Legalizacija marihuane u Švicarskoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
47
Ovi na vlasti ko da zive u bjelorusiji, a ne na mediteranu,
sramota.
vidicemo sta ce bit posli izbora, neznan pise li sta o legalizaciji na kukuriku programu.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
kakva legalizacija...za pocetak treba dekriminalizirat da bi mogli pricat o legalizaciji,u svakom slucaju milanovic ima moj glas...on je probao marihunau a ne ova konzervativna kosorica,tako da ce sigurno doc do nekih promjena sto se tice nase biljcice
...naravno ako svi damo kukuriku glas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dejan.

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
47
[h=1]i[/h] Zanima me stajalište Kukuriku koalicije o dekriminalizaciji marihuane.

Veliki broj Hrvata uživa u dimu te zasad zloglasne biljke, i žive u strahu zbog zakona i diskriminacije, dok nitko nije ni pokušao upoznati te ljude koji su u velikoj večini slučajeva bezopasni i nasmijani i puno ugodniji od pijanaca čija je droga legalna.

Trenutna situacija prosječnog konzumenta marihuane je iduća:
Zbog straha od zatvora se manje više nitko ne usudi uzgajati vlastite biljke za osobnu uporabu pa se odluče za lakši korak tj crno tržište, onda za velike pare dobiju lošu travu sumljivog podrijetla nadajući se da u slučaju "padanja" pred policijom prođu sa novčanom kaznom umjesto zatvora, i pritom financijaru iste narko dilere koji na tržištu nude i teže opasne droge.

No zamislite da se zakon ovako ustroji:
Dopušten je uzgoj jedne do dvije biljke po osobi, i da pojedinac smije uživati u plodovima te biljke u privatnom prostoru i da je zabranjena prodaja između korisnika. Ukoliko policija ustvrdi da je pojedinac pušio marihuanu ispred vrtića/škole ili prodavao dalje tada mu se sudi za svaki gram marihuane
Na taj način dobijete konzumente koji puše isključivo vlastitu marihuanu i neće ni pomisliti na prodaju jer su svjesni rizika, a ionako svaki konzument ima svoju domaću. Narko dileri ostaju bez primarnog generatora profita (ipak, marihuana je najprodavanija droga na svijetu), ostaju bez kapitala za nabavu težih droga, biznis im se polako ruši.

Ovo je zabilježeno kao rastući trend u mnogim razvijenim zemljama svijeta poput Kanade, pojedinim dijelovima SAD-a, Portugala, Češke itd.

A.R.
Svaka je droga zlo. Nema ni jednog roditelja koji se panično ne boji hoće li i njegovo dijete postati žrtvom nekog dilera i ući u svijet droge. Zloupotreba droga se širi, ona zahvaća sve veći broj mladih i zbog toga nije pretjerano reći da mi, kao društvo, polako gubimo taj rat. Upravo zbog toga što droga predstavlja takvu strašnu društvenu opasnost, borba protiv nje mora biti ozbiljna. U toj borbi treba jasno razlikovati agresora od žrtve. Konzumenti droge su žrtve i njima treba pomoći. Agresori su tu proizvođači i dileri koji se bogate na tuđoj slabosti i nesreći, a žrtve su mladi ljudi koji postaju ovisnici u tom paklenom krugu. Ako se policija i sudstvo iscrpljuju na hvatanju i kažnjavanju konzumenata, nemaju se ni vremena ni volje baviti proizvođačima i dilerima. Zbog toga i predlažemo da posjedovanje manjih količina lakih droga za vlastite potrebe bude kažnjivo djelo u sferi prekršaja, a da kazneno odgovaraju proizvođači i trgovci drogom. Kazne za njih ne mogu biti prevelike.

truć-sruć
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
mi ćemo dekriminalizirat kad kod svih bude već legalizirano i kad hrv ostane na 1500 stanovnika....pošto će svaka ptica svome jatu leti :)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
kutije je napisao(la):
i

Zanima me stajalište Kukuriku koalicije o dekriminalizaciji marihuane.

Veliki broj Hrvata uživa u dimu te zasad zloglasne biljke, i žive u strahu zbog zakona i diskriminacije, dok nitko nije ni pokušao upoznati te ljude koji su u velikoj večini slučajeva bezopasni i nasmijani i puno ugodniji od pijanaca čija je droga legalna.

