LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ma brate,kupis na alibabi 30$ komad jos dobije i reflektor ja mislim..mislim,ne drzi me za rec..
Narucujem stalnk sa ebaya,alibabe..i slicnih..
Prati samo ocene prodavaca,dobije povracaj novca ukoliko ne stigne paket..

Meni jednom sad nisu stigli ph metri sa ebaya,i dobio sam povracaj kesa..

Nisam snimio da ne salju tracking number i da je imao par losih ocena prodavac,u svakom slucaju..vratio mi je pare..nisam na gubitku..

A king brit ti je proveren prodavac,nemas brige..internet kartica i vozi..

Pozdrav
 
25.12.2015
87
173
33
Pozdrav,
molio bi pomoc iskusnijih sa led rasvjetom.
Imam dvije biljke pod full spectrum diy led panelom 210w. Opis je na stranici 62, zadnji post pa da se ne ponavljam... Donji listovi su skroz pozutili a u gornjim dijelovima ima par listova koje kao da ih je netko spalio upaljacem. Stavim slike cim budem mogao jer trenutno ne mogu.
Biljke su na razmaku 30-35cm i vise ne ide jer je box 90cm visine i koliko vidim po webu rijec je o led burn-u.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Biljke su na razmaku 30-35cm i vise ne ide jer je box 90cm visine i koliko vidim po webu rijec je o led burn-u.
Ne traži krivca tamo gde ga nema...
Moje biljke su trenutno na 5-15 cm od panela (he...he... rastu...) i ne pokazuju NIKAKVE znake LED burn-a. Pogledaj moju temu, imaš fotografiju...

Donji listovi su ti požuteli - pa naravno, šuma raste... donji dobijaju manje svetlosti... odumiru...
Za gornje - Postavi slike kad budeš mogao i pitaj nekog od mentora za mišljenje.
 

swaziland

Banned
Banovan
14.02.2016
39
8
8
41
drugari ajte molim vas ko se razume oko cob led da mi pomogne. hocu da kupim https://kingbriteled.en.alibaba.com...gelux_vero29_gen7_3500K_38v_COB_led_chip.html broj proizvoda je BXRC-35E10K0-D-7X koji drajver i sochivo da uzmem za njega?
https://kingbriteled.en.alibaba.com/productgrouplist-801515460/MW_led_driver.html lista drajvera
https://kingbriteled.en.alibaba.com/productgrouplist-801572674/LED_glass_lens.htmllista sochiva. uzeo bih 10 chipova znaci koliko bi mi drajvera trebalo za njih? molim vas pomozite mi poludeh vise
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme. Koliko vidim na HLG-185H-C1050 bi moglo da se stavi 5 komada.

Edit: Evo vec premesti neko, svaka cast. Ubuduce nema potrebe da otvaras teme za pitanja koja su vezana za postojece teme.
 
Poslednja izmena:

swaziland

Banned
Banovan
14.02.2016
39
8
8
41
Koliko vidim na HLG-185H-C1050 bi moglo da se stavi 5 komada.
tamo pise da je nominalna ampermetaza 2100ma i 79w, ono sto ja ne razumem, ako stavim 5 cipova na ovaj drajver svaki bi dobijao pola ampermetaze i wataze. koliko bi onda davali lumena po komadu? molim vas izvinite ako sam dosadan, pokusavam da naucim i shvatim kako to funkcionise.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nove keramičke hps lampe.
Može se kupit.
Brilliance of the light…
About 315W CDL grow light
315W CDL Agro is made by Philips Lighting, belongs to the ceramic discharge lamp (CMH) family, also known as
CDM and LEC. The 2011 Progress Report by Illuminating Engineering Society of America (IES) stated as follows:
“Philips Lighting introduces MasterColor CDM Elite Agro 315-W T12 metal halide lamps for horticulture market.
These lamps reported to support excellent Photosynthetic Photon Flux or PPF with a value of 1.9 micromole per
second which is comparable to 600W high-pressure sodium.”
Boulderlamp, Inc (BLI) integrates the Philips 315W agro lamp with electronic gear, light fixture, and optics into each
product providing the most efficient and reliable grow light.

Boulder-Lamp-Web--550x340.jpg
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Nisu bas nove, na zapadu ih manji groweri koriste vec godinama. Odlicna stvar, mada ja koliko znam slabija od 600W HPS tj. ekvivalent 600W MH. Nazalost bar u Srbiji ih nema.... Evo na primer.
 
05.11.2015
7
1
3
33
Pozdrav,

Počeo sam svoj prvi grow, nakon klijanja saksiju sam stavio pored balkonca i tu je izašla, sada mi je u boxu pod e27 led sijalicom onom jeftinom sa ebay (3W obicna 2 crvene 1 plava dioda) nedavno sam poceo da čitam forum i zakljucio da to nije dovoljno sam kombinovao pored balkonca i to navedeno svjetlo, sto sam takodje nasao da nije dobro kombinovati svjetla.

Zanima me da li bi ovo bilo dovoljno za uzgoj jedne biljke i da li se moze i cvjetanje s njom odradit:
http://www.gearbest.com/grow-lights/pp_378938.html?wid=21

ili ovo
http://www.gearbest.com/grow-lights/pp_378518.html?wid=21

Evo i slicica sutra je 6 dana kako je izašla, da li slabo napreduje?
 

