Led sijalice (žarulje) E27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Čisto da predstavim novi panel, 5X5. Trenutno su sijalice od 9 do 11w ali sve tu negde 820-860lm. Sijalice su 3x 4000K , 4x fullspec kinezi (sa UV i IR) od 6W, 4x 6400K a ostale su 2700-3000K. Trenutno je u delu gde je AP 3x 6400 više koje će biti zamenjene kada prebacim na 12/12. Box je 80x80x160. Sitna podešavanja urađena (posle slikanja) i deluje da su manje više grla ravnomerno usmerena.
20191021_205105.jpg
20191021_142838.jpg
:respect: :vutra:
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Ja prvi put radim sa kinezima, radio je kolega @likfrik i kaže traju duže od ovih običnih (V-tac i sl.). Vreme će pokazati pa ću ih shodno tome pohvaliti/kuditi. Panel je 223W sa tim što je trenutno 229W (3 od 11W koje će kasnije zameniti tri od 9W).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Pozdrav ekipa. Evo mene opet. Pale su neke modifikacije na dizajnu pa molim vase misljenje. Dakle, u pitanju je box 80x80x200 (mdf, mat bijela) a LED panel (cirka 70x60), 23 komada E27, 11w VitoOne. Za vege 7x6400K (880lm) + 4x4000K (855lm), sto daje otprilike 120w. Za cvijet 2x6400K + 6x4000K + 15x2700K (811lm), sto daje oko 250w. Razmak izmedju osa 14 - 15 cm. Sta mislite o ovoj konfiguraciji? ;)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav ekipa. Evo mene opet. Pale su neke modifikacije na dizajnu pa molim vase misljenje. Dakle, u pitanju je box 80x80x200 (mdf, mat bijela) a LED panel (cirka 70x60), 23 komada E27, 11w VitoOne. Za vege 7x6400K (880lm) + 4x4000K (855lm), sto daje otprilike 120w. Za cvijet 2x6400K + 6x4000K + 15x2700K (811lm), sto daje oko 250w. Razmak izmedju osa 14 - 15 cm. Sta mislite o ovoj konfiguraciji? ;)
Ma ok ti je to kako si zamislio,nemas se šta puno zamarati, u cvjetanju mozes eventualno izbaciti 6400k i zamjeniti ih s 3500 pa naniže,a i ako ostavis malo plave svjetlosti u teoriji su kvalitetniji i potentniji vrhovi ,sad koliko 2 žarulje samo mogu imati utjecaja pored toliko drugog spektra to nezz.. ako nemas toplije za zamjeniti ,nemoj ih skidati uopće. Osobno koristim 90% žarulja od 3500k na niže i ako zaluta koja od 4500 i 6400 , također ukupno 250/300w ,te ne mjenjam ih uopće cjeli grow,jedino ubacimo neku topliju u drugoj fazi cvjetanja umjesto ovih plavih ali ne opterećujem se time i radi vrhunski meni.. pogotovo za automate, ja hladno svjetlo uopće ne koristim, od starta do kraja 3500k.
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Hvala na savjetima kolege. @jazilicious Da, potpuno se slazem da treba sto vise mixati spektar, ali nazalost u ponudi imaju samo ove tri. Prvenstveno sam htio mixati samo 6400 i 2700, ali sam naknadno odlucio ubaciti i 4000 s obzirom da ima sirok spektar (crvene kao i 2700 + plavu). Moja konfiguracija za cvjetanje se i bazira na tome da ce biti plave iz obje (6400 i 4000) tako da postignem taj zeljeni omjer 70/30 (20/80) u korist crvene. @Vutrajojo znam da moze kompletan grow ici sa spektrom od 3000 do 4000, i to je koliko vidim i pozeljno pogotovo za automate. Mislio da iskoristim sto vise plave jer imam namjeru trenirati biljcice i samim tim imati malo duzu vegetaciju, i po svemu sto sam procitao 6400 je za vege bez premca. Hvala vam jos jednom ;)
 
10.11.2019
4
6
3
54
Viparspectra 900W?
Da li je neko imao iskustva sa ovim panelom?

Nov sam na 4um-u, prvo sam postavio jedno glupo pitanje odmah nakon registracije, glupo kazem jer sam u par sati citanja dobio odgovor na isto a i na jos mnogo drugih koje nisam ni postavio :)

Ako sam i ovo propustio izvinjavam se, nek neko da link pa cu citati :)

Unaprijed zahvalan, vidimo se!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Viparspectra 900W?
Da li je neko imao iskustva sa ovim panelom?

