Legalizacija marihuane u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.11.2015
1
0
1
28
al ajd ovo je smješno,
nisu imali dost negativnih strana
pa su napisali:
-povećanje krvnog pritiska
-poremećaj u radu srca
-ubrzani rad srca
.

a gde je tu da pusenje cigareta izaziva rak pluca, da alkohol izaziva cirozu jetre, i mnogo gora i strasnija obolenja. a te stvari su legalne. i svi to znaju. ali igleda da nasim vlastima vise odgovara ilegalna prodaja mislim bolja je zarada za njih. kada ce se probuditi svest u narodu ne znam.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Smotuljak trave
14.11.2017

Romana Klem

Posle toliko godina još uvek se može čuti i doživeti, kada je u nekom baru najbolje, mora se prekinuti ili čak napustiti zabava i odmor, pod prisilom sa groznim rečima i delima.

Često se u barovima, klubovima, diskotekama obavlja rutinska kontrola. Dođe tzv. interventna policija i to sa najmanje dva automobila, ili sa punim maricama...dobro opremljenih policajaca. Sledi identifikacija zatečenih, nezadovoljnih gostiju i otpor vlasnika, ili ugostiteljskog radnika. Uvek se nastupa sa pretnjama, kao što su: „Stišaj muziku, ili ću sve žice da počupam i odnesem opremu, pali svetla.“ Obavezno se odmah pišu neke prijave, a ko slučajno nema ličnu kartu ide u maricu i u stanicu. Gosti se pretresaju i odjednom nastane nasilno i agresivno stanje prisutno kod svih.

Jednom prilikom u baru je bila žurka, mladi su se zabavljali i plesali, igrali, bili radosni. Došla je policija. Legitimisali su goste, svi su imali lične karte, muzika se utišala, ali se zabava nastavila. Neki momak, oko dvadeset i dve, tri godine, se malo više smejao, pa su ga izveli napolje, pribili uza zid i izvadili iz džepova gomilu papirića od cigareta, koje su se tada sakupljali za neku nagradnu igru. Pomalo besni što nisu ništa drugo našli, malo su ga više pribijali uza zid, malo više nego što mi se dopalo. A da je slučajno imao smotuljak trave, uhapsili bi ga i napravio bi se od njega pravi kriminalac. Pošto sam primetila kako ga guraju, uznemirila sam se, jer i ja imam decu, a i oni možda imaju decu, pa sam pitala: „Da li biste voleli da neko vaše dete ovako gura iz čistog mira?“ Odmah se obustavilo i guranje i cela akcija, jer momak nije imao ništa nedozvoljeno. Seli su u vozila i otišli. Pa, zar ovakva pitanja treba da postavljamo da bi se neki problemčići rešili? Ili se hoće na problemčić, oko obavezne kontrole, izgraditi veliki nerešivi problemi, da se napravi rat. Ako čovek male probleme pokušava nasiljem da reši, pa onda se ne treba čuditi da se veliki problemi rešavaju ratovanjima. U ovoj situaciji je problem mogao da nastane, jer se momak smejao novonastaloj euforiji, a mnogi su dobacivali i bunili se i nisu ih pribijali. Od zabavljanja, smeha, igranja, druženja, odjednom muk i rutinska kontrola. Lepo je kada se ljudi zabavljaju, opuštaju, pa i kada se kanabis koristi. Kanabis se smatra kao najopasnije nešto što postoji na planeti, a niko još nije umro samo od kanabisa. I zbog te biljke da se ljudi i mladi i stariji tako zlostavljaju, to je strašno. Nasilje nad korisnicima kanabisa traje decenijama, a (ne)željni efekat je smeh. I to je problem, ljudi se smeju.

Mnogo ljudi je zbog jednog smotuljka u nekoj rutinskoj kontroli, prošlo najgori period života i mnogi imaju posledice od robije. Čestiti, pošteni, nasmejani, mladi ljudi se svrstavaju u grupu najokorelijh kriminalaca. Ljudi koji ni mrava ne bi zgazili. Ljudi, koji i neznajući koliko je korisno što ponekad imaju smotuljak, bivaju maltretirani i zlostavljani isto, ili još gore, od onog koji je pedofil, ili silovatelj, ili nasilnik, ili tukadžija... Mlad čovek koji je u sebe uneo, čak korisnu, biljku, se kažnjava isto kao onaj koji je nekom drugom naneo zlo. I zbog tih ljudi, koji možda imaju smotuljak, se organizuje rutinska kontrola, sve pod izgovorom da se traži oružje, ili ko zna koja droga.

