Legit Grow: 600W MH/HPS, 4xfem 120x120x200 BioTabs

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.02.2017
43
187
33
Sjeme: 2x Early Skunk Original by seedsman, 1x Jack Hammer by Victorious Seeds , 1x Blueberry freebie by seedsman (sve feminizirane)

Box: 120cmx120cmx200cm

Rasvjeta: 600W MH i 600W HPS

Reflektor: Adjust-a-wings Avenger + Super Spreader

Ventilacija: 125mm 350m3/h sa regulacijom brzine namjestene na 27 stupnjeva (preko 27 vrti na maksimalnoj brzini) sa karbonskim filterom 425m3/h+ 2 clip-on ventilatora 5W , pasivni upuh s filterom

Potovi: 4x platnena pota 25L napunjena sa 48-54L kokosa, 30L glinenih kuglica i 10L humusa glistenjaka (gledam na to kao na ~20L po potu)

Gnjojivo: BioTabs starter kit + ekstra kupljen Startrex (dio BioTabs paketa) jer ga je premalo za 4 pota od 20L (cak bi i proslo bez ekstra Startrexa, ali racunao sam imati 25L supstrata, ne 20-22L)

Rezim svjetla: pocetno 24/0, kad malo narastu prelazim na 18/6, a kad upalim HPS idu na 12/12

CIMG1319.JPG CIMG1320.JPG

Djevojke su stavljene na germinaciju kroz par dana razlike (jedna nije proklijala, a jedna malena je zakrzljala i umrla je kroz prva dva-tri dana nakon germinacije). Nakon sto su bacile klicu su stavljene u Eazy plug (super stvar), a easy plug sam samo odmah stavio u pot. Rupu za plug sam iskopao i po uputama za BioTabs, stavio sam 2g Mycotrexa u nju (ako nekoga zanima, zalijepit cu postupak gnjojenja s BioTabsima, nevjerojatno je jednostavno). Narednih par dana sam stavljao tabove u zemlju i, ovisno o starosti biljke sam ih zalio otopinom Bactrexa i Orgatrexa.

Zapoceo sam prve sjemenke sa kucnom lampom, a nakon 3 dana sam prebacio na MH . Na pocetku sam svjetlo drzao na udaljenosti od 150cm jer me bilo strah za mlade biljke pod ovako jakom lampom zbog svih konfliktiranih savjeta koje sam nasao po internetu no posto sam zelio nauciti sto vise i eksperimentirati kroz ovaj grow pa sjemenke koje su nakon par dana proklijale nisam zapocinjao na obicnoj kucnoj lampi vec sam ih sa germinacije odmah stavio pod 600W MH. Bile su na toj udaljenosti neka 3 dana i nakon toga je kroz sljedeca 2 dana udaljenost smanjena na 60 cm i na kraju na 50cm.

Temperatura je prosjecno oko 27-29 stupnjeva dok se sveukupno krece od 24-31 .
Vlaga mi stoji na nekih 50%, ali trudim se podici je polijevanjem vode .Planiram si napraviti ovlazivac s mist makerom najkasnije za sljedeci grow.
U pocetku sam ih zalijevao obicnom prskalicom za vodu, a kad su razvile listove sam se polako prebacio na obicno zalijevanje. Jos sam nesiguran glede koliko vode bi im dao pa ih zalijevam svaki-svaki drugi dan s 0.5-1L, vise manje pratim suhocu zemlje.
Dvije starije cure su Jack Hammer i Blueberry, one super napreduju dok su dva najmladja skunkovi gdje se javlja problem. Stariji skunk je stavljen na klijanje 3 dana nakon JH i B, a mladji je stavljen 4 dana nakon njega. Mladji puno bolje napreduje (zapravo on napreduje najbolje od svih uzevsi koliko je star) te je vec prestigao starijeg (ima vidljivo tanju stabljiku). Mislim da je prvi bio na 150cm prvih par dana, a drugi je od pocetka na 50cm.
Jack Hammer CIMG1322.JPG (17 dana od pocetka germinacije)