Nov sam na 4um-u, prvo sam postavio jedno glupo pitanje odmah nakon registracije, glupo kazem jer sam u par sati citanja dobio odgovor na isto a i na jos mnogo drugih koje nisam ni postavio :)

Ako sam i ovo propustio izvinjavam se, nek neko da link pa cu citati :)

Unaprijed zahvalan, vidimo se!
Pozdrav.Prije svega kriva tema za viparspektra panel ali vidim da si nov pa cu te odma usmjerit ukratko.


Skini pdf i sve procitaj ukljucujuci zadane teme. Ako jesi vec, super. Citaj dalje, informiraj se stalno jer znanje daje moc ili u nasem slucaju grame :)

Viparspektra je ok panel al imas za malo vise para imas puno bolju rasvjetu.
Tu si pogledaj malo vise o cem ljudi pisu, ima dosta toga za citat al prodji sve.


I evo cisto s mog osobnog gledista, ja bi si uzeo za 2 biljoze sta imam prostor cca 75x60 nesto od ova dva navedena


Ili jeftiniju verziju i pomeni bolju za max 2 biljke..


Nadam se da ce ti pomoc..
Sretno dalje..
 
15.09.2007
2
2
3
49
- Otvaram ovu temu zbog sve većeg interesovanja za ovu vrstu osvetljenja u boksovima za gajenje naše drage biljke.
- Pre jedno godinu dana iz moje radionice izašao je jedan takav boks(70x50x150) sa 9 sijalica.
- Zašto led sijalice? Dolazi leto temperatura u prostoriji dolazi i do 28 stepeni. Imam jedno CFL osvetljenje od 250 w nisam zadovoljan, HPS mnogo greje, Razmišljanje mi je otišlo na led sijalice pošto se slabo greju (duplo manje od CFL ) a daju duplo više svetla za idtu snagu. Cena kvalitetne led sijalice se primakla ceni CFL. Odluka je pala, sa trgovcima se dogovorio o kupovini 30 kom. za kuću i boks bez poreza dobio i rabat, u svim bojama od 2700k-6500k, 1520lumena.
-Konsrukcija panela?...Lustera: Odustao sam od reflektora jel nisam video svrho kad sama sijalica ima ugao rasipanja svetla 120-150 stepeni. Testiranje i merenje mi je pokazalo da 20cm od centra svake sijalice ima najbolje pokrivanje na 15-30cm bisine. Svaki deo boksa na toj daljini luks metar je zakucao na 30 000 lux. od 3mm lima izvario konstrukciju lustera, zašrefio E27 grla, parlelno ih povezo na jednu utičnicu sa tajmepom. Od opreme ima jedan PC izduvni vent (radi stalno ) i jedan od 30w kad temperatura pređe 28 stepeni povezan preko termostata, mali vent sa štipaljkom za mešanje vazduha, termometar i vlagometar i to je to.
-Testiranje je palo u mom prvom dnevniku ( Sličajni automatik CFL plus led), zbog gužve dve boljke su otišle na cvetanje u led boks. Led je pocepo CFL kako po količini tako i po kvalitetu i bržem sazrevanju. Na jesen je krenuo drug grow (ima dnevnik ) brendiranog semena, Big Bud i Kalašnjikova. Vegetacija je odrađeno zajedno paje Big Bud dobio HPS 400w a Kalaš u led boksu. Prijatno me iznenadio kvaliteti količina krajnjeg proizvoda iz led boksa. Pa su u njemu izvegetirani klonovi pa su otišli pod HPS na cvetanje ( ima dnevnik klonova ). Sada su u njemu dve biljke od semena treća nedelja cvetanja.Pogledajte prilog 141378 Pogledajte prilog 141379
Dali je sve tako lako i sjajno? Nije! O HPS u i CFL sve se zna lako će ta naći odgovor na svako pitanje. O ledu se malo zna, još se istražuje, kolko lumena kolko fotona, koja površina, koja visina, koja boja...
-Na otvaranje ove teme najviše me je podstakla dva dnevnika koja su u toku naših kolega @grisnak i @Nothernlights sa led sijalicama. Primetili su simtome spaljenih listova ( žute i gube boju ). Kako? Pa led sijalice ne greju, meni se nije spalio ni jedan list ikad su došli skoro da dodirnu sijalicu. Pogledam kod mene u boksu već danima listovi 9cm ništa od simptoma. Pogledajte prilog 141385 Taman htedo da se umešam u raspravu kad se javi @hazeri sa istim simtomima kod fabričkog led panela. Počeo sam da razmišljam, dali su njihove sijalice jače od mojih, dali se preklapa svetlosni snop dve sijalice pa na pojedinim mestima ima previše svetla, dali se od same konstrukcije sijalica javlja loša refleksija, možda kod leda ne važi ona izreka svetla nikad dosta, dali su samo lumeni bitni? Nije to za dnevnik nism se umešo ali eto nove teme.
-Pozivam sve članove koji imaju iskustva sa lad sijalicama da ih ovde izlože, pokažu i opišu raspored, snagu, tehničke karakteristike, površinu pokrivanja, rastojanje od biljaka i itd. Postavite pitanja oko grova pokušaćemo dati pravi odgovor iz dosadašneg iskustva. Sretno!:vutra:
Imam dve u nizu 2x50w led temperatura je konstantna 25 i listovi su poceli zutiti i susiti se 6 biljaka
 
