LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
takodje,isto..neke stvari skonas..al neke su nuklearna fizika na prvu :D al ovo uopste nije lose zapravo..mislim cak sta vise a bi trebala da se napravi tema gde ce ljudi predstavljati dnevnik sklapanja diy panela.

ljudi bi tu mogli da pisu koju komponente koriste,kojim prostorom za growanje rasplozacu..kako se sklapo panel i kako se pokazao..i koliko ih je kostalo to sve na kraju..slike svega toga..

bice jos vise materijala na forumu u tom slucaju,za dalje obrazovanje i uzdizanje u volte i ampere :D

a ako je to losa ideja,jbg..izvinjavam se..pocjepo sam se..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bobo Shanti

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Nije uopce losa ideja,sve sto podupire i informira rast nase nam biljke je dobro i na takvim temema lezi sva car ovog foruma.Zato druze Bastovan podrzavam prijedlog;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240
02.01.2016
152
13
18
36
da li mi neko moze objasnit zasto neki led paneli kao npr Led Cultilite ili Hans kostaju toliko koliko kostaju...da li je stvarno TOLIKA razlika u kvaliteti led lampica ili??? Jer stvarno nemogu ovaj led shvatit nikako...nadem na ebayu led koji kosta 50 dollara 300 w a gledam kolegu sa foruma sa Cultilite 150 kifovi izgledaju bolesno isto kao i cijena tog panela..nikako ne bih volio da bacam pare...tako da se pitam da li se za npr 100 eura moze kupit kvalitetan led panel...strasno me kod leda buni ta wataza..covjek ide nekom logikom da je vise wata bolje a ocito je kod leda samo proizvodac i kvaliteta bitna...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Evo objasnjenja. :D
Znaci, imas ledice i imas ledice. Jedne su philips, cree, citizen.... a te sa ebaya su vecinom shit.
Takodjer kod brendiranih ledica imas serije koje se razlikuju.... i to opasno :)
@Himalaya Gold ce ti bolje znat objasnit koju seriju hans koristi. Koliko znam radi se o Philips led chipovima, al ne znam seriju...znam da je nesto XYVR 40XD :D hahah

E da.
Kad smo zavrsili pricu sa ledicama, dolazimo do drivera. Slicna prica kao i za ledice.
Znaci, umes kineske neke ledice, i kineske shit drivere....i to sve nekako radi na 40% snage...tek tolko da radi a da ne pregori sve :D
Oni pomecu 100 ledica od 3w(max) ...i deklaracija ne ebay panelu je 300w, sto je ok. ALI. Kad ustekas wattmetar i skuzis da taj panel trosi stvarnih 90W....onda shvatis zasto kosta tako malo novaca i zasto biljke nisu toliko velike kao kod nekih skupih panela.
Umes Hans panel koji je deklariran na 180W jer, pretpostavljam, ima 60x ledica od 3w max....i kad ga pristekas na watt metar, skuzis da trosi 178W...i nista se ne grije i nista ne pregrara.....i biljke izgledaju opasno ;)

Jel sad jasnije?
Kineski shit led chip koji uopce ne moze izdrzat deklariranu snagu....niti daje svjetla kolko bi stvarno trebao davat, disipacija temperature je obicno veca nego sto bi trebala bit... a driveri...pitanje koliko su stabilni, koliko prate temperaturu ledice, jer se temperaturom mijenja "otpor" pa samim time i struje kroz ledicu.....i tu nastupaju driveri da to sve drze pod kontrolom...po mogucnosti punom parom....i da nista ne pregori :D

Probao sam racunat da ja sebi napravim panel sa kvalitetnim chipovima i driverima....al nekak mi se vise isplati kupit gotov plug n play panel :D
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Druze hans vrijedi svake lipe.. i cree je skuplji od epileda/epistara (ne znam sad yocno srot sta je) a i #ucinkovitiji#..250€ za Hansa nije puno. Vjeruj mi.. Za 500 € ces imat jako dobro led svjetlo koje pokriva 1x1m..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fcinter

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
ja sam do sada dao za svoj DIY 300€ za CREE ledice sa ebay i neke jeftine drivere...da sam imao normalne dimenzije box, uzeo bi HANS bez razmisljanja :)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
evo,ja cu se igrati svakako sa ovim zajedno sa greenlandom..pa ce ljudi vec videti kako sta na dalje..
kontam da ce delovi stici najkasnije za mesec dana,tad bi i krenulo sklapanje..bicete obavesteni :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja
02.01.2016
152
13
18
36
a taj hans je neki lik koji to sklapa negdje privatno ili je to firma? jer tog hansa nalazim samo na stranicama bonsai hero, ebay ga uopce nije vidio kao ni amazon... i jel taj hans ima ikakve veze sa hansom iz ready set grow dokumentarcima...e sad, znam da tlacim ali me zanima...npr hans 180 vs hps 600 sa air cooled reflektorom...plusevi i minusi...ne zanima me trosak struje ,zanima me samo konacan rezultat hedova...

:spliff:

hvala ljudii na info...
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nemože hans od 180w zamijenit hps 600 w nema šanse. Hps 600w možeš zamijenit sa otprilike 400w led-a.npr za onaj novi panel od california ligtworks koji se zove Solar System 550 i vuče 400w kažu da pokriva kao 600w hps. Osram ledice, Cijena prava sitnica :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da oboje koristi. Ili je prije koristio jedno a sad drugo. Mislim da se vec par puta to spomenulo, ne pratim tako puno led panele :D himalaja je gazda kaj se tog tice heheh
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Led rasvjeta je bolja i ekonomičnija od hps, ali opet imaš razliku u kvaliteti ledica i drivera kao i hps lampi i prigušnica. Kvalitetni led paneli su još uvijek puno skuplji od hps rasvjete, vjerujem da će s vremenom ta cijena drastično padati. Sve je tu jednostavno, ako imaš viška love uzmi led, ako nemaš drži se hps-a. Bez uvrede ali tvoja pitanja pokazuju da nemaš volje sam istraživat i informirat se. Imaš masu videa i tekstova na internetu što se tiče led rasvjete, treba puno čitat.
 
02.01.2016
152
13
18
36
U tome i je problem sto puno citam.. Svaki puta kada mislim da je to to, naletim na par loših komentara i to me totalno pomutiti... Tako je za rasvjetu i prihranu... Teško se odlucit kad ima toliko toga... A para da istražujem bas i mamne
:respect:
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
drugari,ostala mi samo poslednja stavka..jedna od bitnijih..
nasoa sam drajvere u srbiji,ne isplati mi se toiko da ih narucujem sa strane..ovako imam i garanciju,platicu vise..al ako nesto zafali,mogu brzo da resim..

nasoa sam dve verzije,al meni uopste nije jasno koja je tacna razlika izmedju njih..jer meni potenciometar i dimmble zvuce kao ista stvar..pa ne mogu bas da razgranicim..

evo linkova

http://napajanje.rs/spd/93508/Mean-Well-HLG-150H-36A-150W-36V-0-42A
http://napajanje.rs/spd/92836/Mean-Well-HLG-150H-36B-150W-36V-0-42A

ne znam koliko ima potrebe da smanjujem napon na panelu,s obzirom da su 150w,verovatno nije ni to losa opcija? :)