Već decenijama je radost progonjena i mnogi ovozemaljski zakoni su upereni protiv čovečnosti. Za promene nikad nije kasno.

http://www.konkretno.co.rs/politika-i-drustvo/drustvo/smotuljak-trave
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
U ovome i jeste problem.
a (ne)željni efekat je smeh. I to je problem, ljudi se smeju...

Čestiti, pošteni, nasmejani, mladi ljudi se svrstavaju u grupu najokorelijh kriminalaca. Ljudi koji ni mrava ne bi zgazili

Bezbrizni i nasmejani ljudi su problem po drzavu. Oni hoce da ljudi zive u strahu, jer samo tako imaju kontrolu nad istim. Jer kad je covjek bezbrizan boli ga uvo za bilo sta, ponajvise za vlast.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ladno nisu glasali ni da se predlog zakona stavi na dnevni red, samo 17 poslanika za, ostali ni da mrdnu, ignorancija totalna :(
bilo pre neki dan, ali sam cekao da se pojavi klip na tjubu, za sada nista od toga, stoga stavljam samo print o ishodu glasanja posle obrazlozenja predloga zakona:

Јуче је по први пут у Скупштини Србије предложен закон о легализацији канабисовог уља за медицинске сврхе. Легализација би олакшала свакодневни живот десетине хиљада болесних људи. Само је 17 посланика гласало да се стави на дневни ред. Остали се нису ни потрудили да гласају.

glasanje.jpg

e da, ovo je bio predlog

 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
e, da .. i na sve to - pre ili posle toga svejedno - isplivaju neke mutne radnje ili optužbe za mutne radnje koje su prosto neverovatne..
već neko vreme razmišljam da li uopšte o tome da pišem ovde ili ne ... ali to potkazivanje i drukanje muriji me užasava .. s druge strane preprodaja ulja sumnjivog kvaliteta s jedne strane a s druge puna usta obolelih i borbe za njihvoo dobro - to prevazilazi moje moći da razumem ...
do juče "čelni" ljudi udruženja sad se prepucavaju na javno, i na privatno koje posle neko skrinšotuje pa objavi .. i prave se tabori .. majke udruženja, ćerke nova slaba udruženja posvađanih i njihovih sledbenika i babe neformalna udruženja za koja niko nije ni čuo...

fuj i bljak ... a dodatno u društvance se ubacuje i proziva Alen Azarić isterivač demona - koji mi je posle svega najveći frajer jer otvoreno jaše na nepresušnim talasima gluposti i zlobe ovog napačenog naroda ...

Nas treba da proučavaju- ili nas već proučavaju Elijeni - kao vrstu koja svoje kreativne sposobnosti koristi isključivo za destrukciju ...

nego,, mene više od ovoga brine radijus mirisa koji se širi sa 5 budućih biljaka u metrima - isto negde u nekom šibljaku - jer od slobode nema ni s. na vidiku :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and sale82ful

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
situation izgleda kao "podijeli pa vladaj"
misliš vladaj crnim tržištem

Od legalizacije , posle ovog glasanja u skupštini , nema ništa do daljneg . Ta udruženja za legalizaciju rade već nekoliko godina i ja sa ove tačke ne vidim šta dalje i više ima da se radi ... U svetu se već bore za mesto pod suncem u novom industrijskom boomu koji se raspiruje u Kanadi , Americi itd ... Svima je jasno da konoplja može da zalaufa privredu jedne zemlje , oslobodi je zavisnosti i smanji zagađenje .. ali naše političare zanima samo kako više mogu da kradu i grabe ... i sve dok se ne digne kuka imotika ništa neće da se promeni aktivizmom..tako je ovde vazda bilo.. sreća pa je prag tolerancije na sve i svašta jako nisko i uvek možemo više da trpimo da nas gaze, izrbljuju i ponižavaju... posle toliko propalih demonstracija možda više ni to ne važi ... iseljavanje sa ovih prostora preostaje kao maglovito bolje rešenje od ovog ovde ... ali ne možemo ni svi da se iselimo ...