  • Haha
Reactions: grouchy
10.11.2019
4
6
3
54
Pozdrav.Prije svega kriva tema za viparspektra panel ali vidim da si nov pa cu te odma usmjerit ukratko.


Skini pdf i sve procitaj ukljucujuci zadane teme. Ako jesi vec, super. Citaj dalje, informiraj se stalno jer znanje daje moc ili u nasem slucaju grame :)

Viparspektra je ok panel al imas za malo vise para imas puno bolju rasvjetu.
Tu si pogledaj malo vise o cem ljudi pisu, ima dosta toga za citat al prodji sve.


I evo cisto s mog osobnog gledista, ja bi si uzeo za 2 biljoze sta imam prostor cca 75x60 nesto od ova dva navedena


Ili jeftiniju verziju i pomeni bolju za max 2 biljke..


Nadam se da ce ti pomoc..
Sretno dalje..


Sve sam pomno iscitao i ispratio :)
Ali bih zelio da se ispricam sa nekim od iskusnih clanova, necu spamat postove kako bih dosao do toga, strpljivo cu citat i ucit.. :)

Planiram praviti box u staroj garazi, znaci napravit dva zida u cosku i spojiti ih ako me razumijes :)
Problem sa visinom nemam a takodje ni sa prostorom, samo zelim da izvucem maksimum jer bih zelio da mi isto ostane nesto za pusit dok sledeci grow ne bude gotov..
Veliki dio ce ici na ulje tako da u tom boxu za ulje planiram minimum 6-10 biljki stavit, napravit im svima puno prostora.
E sad ja koliko sam citao, guglao itd. ukapirah da su LED mnogo isplativije, mozda je i varka to jer sam procitao ovo sto si mi dao.

Volio bih da mi neko ukratko napise ko ima iskustva da li je bolje radit sa HPS 600W ajmo rec 10 biljoza u 3m2, tako sam nesto planirao, ili ici na LED panel, pa ne mora ovaj VIPARSPECTRA nego neki drugi ako ima neko da predlozi..

Hvala na odgovoru, divni ste momci :]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Sve sam pomno iscitao i ispratio :)
Ali bih zelio da se ispricam sa nekim od iskusnih clanova, necu spamat postove kako bih dosao do toga, strpljivo cu citat i ucit.. :)

Planiram praviti box u staroj garazi, znaci napravit dva zida u cosku i spojiti ih ako me razumijes :)
Problem sa visinom nemam a takodje ni sa prostorom, samo zelim da izvucem maksimum jer bih zelio da mi isto ostane nesto za pusit dok sledeci grow ne bude gotov..
Veliki dio ce ici na ulje tako da u tom boxu za ulje planiram minimum 6-10 biljki stavit, napravit im svima puno prostora.
E sad ja koliko sam citao, guglao itd. ukapirah da su LED mnogo isplativije, mozda je i varka to jer sam procitao ovo sto si mi dao.

Volio bih da mi neko ukratko napise ko ima iskustva da li je bolje radit sa HPS 600W ajmo rec 10 biljoza u 3m2, tako sam nesto planirao, ili ici na LED panel, pa ne mora ovaj VIPARSPECTRA nego neki drugi ako ima neko da predlozi..

Hvala na odgovoru, divni ste momci :]

Evo mozda ti ovakav primjer pomogne. Netko sa iskustvom..

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gustav

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Juce sam malo razleda osram sijalice i kaze mi ciko da ide garancija 2 godine na njih. Da li se ce uvaziti reklamaciju ako bude fizickih ostecenja sijalice koje je nophodno, mislim na skidanje plasticnog dijela na sijalici?
 
  • Haha
Reactions: grouchy
01.02.2020
14
9
3
44
E ovako posle mnogo razmisljanja odlucio sam se za led e27.
Ako bi mogao neko iz srbije da mi preporuci gde mogu da nadjem najbolje i najeftinije(problem sa manjkom gotovine)
I zanima me koliko bi vati bilo potrebno za 100x100x200?
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
kod mene u jednoj manjoj radnji 10w leda kosta 150 dinara a imaju godinu dana garanciju,]prosetaj po gradu, nacices.