Lemon Haze i Northern Lights, Houseplant seeds, saksija outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Evo novog dnevnika, ovaj put od početka.
Seme je brendirano - Houseplant seeds, automatic feminized Lemon Haze i već proslavljena Northern Lights.
Postavljeno na klijanje 15.05. proklijale 17.05. izvirile iz zemlje 18.05.
Morao sam da im skinem opnu, jer su se ceo jedan dan mučile oko toga.
Kotiledone otvorile 19.05.
NL je lepo krenula odmah i za 3 dana je već imala lepe prve listove, dok LH kaska jedno dva-tri dana za njom.

Zemlja: Florabella
Đubrivo: Fertico BLOOM i ROSE
Saksija: oko 15 litara, videću da li ću da ih presađujem na sajt ili ne

Biljke trenutno rastu pod 4 komada ovih LED sijalica i odlično napreduju, naročito NL, što se vidi po boji listova.
Capture.JPG
Za vikend će biti presađene u final potove, trenutno u saksijicama za rasad - da bi stale pod ovo svetlo.
Znači, danas 7. dan otkako su kotiledoni "progledali" i videli svetlost dana.
Levo NL, desno LH.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

EDIT: Već sam ranije napomenuo, ali vidi se efekat režima 24/0 na razvoj biljke u "seedling stage"
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
neku spravu, tvojih ruku djelo, očekujem vidjeti i u ovom growu
Evo za radoznale :) ja sam ovo nazvao "inkubator" za seedling stage.

Sa sijalica (trebalo bi da su po 5W?) skinuta grla, sve vezano na jednu klemu i strujni kabl
1.jpg
Tvrđi karton, iznutra obložen aluminijumskom folijom, smotan u valjak - oko 15 cm u prečniku, na više visina valjak probušen drvenim štapićem za ražnjiće, da bi mogla da se podešava visina svetla.
2.jpg
Stavljeno iznad saksije... i "let there be light"!
3.jpg
Svetlo se trenutno drži na nekih 10-15cm od biljaka... ODLIČNO!
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Presađene prošlog vikenda u saksije 12 litara.
Na dnevnom svetlu - suncu borave već nedelju dana.

Northern lights, malo bleđi listovi, verovatno ih je sunce dobro "zagrejalo", ali svejedno već gura 4. sprat.
NL.jpg
Lemon haze, lepo zelena, gura 3. sprat
LH.jpg
Pupoljci se već formiraju u pazuhu listova, sad će one da krenu u bokorenje.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
neka potjeraju 5 kat ,onda obavezno topiranje
taman će biti spremne i za LST stabljike
imaš vremena onda još za 2,3 ili više topiranja
praviš grm,jel'da :)
15 l je mala posuda,tj nestabilna za netrenirane biljke ;)
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Počinju mi problemi sa NL :(

Prvo je nakon 3 nedelje polako zastala sa rastom (vidi se na fotografijama), a sad je LH upola veći od nje i već izbacio pistile.
U toku prošle i ove nedelje primetio sam da na NL listovi em što nisu onako zeleni i mekani (zeljasti), nego su počeli da blede i da se drvene i krute - kao sukulenti.
Po nekom iskustvu, takvi listovi se na kraju suše od vrhova i pretvaraju u prah.
Novi pupoljci - vrh, izgledaju jako loše, žućkasto... opušteno, bočne grane stagniraju.
Slično izgleda kao LED burn, ili K deficiency (koji sam imao kod Blueberry zimus), ali jbg. nema onakvih promena po rubovima listova (kao oprljene upaljačem).

Već sam imao takav problem kod dva crossa BBxHaze, ali mi to i nije bilo toliko bitno jer je to grow bio radi dobijanja semena.
Evo sad berem semenke, a biljka izgleda ko očerupana kokoška (bez ijednog fan lista, svi su polako žuteli od vrhova i na kraju su se samo smrvili).
Biljka naravno ostala patuljak.

Da li je neka bolest (gljivice) ili neki deficit, zaista ne znam.
A odmah pored NL, LH raste bujno i napredno. Ista zemlja, isto zalivanje... isto sve...

Zamolio bih mog starog mentora @Stipe ako ima vremena da odgovori, fotografije stavljam sutra...
Svakako ću sutra uraditi flush, to je najmanje što mogu da uradim.
Ali, ne nadam se nekom prinosu od nje... teško će se taj problem ispraviti, sad kada je vegetaciju završila i treba da krene u cvetanje.
Možda da je stresiram da pohermi, da izvučem makar neku vajdu od nje?

EDIT: Sad gledam fotografije od ranije, i vidim da je u stvari problem krenuo praktično već prilikom presađivanja - tada su listovi počeli da gube boju. Zemlja je Florabella.
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
@Stipe
Evo fotografija... nešto sa blicem, nešto bez.
NL
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Zajedno sa LemonHaze, tu se vidi razlika, u veličini i boji.
5.jpg
6.jpg
I samo LemonHaze koja super gura, strečovala se 10 cm za 3 dana.
LH.jpg
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Situacija sa NL se donekle popravila nakon flusha.
Malo joj se vratila boja u listove, ali su listovi i dalje onako tvrđi, mesnati.
Ne ide u visinu već se gura u širinu, bokori.
NL1.jpg
NL2.jpg
A LemonHaze je prava lepotica i već je prerasla pot u kojem je pa je zato (znam, nije preporučljivo) prešla u veliki pot od 20 litara. Velike su vrućine, a ne mogu da ih svaki dan obilazim, pa sam zato na dno stavio hidrogel da zadrži vlagu, videćemo rezultate.
LH.jpg
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pozz Zlochika.

Biljke ti izgledaju super iako je heat stress preocit. Evo savjet ako hoces.
Iako imas i vece potove, njihove stranice, plastika, je izlozena suncu. Stavi ruku u podne na plastiku, osjetit ces da je usijana. Koliko god zalijevao, voda u zemlji ce se ugrijat jer se korijen doslovno kuha. Posto si vec jednom presadio i sumnjam da ces opet, preporucam ti da stavis kartona oko potova, tako da Sunce ne udara direktno u njih. Takoder mozes stavit i ispod biljaka a iznad zemlje, opet da Sunce ne udara direktno u zemlju. Vrlo jednostavno, vrlo brzo a neophodno! Rastu one ali ne onako kako bi mogle i trebale! Takoder imas za kupiti od Plantelle, zove se Leaf Cover, kosta deset eura. S time pospricas biljke i onda se stvori paronepropusni sloj tako da lisce sporije gubi vlagu! Nisam osobno probao.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Oko saksije ove NL koja ima problem, sam namotao aluminijumsku foliju kako bi reflektovala sunčeve zrake i toplotu.
Pratimo situaciju...
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Update...
LH (sad sam i ja u dilemi da nisam pobrkao ova dva semenceta LH i NL ;) ) je kao iz kataloga - lepa zelena boja, popunjena čičkovima, fino formirana, sad samo čekamo da se popuni.
Nije nešto pogođena insektima pa nema potrebe za pesticidima.
1.jpg
2.jpg 3.jpg
A druga, valjda NL, je pokazala zastoj u rastu, čak je produžila vegetaciju oko 2 nedelje.
Omotana je aluminijumska folija kako se saksija ne bi kuvala.
31.jpg
32.jpg
I parazit šampion ovog leta, @Stipe medeći cvrčak, haos mi pravi po biljkama, sve su u beloj paučini koju po savetu palim upaljačem.
22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg
Već je uveliko u cvetanju, jeste da neće skoro da se bere, ali ne znam kako da ih se otarasim a da ne posegnem za neopitroidom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev and Stipe