Lex Cannabis

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lex Cannabis prolazi u saboru

  • Da

    Votes: 92 56,4%
  • Ne

    Votes: 71 43,6%

  • Total voters
    163

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
tacno tako kolega @Black_roots ...treba im opteretiti sistem koliko god mozemo,a okolinu privikavati na izgled i miris...naravno ko ima uslova za to(dvoriste njive itd..)
ko ima stan na terasu po 3-4(koliko ko moze) pa nek prijavljuju gamad drukerska...i ja sam imao drukanje od komsinice (babetina njuskalo)...posadio par sorti cilli paprika i posto sunca slabo kod mene na terasi ja prebacim kod komsije preko puta mene(vikendica,koju inace ja cuvam) tri gajbe sa sadnicama i eto ti treci dan murija,a jos kad su culi da dolaze kod vec osudjenog lica za vutru mucenici mislili to je to,imamo ga hahaha...puska kerovi...nisam im dao ni pretres da urade nego im doneo gajbe da vide sta je,pokupise se kao pokisli i magla hahaha...to bese pre 4 godine,od tada redovno izbacujem gajbe kod komsije,i ove godine je jedna od tih gajbi bila nase ljubimice,cisto prvih 10-15 dana...sve proslo ok... :D
 
Poslednja izmena:

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
E tooo te ja pitam. Tako se to radi :respect:
A ovo "privikavanje" okoline na naše biljke šta kažeš... za to sam uvijek samo tražim najbolji način. Mislim da je ovaj CBD jedan od tih načina samo da, za one koji imaju mogućnost i volju to raditi.
Mene su prije uhvatili 10x po 1 pljugu i tako maltretirali godinama. Pretresli i firmu i auto radi jedne pljuge. Svaki put. I nikada ništa nisu pronašli. Mislili su valjda da imam tone toga kod kuće i to svih 10x. Sve u svemu previše misle, a i umorili su se više i vidjeli da nisam jbni kriminalac i zauvijek odustali od mene. Još mi sada neki i mašu kad me vide jer se mislim i sami osjeçaju krivima što su me uzneniravali bez ikakvog povoda.

I nije mi jasno... šta taj druker. .. baba ima u glavi kad vidi biljku? Koji k...? Jel ide odmah na telefon...zove policiju.... šta im kaže??? Na koji način??? Kojim tonom?
To mi nikada nije bilo jasno majke mi moje
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
druker-spijun-cinkara,to je isto...a sto se babe tice nije imao ko drugi da me prijavi,jer niko nije u mogucnosti da vidi tu komsijinu terasu osim nje jer je ona kuca pored...
jbg kako i zasto...dok sam bio mladji bio sam dosta problematican,celo naselje zna da sam bi u sivim vodama,istetoviran,prgav,uvek spreman za neku nevolju.i onda takav lik odjednom uzgaja papricice,paradajiz i cvece..razumem da bi svakom to pomalo bilo sumnjivo... :D
no na srecu sve to je iza mene,a kerove(drotove) gledam da drzim na uzici sto kracoj.. smiley9934
 
Poslednja izmena:

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Mislim da je cbd dobar način za približiti cijelu priču ljudima i educirati ih. U novinama i na vijestima mogu samo čuti termine tipa "droga marihuana" i to je ekipi dovoljno. Meni moja baba kaže da sadim drogu :upiii: , a žena ne zna za drugo jbg. Dosta ljudi je prihvatilo i cbd no s obzirom na slabe informacije (van interneta), ne znaju da to možda nije dovoljno, tj nije to što njima treba. Sve se to kreće nekim puževim korakom, ali bitno da se kreće i treba raditi na tome.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ne treba posaditi niti 100 niti 150 komada. Prijaviš se u udrugu, i kao dar dobiješ upute i 100 sjemenki koje nisu feminizirane. Kad ispunjavaš obrazac, napišeš gdje sadiš i koliko. Možeš napisati - balkon - 10 komada. I to je to.
Ne mora te nitko prijaviti, mislim da ti inspekcija može doći eto tako nasumično pošto si u sustavu. Ali inspekcija sigurno neće gledati šta imaš na adresi. Njih zanima samo CBD i da pokažeš gdje si posadio, možda testiraju biljke radi provjere.
Veća je opasnost da ti plavci dođu, pa osim CBD-a obave i pretres kuće. Što u biti i rade po prijavama.

