LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Nisam ali ume da se zagreje. Sve zavisi u kolikom je prostoru, odnosno koliko svezeg vazduha ventovi imaju da guraju kroz hladnjak. probaj na onom tvom da okrenes ventilatore tako da izvlace vazuh iz hladnjaka, a ne da ga ubacuju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Kod mene svi izvlace i radi odlicno. Sve dok nisam tako slozio ima sam problema sa temperaturom. U onom mom malom boxu mislim da temp. ne prelazi 40C. Na vrhu boxa nam je topao vazduh dok se hladan ubacuje na samom dnu boxa, onda je i logicno da vent na panelu povlaci taj hladniji vazduh i izbacuje. U suprotnom uvlaci topao vazduh sa vrha boxa.....
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Okay, pokušat ću tako, ja sam do sada postavljao ventove da puše u njih ( po mojoj logiki).. bit će da sam pogriješio.. vidiš svaki dan neš naučim :)
edit
Kako nije kad si dobio. Desni donji kabel, na njega ide potenciometar. I mislim da H oznaka mw drivera oznacava sa ima mogucnost dimmanja.
Izvini ako sam dosadan, jel mogu uzeti onda ove potenciometre?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
B ti je oznaka za meanwell da moraš ručno spojit potenciometar, A to već ima u sebi
Bilo koji "100k ohm" linearni potenciometar samo ukucaš u ebay, ne te manje, 100k uzmi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
100k sam uzeo, moze se izabrati tu na amazonu, pored produkta ispod, pogresan sam link kopirao, vec sam guglao koje da uzmem, samo nisam bio siguran dal su okay i dal pasu, ali vec sam bio pronasao to u vezi 100k ohm, hvala ti ipak na pomoci waynejohn :thumb::thumb: i appreciate it
tj saznao sam :D da mi trebaju potenciometri, ali nasao to u vezi 100k ohm, i hvala ti na infou u vezi oznaka A i b, to nisam znao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: waynejohn

NoSeeds

Aktivan Član
17.09.2012
213
304
63
my.mail.ru
Hvala na brzom odgovoru :)
Nakon duze pauze opet se vratio ovom hobiju a vidim tehnologija napredovala :banana123:
Box je te velicine jer trenutno veci nemam gdje smjestiti a i mislim da bi tu dve biljke sasvim dobro se odradile,sto je dovoljno za moju uoptrebu.
Zanima me da li mnogo grije i koju ventilaciju da mu stavim?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
@1310
Dosao je:sun2::banana_rasta:
20180202_143050.jpg E sad mene zanima...kako mjeriti i sta koje znaci.Jucer sam prosao ispod led-a i pokazuje mi na vrhovima cvijetova oko 280-350 luxa kad gleda puta 100..ja mislim.Uglavnom,najjace mi ima luxa bas tamo gdje je uvijek palilo lisce.Wejn,Led-olatori..pomagajte...:puuuh:::thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Palac Zeleni , sad sam vidio pitanje s početka strane. Meni se najviše sviđaju paneli s više coobova pogoniti na manjoj struji, manje V, manje mA pa je onda i manji W. Kaže @Stipe P= U x I. gdje je U -V, I - mA, P - W

@hazeri . čvrga pali, za novu igračku!
Sad očitavaš LUXe , odprilike dupla vrijednost je u ppfd, dakle 560 - 700 ppfd. ono da se matematike puno ne hvatamo pa se orjentiramo po onom što očitavamo, šaraj malo po boksu, ljevo-desno, gore-dolje da vidiš kolika su odstupanja od centra , vrti malo taj gumbek za dimanje.
Zeleni filter ne vadi prije no što ti dođu crveni ,plavi ili prple i ne guraj aparat bez filtera pod lampaš, ne forsirati, očitava koliko može ( sa svakim filterom je drugačije, prple može oćitavati a da mu nije prejako svijetlo taman u našim ppfd granicama) Sa crvenim i prple filterom zajedno na aparatu dobijamo ppfd najbliže što može biti stvarnom ppfd, i puno je osjetljiviji na pomake od zelenog LUX filtera, ovo što sad očitavaš. Točnija su očitanja na AUTO postavci , nama je ovo zadnje X 100 očitanje dovoljno i manje opterečuje, tog se drži.
Nek te ne zbunjuje što lišče kuri na 700 ppfd a kao 900 je za indike a 1200 za sative, hibridi između. Mazar auto mi je bio test 1000-1200 ppfd i skurilo je dubinski, na laganoj vatri tokom dužeg izlaganja toj jačini, kad sam odmaknuo več je bilo kasno. A nije davalo znake kurenja, ono da lišče žuti. Na max je bio u cvatnji, vega manje forsana.
Gle Hansa poznaješ, sad samo potvrđuješ svoja iskustva i korigiraš. Manje je više kako vidimo. Zanima me mjesta preklapanja svijetla od dva panela. Kad ti stignu filteri, točnije je očitanje, vidjet češ, na luxima slabije oscilira, tromo se mjenjaju brojke. pogledaj još jednom kod adrija u obje teme i bit če jasnije, i dobru zabavu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
brijem nešto po dnevnicima i kolega DIM ( taj je prvi prepoznao cxb 3590 kao pravi coob za naše potrebe i moj panel sa xhp je njegova ideja, pametan mladić, šteta što ima drugi hobi) ljepo jednostavno u dvije riječi pojasni ppdf, broj fotona koji udara po listu, sa Vutrametrom je to tamo gdje si postavio senzor. 600 -700 veli da je naj i tog se držao, sa mazarom smo testirali vutrametar i 1000-1200 ppdf, prejako al ne baš da ju sprži za dan dva, indika, dobro je i izdržala. S ovim za sada vidiš odprilike u brojkama gdje si, iskustvo ti više služi a ovo je potvrda, držimo se onda tih 600-700 ppdf a nagon više,jače,brže suzbijajmo i budemo li dobri vidjet čemo štrunfove!:banana_rasta::skot::
da bi imali iste rezultate pri mjerenju, trebali bi imati iste filtere, citivide je na adrijevom, magenta 1, na mom su druge magente, druge nijanse i druga firma, nemožemo ih nažalost usporediti kad im je mađenta različita. Citivide, jesi li te naručio? @hazeri
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ne znam jesmo se dobro razumjeli:thumb:
Naime,mene zanima kako da postavim luxmetar da vidim realne vrijednosti luxa i zanima me koliko je ok imati luxa na vrhovima biljaka da se ne pale nego pravilno razvijaju ispod Hansova..
@waynejohn daj mi reci "na seljaka"jer frend Japaneze ma zbunjuje sa ppdfima..nisam ja jos strucan za neke nazive...biti cu..ali jos nisam:):thumb:
@1310 frendinjo hvala ti:respect::thumb::thumb::thumb:znaci ne drzati sam uredaj ispod panela i kruziti po boxu samo sa onom lecom?To je to?I da..namjestiti na auto i puta 100?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
mene zanima kako da postavim luxmetar da vidim realne vrijednosti luxa
https://www.slideshare.net/theilp/pls-2014-is-measuring-led-illuminance-with-a-lux-meter-accurate
imas tu na stranici pdf od 52 stranice za skinut kako i moze li se mjeriti led svjetlo sa lux metrom... umjesto led light metrom ili spektrometrom/spektroradiometrom cime se inace mjeri.
Malo je vise tu bitnih varijabli koje se moraju uracunat da bi mogao realno mjeriti led sa lux aparaticem/fotodiodom od 10€ :)