LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.08.2015
67
122
33
cuo sam za mean well,nailazio sam na njih ali me brine ova stavka
Output Power:
151.2W


Ne znam bas sa strujom ali mislim da nije dobro da je jachi output od 150w kao sto je na hansovom.
Ne znam,nisam toliko pametan kad je struja u pitanju (ali izgleda da cu morati i to nauchiti u zivotu).
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ljudi pomoc,brzinski..svaki savet dobro dosao..narucio sam komplet cobova,hladnjaka.. Adaptera,holdera i reflektora..u iznosu oko 500-600e..kinezi poslali dhlom..
Stigao paket za par dana..
Na carini je vec 3-4 dana.. Trazili su invoice i fakture i racune,i u elektronskoj formi i slike,i skeniran invoice i na krjau sad su trazili prevod sa engleskog svakog dela sa invoica na srpski..

Skontao sma da odugovlace i da postoji sansa da ne puste paket..takodje su pitali za namenu elektronske opreme..i sta sad ja tu da kazem?

Jebem ti drzavu,pomagajte ljudi
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Hteo bih da ne spominjem bilo kakav uzgoj xF ako razumete..nisu ni oni mutavi..ili da nabrojim neke vrste ljutih paprika

Da izgleda profi.. Al nameracilo su se gadno
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ljudi pomoc,brzinski.
Ne panicari;).Sve fino uslikaj,te racune..posalji kako su napisali.Hoce ti naplatiti carinu i pdv.Nema teorije da odgovaras za to niti te oni tako love.Nece oni najaviti svoj dolazak.
Meni zeni isto poslali...lupili me po depu i caosss..U mom slucaju pdv platio posto nemoze carinu do 150 eura vrijednosti.
Ako im ne napises sve to vracaju paket posaljitelju.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Hejzeru,dobili su invoice original od kineza sa paypalom koji sam platio..dobili su sliku tog invoica.. I text prekopiran..

To se desavalo u par dana..zatom kad su dobili sve to sto su trazili..rekli su da ne moze da se procita i da mora da se skenira sto je glupost belosvetska.. Posle skeniranog invoica su trazili prevodjenje delova sa invoica na srpski..sto je debilizam na kvadrat..
Kada su dobili to,pitali su koja je namena tog svetla..tu je sestra zakljucila,a i ja..da samo odugovlace i da nece da puste paket..

Nije mi do toga da love mene..nego sto ce me zakinuti za paket od 500-600e.. Dve godine se majem sa panelima i svetlom i sad kad sam.mu ga dao po gasu,oni me zaebavaju

Invoice moj glasi na oko 125e..nek me udare po dzepu,ocekivao sam od starta da ce mi uzeti jos jedno 100e max..ali ovo je izivljavanje.. Jurio sam.kineze da ih kontaktiraju takodje.. I kao resice i nista
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Isto je meni bilo na hrvatskoj carini. Maltretirali me 10 dana, 13 mejlova izmjenili. Isto morao prevodit po par puta...
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Dobio sam ali su imali puno podpitanja i na 80 eura cca uzeli 40 za troskove poreza i skladištenja... :smoke:
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
mislim da namerno zadrzavaju,da bi imali sta da naplate..kao svoje glupe usluge..
videcemo kako ce se zavrsiti,verujem kao i u vasim slucajevima..

samo sledeci put necu birati dhl sigurno,nego neku regularnu postu
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Zato sam se ja odlucio na eu,platio sam nesto malo vise u startu ali sam osto opusten jer nije bilo nikakvog maltretiranja!
Jednom sam narucio iz kine i znam kako vam je,jos tad carina nije radila preko mejla vec preko fax-a :d i to je bila dupla doza sekiracije :D
i skladištenja... :smoke:
Cuj i to sad naplacuju haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
@bastovan20

