Led oaza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kipo

Aktivan Član
14.02.2017
310
3.581
143
Pozdrav svima.
Prostor sa kojime raspolazem je sljedeci: duzine:90cm, sirine:170cm, i visine:220cm. Zanima me koji je optimalan raspored e27 grla na panelu (diy) koji pokriva navedenu povrsinu? Za sada mi se panel od v-tac ledica cini kao najbolja opcija, ili? Hvala svima unaprijed! :spliff:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ili? Kolko para bi ulozio ?
Ako je prvi grow rekreativne naravi a lova od djeparca mozda bi pametnije bilo probati jednu biljku pod 4 zarulje uzgojiti, vidis malo kako to ide , upoznas shopingholicare tu na forumu , otkrit ce ti oaze kineskih proizvoda, ima jedan posebno nadaren i sam koristim njegove super shoping sposobnosti.
A dobro bi bilo i citati , nauciti ponesto o struji, potruditi se shvatiti problematiku da ne ispadas gotovan.
 

kipo

Aktivan Član
14.02.2017
310
3.581
143
Hvala na odgovoru :) Nije mi prvi grow. Radio sam sa hps-om do sada ali me zanima kakve led u praksi daje rezultate. Grow je vecinom za ulje koje moja majka koristi svakodnevno.Takodjer ne zanimaju me cob-ovi, sa strujom sam na vi. ili je tu zato sto me zanima misljenje drugih ljudi poput tebe. Lova nije problem, ali takodjer ne zelim dat 600+e za panel ( ako se led pokaze kao dobar izbor bez grca na licu bi investirao ). Zanima me koliko w leda je dovoljno za taj prostor. Ako postoji bolja opcija od panela sa v-tac ledicama tu sam otvorio temu kako bi me netko iskusan u indooru savjetovao. Hvala :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Uzgoj u medicinske svrhe je ozbiljnija stvar .
Treba ti kolicina i veci prostor tako da nemoj smanjivati boks, laksi je uzgoj u vecem, manji su problemi a bilje bolje uspjeva. Bacio sam malo matematiku za cob citizen 1212, izaslo bi te 400-500€ , dva drajvera MV, cobovi 12-15 kom, culeri a moze i bez njih na alu ploci 3 mm sa par ventica , to bi pojeftinilo panele, bez nosaca cobova. Trosio bi oko 600W na 90 x 170 = 1,53m2
Iskreno , ne vredi tih para, nisu biljke duple nit je potrosnja zanemariva, dodaj zimi grijanje i u minusu si.
Taj prostor osvjetlit ucinkovito i ekonomicno bez puno prtljanja je kombinacija hps 400W i te zarulje po kutevima i rupe ispunit , cca 6-10 kom to bi wed bolje ocjenio koja wataza po komadu. Ljeti cob isto grije, i grla od zarulja isto griju, ljeti pauza dva mjeseca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kipo and .i.