Led sijalice (žarulje) E27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Nemoj 20 cm razmaka, to je previse. Meni su 14w Osram na 15ak cm i moracu da ih zgusnem, te od 10w cepaj na 10cm slobodno. Vise ce da stane, i dobijas jaci panel.
Uz dužno poštovanje, ne možes ovo savjetovat jer ne reagira svaki strain isto, nisu ni ostali uvjeti isti poput ventilacije i sl.. Moze je palit i na 20cm ako je osjetljiv strain, a i poželjno je malo "podignut" žarulje da se vrhovi mogu kvalitetno razvit..
 
15.11.2017
90
89
18
34
Svakako treba uzeti u obzir strain al to cu jos vidjeti kako se ponasa, pa po potrebi spustati ili dizati... Nekako mi je najvise zapela za oko informacija da je vise slabijih zarulja bolje za rasprsivanje svjetlosti, pa cu to probati sprovesti u djelo.

A konkretno o strainovima: pineapple exp auto (barney's farm) i anubis(pyramid seeds)...pa ako je netko imao s njima iskustva na led zaruljama, slobodno mozete "baciti" koji tip :D
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Da, bolje ti je više žarulja s manje w radi pokrivenosti, ja bi ti za seedling fazu preporučio clf, tek nakon desetak dana da stavis ove led, s tim da pocnes na 30cm razmaka, nema potrebe blize jer ne zahtjeva penetraciju kad su tako male, samo ih spalit mozes.. Onda vidis, ako se izdužuju spuštaš pomalo, a ako si zadovoljan kako rastu drzis taj razmak i gotovo.. Otvori dnevnik kad budes sadio, lakse ces uz savjete ekipe to isfurat..
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ja sam do sad radio (sa ovim mojim panelom) sa Master kush, Aurora indica,Critical i Amnesia haze, a sad je na redu Northern lights i Speed bud auto.Znaci poprilicno razliciti strainovi. Svetla je bilo premalo (o panelu https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-žarulje-e27.17178/page-18#post-579366), a sijalice su kao sto se vidi Osram 14w (vecina). Drzim ih na 5-10cm od vrhova, nema lightburna, i biljke prosto traze jos svetla. Za sledeci grow dodajem jos 3 grla i plus smanjujem panel za 10-ak cm jer mi je fit sa boxom. A da koristim 10w sijalice, pa to bih stavio skoro pa jednu pored druge :) Eksperimentisite ljudi, nemojte samo copy-paste sa neta, ja najvise cenim licna iskustva kojih u ovoj temi ima dosta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Eksperimentisite ljudi, nemojte samo copy-paste sa neta, ja najvise cenim licna iskustva kojih u ovoj tem
Čuj, ono što sam napisao je iz ličnog iskustva, nije ih ni meni palilo na 10cm ali ne savjetujem nikom pogotovo za mlade biljke, 15w netko drzi i na 40/50 cm pa ima vrhunske rezultate, da ne bi bilo da ja sam pametujem, evo post od cjenjenog kolege koji se i te kako dobro razumi u to jer growa u malim prostorima https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-žarulje-e27.17178/post-582408 ili pak https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-žarulje-e27.17178/post-582550 peace:cool:
Mislio sam da se led mora drzat na 30-40cm pa i više. Sad vidim da neki upotrebljavaju ko CFL. :D
Pa i dobro mislis druže
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ne znam druže, evo ja se necu mjesat vise, ubacio sam se u priču bas zbog njegovog komentara, a ti pricekaj jos necije misljenje, ili pogledaj linkove iz posta ranije sta sam okačio.. Sam si rekao, nije to clf.. 5/10cm, s 14w žaruljama, iskreno, prvi put to čujem.. Na tebi je ali bas bi volio čut jos nečije mišljenje, 14w na 5/10cm?
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
https://www.vutra.org/threads/foto-album-galerija-sa-komentarima.3354/page-503#post-628997 srecom sam i slikao moju poslednju turu, neki od vrhova skoro pa dodiruju sijalice. A naravno da u vege fazi držim malo dalje i odvrnem nekoliko komada, mislio sam da to ne treba da pominjem. Elem, dosta zavisi od samog sočiva sijalice, prve led su bile više kanalisane pa su zahtevale da se više odalje (moje neko razmišljanje). U početku su mnogi radili po prospektu, nije bilo toliko iskustva sa diy panelima, baš po PSu. Treba naći pravu razdaljinu, ali to ce samo on na licu mesta videti. Zašto ne maksovati potencijal opreme? Ja sam drzao po preporukama u prvom grovu visoko panel, i imao koliko se sećam 130g,a sad preko 200 (prešao g/w). Isto gnojivo koristim uvek i sebe ne smatram više za početnika. Svakako ako krene da burna lišće, podigne se panel, ništa lakše. Takođe da napomenem da je bitna ventilacija vrhova, sto zbog hlađenja što zbog buđi.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ne znam gdje da ovo pitanje postavim niti znam šta tačno da guglam, pa zato ovdje. Kupio sam reflektor sa dva e27 grla za fazu klijanja, i kabl s prekidačem. Kabl je dvožilni, na reflektoru su tri terminala za žicu. Kako da spojim?

20190406_221317.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nigga gucci

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Normalno, evo danas ćemo to riješiti, a i neke letve za LED panel. Sjeo je jedan driver od 30w, čekam još jedan od 100w, pa krećem u izradu.
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Možeš i bez nule ili uzemljenja. Ali, ako več slažeš, a kabl od 2 metra sa utičnicom su cca 20kn. Ali, može se bez nule, to sigurno. Radi tvoje sigurnosti, pikni i nulu, onda si bez brige! :thumb:
Hmmm nula i uzemljenje nije isto, bez uzemljenja se može a bez nule nop. Možda si mislio masa iliti uzemljenje?