ovo je izašlo tek prije cirka mjesec dva) počeo ozbiljno zanimati za hortikulturalnu primjenu svojih LED čipova mislim da tu možemo očekivati veliki napredak u vrlo kratkom vremenu a i cijena komponenti lagano ali sigurno opada i više je ponuđača pa će i DIY-likovi doći na svoje..da smo u SAD-u bilo bi nam lagano naručit sve na jednom mjestu, lemilica i bušilica u ruke pa nek zabava počne :mario::, ovako je malo tlaka ako baš i nisi u tom svijetu

@hazeri - ma temperatura u boxu mi ne predstavlja nikakav problem, za to već imam rješenje ako se zainatim držat ću ja gavitu i na 20...problem mi je temperatura ispušnog zraka, živim spavam jedem u toj istoj prostoriji, saunu volim al ne baš svaki dan :whato::, zato i nemam gavitu...čekam tvoje smoke reportove, nemoj da zaobiđeš taj dio :djede:

@D&M - cxb sigurno radi posao ali mislim da se neće moći nositi s novim čipovima rađenim specijalno za uzgoj pa bi nam možda bilo pametno pričekati da vidimo s čim će nas novim Cree počastiti u skorašnje vrijeme...tehnologija ide dalje i napreduje, taman kad sam mislio da sve razumijem i počeo već gledat komponente za COB čujem izjavu kako COB nema smisla i da oni ne vide razlog zašto bi itko spajao čipove na taj način za hortikulturalnu upotrebu i opet reset na početak i zbunjenost:confused:...sad, il smo mi svi glupi il oni znaju nešto što mi ne znamo, ja mislim da je ovo zadnje (bar se nadam :D)...uglavnom strpljen-spašen, nema nam druge nego čekat

Uglavnom moje znanje u vezi toga je ograničeno jer nije moja struka pa čitam i učim od drugih ljudi kojima je i volio bih i njihovo mišljenje čuti na sve ovo, cijenim egzaktne podatke isto ko i riječ nekoga vičnijeg tome pa se nadam da će netko od električara prokomentirat

Za detaljnije podatke evo link

http://www.cree.com/LED-Components-and-Modules/Applications/Color/Horticulture
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
To je pitanje sada? Led.
Za par godina bi trebale izaći nove hps lampe i balast.
Hps lampa, od 400w današnje bi trebala trošiti više od pola manje nego sada. Potrošnja u rangu led dioda a snaga ko do sada. Oko žarulje niti so napravili plašt od keramike koji propušta 80% manje uv zraka. One se od keramičke oplate odbijaju nazad na žarulju nit i zbog toga manja potrosnja struje. To je isprobano u laboratoriju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Meni je Gavita bila u igri ali sam na kraju odustao zbog topline ljeti koju na zalost ne mogu skinuti na neku prihvatljivu temperaturu pa sam odlucio nabaviti LED koji osjetno manje grije.

U uzem izboru su bili Spectrum King 400, TGL 220 (todogrowled, upgrade sa cxb 3590 ) i Hans. Box je 120*120*200.

Od Spectrum Kinga sam odustao kada sam vidio cijenu od 1500 eura.

Ostali TGL 220 i Hans.

Poslao sam mail u Todogrowled i kod Hansa koliko je dovoljno panela da mi pokriju box.

Odgovor od Hansa sam dobio u roku sat vremena i kaze da ce dva biti dovoljna. Iz TGL-a su mi odgovorili nakon tjedan dana i takodjer rekli da su dva taman.

TGL -220 (sa upgrejdom na bolje ledice) 900 eura, dva Hansa 500 eura.

Odlucio sam se na Hansa i narucio 2 komada. Stigli u roku 8 dana, montirani u box. Kada sam isao mjeriti svjetlo luxmetrom dosta pada intenzitet svjetla van panela i zakljucio da bi tri bila ok, a 4 taman da pokrijem cijeli box bez da se pitam jel negdje fali svjetla. I tako narucio jos dva - znaci ukupno 4 i to bi trebalo radit do jaja. :D
4 su mozda overkill, al bolje da ima viska svjetla nego da fali (uvjerio se u to u outdoor growu).

Mislim da mi ni TGL ne moze tako pokriti kao 4 Hansa.

Napominjem jos jednom, osudjen sam na LED jer mi je problem hladjenja prostorije (stan u stambenoj zgradi), a klimu u tu sobu di je grow box ne mogu staviti.

Kineski led-ovi mi nisu bili u igri i njih nisam ni gledao.

Kao sto sam vec napisao u temi "predstavite se", dosada sam toliko love ostavio dil...a na cesti za vutru (trebalo za lijecenje u familiji) da mi je ovo kikiriki (ne zelim zvucati bahato jer nisam takva osoba, al kad vas deru ko mladog majmuna u jednom trenutku covjek popizdi) mada nije ovo ni malo jeftino.

Uskoro krece grow pa cu vidjet sta Hans moze.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
High above;
Automati,Mephisto genetics by hazeri prvi dio,a imas i drugi dio u zavrsenim i aktualnim dnevnicima.Indoor.Imas i gavitu i hans 180w pa biraj sta ti pase..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Vidim da si imo slicne muke kao i ja.. Ne znam samo zasto si se odmah napalio na 3590 kad su 3070 sasvim dobri cobovi, al opet msilim da ti je Hans bio bolji/jeftiniji izbor jer kako god okrenes trebas 4 panela bili hans il tgl,mada si po mojoj racunici onda pljunio 1k eura.. Bilo bi lijepo da napravis ne znam jel imas kakv grow log, pa da pratimo sta HAns moze.. mozda pomognes i kolegi @waynejohn u izboru leda..[/QUOTE]
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@DiskoKobaja

2 TGL- a pokrivaju kao 3-4 Hansa, ali kazem 4 Hansa i o svjetlu i pokrivenosti vise ne moram razbijat glavu. Al moram priznat da sam teska srca dao pare za jos dva Hansa.
P.S.
Biti ce grow log za jedno tjedan-dva...cekam da mi stignu jos neke sitnice. Grow ce biti iskljucivo za ulje (bolestan clan familije) - Critical Kush, LSD
 
Poslednja izmena:

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@hazeri Prelistah prvi na brzinu, odlican grow. Super je ta gravita ako je uspela da ti pokrije 2x2. :) Ne videh je l' imas onaj njihov all in one ili je odvojen balast od reflektora?
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Vidim da ću imat šta za čitat sljedećih mjeseci...mislim da će ljudi u redu čekat da isprate 4 hansa od početka...sretno i neka bude kako hans kaže:thumb: