LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2013
5
1
3
braco pomagajte, da li je neko imao iskustva sa ovim ili mi moze reci nesto vise o panelu, nisam ga kupio dobio sam ga u kombinaciji tako da u svkaom slucaju pare nisu bacene :)
http://www.***********.com/Dimmable-140W-LED-Pannel-Panel

@waynejohn @hazeri
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@otakon Kad' vec imas nesto tako sto mu ovde dodje egzotika i kazes kako je dobro. Napisi malo detaljnije, koji model pa onda kako si to koristio, kakvi su rezultati, itd. :smoke:
 
18.11.2013
10
5
3
Dimensions: 23″ x 17″ x 3.5″
Weight: 28 lbs.
Actual Wattage: 430w
HID Wattage Equivalent: 750w.
Total Diodes: 208
Diodes Wattage: Perfect Mix of 3w & 5w
Footprint: 4' x 4'
Input Voltage: 100-240V AC Power Input
Output Voltage: UL Standard Output Voltage – Less than 76V DC
Amperage: 3.58
Kind Factor: 10/10

uzeo model K5 XL750
10 sensi skunk od sensi seeds
stavio u box od 150x150
imam 3 growa iza sebe znaci amater
odradio od semena do kraja 69 dana
suva materija 360 gr
grejanje tih dioda naspram HPS dupllo manje nisam imao problema sa vrucinom
kontroliso bez problema
cudna boja sve mi cudno bilo nisam verovao da ce biti bilo sta
posle 3 nedelje sve je poludelo samo od sebe prosto neverovatno
racun za struju isto jako cudno bukvalno kao da sam trosio hps od 150
mislim i dalje sam polu frapiran kako je sve islo kako treba i plus urod koji bio za mene kao da sam dobio tonu ....
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ljudi pročita sam sve teme gdje se spominje led rasvjeta, a i na stranim forumima nisam našao novijih podataka o usporedbi led proizvođača, a da podaci nisu sumnjivi.

U zadnje vrijeme razmišljam intenzivno o ledu, a mislio sam uložit do 300 eura, a da mi bude za 80x80 cm prostor.

Ono što mi je zapelo za oko je Hans od 180 w i MarsPro II (480W) ide i za 250 eura u hr na nekoj akciji je. Što mislite da je najbolje ? Vidim da sa Hansom ima dobrih rezultata, ali nisam baš našao MarsPro... Hvala ;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A kakva su mišljenja o KIND LED K3 L450

Zamjenjuje 400w hps i taman bi bilo za moj tent 80x80 i smanjilo bi mi probleme sa grijanjem.

Spominju se kao dobra. Cijena je 700 eura ali mislim se jednom kupit pa da mi traje.
Hans mi je isto favorit ali isto bi kroz par mjeseci kupio dva od 180 w, a to mi je opet velika investicija.
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Za zamijenit 400w hps-a u 80x80 ti treba max 300€ ako imaš volje spojit par žica i sam si napravit, stvarno nije komplicirano a bit će ti i dugovječnije i bolje od ičega što možeš kupit...problema s grijanjem sigurno nećeš imat osim zimi...za 700€ koliko bi ti dao za to možeš i gavitu 750 u 1.2x1.2 zamijenit i još imaš i kusur ;):D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Nemam baš volje ni vremena spajat. Razumijem da ispadne duplo jeftinije ali nemam volje naručivat razno razne stvari pa spajat i čekat da mi dođu. Uz posao se bavim jos i svačim i nemam baš volje. Sa gavitom u tom boxu bi imao previše trave, a ne treba mi i ovako uspijem sačuvati skoro po 2 godine primjerke. Growanje mi dođe kao hobi koji me razveseli kad se ujutro probudim pa idem pogledati kako napraduje ili prije spavanja. Tako da ću radije cijelu godinu imati par manjih growova gdje ću se igrati i experimentirati nego neke heavy production;).

Zato me LED i interesira. S tim bi smanjio temp ljeti, a zimi je temperatura u toj prostoriji donja granica bez grijanja. Jako je dobro izolirana. To mi dobro dođe zimi ali je loše ljeti i zato mislim da bi mi LED tu malo i pomogao, a i s vemenom bi manje struje plaćao. I zato bi volio kupit neki kvalitetan proizvod da se zna da dobro radi i da se dobro hladi.

Edit: sad imam HPS 250w i uvijek kad imam vise od jedne biljke stalno moram vrtit biljke i LST-at da dobijem ralativno slične budove, kad bi uzeo neko jako svijetlo onda bi ih samo pustio i to mi je plan. A jače svijetlo kao HPS bi mi grijalo još više dok bi sa LED-om te jačine barem ostao na oveme gdje jesam.
 
Poslednja izmena:

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ma to sam ti samo tako okvirno napomenuo da ni ne pomišljaš da daješ 700€ za rasvjetu u taj šator...imam iste dimenzije i htio sam isto kao ti pa sam si zato radio sam...a ne čekaš puno, isto čekaš za naručit gotov panel ko i za dijelove 5-10 dana, sve ostalo imaš u pevecu i bauhusu a doslovno bi ga napravio za cca 45min
Ako sačekaš kojih mjesec dana cca u prodaji će ti bit grownorthernov novi panel idealan za taj prostor...predviđaju da će koštat oko 400€ i trošit 250w
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Pozdrav ljudi, pratim ovaj forum oko 6 godina, nikad nista nisam pisao, pa je krajnje vreme. Uvek sam radio outdor, kako se vreme promenilo a samim tim i uslovi, sad je vreme za IN. Razmisljam o sklapanju led panela, sa belim i zutim svetlom, pa me zanima>

1. Obzirom da biljke upijaju odredjeni spektar, da li ima razlike izmedju crvenih i plavih dioda, i belih i zutih.

2. Sta mislite o ovome:

http://frame.goglasi.com/frame?eid=130268866&q= led dioda velike snage 10W

http://frame.goglasi.com/frame?eid=130278991&q= led dioda velike snage 10W

http://www.kupujemprodajem.com/Sted...-oglas.htm?utm_source=KP&utm_campaign=Visited
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
@waynejohn malo sam gledao i DIY COB grow lights. Lijepo izgleda ali nažalost na youtubu nema previše growowa sa njima. Ima neki growmau5 ali koristi neke skupe COB-ove. Ako me možeš malo uputit koliko mi toga treba, gdje ima i koliko dođe. Da se pokrije 80x80 ali pošteno da nema da mi trečina boksa je slabo osvjetljena.

Vidio sam da ne bi trebao biti problem napravit od aluminija držaće, lijepo ih rasporedit i spojiti LED sa driverima (ili kako se vec zovu oni tranformatori) i na to idu pasivna hlađenja. Našao sam neke sheme ali neke stvari su iz USA-e skupe pa ako možeš dati link ili napisati na koje opcije ti misliš bio bi ti zahvalan , a bilo bi dobro da možda staviš koji link da ih vidim u akciji jer čovjek se odmah bolje osječa, a i motiviraniji ču biti za napravit;)...
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Imaš na stranim forumima dosta...praktički 4 od 5 LED grow-ova su ti sa COBom...javim ti ostalo na PM
Ma sve imaš za naručit i holdere i reflektore i hladnjake i žice i šarafe...ako si ikad slagao lego kockice onda ćeš znat i ovo :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Super to izgleda. Hvala ti, pomogao si mi ali možda bi mogao još napravit jednu stvar kad već si dobre volje. Znaći ono što sam uspio zaključit dosad je da je najisplativije ovo.

Ovih 5 citizena- http://www.ebay.co.uk/itm/222454652440 i mislim uzet jos jedan. Neka ima svijetla, jer kupujem novu rasvjetu da je ima obilno i da probija da se sve šećeri. Kvaliteta uroda najbitnija i da je cijeli box osvjetljen za najbolje rezulate, a ne da stalno moram paukove mreže plest :D

Driver ovaj prvi ili drugi za 6 komada- http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_f...50.TRS0&_nkw=Meanwell+HLG-185H-C1050&_sacat=0

I još mi pomozi za hladnjake. Vidim da se koriste razno razni od pc do nekih ozbiljnijih.

Kabele i ostalo vjerovatno ima u peveca i slično.

Mislim potrošit do 400 eura pa ako imaš neka poboljšanja ili bolje ideje slobodno reci. Kako vidiš tek sam saznao za COB rasvjetu, a i paše mi to bijelo svijetlo za oko, a i manje će biti sumnjivo ako ikad bude curilo ako zaboravim prozor zatvorit :D.

Edit: Mogu se još malo rastegnit sa buđetom ako se stvarno isplati:D Hvala
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.214
1.098
Trøndelag
Googlaj cree 3590 DB bin (preporucujem 3500k boju),bolje od toga neces naci.
4 komada su ti i skoro previse za 80x80,ali posto hoces da imas viska onda 4 sjedaju samo tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader