LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
Drugari iskrsli mi neki led reflektori da mogu da dobijem. Nemam sliku al kucajte na guglu V-tac 100w led reflektor da vidite o cemu se radi. Isto je smd kao i led sijalice sa kojima sam gajio vec i ja i dosta nasih drugara. Zanima me da li bi bio dobar izbor za grow
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
2018-01-03 13.44.09.jpg Kaj velite, jel ovo vredi ovih novaca? @waynejohn pucaj! (ak si ih vidio)
Fora je ovaj wifi model sa kontrolom spektra prek mobitela (veg, flower, root, clone - razne spektre ima predefinirane a može se i manualno poštimat prek aplikacije...)
Danke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Po meni ne, loše raspoređeni chipovi i pokrivenost, i ne piše koje točno chipove koriste, cree može bit jako efikasan a i ne mora...wifi kontrola nije ništa skupo, cca 30$ max za neki normalan panel, isto preko aplikacije upravljaš panelom i pališ gasiš mono ledice štelaš spektar
Koji si mislio i za koji prostor?
Spektar je ok
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Wejn frend...daj mi reci..kad bi imao box i grow kao ja sa tri biljke na koliko snage bi gonio Hansove i dali bi to tokom growa mjenjao?:thumb:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ne bi išao nikako preko 300w, svaki na 150w, i razmaknut ih maksimalno koliko mogu jedan od drugog bez da dodiruju stranice boxa...samo prva dva tjedna nakon flipa bi ih držao na 30-35cm pod uvjetom da možeš dići temp vlagu na oko 28, 75, nakon stretcha bi digao na cca 40-45cm do kraja i možda zadnjih tjedan dana opet spustit na 30cm sa samo vege modom al to možda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Veća količina plavih fotona posebno u drugoj polovici cvijetanja(royal, 450nm) ima isti učinak kao UV na biljku, oštećuje biljku pa ona baci još malo snijega, samo joj se treba naći idealna doza plavog stresa...isto su neki groweri znali vraćat sa hps-a na MH zadnjih tjedan dva cvijetanja...sad kad imaš dva probaj jedan na full i max i dignut na 45 a drugi na vege i nabij na 30cm zadnjih tjedan dana pa vidi reakciju
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ako je LED u pitanju bolje 5000k, uglavnom ima spike na 450nm a bude i solidno crvenog udjela da se ne gubi bitno na količini svjetla ako je na knap sa svjetlom za prostor
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
29.09.2017
14
11
3
27
Poštovanje ljudi, planiram svoj prvi grow napravit u boxu dimezija 50x100x120. Prvo planirao sa CFL ali je ispalo da imam bolju ponudu sa LED zaruljama sto se tice potrosnje struje i lumena koje mi daju (a i kupovna cijena je manja od CFL-a iste snage). Box je inace od (samogasivog) stiropora deblijne 5cm. S vanjske strane poljepljen karton a unutra planiram stavit mylar foliju. Uglavnom, trazim savjet sto se tice moje rasvjete. Imam slozeno 10 E27 grla koja trenutno planiram popuniti sa 6x LED 2700K 1800lm 17W i 4x LED 6000K 1350lm 15W zaruljama (imaju onaj difuzer il kak se to vec zove).
Prvo: zanima me da li mogu imat uspjesan (ali ne i mizeran) grow sa ovom rasvjetom?
Drugo: ako ne povisujem box (120cm je visok, i posto LEDice treba imat malo udaljene od biljki minimalno 30cm*) nego nagnem ledice tako da uguram unutra cim vise praznog prostora da mogu rasti biljke efektivno (recimo da budu 50cm visine) to bi znacilo da snop svijetla mozda nece ici direktno na biljke, ali ce bit mylar reflektirajuca folija da odbija svijetlost. Je li ovo u konacnici dobro ili lose za biljke?
*ako zarulje imaju tu kapicu/difuzer, da li se moze smatrati da biljke mogu biti drzane na udaljenosti manjoj od 30cm od zarulje?

