Letalna doza THC-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Potruditi æu se prevesti što bolje... 8)

U sažetku, ogromne doze delta-9 THC-a, tj. sav THC i koncentrirani ekstrakt marihuane unešen oralno u probavni sustav nije prouzroèio smrt ili nekakvu štetnu promjenu na unutarnjim organima velikih sisavaca, ali je prouzroèio smrt u manjih glodavaca zbog intenzivne depresije centralnog živèanog sustava.

Neletalna konzumacija 3000mg/kg THC-a kod pasa i majmuna mogla bi se usporediti sa èovjekom tjelesne mase 70kg koji, jedenjem, odjednom u organizam unosi približno 21kg 1%-tne marihuane ili 5kg 5%-tnog hašiša. U nastavku, unošenje 92mg/kg THC-a intraventno (infuzijom) nije prouzroèilo smrti u majmuna.
Prethodno navedene doze se mogu usporediti sa èovjekom od 70kg koji odjednom popuši približno 1.3kg 1%-tne marihuane= 250,000 puta uobièajne (efektivne) i prema 1,000,000 puta minimalno-efektivne doze pod pretpostavkom 50%-tnog uništenja THC-a prilikom samog izgaranja.

Zakljuèno, istraživanja provedena na životinjama i prijavljeni sluèajevi u ljudi pokazuju da postoji veliki raspon izmeðu letalne i normalno-efektivne doze!
Sam raspon je puno povoljniji u marihuane nego što je primjer sa drugim psihoaktivnim tvarima ukljuèujuæi alkohol i barbiturate!!! :wink:

http://www.druglibrary.org/schaffer/library/mj_overdose.htm

Mislim da je to ok i da sam pogodio mjesto!
Pozdrav i do slušanja... 8)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
I jos nesto jako vazno.Za sada nije zabelezen nijedan smrtni slucaj a da je posledica koriscenja marihuane.Cak ni indirektno a kamoli zbog predoziranja.Sto odovodi do zakljucka da marihuana nije smrtonosna.


p.s. Ovo ne znaci da treba popusiti pola kile vutre posto nije smrtonosna. :wink:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Skoro svi lijekovi imaju toksiène, potencijalno opasne efekte, ali marihuana nije jedna od takvih supstanci. Naime, nema dokaza u široj medicinskoj literaturi koja opisuje dokazan iliti zabilježen sluèaj smrti uzrokovan korištenjem marihuane.

Ova èinjenica je izvanredna.
Kao prvo, podaci o marihuani obuhvaæaju 5000 godina ljudskog iskustva i korištenja same Biljke. Kao drugo, marihuanu svakodnevno upotrebljava ogroman broj ljudi u cijelome svijetu. Procjene govore da otprilike 20 do 50 milijuna Amerikanaca (moram naglasiti SAMO Amerikanaca) rutinski, iako nelegalno, konzumira marihuanu bez izravnog medicinskog nadzora.
Ipak, usprkos dugotrajnoj povijesti korištenja i iznenaðujuèe velikom broju korisnika u društvu, jednostavno ne postoje konkretni (valjani) medicinski izvještaji koji bi doveli do zakljuèka da je konzumiranje marihuane prouzroèilo i jednu jedinu smrt!

Za razliku od toga aspirin, koji se kupuje bez ljeènièkog recepta i koristi bez nadzora, uzrokuje na stotine smrtnih sluèajeva svake godine.

Lijekovima koji se koriste u medicini rutinski se dodaje sigurnosni faktor LD-50 (o kojem je nešto veæ i napisano na forumu).
Faktor LD-50 služi oznaèavanju kolièine pri kojoj æe umrijeti 50% testnih životinja, a èiju smrt naravno izaziva toksiènost dotiènog lijeka.
Brojna israživanja su pokušala utvrditi koji je marihuanin LD-50 faktor, takoðer testirajuæi ga na životinjama, ali bez uspjeha. Jednostavno reèeno, istraživaèi nisu mogli dati životinjama dovoljnu kolièinu marihuane koja bi u njih izazvala smrt.
Trenutno procjenjen (ne i dokazan!) marihuanin LD-50 iznosi oko 1:20,000 ili 1:40,000. Laièki reèeno to znaèi da ako se želi izazvati smrt, konzument mora popušiti 20,000 do 40,000 puta više marihuane nego što je sadržano u jednom jointu. Navedena je informacija da jedan joint teži približno 0.9g. Što znaèi da bi konzument, teorijski, morao popušiti nekih 20kg marihuane u roku 15 minuta da bi izazvao fatalnu reakciju.

To nas dovodi do zakljuèka da marihuana NE MOŽE izazvati smrt kao posljedicu njezine ljekovito povezane toksiènosti.