tako da - zamor materijala je konačan ...ko preživi pričaće :)
 
12.08.2016
13
41
13
Puno ljudi zloupotrebavlja travu...Mnogo njih kupuje na ulici.. Puno ljudi je neinformisano sta je marihuana... Ovom forumu zelim da zahvalim jer je meni a i verujem mnogo promenila misljenje o marihuani i pomogao da je bolje razumem. Naime pisem ovo jer je koristim u medicinske svrhe.. u pitanju nije fizicki bol, nego psihicki. Dosta ljudi ima psihicke probleme, ali to se kod nas ne gleda kao problem...... Imam ponudu za posao u inostranstvu... U pitanju je zemlja gde je legalna marihuna, novac mi nije nije bitan, samo ... Ne mislim da ce se promeniti na bolje situacija u nasoj zemlju... Sta bi ste vi uradili? ps. Ako ne gledamo novac, da li bi nam zivot lepsi u zemlji gde ti je lek besplatan , ili u onoj gde si rodjen?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@Psy013 vjerujem da će se pola foruma složiti samnom, Svi bi mi voljeli živjeti, gdje smo rođeni sa ljudima na koje smo navikli. Da su to ljudi. Normalni.
Da im "Volim svoje, poštujem tuđe" nije samo fraza. Već da se tako i ponašaju.
Ja ne prozivam nikog iz okoline što se oženio ovim/ovom, što pije. što se oblači ovako ili onako. Što ima dest mačaka ili pasa.
Ali u mojoj sredini je sve bitno i sve se zna, u oči te gleda i sa tobom ljepo priča. ko da ti je brat a iza leđa čuješ "da si ovakav, onakav.
Tako da buraz idi, jebg neće ti ni tamo biti lako. Živio sam vani,
gdje je teže naći nekog ko nepuši nego ko puši marihuanu, ali sam se uvjek osjećao kao da ne pripadam tu.
Nisu me nikad prihvatili kao svog, već sam im uvjek bio "Yugo" i manje vrijedan. Neka sam znao bolje raditi sve od njih.
"Ali meni je u glavi uvjek ista slika isti fleš, stara kuća, mala bašča i u bašči jugo 45" (Z.P.)
Kad bi je legalizirali kod nas, nebi ja nikud. ma fuck the many....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
da li bi nam zivot lepsi u zemlji gde ti je lek besplatan , ili u onoj gde si rodjen?
Ako imas mogucnost,a familija iliti zena,djeca te ne zadrzavaju odseli se jer se uvijek mozes vratiti.Samo se zapitaj...dali bolje otici,nesto zaraditi pa se vratiti ili otici i nikada se ne vratiti.Ma bjezi kud te noge nose...biti ces vredniji,veseliji al ces i raditi..Ali..to je to.zar ne?
već sam im uvjek bio "Yugo"
Ej frend...nemoj mi po Yugusmiley9934jos ako je "koral 55",a ne 45...e tu su se trebe palile i barile u moje vrijemesmiley9934:thumb:A vjerujem i u tvoje;)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
http://www.centarzabezbednost.org/glasno-ne-legalizaciji-marihuane/

Saopštenja
Glasno NE legalizaciji marihuane

5. januara 2018.

Centar za bezbednost, istrage i odbranu DBA najoštrije osuđuje javni poziv za legalizaciju marihuane koji je uputila naša poznata šminkerka Jelena Maćić preko društvenih mreža.
Smatramo da je nedopustivo da ovako javno propagiranje konzumiranja narkotika prođe bez osude. Legalizacija bilo koje droge može da donese samo štetne posledice, i toga nisu svesni oni koji konzumiraju marihuanu i oni koji se zalažu za njenu legalizaciju.
Mnogi veruju da marihuana spada u lake droge i da nije opasna. Centar DBA smatra da ne postoje lake i teške droge, droga je droga i ne treba je legalizovati, te se protivimo svakoj propagandi koja ima za cilj promociju i legalizaciju bilo koje droge.
Mi se ne bavimo politikom te ne ulazimo u činjenicu da li je ovo politički potez Jelene Maćić, ali svakako bio on politički ili ne, moramo ga svi, kao celokupno društvo, osuditi. Podizanjem granica mogućom legalizacijom marihuane dobili bi samo loše stvari i baš iz tog razloga potrebno je da podignemo glas protiv svih onih koji kroz predloge o legalizaciji droge pokušavaju da uruše Srbiju.

