Led sijalice (žarulje) E27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.07.2019
29
93
13
Zimbabve
razumijem, i ja sam bio u strahu u početku,
ajde pa nam pokaži. kad završiš
i ja sam danas pripremio alat, grla, pa ću sutra kad se ugasi svjetlo. dodati još grla ,sijalica...
slikaću..
edit: na youtube ukucaj led bulb e27 grow ovi stranćerosi ih stavljaju jednu uz drugu ne skidaju ni difuzore.
mislim da smo mi malo bolje to sve iskoristili.
Ja sam mislio probati ovakve dvije baciti unutra, 14 grla za moj box je sasvim dovoljno..nema mnogo petljanije, a izgledaju mi da bi mogle odraditi dobar posao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190731_203626_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20190731_203626_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 59
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and likfrik

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Evo ovdje(na dnu mojeg posta) u Bigijevom kutku sam napisao sve. Jacina svijetla je ne podnosljiva za golo oko kao da gleedam u sunce doslovno.

Reci mi jedino dali je normalno da se zarulje jako brzo zagriju na temperaturu da ih je neugodno za primit u ruku? nekako mi djeluje sumljivo

EDIT: Ne grije se grlo nego ona plastika na zarulji. Sad sam upalio do prije neko odem na posao (cca sat vremena) da vidim kako ce se ponasat.

EDIT2: Svepet decki nikakvo pregrijavanje nije prisutno, ocito sam bio juce pre umoran pa mi je djelovalo kao da se griju previse. evo 15 min radi i sve normalno.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Panel je odličan, neznam što nisi stavio slike i ovdje. :thumb:
čast Bigiju legendi, ali i ovdje je tema o led e27 panelima.
nema to veze za pola cm, cm, ionako rotiraš biljke i rastu sve se to giba :) dobro je što si perfekcionista. ali ne pretjeruj jer ćeš podilkaniti ko i ja. ::ludak:: trebalo mi je vremena da se opustim i tek tad mi je grow krenuo.. )
skini te difuzore, imaćeš više svijetla, (tu plastiku, sa sijalica).
jeste dodaj još koju 6.400 i znaj, crkavaju one, meni u prosjeku jedna mjesečno.
negdje sam našao da one nisu za konstantn0 16-20 sati dnevno rada.
Gle a kineske nijedna od nekih 5-6 mi nije do sad crkla.
Kod kineskih ako/kad budeš kupovao, imaj na umu da su im prenapuhane wataže.
ako piše 12 w ona ima 3-4w najviše. Imam watmetar pa mjerim.
Sad si mi dao volju da i ja danas svoj malo mrdam.
Btw stavi slike i ovdje, zbog ljudi koji čitaju temu.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
skini te difuzore, imaćeš više svijetla, (tu plastiku, sa sijalica).
SKinuo sam pola ali nisam slikao iz toga kuta, nisam stigao vise vec je bila ponoc a moro sam ustat u 6.. Danas cu dalje.
Zato sam i uzeo 4 komada vise, ali me zaj*bali i uvalili neispravne.. A nemogu ih vratit skinuo plastiku vec.. cca 15€ gubitak jbg.

Kod kineskih ako/kad budeš kupovao
Necu kineze opce. Ima onaj njemackoj webshop di decki kupuju zeuse, tamo su po 3€ 2komada uzmem malo vise i miran sam.
Vidi
Btw stavi slike i ovdje, zbog ljudi koji čitaju temu.
Napravit cu u ovom podforumu detaljan tutorijal (danas ili sutra.) izrade ovakvih panela jer da sam ga ja nasao uvelike bi mi bilo lakse, ali srecom vas par je bilo tu i pojasnilo mi nejasnoce. Hvala na tome decki ^^
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik
07.12.2018
73
18
8
Pozdrav ljudi. Izradio bih si neki e 27 panel, zanima me koji materijal vam je konstrukcije i dali se uopce isplati stavljati plasticna grla koliko sam skonto od drveta radite panele ali je problem kod mene sto imam 20 plasticnih grla a bojim se vatre iako su grla od neke jebeno tvrde plastike da se i sam pitam dali je to plastika pa bi njih iskoristio ako moze takoder me zanima dali mi je potreban nekakkv adapter ili se to moze spojiti direkt na kabal koji ide u stekdozu. Hvala Lp
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Mozes plasticna bez problema, samo pazi na zice da ti nebudu bez izolacije, spojevi da su cvrsti, i da su ti polovi na istim mjestima (da ne napravis kartki spoj negdje.) Ako se bas bojis mozes staviti na jednu zicu automatsku sklopku ona ce ti izbacit ako dode do kratkog spoja.