Još jedan od medicinskih naèina utvrðivanja 'sigurnosti' nekog lijeka naziva se terapeutski omjer (dalje u tekstu æe pisati TO) ili na eng.therapeutic ratio. Ovaj omjer utvrðuje razliku izmeðu terapeutsko korisne doze i one koja je sposobna izazvati potpuno suprotne uèinke.
Kao primjer æe poslužiti veæ prije navedeni aspirin. Aspirin kao lijek koji se može uzeti bez recepta ima TO oko 1:20. Sama preporuèena dnevna doza za odrasle pacijente iznosi 2 tablete... Uzimanje dvadeset puta veæe doze (znaèi 40 aspirina) može dovesti do smrti kod nekih ljudi, a gotovo sigurno æe uzrokovati ozbiljne posljedice u probavnom sustavu ukljuèujuæi i teško unutarnje krvarenje.

TO nekih lijekova na recept je najèešæe oko 1:10 ili èak može biti i niži. Valium kao lijek na recept može uzrokovati ozbiljne biološke posljedice ako pacijenti koriste 10 puta veæu dozu od propisane ("terapeutske"). Dakako da postoje i lijekovi preko recepta sa puno nižim TO-om. Mnogi od tih preparata se koriste pri lijeèenju pacijenata oboljelih od raka, glaukoma, i multiple skleroze, a poprilièno su toksièni.
Isto tako (primjera radi) neki lijekovi upotrebljeni u terapiji raka/tumora (kemoterapijom,hormonalnom i biološkom terapijom te zraèenjem) vode se kao izrazito toksièni otrovi sa terapeutskim omjerom koji može pasti i ispod 1:1,5. Ovi lijekovi takoðer imaju vrlo nizak LD-50 i kao takvi èesto izazovu trovanja i smrt usprkos èinjenici da su pravilno korišteni.

Za usporedbu, marihuanin TO, kao i njen LD-50 nije moguæu izmjeriti pošto je vrlo visok. Sa strogog medicinskog stajališta marihuana je daleko sigurnija nego mnoge namirnice koje jedemo. Za primjer je uzet krumpir koji, ako ga se pojede sirovog (u ovom sluèaju 10 kom) može dovesti do trovanja pa èak i smrti! Ako usporedimo, fizièki je nemoguæe pojesti dovoljno marihuane da bi se ubili.

--------------------ZAKLJUÈAK-----------------------

Marihuana u svojoj prirodnoj formi je zasigurno jedna od najljekovitijih aktivnih supstanci poznatih èovjeku. Da se racionalno prosuðuje (što,nažalost,nije sluèaj u našem društvu), marihuana bi se zaista mogla više upotrebljavati unutar medicinski kontroliranih okvira i samim time olakšati patnju mnogima...ustvari to i jest njezina svrha...

Moja obitelj ni ja osobno nemamo (na svu sreæu) ozbiljnijih zdravstvenih problema, ALI ne dao Bog da se takvo nešto i dogodi, zasigurno ne bi odbacio Biljku veæ bi se njome istinski prožeo.... :)

Ipak je priroda sve biljke na Zemlju postavila sa dobrim razlogom,a tko smo mi da sumnjamo u njene odluke?! :wink:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Koji put se stvarno zamislim i zapitam jeli marihuana još jedna biljka koja se razvila sluèajno evolucijom kao sva druge biljke. Jer stvarno u prirodi ne postoji ništa slièno njoj, a pogotovo me fascinira da praktièki nemože izazvat smrt, a koliko mi je poznato, u prirodi ne postoji ni jedna psihoaktivna tvar osim cannabisa koja nemože izazvati smrt. I još pokraj toga, ne postoji biljka koja može imati tako širok spektar primjene u svakodnevnom životu kao cannabis. Pitam se nije li stvarno ta biljka dar od ""boga"".
 
10.11.2006
0
0
0
Ja ne mogu da verujem da su ljudi poubijali sve te silne zivotinje da bi videli koja je doza smrtonosna!!!! :shock: :shock: :shock:
Kakvi bolesnici! :cry: :cry: :cry: STRASNO!!!
Oni i kitu da su dali 10 000 tona canabisa umro bi i sta to dokazuje? Umro bi i od bilo cega drugog u velikim kolicinama, i on i bilo ko!!!
Jel dokaz da canabis nije smrtonosan za coveka mora glavom da plati neko malo morsko prase ili hrcak, ili gomila njih?
Te budale su poremecene kao i oni koji finansiraju i smisljaju takva istrazivanja!
Bolje da su tim parama spasili neku zivotinju nego sto su je ubili!!

