LED ScroG 90w by SG (unknown seed)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
@peti element trenutno je na 35-40cm od njih mozda i manje i ne izduzuju se. Bojim se podici da se ne bi pocele izduzivati cini mi se da im pase ovako..
U seedling fazi sam jednu spalio pa sam bio podigao na 50ak cm..
Metoda pokusaj pogreske recimo ali obratit cu paznju svakako hvala..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ekipa evo mali update.. ;)

Morao sam podici malo temp da pojacam isparavanje vode sad je dnevna od 26-30 stupnjeva vlaga je stabilna na 60-80%. I voda isparava kako treba. prozracena voda ph korigiran na 6.4..
Nocna temperatura mi se spusti do 19 stupnjeva tako da to moram nekako korigirati probat cu ventilaciju smanjit na minimum tokom noci trenutno je upaljena po pola sata on/off cijeli dan i noc.

Obe su topirane..probao sam 'promasiti' vidit cemo jesam li uspio. Malo sam ih iskrivio sa zicom ali kad ih presadim u vece posude cemo pocet s pravim treningom, neki lst mozda i mrezica vidit cu jos sve.. :)

24 dana starosti - 17 dana vege


Danas je trebalo biti presadivanje ali mi je macka obavila nesto gadno u mix zemlje koji sam napravio pa cu sutra ici kupiti zemlje nove. Ako nadem malo pakovanje od terra magme 18L uzimam dvije te ako ne uzet cu Klassman potground koji bude veliku vrecu.
Pojavile su mi se zelene alge po povrsini zemlje tako da necu miksati svoj miks ici ce cista kupovna zemlja ionako ni terramagma ni klassman nisu organske pa cemo full organski grow ostavit za drugi put.
O gnojidbi jos ni ne pomisljam sad ce nova zemlja pa su mirne do kraja vege.. plan je bar 40 dana vege znaci jos puna 23 dana.
Dodao sam malo h202 zadnje zalijevanje da rjesim te alge ali mislim da im je to od premalog isparavanja vode bilo koje sam rjesio sa podizanjem temp.



Jos slika kad ih presadim i malo rastegnem ;)

Ekipa do tipkanja!!
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Pozdrav svima evo mali update

Curke su presađene u posude od 25 litara. Nova zemlja im je cista Terra Magma nije bilo Klasmana,nije ni bilo manjih pakovanja terramagme pa sam uzeo veliko od 60L.
Nije bilo nikakvih komada kesa i opusaka, mirisala je bas lijepo onim šumskim mirisom i po izgledu je odlicne teksture bila. Neko je prije mene ispremjestao cijelu paletu pa sam uzeo iz sredine jednu vrecu bez problema..
Zaljevane i dalje prozracenom vodovodnjaca ph6.5 i to samo jednom obilato pri presadivanju.
Svijetlo 18/6 50cm udaljeno
Temperatura dan/noc 20C-28C
Vlaga 60%-85%

32 dana starosti - 26 dan vege




Vrh sam bio otkinuo i jednoj i drugoj, probao sam FIM uraditi ali mi se cini da nisam uspio..
Idem danas na put 10ak dana tako da cu krenuti s nekim treningom kad se vratim..

Eto toliko za ovaj put pozdrav svima ;)

 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ma ne grije led toliko nego sam bio jednu spalio kad mi je bio blize panel. U vege je preporuka od 45-60 cm
tako nekako probavam drzati.
A znas i meni se cini da sporo rastu nekako, guste su jako imaju masu grancica ali visine slabo.
Mislim da je to onaj moj miks zemlje kriv jer je bila dosta glinasta. Dosta sam skinuo te zemlje pri
presadivanju i stavio cistu teramagmu tako da ocekujem da ce one lagano buknuti sada. Korijen je bio tek probio
onu malu posudu pa mozda jos uvijek ona razvija pravu korijensku masu. Ima preko 25 litara zemlje svaka pa nek im bude. :confused:

Ocekujem kad dodem sa puta malu šumicu..

Tjesim se ja tjesim hahaha :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@stipe
panel je trebalo jos dignuti kako je i peti e. reko vec. Nema to nikakve veze sa grijanjem istog nego je tako najbolji ucinak led-a
@Stoka
Ne znam na koju si foru uspio sa panelom spaliti?
Daj neki link da vidim o kakvim se panelima radi,jer ja sam svoj nekad u cvjetanju drzo na nekih 5 cm od glavnog vrha pa nije bilo nista spaljeno
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ma spalio sam jednu dok je bila mala ima na pocetku dnevnika pogledaj..
To je bilo dok je mala jako bila a kasnije njima ne smeta da je na i 10ak cm panel..
Jedino se ne mijesaju boje ledice iz blizine ako su ledice daleko jedna od druge vecinom kod DIY panela..
Nema linka za ovo ja sam kod nas kupio od rodaka on ih je vec dosta razlicitih napravio za ekipu, a on me zamolio da budem diskretan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Imao sam 6-7 razlicitih sorti i svo mi se sjeme pomijesalo. Volio bi da znam koja je koja sorta pa bar otprilike da znam koliko trazi hrane inace ali sto je tu je bit ce dnevnika jos tek sam krenuo.. :d
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ekipa pozdrav!!