Panel mozes izradit od drvenih dascica, alumijskih, plasticnih profila, od cega kod zelis.
Nemas se cega bojat sve dok odradis kvalitetno struju.
Spajas serijski direkt.
Evo baci oko ovdje sam, sve opisao dok sam radio svoj: E27 Panel 250w

Koje dimenzije boxa si planirao?
 
07.12.2018
73
18
8
Mozes plasticna bez problema, samo pazi na zice da ti nebudu bez izolacije, spojevi da su cvrsti, i da su ti polovi na istim mjestima (da ne napravis kartki spoj negdje.) Ako se bas bojis mozes staviti na jednu zicu automatsku sklopku ona ce ti izbacit ako dode do kratkog spoja.

Panel mozes izradit od drvenih dascica, alumijskih, plasticnih profila, od cega kod zelis.
Nemas se cega bojat sve dok odradis kvalitetno struju.
Spajas serijski direkt.
Evo baci oko ovdje sam, sve opisao dok sam radio svoj: E27 Panel 250w

Koje dimenzije boxa si planirao?
Box 100 S 50 dubina 125 visina unutra bi isla 2 automata. Panel bipokrivao cijeli box 5 cm od rubova. Planirao sam 15 x od 9 w ako bi to malo bilo onda 15x 11 w bojim se ledica od vece wataze da ne pali biljke zbog visine boxa od samo 125 cm iako planiram te automate maximalno razvuc po ovoj sirini boxa od 100 cm sa lstom.
 
07.12.2018
73
18
8
Jos jedno pitanje. Koje marke da uzimam ledice razlika je u cijeni dobra. Osram philips i v-TAC su tu negdje ali ima i ovih jeftinih pa ako se netko priblizio ovim markama gore da ustedim koji euro.hvala
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Vise manje marka postala nebitna. Sve je to tu negdje barem na nasem trzistu. Uzmi od 9w, ako si u mogućnosti uzmi od 6w, ali vise njih. niski je box a slabije ipak mogu nesto blize biozi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.638
13.727
358
Ma neces pogrijesiti ni sa jednima, i najeftinije znaju izdrazati par growowa bez da odu, probao i jeftine i skupe i sve to tu negdje a opet manje udari po novcaniku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne
10.09.2019
26
81
13
78
Pozdrav ljudi! planiram se malo poigrati s indoorom pa me zanima za pocetak mogu li ista s onim corn cool white ledom od 165w E27 ? imam ih 5-6 komada,
trazio sam okolo ali nisam naletio na takvu sijalicu pa ne zamjerite ako ponavljam pitanje..Hvala unaprijed!
s-l1600.jpg
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.638
13.727
358
Vjerovatno da mozes samo treba sklepati reflekto da baca svjetlo prema dolje, nije prakticna sama po sebi zbog dizajna el rasipa svjetlo posvuda, ali ako nemas druge vjerujem da ih se moze iskoristiti, makar su poprilicno jake pa testiraj prvo kako ce se to ponasati!
 
10.09.2019
26
81
13
78
zahvaljujem na odgovoru prije svega!!
jasno je da dizajnom nisu za grow...prije svega mislim na kvalitetu svjetla koje daju (moze vega ne moze vega) ?! glavno svjetlo je na putu pa bi ovo bila potpora samo..
imam lampe sa stipaljkom, jedino cu morati redizajnirati reflektor. stavim sliku kad sklepam..