Trenutna situacija prosječnog konzumenta marihuane je iduća:
Zbog straha od zatvora se manje više nitko ne usudi uzgajati vlastite biljke za osobnu uporabu pa se odluče za lakši korak tj crno tržište, onda za velike pare dobiju lošu travu sumljivog podrijetla nadajući se da u slučaju "padanja" pred policijom prođu sa novčanom kaznom umjesto zatvora, i pritom financijaru iste narko dilere koji na tržištu nude i teže opasne droge.

No zamislite da se zakon ovako ustroji:
Dopušten je uzgoj jedne do dvije biljke po osobi, i da pojedinac smije uživati u plodovima te biljke u privatnom prostoru i da je zabranjena prodaja između korisnika. Ukoliko policija ustvrdi da je pojedinac pušio marihuanu ispred vrtića/škole ili prodavao dalje tada mu se sudi za svaki gram marihuane
Na taj način dobijete konzumente koji puše isključivo vlastitu marihuanu i neće ni pomisliti na prodaju jer su svjesni rizika, a ionako svaki konzument ima svoju domaću. Narko dileri ostaju bez primarnog generatora profita (ipak, marihuana je najprodavanija droga na svijetu), ostaju bez kapitala za nabavu težih droga, biznis im se polako ruši.

Ovo je zabilježeno kao rastući trend u mnogim razvijenim zemljama svijeta poput Kanade, pojedinim dijelovima SAD-a, Portugala, Češke itd.

A.R.
Svaka je droga zlo. Nema ni jednog roditelja koji se panično ne boji hoće li i njegovo dijete postati žrtvom nekog dilera i ući u svijet droge. Zloupotreba droga se širi, ona zahvaća sve veći broj mladih i zbog toga nije pretjerano reći da mi, kao društvo, polako gubimo taj rat. Upravo zbog toga što droga predstavlja takvu strašnu društvenu opasnost, borba protiv nje mora biti ozbiljna. U toj borbi treba jasno razlikovati agresora od žrtve. Konzumenti droge su žrtve i njima treba pomoći. Agresori su tu proizvođači i dileri koji se bogate na tuđoj slabosti i nesreći, a žrtve su mladi ljudi koji postaju ovisnici u tom paklenom krugu. Ako se policija i sudstvo iscrpljuju na hvatanju i kažnjavanju konzumenata, nemaju se ni vremena ni volje baviti proizvođačima i dilerima. Zbog toga i predlažemo da posjedovanje manjih količina lakih droga za vlastite potrebe bude kažnjivo djelo u sferi prekršaja, a da kazneno odgovaraju proizvođači i trgovci drogom. Kazne za njih ne mogu biti prevelike.