Namjena je ambijentalna rasvjeta za kompletan dnevni boravak ili uredski prostor šta te volja, što ustvari zapravo i je originalna namjena pa i ne muljaš :D
Ja sam isto prvi put tjedan dana čekao i razmijenjivao mejlove...tražila me gramažu paketa pazi mozga, ko da naručujem stočnu hranu a ne elektroničku opremu...na kraju je došlo do toga da sam doslovno morao ko šalabahter pisat LED=light emitting diode=svjetlosno emitirajuća dioda , solderless holder=nezalemljivi držač i takve pizdarije...zapali pljugu budi kreativan, pošto nisi službeni tumač imaš pravo na pjesničku slobodu
Ma ove špedicije kod nas su profi lopine, namjerno se prave mutavi u nadi da možda izguraju još koji dan ležarine
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Zato sam se ja odlucio na eu,platio sam nesto malo vise u startu ali sam osto opusten jer nije bilo nikakvog maltretiranja!
Jednom sam narucio iz kine i znam kako vam je,jos tad carina nije radila preko mejla vec preko fax-a :d i to je bila dupla doza sekiracije :D

Cuj i to sad naplacuju haha

da naplatim ja njima izgubljeno vreme i maltretiranje..

@bastovan20

Namjena je ambijentalna rasvjeta za kompletan dnevni boravak ili uredski prostor šta te volja, što ustvari zapravo i je originalna namjena pa i ne muljaš :D
Ja sam isto prvi put tjedan dana čekao i razmijenjivao mejlove...tražila me gramažu paketa pazi mozga, ko da naručujem stočnu hranu a ne elektroničku opremu...na kraju je došlo do toga da sam doslovno morao ko šalabahter pisat LED=light emitting diode=svjetlosno emitirajuća dioda , solderless holder=nezalemljivi držač i takve pizdarije...zapali pljugu budi kreativan, pošto nisi službeni tumač imaš pravo na pjesničku slobodu
Ma ove špedicije kod nas su profi lopine, namjerno se prave mutavi u nadi da možda izguraju još koji dan ležarine

e pa bukvalno sma i ja to radio,prevod svake reci iz invoica na srpski..hrvatski,slovenski,oosanski..crnogorski,itd..kako god,da ne shvatite pogresno :D

ma otisao sma u poljoprivrednu apoteku,nakupovao semenki paradajza,chili papricica..slikao sve to pootvarane kesice,semnke u rukama..imam dosta zuljeva na rukama od treninga..tako da prolazim ko pravi seljo..tu je i par breskvi na slici,kao naaaslo se..,poljoprivreda :D

al sta tamo neki baja ima od toga? sta on licno ima? ne verujem da ima neki procenat ili slicno..valjda rade za platu..mozda neku satisfakciju sto jebe ljude u mozak..

eto da znaju ljudi ubuduce sta ih moze cekati..iako ova prica nije gotova jos..sta mi predlazete za sledecu kupovinu? da narucujem opet na srbiju paket,da idem na austriju na drugara? da to ide dhlom ili nekom drugom postom..?

gomila gluposti..
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Dakle, da te smirim malo... SVE pošiljke koje idu preko DHL-a idu na špediciju!

Da bi špedicija utvrdila šta i kako, tj. da bi odredili da li je nešto za ličnu ili profesionalnu upotrebu (za to drugo moraš da imaš firmu), traže ti to što ti traže.

Imao sam takvu zajebanciju sa jednom jaknom koja je plaćena na ebay 35$, ali na etiketi je pisalo 115$, da dokažem koliko sam je zaista platio (naravno, bilo je poslato DHL-om iz Italije). Slao sam im i izvod sa PayPal i screenshotove mog ebay profila, i jedva sam preko neke veze izvukao paket bez "usluga špedicije", čak sam tražio da mi donesu na kućnu adresu - jer, DHL je kurirska služba.

Čak sam ih pitao: Da li to vi mene kažnjavate što sam uspeo da na aukciji nešto jeftino kupim???
Pa i u prodavnicama imate rasprodaje, pa ne naplaćujete carinu na cenu pre sniženja.

Dakle, Srbija i DHL - NIKAKO!!!
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Pise ti recimo primjera radi mars II 400, ali ti to nije 400w vec imas dolje pod specifikacijama (najcesce pod draw power)kolko zbilja trosi u kojem modu!