Blueberry CIMG1323.JPG (17 dana od pocetka germinacije)

Early Skunk (stariji) CIMG1324.JPG (14 dana od pocetka germinacije)

Early Skunk (mladji) CIMG1325.JPG (10 dana od pocetka germinacije)


Sve slike su slikane pod MH zaruljom.
Sve u svemu, jedina stvar koju nisam rekao (nadam se) je da mi je ovo prvi grow.:razvaljen::
Zelim si srecu :mario::
 

Prilozi

  • CIMG1317.JPG
    CIMG1317.JPG
    221 KB · Pregleda: 159
15.02.2017
43
187
33
Radi 24h, ali ne radi na maksimalnoj snazi vec samo kad temperatura prijedje 27 stupnjeva. Realno, vecinu dana temperatura je iznad 27 stupnjeva pa je ventilacija tehnicki upaljena cijeli dan na maksimalno, a ostatak na negdje 60% snage.
Struja mi nije problem jer realno uvijek govorimo o malim razlikama razlikama u potrosnji, dok mi se cini da te male razlike u ulozenom daju veliku razliku na kraju. Malo cemo propatiti na pocetku, ali zato kasnije dolazi nesto sto mi se cini vrijedno svake kune potrosene.
Cini mi se da im uopce ne smeta svjetlo na pola metra tako mi se cini da cu sljedeci grow odmah poceti tako, cim stavim sjeme u plug.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Odlicna priprema i setap,razmisljaj polako o tom ventu za simulaciju vetra sto kaze kolega gore trebace ti nesto ozbiljnije za kasnije a te male ostavi za ispod krosnji...:popcorn::
 
13.02.2017
24
13
3
Pozdrav
S obzirom da mi je Earlyi od Sensi u klijanju vec 4 dana, ozbiljno te pratim i uspoređivam napredovanje.
Ja sam za sada na 400 W MH ali bez toliko stručnih gnojiva i zemlje. Samo Potground H I malo stajskog u bocama od 5 l.
Inače radim Outodor ali s obzirom na led i minuse protekli tjedan, radio sam privremeni box.
Sritno i veselo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Legit
15.02.2017
43
187
33
Prva stvar, moram se ispraviti i na svim onim slikama pojedinacnih biljaka, samo na svakom broju dana od germinacije oduzmite dva dana.

Dakle, danas su cure stare 18, 18, 15 i 11 dana (redom kao u prvom postu) i posto su ova tri dana su bas dobro napredovale, odlucio sam napraviti jedan update s boljim slikama.

Od danas ih zalijevam svaku sa 1.5L vode svaka dva dana. Blue i JH topirani jucer.

CIMG1335.JPG

Mladji Early Skunk (11 dana) leti u odnosu na sve ostale, u 8-9 dana se razvio koliko su JH i Blueberry u 15, to je definitivno zato jer je od pocetka zivota na pola metra od MH, za razliku od ovih koji su bili na obicnoj zarulji u pocetku.

CIMG1339.JPG
CIMG1338.JPG

Stariji ES (15 dana) je i dalje minijaturan u odnosu na ostale, ali se cini da se polako oporavlja.

CIMG1347.JPG

Jack Hammer (18 dana)
CIMG1336.JPG CIMG1334.JPG

Blueberry (18 dana)

CIMG1337.JPG

CIMG1342.JPG

Sve slike su slikane pod MH zaruljom.
Dane brojim od momenta otkad je sjemenka stavljena na klijanje.
 

