Lemon Kush [150w CFL & 50w LED]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.01.2010
44
214
33
40
HOME MADE bloom booster
Vrijeme pripreme min. 14 dana
Na suhu zagrijanu tavu baci izmrvljene oprane ljuske od 3 jajeta i drzi ih na jakoj vatri dok 50% ne posmedji. Mali dio moze i pocrniti, zali s malo alkoholnog octa promijesaj i nastavi prziti dok ocat ne ishlapi.
Stavi ih u blender ili u neku prikladnu posudu ako koristis stapni mixer.
Dodaj 1:1:1 Banane, bundevu i ja koristim papaju jer je dostupna kod mene. Ako nemas papaju pri ruci koristi neko drugo dostupno voce ili povrce bogato potassium-om.
Ja stavim oko 3 banane s korom i jednaku kolicinu bunde i papaye
Doli malo vode ( bude jako gusto ) i sve zajedno blendaj dok ne dobijes kasu.
Prebaci u veci karnistar i pomjesaj s molassom ( ili smedjim secerom ) u omjeru 1:1
Molassa je bogatija hranjivim tvarima a smedji secer ce ubrzati proces fementacije.
Karnistar zacepi komadom alu folije ( nista nece moci uci i kontaminirati smjesu a plinovi ce nesmetano izlaziti ) i stavi na toplo mjesto da fermentira min 2 tjedna uz povremeno mjesanje.
Kako znas da je gotovo? postati ce tekuce, odvojiti ce se pulpa od soka. Miris vocni s kiselom notom alkohola. Procijedi kroz rucnik i drzi na hladnom i tamnom mjestu.

Doziranje: jedna jusna zlica na litru vode. po potrebi moze i vise ( ne moze spaliti biljku ) ali pazi se trulezi pogotovo ako zemlju drzis stalno vlaznom.

Jos jedna bitna stvar, preduvijet da bi ovakvo ili bilo koje drugo organsko gnojivo funkcioniralo je tekuca kultura Lactobacillus bakterija, one su te koje razgradjuju organske spojeve i serviraju korjenu biljke cisti NPK. Nije ih problem uzgojiti guglaj malo ima uputa po netu kako, neda mi se vise pisati.