A o imbecilnosti pokusaja dokazivanja toga da li je trava smtonosna i u kojim kolicinama stvarno nemam sta da kazem!!!
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
Summer night je napisao(la):
Ja ne mogu da verujem da su ljudi poubijali sve te silne zivotinje da bi videli koja je doza smrtonosna!!!! :shock: :shock: :shock:
Kakvi bolesnici! :cry: :cry: :cry: STRASNO!!!
Oni i kitu da su dali 10 000 tona canabisa umro bi i sta to dokazuje? Umro bi i od bilo cega drugog u velikim kolicinama, i on i bilo ko!!!
Jel dokaz da canabis nije smrtonosan za coveka mora glavom da plati neko malo morsko prase ili hrcak, ili gomila njih?
Te budale su poremecene kao i oni koji finansiraju i smisljaju takva istrazivanja!
Bolje da su tim parama spasili neku zivotinju nego sto su je ubili!!

A o imbecilnosti pokusaja dokazivanja toga da li je trava smtonosna i u kojim kolicinama stvarno nemam sta da kazem!!!


....pa da... mogli su na njihovim kolegama to testirat!!!
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
I ja mislim da nije u redu muèiti i ubijati životinje,ali jel bi ti to na sebi testirala?! :shock:
Èuj...ipak i znanstvenici žele pomoæi ljudima,a netko tu mora platiti danak...tako to ide! :(

I tko kaže da u nekoj daljoj buduænosti mi neæemo biti pokusni kuniæi nekome drugome?!? Kad bolje razmislim,možda smo to i sada...a vi vidite! 8)

Ona stara... What goes around, comes Around...

Peace... :wink:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Mogli su tražit dobrovoljce za testiranje....sto posto bi bilo zainteresiranih!

Ono zashiljis se od THC-a ko dupe i to mukte.. :party:
 
10.11.2006
0
0
0
GloSS_ZelenK, mislim da me nisi razumeo. Ja sam samo htela da kazem da je potputno besmisleno dokazivati da trava nije smrtonosna, POTPUNO BESMISLENO!!! Koriscenje trave datira iz osvita covecanstva i do dana dananasnjeg nisu imali ni jedan povod da je okrive za neciju smrt, toga smo svi svesni! Predpostavljam da je tako nesto moguce usled alergije na biljku ali nista drugo.
Sa druge strane mogli su se potruditi da dokazu korist te iste biljke na zdravlje ljudi, to bi svakako bilo mnogo logicnije!
A to da li bih se ja prijavila na testiranje, veruj mi bih, ali ne u ovako suludom i besmislenom istrazivanju. Ukoliko bi neko hteo da utvrdi korist i lekovitost sigurno bih se prijavila, ne zato da bih legalno i besplatno duvala ili zbog para, vec zato sto bi dokazi isli u prilog pre svega omogucavanju dobijanja trave na recet! Na taj nacin bi mnogi tesko bolesni ljudi imali korist i od zamorcica i od nauke!
Mislim da se ti i ja ustvari potpuno slazemo oko svega ovoga :)!
Peace and love for all nature
meda.gif
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Sorry..moram ti se isprièati...nisam ni ja tebe razumio! :oops:
Mislio sam da misliš na ove životinje iz istraživanja sa drugim lijekovima...a ne VuVe...i to se slažem 130%...nema šanse da cannabis ikoga ubije!

Osim ako je budala pa prijeðe na kemiju... :wink:

--------I don't wanna see no doc
--------I need attendence from my nurse around the clock
--------'Cause there's no prescription for me
--------She's the one, the only remedy!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja zam zaštitnik svega (životinja, biljaka, prirode...) I neodobravam niti jedno muèenje i testiranje ljekova na životinjama. Ali tu se javlja paradoks zar ne? Svi mi razmišljamo - bolje da su one žrtva nego mi i široko žmirimo kad je postavi pitanje morala, briga nas je samo za sebe.
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Nije da sam imao vremena da proèitam cijeli topic, ali koliko mi se èini radi se od prilike o smrtnosti od trave ...

Što se toga tièe , pokušavam se ubit travom zadnjih 11 godina ali nikako mi ne ide , èak šta više sve se bolje osjeæam nakon što sam prestao pušit razne zajebe koje su mi nekad davno prodavali kao travu ,doduše tad sam imao problema , jedan period , ali je sve otišlo u nepovrat (ti problemi )nakon što sam poèeo pušit sensimilu provjerenog porijekla .

Ja sam samo jedan od živih dokaza da trava valja , naravno ako je propisno uzgojena i pravilno konzumirana.

A vani ih ima pun ***** ko ja ne bi ni u dva stalo.

Nema meni smrti bez metka u èelo .