Unaprijed hvala i svako dobro :)

EDIT: taman sad tek vidim da kazete da se ne isplati iznad 5000K, pa se podrazumjeva onda bi uzeo neke ne vise od toga.
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Prvo: pogledaj druge dnevnike na frumu radene tim nacinom pa vidi dal moze biti mizerno ili ne
Drugo:moze se u 120 vise growat,sam primjeni adekvatan trening i obuzdaj biljku da nejde u visinu
-a ovo sto si napisao u editu prouci na sto se odnosi da se ne isplati iznad 5000k, u vegi mozes preko 5000k gore se pricalo o zadnjem tjednu cvjetanja, i baci se na proucavanje foruma sve ti pise!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HowlHowlOwl3155

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Budfield prošetaj do šopa i pogledaj švabu u živo, savršeno,, osram i cree, i kanim kopirati hlađenje od njih. @420Florist to su kutije poput onih što ih rade u tvom susjedstvu, objavio si fotke u nekoj temi,rebrasta horinzoltala na više vertikala,iznutra, govorim za ovaj od 4800kn sa vifi-om. Nedavno sam kukao za sličnim panelima za akvaristiku, doduše nije povezan sa centralom pa da growom upravlja računalo i oponaša munje,oblake i slično ali to nam ni ne treba kao koraljima.Jedina je zamjerka cijena,toliko košta i u Dojčlandu, mada s malo trgovačkog pregovaranja,vjerujem da bi se dalo spustiti. Spektri kakve nemremo ni zamisliti,duboka plava me opčinila, stajao sam dobrih pola sata u dučanu,pipkao, mirisao, ludnica što sve može a samo sam skoknuo po zemljicu.
@honda i @waynejohn pogledajte grafičke prikaze k vrijednosti, nema dovoljno plave u 5000k a kamoli u 4000k kad bi htjeli fino vegati, zato honda ubacuješ 6500k koja je pak prejaka u plavoj sama za sebe u panel od 4000k u omjeru 1:1 i dobit češ cca 5400 k, jedna žarulja od 6500k više i imat češ ono čemu u brojkama tražimo a to je 5800k, u vegi. To je teorija a najbolje vidiš u praksi kroz par growowa.
wejn idemo sa mjernim instrumentima ispitati mogučnosti gore navedenog panela,držim da si se malo zaletio u procjeni, on je za cvat na 60x60 ali pametno raspoređenih i efikasno ( svitli a ne troši i ne grije) postavljenim postavkama koje naravno možemo i mjenjati. Za razliku od Hansa ovdje su materijali vrhunski i izvedba, nema M5 matica ni kineskih drajvera za zamjenu spremni ako dobiveni ne radi, ( od 100kom u kutiji neče raditi 6kom, zato trgovac dobije ili veči rabat ili dodatne komade za razliku od firmi koje testiraju proizvod prije prodaje) nije samo ledica najskupljeg bina iskoristiva, zato i idu monokromatske oko cooba pa bio to i cbx 3590 CREE
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
"ubacuješ 6500k koja je pak prejaka u plavoj sama za sebe u panel od 4000k u omjeru 1:1 i dobit češ cca 5400 k, jedna žarulja od 6500k više i imat češ ono čemu u brojkama tražimo a to je 5800k, u vegi" potpisujem i slazem se kolega :thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
29.09.2017
14
11
3
27
@h0nda aha da... sto se tice ovih kelvina ravnao sam se po tvojoj situaciji ali izgleda da sam je krivo shvatio u pocetku...
citao sam dnevnike i ispada da LED dobro radi ali kad imas panele i ciljane boje svjetlosti. ja imam ove zarulje pa me zanima kolka je razlika u led panelima i led zaruljama, osim toga da zarulje nose vece watte na manjoj povrsini a paneli obrnuto i da su paneli cesto radeni bas za uzgoj bilja pa dolaze taman boje svjetlosti koje nam trebaju. Nemam uspjeha u nalazenju growova pod LED zaruljama pa neznam sto ocekivat, makar najbolje da samo odradim barem jedan uspjesan grow da vidim kako rade.