Let there be rock

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mali uvod. Našao sam na dobar radio online gde se pušta samo blues. Tu sam čuo gomilu bluzera za koje nisam znao do sad. E pošto volim da znam ponešto o onima koje slušam bacih se na Google i u traženju mi izbaci jednu stranicu nekog Blic foruma o muzici gde je navedeno kako se dolazilo do ideja za nazive bendova. Delovalo mi je zanimljivo za ovu temu pa da podelim sa vama.

AC/DC
Jedan od clanova benda je video na motornoj testeri oznaku AC/DC i mislio da to ima neke veze sa snagom. i bio je u pravu, to je skracenica od 'Alternating Current / Direct Current'. Bend nije shvatio da je to takodje u slengu znaclo bisekslualac što je izazvalo nekoliko nezgodnih momenta na pocetku njihove karijere. Jedna od glasina bila je i da je to skracenica od 'Anti-Christ Devil's Children'.

AEROSMITH
To je rec koju je Joey Kramer ispisao po svojim sveskama u srednjoj skoli. Neki misle da je inspirisana knjigom 'Arrowsmith' od Sinclair Lewis-a iz 1925.

B-52's
Frizura u obliku košnice koja je bila popularna 50-ih zvala se B-52. Takodje americki vojni bombarder nosi to ime.

BEATLES
Postoji nekoliko verzija price. Stuart Sutcliffe je smislio the Beetles 1960, što je bila predstava o Buddy Holly-ijevim Crickets-ima. Jedno vreme su se zvali Quarrymen and the Silver Beetles, a onda skratili ime u Beatles. Na Lennon-a and Sutcliffe-a je možda uticao film 'The Wild One', u kome se pojavljuje banda motociklista koji su se zvali Beetles. Po jednoj verziji John Lennon je kombinovao Beetles and Beat i tako došao do Beatles. Lennon je izjavljivao da je kao dete imao viziju razbuktalog natpisa na nebu 'Ti si Beatles with an 'A'....

BEE GEES
Njihovo ime nije izvedeno iz 'Brothers Gibb' kao što mnogi pretpostavljaju. Dva prijatelja koja su im pomogla su bili Bill Goode i džokej Bill Gates.... ('B. G.'s)

BLACK SABBATH
Nazvan po starom horor filmu iz 1963 u kome igra Boris Karloff. Izdali su album dok im se bend još zvao Earth, pre nego što su ga promenili u Black Sabbath.

CREEDANCE CLEARWATER REVIVAL
Ime inspirisano logotipom na konzervama 'Olympia' piva.

DEF LEPPARD
Inspirisana crtežom Joe Elliot-a, na kome je leopard bez ušiju. (gluvi leopard)

DOORS
Iz citata William Blake-a 'If the doors of perception were to be cleansed evry thing would appear to man as it is, infinite'. The Doors su se na pocetku zvali Psychedelic Rangers.

GRATEFUL DEAD
Motiv iz engleskih narodnih prica: Putnik ulazi u selo i naidje ne seljake koji skrnave ili odbijaju da sahrane tela dužnika. Putnik onda plati dug mrtvaca i onda ga njegov duh cuva. U pocetku Grateful Dead su se zvali Warlocks, a ime su promenili kada su saznali da postoji još jedan bend koji se zove Warlocks.

IRON MAIDEN
Srednjovekovna sprava za mucenje.

LYNYRD SKYNYRD
Po dosadnom nastavniku fizickog Leonard Skinerd-u iz srednje škole nekih clanova benda.

MOTLEY CRUE
Jedan od prijatelja je prokomentarisao "What a Motley looking Crue." (Kakva šarena ekipa)

QUEEN
Freddie Mercury-u se svidjalo ime u slengu koje se odnosilo na transvestite.

ROLLING STONES
Iz pesme Muddy Waters-a "Rolling Stone". Ime je predložio Brian Jones.

UB40
Formular za nezaposlene.

Izdvojio sam samo neke, evo link pa koga interesuje neka pogleda http://www.blic.rs/forum/index.php?topic=2401.0

A ne bi bilo zgoreg i da se pusti štogod

http://www.youtube.com/watch?v=E0coJxNgASs