Prilozi

  • IMG_4356.JPG
    IMG_4356.JPG
    296,8 KB · Pregleda: 27
13.02.2016
6
0
1
27
Pozdrav, mozda ste ovo pitanje culi 100 puta, a mozda ne, iskreno procitao sam svasta na forumu, svaki dnevnik unutrasnjeg uzgoja propratio, i vidim da se LED ipak malo koristi, evo jedno pitanje jer stvarno nemam vremena citat' 64 stranice unazad u ovom trenutku, a samo jedna stvar mi je trenutno nerazumljiva, ovako:
Da ne reklamiram prodavace sijalica, napisacu samo ovo:
  • LED Quantity - 50x3w US made LEDs.
  • Avg. Power Draw - 50w Veg / 87w Bloom. Znaci sijalica je ocigledno 150w, top proizvodjac (barem ja tako smatram), sad me ove cifre zbunjuju, pise da je snaga 150w, znaci to je prava snaga, a ne lazna kao na nekim sijalicama gdje model ima ime 600, a 300w je snaga ili tako neke cake, znaci 150w, a dole ispod pise da vuce snage 50w u veg i 87w u cvjetanju, e sad je li to snaga koju ona vuce iz zida kao struju, a daje 150w snage biljkama, ili je to prosjecna snaga koju sijalica trosi i ujedno ta ista snaga ide biljkama, jer cesto vidim da je jedna snaga naznacena a ispod pise koliko trosi pa bude skroz neka druga cifra i to onda na kraju bude dupla manja snaga sijalice, pa me ovo zeza totalno, a ne razumijem se u to uopste, nit sam ikad struju volio :D. Hvala poz.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Panel se sastoji od 50 ledica gdje je svaka deklarirana na 3w maksimalne disipacije snage iliti potrosnje.
Znaci panel ima ukupno 150w, zbroj svih ledica.
U vegi se ocito pali samo dio ledica, a u cvjetanju pretpostavljam sve ili samo vecina crvenog spektra.
Iako je zbroj svih ledica 150w, to ne znaci da ce sve raditi na maksimalnoj snazi. Obicno se driverom limitira struja kroz ledicu da bi dobio neki vijek trajanja i optimalan rad.

Potrosnja struje je 50/87w i na toliko radi panel, iako su ledice deklarirane na mogucu vecu snagu.
Jel sad jasnije?
I hps lampa je deklarirana na ajmorec 400w, pa kad ustekas to sve u struju vidis da ballast i lampa ukupno trose 365W ili pak 460w.
 
13.02.2016
6
0
1
27
Panel se sastoji od 50 ledica gdje je svaka deklarirana na 3w maksimalne disipacije snage iliti potrosnje.
Znaci panel ima ukupno 150w, zbroj svih ledica.
U vegi se ocito pali samo dio ledica, a u cvjetanju pretpostavljam sve ili samo vecina crvenog spektra.
Iako je zbroj svih ledica 150w, to ne znaci da ce sve raditi na maksimalnoj snazi. Obicno se driverom limitira struja kroz ledicu da bi dobio neki vijek trajanja i optimalan rad.

Potrosnja struje je 50/87w i na toliko radi panel, iako su ledice deklarirane na mogucu vecu snagu.
Jel sad jasnije?
I hps lampa je deklarirana na ajmorec 400w, pa kad ustekas to sve u struju vidis da ballast i lampa ukupno trose 365W ili pak 460w.
Hvala na brzom odgovoru, jest jasnije, tako sam i mislio, znaci ako neko vec ima iskustva u growanju itd itd da li je lakse dobiti gpw sa led ili hps? Znam da su svi navikali led itd itd, ali u praksi je l' to stvarno tako? Youtube videima nmg vjerovat' jer su uglavnom reklame. Sve u svemu najvise me zanima ekonomicnost i ta krajna cifra na duze staze (grow po grow), da li se isplati? (ne gledajuci cijenu same led sijalice jer se podrazumjeva da ce trajati dugo dugo).
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ako je kvalitetan led, moze se ici i na vise od gpw ;)
Baci oko na hans panele. (bonsai hero). Mislim ako sve odraddis kako treba, ide i 1.5gpw.
Sa hps-om gpw sa 400w ako si master grower....sa 600w je to vec nesto lakse, tj. najlakse od svih wataza hps-a, posto 600w ima najveci omjer lumena po watu, veci i od 1000w.
 
13.02.2016
6
0
1
27
Ako je kvalitetan led, moze se ici i na vise od gpw ;)
Baci oko na hans panele. (bonsai hero). Mislim ako sve odraddis kako treba, ide i 1.5gpw.
Sa hps-om gpw sa 400w ako si master grower....sa 600w je to vec nesto lakse, tj. najlakse od svih wataza hps-a, posto 600w ima najveci omjer lumena po watu, veci i od 1000w.
Pa s obzirom da vec dugo citam forum ovako sam sve i mislio da ide, sad si mi ti sad samo potvrdio, ali nisam htio pitati za 1.5gpw odma jer bi bilo malo previse, znaci glavna razlika je upravo gpw, a wat je wat, tu nema razlike sto se tice struje (ako izbacimo sve dodatne stvari koje trebaju za hps)?