truć-sruć
malo realnosti kutije,radi jednog smotuljka te furaju u stanicu...korak po korak,prvo to rijesit pa tek onda ako postoji kakva sansa za "kucni labaratorij" kako bi nasi novinari rekli,samo sto se bojim da je to jako dugacak i trnovit put:ridinghorse:
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Ni milanovic ni kosor niti itko to nece napravit.odnosno hoce...za fucking 20 godina jer cemo tek tada biti ono sta su drugi sada.osim ako ne padnemo. kao grcka.moj jedan jako dobar prijatelj radi dobar posao u zdravstvu.bio je u hdzu a ravnatelj bolnice je bio sdpovac.nakon vise od 3 godine rada nije dobio za stalno(neznam kako jer je zakonski 3 god)tek kada je presao u sdp(prije 3 mjeseca).dobio je za stalno.ja sam ga pitao dali toima veze s tim i on kaze da ima.inace se ne kuzim u politiku ali on je bas clan sdpa ide na te sastanke bla bla bla.pitam ga dali bi sta pomoglo kad bi dobio par tisuca glasova od nas uzivaoca marihuane i on kaze da bi.da bi se sigurno nesto poduzelo.kaze da na svakakve nacine privlace glasace.pa mozda kad bi im se neko pismo poslalo da ce dobit jos par tisuca glasova ako se potrude ili ako dekriminiliziraju travu.jos da im se napise kako bi makli dilere s cesce,popravili ekonomsko stanje i navest dobre valjane argumente i to sta stoka nebi sve ucinila za te glasove.
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
47
jedan smotuljak,
jebga, kad je 10 godina star zakon opet nov.
tribalo bi in 4 mandata da nesto naprave.
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Slazem se sa hazeboyom,definitivno kad bi se mi koji "furnjamo" travu slozili i poslali mislim da bi to bilo to,da i se uspila mozda odradit dekriminalizacija,mislim pogledajte draze oko nas,pogledajte more,pogledajte sve to ljudi,na more bio sam ove godine,to ne da mirisi plaza,ja sam sjeo i uzivo samo u dimu,nevjerojatno.. Svi puse stari mladi,babe djedovi,moj stari i ja :D s tim da smo radili na bausteli.. i ima tema bas na ovo sto smo slali neznam ko je napravio ministarstvu,al mogu rec da se puno ljudi boji poslat uopce ista ministarstvu,jer ima ljudi od 30-60 god koji imaju malu djecu i sve ostalo,i nepada ima napamet da riskiraju,mislim da mi to realno nemozemo odradit.. mada se tjesim da ce gospodin dotični Milanović da promjeni nesto u svezi toga,i dajem mu glas,i ***** ga u usta ako nenapravi nista,zovem ga na jox ako uspije :D al gledam stavove ljudi po citavoj hrvatskoj,vjerujem svugdje na balkanu,za nas koji pusimo to je nesto nepopisivo,ako vjerujete.. Nemoram jeb** 10 dana,al jox moram zapalit,a to me iscrpljuje zbog love,i neopisivo sta mi daju za tu lovu.. Sramim se svoje zatucale drzave,nazivaju nas narkomanima i sta ti ja znam kakvim sve ne?! i kao postaju svi narkomani koji koriste vutru.. A realno svaki je prije toga ispusio cigaru,i popijo pivo ondnosno alkohol.. normalno drzava zaraduje od toga,od vutre ne.. I koju me kitu jebu zbog jebenog jointa?! pa nek vataju lopove,ubice šljamove,prevarante,silovatelje,pedofile,i kosorku u isti koš,kolko su se love nakrali.. Ma joj,dode mi da placem!!! I lajem ko ker,jer ni drugo nemogu ni bit ovdje.. I sto je derataur napiso,mislim ni za 200 godina nece doc kod nas nesto slicno,zato ljudi.. Moramo se skrivat i to je to.. Sori ako je malo podugacko ali sam isfustriran,i napusen i to me pogađa.. :( Via švicarska! :)
 
05.03.2011
17
6
0
38
Mislim da nikom od clanova foruma ne treba objasnjavati zasto je kanabis ilegalan i trebat ce da prođe jos neko vreme da vecina ljudi bude upoznata s istinom.Vec sse to polako pocinje menjati zahvaljujuci informacijama iz raznih medija pogotovo onih dostupnih na internetu.Mislim da ce nam se za nekih 100 godina ljudi smejati kad saznaju kolko smo bili zatucani i izmanipulisani od strane moćnika koji upravljaju svetskom ekonomijom.Aktivan sam sportaš,svakodnevno treniram...(npr.otrćim 20 km u komadu bez problema) a svejedno pušim svaki dan po nekoliko komada čistih bez duhana bez ikakvih negativnih posledica,čak sam popravio sportske rezultate jer kvalitetnije spavam i bolje se regeneriram.Dok nisam poceo pušiti marihuanu bio sam agresivan,živčan,ceste promjene raspolozenja i duboke depresije.Također patio sam od nesanice,a kad nema kvalitetnog sna automatski opada efikasnost na svim podrucjima zivota.Tako sam probao marihuanu i od tad je pušim redovito jer mi je znacajno poboljšala život.Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod marihuane je ta da potiskuje vlastiti nivo proizvodnje testosterona ako se konzumira neumereno a za vecinu ostalih posledica koje izaziva pusenje marihuane smatram pozitivnim i definitivno bi trebala biti dostupna svima pa ko voli nek izvoli.
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
Nije za legalizaciju marihuane, ali apsurdno je smatrati da je prvorazredno kazneno djelo Doslovno je dvaput probao marihuanu, iz eksperimenta, i smatra se treba bježat od nje. Ne treba ju legalizirati, no jedan joint nije državni neprijatelj broj jedan. "Ako netko želi manipulirati i igrati se sa ljudskim strahovima - samo naprijed", govori Milanović, odgovarajući na povike iz redova HDZ-a, koji za njega tvrde da je za legalizaciju. "Ako vaše pitanje glasi: je li apsurdno da posjedovanje male količine marihuane bude svrstano u kategoriju prvorazredne društvene opasnosti, to jest u razred kaznenih djela, moj odgovor je – da", kaže on.EVO FORUMAŠI, OVO SAM KOPIRAO IZ JEDNOG ČLANKA, EVO ŠTA MILANOVIĆ MISLI O MARIHUANI