NE DROGAMA – NE JELENI MAĆIĆ



_________________________________________________________________________________________

ps. nemam pojma ko je ta Jelena Mačić, dal je naprednjakinja ili je pevaljka ...
ali su definitivno ostali u prošlom veku po svim pitanjima ..
zanimljivo da nema kockica da upišeš svoje mišljenje ... pitam se - što li ?


eeeeeeeeeee , zemljo retarda ...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
"Centar DBA smatra da ne postoje lake i teške droge, droga je droga"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čuj oni "smatraju" i još nameću mišljenje ljudima "droga je droga". Kakve nebuloze... :crazyd:
A alkohol? Razne pilule... Kafa možda? Zar kafa nije laka droga?

More, sad bi nešto rek'o al' neću da budem nekulturan, znam da nece procitati onaj kome bi bilo upuceno, pa predlažem da budete maštoviti. :zvizd:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ja mislim da je sve ovo "naruceno". :djede:
Nesto kao: Kad su oni (mi) navalili da se legalizuje, red je da i mi (oni) nesto kazemo u odbranu zakona.

(tako nekako, ko skont'o, skont'o, zdimio sam frulu pa mi se ne da dočaravati)
:spliff:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa jebote ovi nisu normalni!!! ceo svet legalizuje i/ili ublazava zakone a ovi nasi (kako ih drugacije osloviti nego KRETENI) poostravaju zakon!?!
evo jedna danasnja "vest"
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/u...-droge-najrasprostranjenija-marihuana/m2b1xb0

112.jpg

malo prevoda malo komentara

Citat iz predloga Zakona o KPS:
"II. RAZLOZI ZA DONOŠENјE ZAKONA
Prema rezultatima Nacionalnog istraživanja o stilovima života stanovništva Srbije 2014. godine – korišćenje psihoaktivnih supstanci i igara na sreću, upotreba ilegalnih droga, bar jednom u toku života, zabeležena je kod 8,0% od ukupne populacije, starosti od 18 do 64 godine (10,8% muškaraca i 5,2% žena), sa većom zastuplјenošću (12,8%) kod mlađe odrasle populacije od 18 do 34 godine starosti. Najčešće korišćena ilegalna droga među odraslom populacijom je kanabis (marihuana i hašiš), čija je upotreba, bar jednom u toku života, zabeležena kod 7,7% ispitanika uzrasta od 18 do 64 godine (10,4% muškaraca i 4,9% žena). Upotreba drugih ilegalnih droga je vrlo retka, 1,6% ispitanika (2,5% populacije uzrasta 18-34) koristilo je druge ilegalne droge.
Lekove iz grupe sedativa i hipnotika u prethodnih godinu dana koristilo je 22,4% ispitanika (13,9% muškaraca i 30,9% žena)!!!

U poređenju sa učenicima iz više od 30 evropskih zemalјa koje su učestvovale u istraživanju 2011. godine, šesnaestogodišnjaci u Srbiji su u manjem procentu koristili marihuanu i druge ilegalne droge, dok su sedatve bez lekarskog recepta koristili u većem procentu u odnosu na prosečnu vrednost iz svih zemalјa."

Predloženi zakon će ako se donese preko 550 000 punoletnih građana Srbije koji zvanično koriste Kanabis tretirati kao najgore zločince, gore nego do sada, nećete smeti da izgovorite reč KONOPLJA niti stavite skliku cveta, ali ćete moći da se kljukate hipnoticima, sedativima i ostalom psihoaktivnom hemijom do mile volje.
BRAVO MAJSTORI, baš brinete na decu & budućnost.