Led rad i disciplina automat e27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
E hebi ga himalaja, ode čovjek.
Mozda promjeniti takt pa ako netko ne prihvati misljenje stisnes lajk il ne stisnes i zaboravis. Obicno si ti taj koji smiruje a s ovakvim gardom , growa se tak il nikak, neznam , mozda je vrijeme krivo pa se plane i tamo gdje se inace nebi.
Sto se tice nacina na koji zaljevam ili zapocinjem s pikiranjem, prvo sjemenku u vodi drzim dan dva, nekad i tri, potom manju teglicu napunim zemljom i zalijem s odstajalom vodom dok ne krene curit, dakle dobro natopljena teglica i s njom na toplo, tek sad stavim sjemenku i zatrpam te pritisnem odozgo, ne sijem nego sadim. Kad zaljevam opet full. Gle tako sam procitao kod naseg frenda metalmaniaca , naj je uroniti teglu u jos vecu kaze metalni i pustiti da se supstrat dobro napije , tako radim od pocetka i nisam vidio da nekome smeta a ne smeta ni biljkama.
 
15.04.2017
364
1.060
143
Nema veze sto je sjeme staro, cim je pustilo klicu i kotiledone ono ce rasti. Bar bi trebalo.. jedino ako nije neki gmo mutant :)
A mozda je i slabo napredovala sto si svjetlo udaljio 50cm, a mozda i sto je velika saksija, jer korijenu treba duze vremena da se razvije, sto sam davno procito 'izgubi se korijen u velikoj saksiji' i treba mu duze vremena da se razvije, ili 'opusti'. Zato se preporucuje u casici maloj piknut sjeme pa poslije presadis u veliku saksiju, poslije 7-10 dana... ali to i nije neki razlog slabog razvijanja.

Ima veze i voda, jer 1l biljka od 30 dana popije i dosta joj... bar kod mojih :) Utopio sam 3 biljke vodom, tako da zaljevam samo kad vidim da je rub zemlje se odvojio od pota i tad nekad pustim jos 1 dan pa zalijem. Voda je glavni krivac mnogih problema u ovom hobiju. Tako da sto manje vode to bolje, posebno dok su biljke male. Nece njoj nista biti ako je suha zemlja, ali ako ima viska vode, ili ako je zemlja cesto vlazna.. uginut ce djaba da su uslovi svi perfektni. Ne mora uginut ali ce pocet izbacivati probleme na listovima, kao da joj fali necega, hrane ili neceg drugog. To obicno pokazuju razvijene biljke..

Spusti ti njoj sijalice na 20-25 cm, 20-30w ce dosta biti dok ne krene, povecaj temp nek je sto toplije i pusti je... I nemoj je zaljevat narednih 13 dana... ako je nisi vec bacio. Sretno ::volimj:::watch:
 
Poslednja izmena:

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
nisam bacio jer ne odustajem lako, dnevnik nema smisla jer 3 strane potrošene na pitanje vode... svatko ima svoj stil zaljevanja poljevanja itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.