Led sijalice (žarulje) E27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.07.2017
87
84
18
37
Pozdrav ljudi, imam 3 biljke u boxu sa led zaruljama(10 sijalica za sad, 7 kom 3000k po 13w, i 3 kom 6000k po 15w),nisam jos skinuo poklopce na sijalicama, drzao sam sijalice na nekih 10 cm od biljaka i na jednoj mi je malo lisce pozutelo, podigao sam sad sijalice na nekih 22cm.
20180409_204230.jpg
svaki savet je dobrodosao :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@GPW jedna od prednosti žarulja je jednostavna pokretljivost, mogu one i pod kutom osvjetljavati biljke. žarulje spajaj po par kom. na jedan utikač, nečeš palit 225 w za malu biljku, jedna žarulja na početku i kako raste dodaješ po 2 - 3 - 4 kom, modularno jelte.
-zapiši si poruku iznad .....30cm i više.....Velikim slovima na vrata boksa.
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
@1310 razmak od 30 cm mi je potpuno jasan ...

a kako si ovo mislio - žarulje spajaj po par kom. na jedan utikač
sta ne spajam cijeli krug na jedan utikac ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
prvi tjedan biljci je dovoljna 1 cfl žarulja od 20w, drugi tjedan 2 žarulje, treči tjedan 3-4 žarulje. znači napraviš si kabl s jednom utičnicom i 3-4 grla, kad proklija pališ svijetlo, 1 žarulja zašarafljena u grlo a ostala grla prazna, kako biljka raste tako dodaješ žarulje. drugi kabl opet par žarulja, sad ih več šarafiš i pališ sve odjednom, recimo 8 kom. imaš veliki boks, biljka raste, širiš ju i dodaješ još 4 žarulje...
jesi li štogod pročitao o uzgoju ovih dana, zapisuj si , puno je to inf od jednom.
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
ljudi dajte si truda malo.. ima puno završenih i otvorenih dnevnika sa led žaruljama.. samo treba čitati i gledati slike. da ste temu pročitali od početka nebi sad na 20. strani pitali opet pitanja na koja je odgovoreno već xy puta. truda malo:kafa:
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
prvi tjedan biljci je dovoljna 1 cfl žarulja od 20w, drugi tjedan 2 žarulje, treči tjedan 3-4 žarulje. znači napraviš si kabl s jednom utičnicom i 3-4 grla, kad proklija pališ svijetlo, 1 žarulja zašarafljena u grlo a ostala grla prazna, kako biljka raste tako dodaješ žarulje. drugi kabl opet par žarulja, sad ih več šarafiš i pališ sve odjednom, recimo 8 kom. imaš veliki boks, biljka raste, širiš ju i dodaješ još 4 žarulje...
jesi li štogod pročitao o uzgoju ovih dana, zapisuj si , puno je to inf od jednom.

@1310

pa sta mi nije bolja opcija napravit panel sa svim grlima kao za flower....spojit sve skupa na jedan utikac i popunjavam grla sijalicama kako biljka raste...i sve je na jednom kabelu za struju...

nisam neki od struje niti se zelim tu praviti pametan ali volio bi da sve bude gotovo u komadu da ne moram skidat panel iz boxa i sarafat grla kako biljka raste...
ili je neki problem da kroz grlo koje nema zarulje prolazi struja?
ili je 225w previse za jedan utikac ?

:(:( ::vapor::
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Samo spoji to nekim 'debljim' kablom,za svaki sl.,ako spojis sve na jednu..ali ne bi smio imat problema s tim..iskreno ni ja ne shvacam najbolje zasto ti kolega japanac savjetuje par njih..ali on je tu stručniji daleko od mene pa vjerovatno postoji razlog zasto to govori
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
dragi kolege početnici ovaj hobi dosta košta, jel može 15 kom žarulja odjednom? pa može brate i 150 a dal ima smisla to je drugi par rukava. uglavnom razmišljamo o smanjenju troškova uzgoja, struja je i trošak i indikator da se u kuči nešto dešava ( jučer mi žena priča o kolegi s posla, renta stan studošima, banula mu murja doma, pretres stana (onog u kojem on zivi jer su u stanu kojeg iznamljuje studoši travu uzgajali, smrad, buka,glupost i bezobzirnost spram ostalih susjeda u zgradi i evo problema. uzgred, struju su lijepo potrošili, 7ooo kn)
- pikirajte sjemenke, očinski nagon če sam proraditi, pa nečeš beyb roštiljat ko čevape
- V tec žarulje imaju cree plave i osram crvene ledice. što če reči, dobra roba, fino svijetlo i vrlo izgledan uspjeh
- preporuka bi bila i Hesi start paket, puno bolje ulaganje u prvom mjesecu uzgoja nego 10-ak žarulja koje ti neče trebat do sljedečeg mjeseca
- turbinica , minimum ti je blauberg 125 jer kad zamiriši filter od 300kn ti ne gine ako želiš mirno spavati i ostati neotkriven ( isplati se kupiti filter pa ga kasnije reciklirati ugljenom, moj gura več godinu dana i vrlo sam zadovoljan učinkom. ako se nema za kupovni ima se za diy ali turbinu bi svakako trebalo uvrstiti u skoro pa neophodnu opremu.
- lopatu u ruke, postrojavanje teglica, composana, teramagma, nešto od ovdje preporučenih supstrata, pikiranje i zaljevanje ( imamo temu o zaljevanju)
_ sretno, svi smo krenuli bez ikakvog pojma o uzgoju al nam je želja i odluka bila jaka, slušaj mentora i radi samo što ti on kaže a s ostalim članovima palamudi što bi bilo kad bi bilo.
-::listomahanje:::rasta:::ludak::
 

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
@1310
Lepo sroceno. Ja sam bio isti kad sam poceo u martu. I sad uvidjam puno gresaka koje sam nacinio. A i bacio sam para. Sad jbg sta je tu je. Na greskama ss uci. Nije ovo nimalo lako. Zato pre nego sto krene neko u ovu avanturu citanje i samo citanje. Ja jesam citao ali nedovoljno i to priznajem i to mi je najveca greska iz koje su sve ostale nastale. Led e27 trose malo struje. Ja imam 9 kom ukupne snage 155w. Filter sam pravio rucno i ispao je dobar ne oseca se miris. Racun za struju mi je stigao za 10%veci nego obicno.