lemon skunk indoor 400Hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2008
9
0
0
38
Povrsina boxa(ormara; tri zida bijele boje i drvena vrata lakirana bijele boje): 1m x 1.10m x 2.5m(visina)

Zemlja: TerraMagma sa 10% stiropora 10% humusa i na dnu saksije granule za drenažu...

Svijetlo: 400 W Hps udaljena 60 cm od zemlje

Režim svijetla: 18/6, na startu su imale i koji sat vise(jbga)

Zaljevanje: jednom svaka dva dana dok ne "procuri" voda kroz rupice...

Ventilacija: dva venta 125mm za kupaonicu(jedan na dnu ubacuje zrak drugi na visini 1.95m izbacuje zrak) i jos jedan dodatni sobni ventilator velike snage na minimumu (upaljen samo dok prži sijalica)

Temp: 28-32 C

Vlaga: 30%(varira, nekad vise nekad manje)

Trenutno je 10. dan growa.

1. Imam dva glupa pitanja: Kolika TOCNO treba biti temp u boxu(kad je svijetlo upaljenoi kad je ugaseno)?

2. Koliki postotak vlage treba biti i kako ga povecati?

3. malo mi cudno listovi izgledaju. Nekako se uvijaju i imaju cudnu teksturu, ali posto mi je ovo prvi grow nisam siguran dali brijem ili im fali nešto.
Ako neko ima još kakve preporuke ili vidi problem u opremi neka javi...:bonappetit:

ps slike uskoro ako bude interesa. Unaprijed hvala na odgovorima...:D
 
02.01.2007
34
2
0
46
Pod br. 1 stavi SLIKU ovako napamet je sve lutrija.

- Granule za drenazu, nadam se da nisu glinene kuglice koje zadrzavaju vodu na dnu?

- Idealna temperatura je 25 stepeni sa svijetlom, 19 po mraku

- Vlagu ces povecati sa mokrom krpom u nekoj posudi u koju duva ventilator, idealna vlaga u fazi cvjetanja je 50-60 procenata

- Ako ti se listovi uvijaju na dole onda je previse zaliveno, ako se uvijaju po rubovima na gore onda je prevelika temperatura.

p.s. Ne zaboravi sliku :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastanaut

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
daj slike odma

Zaljevanje: jednom svaka dva dana dok ne "procuri" voda kroz rupice... -> PREVISE!

zaljevaj tek kad ti zemlja bude skroooz suha
a u praksi je to svakih 4-5 dana
ako ti se listovi uvijaju vjerojatno je od toga
temp 28-32 je fajn, mogla bi bit malo niza al ovo je okej

aj zivio
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
definitivno previse vode. . .pa biljke ce ti naucit kraul plivat koliko ih topis. . smanji to . .zaljevaj max svaka 2 dana tek toliko da bude malo vlage. . .probaj to pa vidi sta listovi kazu onda. . ;)

i daj slike. . znatizelja :)
 
02.01.2008
9
0
0
38
Vodu cu smanjiti. Kad meni ta zemlja izgleda suho nakon jednog dana, stavi prst u zemlju ono opet suho. Al dobro drzat cu se ovog svaka 3-4 dana.
Stavit cu za drenazu neki medij koji ne upija vodu, mislio sam da i ovaj moze posluziti posto je ova u vrtnom centru rekla da upija vodu ali isto tako propusta kad je ima previse-jos je pitam je moze za drenazu. Zove se hydroton. Nisam ga jos stavio u zemlju tako da steta jos nije napravljena.

ps koliko bi mi vlaga% trebao biti za vrijeme vegetacije? Neko je napisao ali za vrijeme cvjetanja oko 60%.

Jos jednom hvala na odgovorima, slike uskoro...:sick:
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Rizel je napisao(la):
evo pojavili su se problemi sa biljkama. Smanjio sam zaljevanje na jednom svakih 4-5 dana. Trenutno je 18 dan vegetacije...


Evo slike, molim savjet i pomoc... hvala unaprijed:

http://img11.imageshack.us/gal.php?g=p1804091821.jpg


ps jos nisam nikakvo gnojivo dodavao, zemlja je terra magma. Zadnje zaljevanje sam obavio destiliranom vodom(zutilo se pojavilo prije toga)...


nemam pojma o cemu pricas, koliko ja vidim imas totalno zdrave biljke....u cemu je problem:rofl:????
 
02.01.2008
9
0
0
38
Novi listovi su dosta svijetliji od starih. Ima li to kakve veze? vlaga iznosi 30-35% kad je svijetlo upaljeno. Je to premalo u fazi vegetacije?
ps kad preporucujete gnojenje, lst...?