LED ScroG 90w by SG (unknown seed)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Pozdrav svima evo krecem sa svojim prvim dnevnikom!

Ovo mi je treci unutrasnji uzgoj.
Prvi je bio sa hps-om 250w i 4 automatika uspjesno zavrsen rezultat zadovoljavajuci.
Drugi je bio sa LED-om od 90w i 2 automatika uspjesno zavrsen rezultat zadovoljavajuci.
Za treci grow je plan bio neki hydro ili soilless sa kokosom ali ruku na srce nisam jos spreman za to bit ce vremena. :)

Znaci od rasvjete cu koristiti 2 LED panela; po 30 dioda svaki od 3w.
Jedan ima pretezno plavi spektar dvije valne duljine 460nm i 430nm i par crvenih 660nm dioda.
Drugi panel ima pretezno crveni spektar znaci vecinom 630nm i 660nm i par dioda od 460nm.
Potrosnja stvarna im je oko 75w kupljeni su kod nas preko frenda.
Znaci plan je u vege drzat plavi a u cvatnji drzat crveni panel, nesto kao MH i HPS.

Zemlja je terramagma 60%, vrtna plodna zemlja 30%(glinasta dosta), 10% humusa, malo briketiranog konjskog gnoja u peletima i sacica stiropora da popravi malo strukturu cisto.

Zasad su u malim posudama (oko 1L) dvije biljke nepoznate genetike jer mi se izmjesalo svakakvo sjeme pri selidbi. Imao sam problema sa klijanjem tako da mi automatici koje sam imao nisu u dva navrata nikli ali to sad nije bitno. Stare su oko tjedan dana.



Box je dimenzija 45x85 visine 110 moje izrade od recikliranih materijala starog ormara oblozen unutra sa diamond folijom
Ventilacija je kupaonski vent fi 12, 98m/3, 14w gore desno
Upuh je pasivan lijevo dolje.
Box na prednjoj strani ima rupu na koju sam stavio pleksiglass tako da mogu bez otvaranja vidjeti stanje u boxu rupa ima svoj poklopac tako da svijetlo iz vani nece ulazit unutra nikad.



Box moram dogrijavat za to se zasad brine zarulja od 25w na koju je stavljena glinena posuda. Zarulja je sa staklenim poklopcem od neke vanjske lampe a na njoj folija da svijetlo ne izlazi ( na slici nema folije to je bilo za potrebe fotoshootinga). Danju je upaljena po pola sata te se posuda ugrije i narednih sat vremena je topla i zagrije box do optimalnih 26-27 stupnjeva, pa onda opet pola sata upaljena i tako u krug do noci. Nocu se upali samo na pola sata tocno u pola noci i drzi temp na oko 21-23 stupnja.



Vlaga se krece u boxu od nekih 50% pa do 75-80%, rezim svijetla je 18/6.
Od gnojiva imam svasta vidit cemo sto ce biti ali me sve vise vuce da radim kompostne cajeve otom potom siguran sam da prvih 4-5 tjedna nece trebat nista.
Zaljevanje cista 24 sata prozracena vodovodnjača

Malo opsirno nadam se da sam sve naveo dragi prijatelji do tipkanja. :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
sve odlicno al malo me bode u oko ta zemlja, teramagma ima sasvim dosta hranjivih tvari u sebi za ovako male biljke, uz dodatak humusa i konjskog gnojiva mogla bi biti prejaka.. nadam se da nece :) a kad si vec tako krenuo onda i gnoji tim kompostnim cajevima pa nek bude full organik ;) sretan grow i poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Mix mi je prosli put pokazao se kao okej skroz. Recept je tu sa foruma sa organskog uzgoja. Malo me brine sto neznam koja je gen pa ako bude neka osjetljiva mi moze bit problem a moze biti i zderacica pa ce bit brzo gladna.
Jos nisam naveo da su dvije dok ne vidim koja je zenska za svaki slucaj jer bi mi mogla bit guzva. Jedna s dobrim treningom bi trebalo bit solidno. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivek6