Prilozi

  • CIMG1348.JPG
    CIMG1348.JPG
    334,9 KB · Pregleda: 4
  • CIMG1333.JPG
    CIMG1333.JPG
    320,3 KB · Pregleda: 6
15.02.2017
43
187
33
Vec sam gore spomenuo da su topirane dvije najstarije. Planiram raditi HST jer ih nemam gdje vezati za ovaj platneni pot, bar ne da to sve stoji cvrsto, a ne da mi se kemijati s nekakvim zicama oko potova.
U svakom slucaju, vjerojatno cu jedan sk ostaviti i ne dirati (osim topiranja) a ostale cu lomiti, savijati i lolipopati.
Zelim eksperimentirati :)
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Super start, odlična prezentacija :thumb:

Ja bi samo pitao (radi tebe & sebe) dali je ok taj mix u potovima
54L kokosa, 30L glinenih kuglica i 10L humusa glistenjaka

Nemaš neku kvalitetnu zemlju za bazu, npr Composana ili Potground H? Ideš prvi grow sa kokos-growom? Nije isključeno da sam nešto krivo protumačio :)

U svakom slučaju želim ti debelomasnoplodni grow. I ljepljivo sve.
I moj je privijenac u tijeku

DOBRODOŠAO NA VUTRU.ORG - najopušteniji forum u svemiru :wave:
:vutra:
Ako je kokos grow vjerujem da znaš da ti treba dobar pH metar i držiš sve na cca 5.8 pH
Budi spreman na cal/mag nedostatak pa se naoružaj...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Growanje sa kokosovim vlaknima kao većinskim djelom supstrata je hibridni grow između klasičnog zemljogrowa i hidroponike, prednost koja je s druge strane mana je češće zaljevanje odnosno mogućnost kontinuirane opskrbe nutrijentima (sistemi kao drip ring feed,hempy bucket, auto pot itd) a mana je ta da ak nemaš neki sistem navodnjavanja ode kičma od zaljevanja koje može bit potrebno i 2 puta dnevno kad udari ljeto u špici cvjetanja a growaš u kokosu. To, i regulacija pH + linija nutrijenata za coco grow, je sve pod uvjetom da je cilj izvući max iz growa i sve je to moje mišljenje zasnovano na informacijama kojima raspolažem jer sam planirao kokos al sam ljen pa bolje da je zemljica meni u potu al budem kad-tad
:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader
15.02.2017
43
187
33
Ne namjestam ph jer BioTabs kazu da nije potrebno.
mislim da nije cijelu vrecu od 10 lit glistenjaka potrosio
Jesam, 2.5L po potu.
Prvi grow idem odraditi ovako, da vidim kako ce izaci. Ako ne uspije, sljedeci cu eksperimentirati pa cu u dva pota kokos, a u druga dva zemlju dok cu u pola korigirati ph, a pola necu. Mozda budem isao pola BioTabs, pola Hesi/Plagron. Ne znam. Vidjet cemo :thumb:
 
15.02.2017
43
187
33
Evo nas opet :D
Ove update-ove radim cisto da ubacim koju lijepu sliku.

Jack Hammer (23 dana od sjemena)

CIMG1360.JPG CIMG1364.JPG

Blueberry (23 dana od sjemena)

CIMG1366.JPG CIMG1365.JPG

Early Skunk (stariji, 20 dana od sjemena)

CIMG1370.JPG CIMG1371.JPG

Early Skunk (mladji, 16 dana od sjemena)

CIMG1367.JPG CIMG1368.JPG

Osim toga imam samo par pitanja od kojih je prvo: mislite li da je ok nacin za dizanje vlage u boxu prolijevanje vode po podu? (imam duplo dno u boxu, jedino me brine plijesan)

Kad mi preporucate da prebacim cure na cvijetanje?
Definitivno ce ostale morati malo duze biti u vegetaciji zato jer mali ES kasni.
Hoce li on doci na isto kao i ostale biljke ili ce do kraja ostati manji i slabiji?

Sve slike slikane su pod MH zaruljom.
 

Prilozi

  • CIMG1363.JPG
    CIMG1363.JPG
    299,8 KB · Pregleda: 5
  • CIMG1372.JPG
    CIMG1372.JPG
    402 KB · Pregleda: 4