Legalizacija marihuane u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.06.2011
10
2
0
33
Pozz planiram da otvorim sajt vezan za legalizaciju marihuane u Srbiji, na sajtu ce ljudi moci da popune mali formular i time ce dati doprinos legalizaciji. Zanima me misljenje clanova foruma o tome, da li ima neke sanse da to uspe itd? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vault.of.violence

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
Bar ako nista drugo drzimo ti fige,samo naprijed ali tesko je napraviti nesta tako samo preko jedne web stranice...U svakom slucaju dobra ideja :clap:
 
12.06.2011
10
2
0
33
Hvala na podrsci, ja bih bio najsrecniji da ovako nesto uspe kod nas mada i sam znam da su male sanse s' obzirom u kakvom drustvu punom predrasuda zivimo. Ipak ako su mogli da odobre gej paradu ovo ne bi trebalo da predstavlja problem.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ok, da ti malo ubijem snove, od legalizacije ništa jer niti jedna zemlja u svijetu nema legalizirano niti će imati tako uskoro.
Tako da ti je u startu peticija krivo postavljena, možda bi imalo više smisla da je preinačiš u dekriminalizacija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tonald Dramp
12.06.2011
10
2
0
33
Ne bih se bas slozio sa tobom, kao sto ovde mozemo videti
20080201083051!World-cannabis-laws.png
ima nekoliko zemalja na nasoj planeti gde je marihuana legalizovana. Mada upravu si ti, prvi korak ka legalizaciji bi bio dekriminalizacija :) Bolje je poceti od manjeg, makar to da dobijemo, zato cu promeniti ime i cilj ove peticije. Hvala na savetu.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Piše "Essentially legal", Nizozemska, Španjolska etc. ali niti oni nemaju legaliziran Kanabis
već samo jedan vid veoma liberalne dekriminalizacije.
Jedine zemlje koje bi mogle potpuno legalizirati su Taiwan i Vatikan :D
Budući da nisu članice UN-a pa ih ne koče sporazumi o drogama.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Tokom ovih godina rada na ovom sajtu potpisao sam 3-4 peticije. Kao sto sam prije rekao ja znam da vodim forum ali ne mogu se bavit politickim stvarima jer jednostavno to nije moja uloga. Uvjek smo bili za da podrzimo svakoga ko ima volje za inicijativu medjutim realno nama ne treba jos jedna online peticija. Nama trebaju ozbiljni ljudi da organizuju nevladine organizacije barem u Hrvatskoj i Srbiji. Da rade zajedno na pomaku korak po korak. Da vidimo oce li koji advokat, doktor, politicar izaci u susret ovoj biljci barem u medicinske svrhe. Ko zna mozda se i proslavi i obogati :) U americi su mnogi doktori postali poznati i prodavali knjige pa zasto ne i neki nas da kaze nesto.

ja mislim da sam 5 puta napisao ovakav post :) mozda se ja pravdam sto ne pocinjem offline ali jednostavno to nije moja uloga a i jedva stizem da forum odrzavam i sad da brojim lajkove :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Previše očekuješ, srbija još nije ni dekriminalizirala a kamoli da odmah legalizira. Ide se korak po korak. Kod nas u HR jest dekriminalizirana pa smo realno gledajući od legalizacije u medicinske svrhe još daleko bar 5 do 7 godina.
Pre pre pre optimističan si Monstere moj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator
04.10.2013
3
2
0
Imam jednu ideju, koja po mojem misljenju je veoma izvodljiva zato sto se itekako tice zakona. Legalizacija je naravno, nasa najveca zelja. Ne znam da li se neko od vas zapitao sta bi sve bilo potrebno da se tako nesto i ostvari . Moja ideja je veoma prosta, izmena zakona tj. ustava, zahteva 30 hiljada potpisa gradjana drzave, da li mislite da nas ima toliko ? :)
Verovali ili ne, to je sve sto nam je potrebno da ostvarimo nase pravo na slobodu :)



P.S. nadam se da ovakva tema i njen sadrzaj nije prilozena ranije,unapred se izvinjavam ako jeste .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Man From Utopia
04.10.2013
3
2
0
Iskreno mislim da od nas 6-7 miliona ima bar 100 hiljada koji bi potpisali takvu peticiju, a ono sto nam fali je grupa ljudi koja ce dati svoj trud ...
 
04.10.2013
3
2
0
pa hteo sam da napomenem da je ista stvar kao i "gay parada" koja je takodje bila "strana" u nasoj drzavi pa su dobili deo svojih prava , tako isto mislim da mi imamo neku sansu kao i oni ..

edit: Kobasica: obrati pažnju na to šta pričaš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443