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sretno, dobro si se pripremio. Sličan mix zemlje i ja upotrebljavam, jedino za prvih 14 dana
koristim od asef. Pratim.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Hvala svima!! :) Interventni update

Male biljke mali problem... Jucer sam poslije slikanja ostavio panel na nekih 15ak cm udaljen od biljaka.
Jednoj su se naricali listovi i izgleda da sam je spalio sa prejakim svijetlom. Nisam uzeo u obzir da su plave diode dosta jace od crvenih. Mislim da nije u zemlji problem, nije ni u temperaturi.. dosta sam pretrazivao danas i skoro sam siguran da je problem bio u prejakom svijetlu.

Odmaknuo sam panel na 40+ cm nadam se da nece ostavit nekog pretjeranog traga na njoj ali ko zna.
Obistinile su se moje sumnje da je jedna osjetljivija od druge.
Nista idemo dalje bez panike ako neko misli da ima neku drugu dijagnozu nek se javi...
Pozdrav svima nadam se do normalnog updejta :)
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Nikako se sjetit odakle mi ideja za tu sijalicui citam vcrs zavrsene dnevnike i nadjem u podrumskom led growu od fantoma post od opacupe sa sijalicom u tegli od krastavac..
Tako da su moje zasluge za glinenu posudu koja to samo pojaca i odrzava temp.. :)
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ekipa evo update!!

Bio sam na putu te ih i ja vidim prvi put od zadnjeg update-a..

Promjena u boxu nema vlaga se drzi dosta visoko od 70-85%, temp stabilna od 20 do 26 stupnjeva razlika dan noc, rezim svijetla je jos uvijek 18/6..

Nisu zalivane nijednom odkad me nije bilo, stara ih je povirila par puta po njenoj procjeni nije bilo potrebe, samo malo vode u podlozak i to jednom.

Brojim 18 dana od kad su izvirile iz zemlje sa nikakvim treningom nisam poceo jos topirat cu ih sigurno to je sve sto znam zasad..




Citao sam dosta o LED uzgoju i kazu da je plavo svijetlo odlicno za vege ali da se one dosta izduzuju pod njim i da razmak izmedu internoda bude velik te se treba ubacit dosta crvenog spektra da bi rasle normalno..ja kazem glupost jer se ove ne izduzuju ni mrvicu vise nego sto bi trebale..
Nema bas puno konkretnih podataka o tome na netu pretezito dnevnici po stranim forumima i nekakve teorije tipa NASA istrazivala ovo ono živi bili pa vidili..

Evo jedna slika kako se prze pod panelicem..


E sad nisam nesto vjest sa aparatom ali potrudio sam se da budu slike sto bolje i mislim da su pokazale preflower i da su curke oba dvije. Neka iskusniji procijene:




Neznam bili podigao malo temp da pojacam isparavanje vode iz posuda jer se necu moci drzat rezima jednom voda jednom gnojivo nastavi li se ovako lagano susiti,..
Ili da idem sa kompostnim cajevima svako zalivanje nisam pametan stvarno pa bih molio za neki savjet.

Radit cu AACT (actively aerated compost tea) i jeli se moze s time pregnojiti biljka s obzirom da se tu ne radi o klasicnom NPK gnojivu nego o zivim mikroorganizmima ali ce caj imati odreden sastav mikro i makro elemenata pored tih zivih organizama pa me malo strah..

Raspisala se Stoka posteno..

LP
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.386
27.837
1.098
Trøndelag
samo da ti skrenem paznju na udaljenost lampe od biljke i imat ce prave rezultate.
seedling faza od 60-75cm
vege od 60-45cm
cvjetanje 45-30cm

drzi se toga i nema greske,nema izduzivanja nego rastu taman kako treba.
sretno,pratim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine