Legalizacija marihuane u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
bas zbog toga sto 99% ljudi pusi i jeste na takvom udaru jel je drzava i drustvo vide kao problem koji je u ekspanziji. bas zbog takvih koji je koriste u rekreativne svrhe i jeste toliko tesko da mi koji imamo zdravstvene tegobe i koristimo kanabis kao lek imamo jako male sanse da nam odobre koriscenje u medicinske svrhe.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ne bih se slozio da su drustvo i rekreativni korisnici primarni razlog protiv legalizacije.
Bolesnici su osnovni izvor ogromnog profita farmaceutske industrije, a ne zdrave osobe. Tobozna briga za drustvo je povod da se nastave bogatiti na prodaji lijekova i "zdravlja".
Ukoliko konoplju legalizuju za medicinsku upotrebu po autizmu je prihvataju kao lijek, a lijek koji slobodno raste u prirodi nije profitabilan, a gdje nema profita nema ni interesa, a jos manje ga ima ako bi taj prirodni lijek potisuo sijaset ljekova na kojima farmacija previse zaradjuje da bi se te zarade odrekli.
 
19.05.2012
31
65
0
38
Ma da je samo dopušteno ubost u vrtlu 2-3 biljke, sasvin dovoljno, a sad jel legal ili essentially legal je totalno nevažno :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vetar

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Ne znam da li je neko od clanova iz Republike Srbije u toku,ali
http://www.telegraf.rs/vesti/politi...-dali-glas-za-legalizaciju-marihuane-u-srbiji
IRKA je pre par dana podnela Ministarstvu zdravlja predlog novog zakona o psihoaktivnim supstancama i Agenciji za konoplju i mak. Daleko je ovo od nas,ali neka bar ljudima omoguce lek.Drago mi je sto ovo cujem.Samo ako nije prevara,sto je u Srbiji vrlo verovatno :)
Hail Mary!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Jos uvek se ne pominju detalji, ali cenim da ce legalizacija u med. svrhe biti slicna/ista kao u Hrvatskoj.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/602841/USKORO-ODLUKA-Kanabis-kao-legalan-lek
Ono sto me najvise interesuje se nigde ne pominje, a to je uzgoj za vlastite potrebe.
Ne ocekujem da uzgoj bude legalan kao u nekim juznoamerickim drzavama, ali bi dekriminalizacija do 6 biljaka itekako znacila.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
mislim da sam neki dan video vest da ce se uvoziti ulje, odnosno ako dobijes recept za preparate/lek na bazi kanabisa onda ides na neku listu za narucivanje??? budalastina, samo da neko zaradi na nesreci drugih!
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Ocigledno je da uzgoj nece tolerisati, bar jos neko vreme.

Ukoliko bi dekriminalizovali uzgoj do recimo 6 biljaka, pa neka ih i vade ako naidju na njih,
mnogo bi nam znacilo jer smo po sadasnjem zakonu izjednaceni sa pravim kriminalcima.
A plave svinje ne zanima jel za tebe ili za dalju prodaju kada te provale, njima je totalno svejedno.
Samo cekaju da se slikaju pored biljke od 15 kila lisca i grana, i da tu tezinu upisu u svoj izvestaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Man From Utopia
31.01.2015
31
46
18
na žalost je tako.po mom mišljenju će upravo to i da urade,pustiće par preparata koji nisu ono pravo nego samo mazanje očiju,čisto da zapuše usta bolesnima i udruženju koje protestuje već mesecima ako ne i godinama.Daj Bože da bar puste licencirano ulje a ne samo "preparate"
 

Prcula

Aktivan Član
05.09.2016
77
454
53
Neke zemlje su na dobrom putu što se tiče legalizacije. Srbija kao Srbija će na žalost biti poslednja i to kada bude primorana od mudonja. Moraš to gledati iz više uglova. Recimo evo jedan zanimljiv pogled iz samo jednog ugla. Ako sam ja Boss ( vrh Srbije ) I zarađujem u ovoj propaloj zemlji ( po mog gledištu) još samo na drogama, Zašto bi legalizovao i dozvolio da mi se još gomila ljudi meša u posao i smanjuje mi zaradu? Dakle, država koja je skoro sve svoje fabrike i resurse rasprodala ostala je još jedina jebada oko "Kosova" E sad se vi pitate koji andrak ovaj drobi sada o Kosovu! ? :D Pa Kosovo im je filter za svu drogu iz Albanije i Turske. Kome to nije jesno jbg. Dakle koliko god da su retardirani ovi naši u vrhu ne verujem da će seći poslednju granu na kojoj sede. Eto mog pogleda iz jednog ugla. Što bi se reklo " kako god da se okreneš, dupe ti je pozadi" !