Vratio se s puta i na moju radost biljke su krenule kako treba, razlika je vise nego ocita..
Znaci nista se nije mjenjalo od zadnjeg puta nije bilo ni zaljevanja ni nikakvih promjena..
Svijetlo 18/6 50cm udaljeno
Temperatura dan/noc 20C-28C
Vlaga 60%-85%

Plavi panel (vege) je veceras skinut i zamjenjen je crvenim panelom i za tjedan dana cu prebaciti na 12/12

40 dana vege


Na ovoj sam uspjesno obavio FIM, te sam dobio 4 vrha. Posto me nije bilo jedan je vrh otisao visocije a 3 su se razgranala sa starne.
Sada sam svaki taj vrh topirao da ih dobijem 8. I ovaj najduzi sam skrivio da drugi dobiju svijetla vise.

Na ovoj Fim nije uspio izgleda da nista nije uspjelo jer ima samo jedan vrh njega sam sad skrivio i topirao.
Dosta je slabije razvijena od druge i mislim da ce selekcija uciniti svoje i bacit cu je najvjerovatnije.



Samo jedan mali problema naime pojavile su mi se one sugave pljesnjive musice..
Ima ih stvarno masu na ventilatoru mrtvih i mozda jedna dvije lete po boksu
Prosli grow su se pojavile i ja sam mislio da su obicne vinske musice pojacao ventilator i one su nestale..
Nema ih po zemlji pretrazio sam, stavio sam kriske kupira da vidim jesu li larve u zemlji..
Zemlja je suha povrsinski unutra je na 5-6cm malo vlazna.

E sad ocu li zaliti s dodatkom 3% H2O2 i oce li to rjesit problem?
Stavio sam duhan mociti pa da li sutra da s time zalijem?
Citao sam da jedna metoda nece pomoc da treba rafal opaliti..
Ici cu kupit pjesak za terarije sutra to bi bila jos jedna metoda kojom cu pokusati.
Oprat cu i dezinficirati boks sutra..
Jeli ima jos neki prijedlog netko bio bih zahvalan..

Pozdrav svima ko neko ima koju pametnu nek zbori.. ;)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
U tvoj mix duhana ubaci chili u prahu i cimet. pa stime pospricaj di ih vidis i zali stime. micurin je sa tim mixom rjesio problem al se ne sjecam jel on imao fg ili thripse. Za peroksid ne vjerujem da ce ih ubit. Mislim da je pre mali omjer...al fakat nemam pojma :) Ili probaj sa neem uljem
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Duhan, chilli i cimet.. To je jako ko vrag..
to bi i mene otjeralo.. :(
A nece nastetit biljkama to ako zalijem?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nece. Nisu opasni za biljke. Cimet sadzi kumarin koji je pesticid. Mozes ga posipat malo po zemlji nakon zaljevanja.
Michurin je stavio jos i cesnjaka u mix...tak da mos svega potrpat :D
e da...nemoras sad 5L toga pa zaljevat...zali kak zaljevas inace a ovog samo po povrsini polij da ode dovoljno duboko gdje su larve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Aha kuzim da ne treba toga sad masu proljevati samo me strah da ne sprzim biljke.. 1,2 dcl samo povrsinski..
Prije 15ak dana sam vidio jednu dvije musice i sad ih na ventu ima bar 20ak mrtvih to bi znacilo da ih se izleglo iz zemlje vec jedna tura..
Koliko sam ja skuzio te larve jedu organski materijal i po tome su mi zasad biljke sigurne jer je zemlja jos svjeza, kad u zemlji nebude materijala za hranit se one ce napast korijen biljke..
Nista sutra miks duhan, chilli i cesnjak cimeta nemam i stavit cu pijesak na povrsinu zemlje da mi nove ne dolaze..
Hvala stipane ;)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Hteo sam bas da ti okacim link od teme gde se prica za te musice, ali vidim vec si pisao. To ti je najbolja metoda koliko sam uspeo da zakljucim duvan i sitan pesak i bices miran, ili vidi da ostavis zemlju suvom da bude bas bas suva to isto moze da spreci larve ako ih ima, ja bi ti to predlozio prvo da krenes s tim.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Pa mogu probat i ostavit zemlju suhom jer je sad relativno suha ali ne dovoljno. Problem je u tome sto ja nemam hps i onda mi se zemlja ne susi tolikom brzinom ko vama pa bi to moglo potrajati. Presadene su prije dva tjedna i zalivene i to je to..
Nemam pojma duhan sam stavio mociti prespavat cu pa cu sutra odluciti..
Jutro je pametnije od veceri ;)