Let avionom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.01.2017
2
0
1
39
Pozdrav narode, javljam vam se prvi puta. Naime 27.3 putujem u Nizozemsku zrakoplovom, inaće sam iz Njemacke. U Njemaćkoj sam dobio jedan jako drag i lijep upaljač i htio bi ga ponijeti u Nizozemsku. Pa sad da vas pitam, da li mogu sa upaljačem u zrakoplov, i da li mogu imati kakvih problema?

Junacki pozdrav, zivi bili pa zapalili!!!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
evo šta kaže google za Croatia Airlines

Jedno malo pakiranje sigurnih šibica ili upaljač za cigarete:

Upaljač za cigarete ne smije sadržavati neupijeno tekuće gorivo,(osim tekućeg plina, namijenjen za osobnu uporabu osobe koja ga nosi uza se. Punjenja za upaljače nije dopušteno imati uza se, u ručnoj prtljazi ili u predanoj prtljazi.

Napomena: „Šibice koje se mogu zapaliti na svim podlogama“ su zabranjene u zračnom prometu. Napomena: Upaljači s „plavim plamenom“ i upaljači za cigare su zabranjeni su za prijevoz u zračnom prometu.

Potrebno odobrenje zračnog prijevoznika: Ne
Dozvoljeno isključivo uza se (u kontaktu s tijelom): Da
Dozvoljeno u ili kao ručna prtljaga: Ne
Dozvoljeno i ili kao predana prtljaga: Ne

Cijeli spisak:
http://www.croatiaairlines.com/hr/I...a-roba-koja-se-pod-odredenim-uvjetima-smije-u
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ili pisi bez kvakica ili sa ispravnom kvakicom NjemaČka

za upaljac meni su iz zipa uzeli vatu i ispraznili ga.vatu ne dobijes nazad
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma to je za sve prevoznike isto, a ovi nasi se nesto prave pametni i imaju ostrije restrikcije.
bas zbog toga uvek upaljace (zipoe) nosim u koferu, a bome i benzin, cak i vise tzv ne dozvoljenih stvarcica i do sada nisam imo problema, ali nisu mi ni kontrolisali taj prtljag.
 
18.12.2016
12
33
13
Pozdrav @hovikkk

Svi upaljaci,nozici dzepni,makazice i slicno ide bez problema u check in,tj. u prtljag,torbu.

U rucni prtljag tesko ,ako je vrijedan ponesi ga u torbi

ili pitaj pri čekiranju osobje na salteru da li je OK
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Ako ti je toliko vrijedan stavi ga u kofer nego da ga nosis sa sobom u zrakoplov i nemas straha ;)
...brate covjek u Nizozemskoj izgubi glavu a di tek nece upaljacic... Ja takve lijepe i drage samo za po doma a bome ih i tamo postenu zagubim :rasta:
 
Poslednja izmena:
03.01.2017
2
0
1
39
Hvala vam svima, već sam se raspitao i dozvoljeno je ako je zapakiran u plastičnu vrećicu onu za zamrzavanje mesa i zavaren onim aparatićem za zatvaranje tih vrećica.. i naravno stavljen u kofer a ne u dzep.. hvala svima!!