Sve u svemu, jako dobar i zanimljiv potez. Nadam se da će iduće godine još više ljudi biti u udruzi i saditi. Jednostavno treba toliko toga saditi da postanemo nametljivi i da konoplja raste na svakih kilometar kod nekoga - balkon, njiva, dvor, svejedno. Praktički da je bude ko maslačaka. A kad bude preko 1000 prijava da ljudi sade "drogu", mislim da će im sustav biti toliko zatrpan da više neće ništa poduzimati. :)
 
01.11.2019
542
8.156
233
Definitivno bi svatko od nas trebo krenut s cbderkom :) .
U mojem mistu dnevno!!! Bi bilo 100 prijava.
Kome god sam predlozio da sadi cbderku, čak i frendovima koji se bave poljoprivredom rekli su ni govora. Baš radi tih prijava.
Sljedeću sezonu makar 2 ,ili kolko vec je minimum sadim da vide svi.
Kad netko prijavi znat cu otprilike tko je,pa cemo mi njih za nešto drugo prijavit. Ljudi ne kuže da ako se odlucis trosit svoje vrijeme na njih da su naje****.

Iskreno ja sam svojim bližim susjedima rekao ako mi dođu radi 3 automata nece biti dobro. Foto mi nije padalo napamet sadit na svoje. Jer je sve blizu i vide.Čak sam jednog snimio kako mi baulja po vrtu naravno zanimalo ga je što ja to sadim??? E i kad sam ga snimio,otišao sam starim kod njega doma na kavu.
Edit. Eh a ja pljugam na stablu masline pljugicu i ne vjerujem.

Malo sam otišo offtopic,ali krećem uskoro i ja sadit cbd jer to je jedan od načina da prisilimo okolinu da prihvati kanabis!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
ono sto ja znam je da ak os industrijsu sadit moras se prijavit u ministarstvo poljoprivrede koje bi trebalo poslat automatski policiji podatke.
problem je sto je sve to jos novo i ne salju podatke na vrijeme ocito, tako da policija izlazi na teren jer nema pojma da imas papire.
smijes sadit samo industrijsku konoplju sa popisa. ove normalne cbd sorte ne smijes sadit.
sadit 1-2 thc biljke sakrivene u hrpi industrijske je jako glupa ideja jer ako dodje inspekcija, to je prvo sto traze a onda poslje vise nemas mira od racija i provjera.

sadit industrijalku znaci da ne smijes sadit nista drugo. ni thc ni cbd.... osim ak nije neka 10ta lokacija.
 
27.01.2016
194
243
43
59
Čak je i zakon o uzgoju industrijske vrlo rigidan jer se od cijele biljke koristi samo sjeme (u RH). Stabljika i lišće se uništavaju. Blentava država, od te biomase barem brikete za grijanje napraviti, tkaninu, papir...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BrokulaBranko

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ne razumijem, pa industrijska konoplja je sve do 0.2% thc-a. Cbd ima normalno.
opcenito terminologija je blesava. industrijska, medicinska, cbd, thc... sve je to ista biljka.
pod industrijsku spadaju sorte sa popisa (bio je vec negdje na forumu popis) koje dozvoljava... pretpostavljam ministarstvo poljoprivrede. i kad kupis menke, dobis racun kojeg moras imat da predocis
ove nove cbd sorte nisu dozvoljene i da imaju 0% thc-a.
sve je to jos zbrda-zdola i lose definirano.

u hrv. smijes prodavat "nove" cbd sorte al ih ne smijes proizvodit. smijes ih uvest iz EU npr.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa nitko nije rekao da možeš saditi što želiš. C/P iz propisa:


– Armanca
– Asso
– Beniko
– Bialobrzeskie
– Białobrzeskie
– Cannakomp
– Carma
– Carmagnola
– Chamaeleon
– Codimono
– CS
– Delta-llosa
– Delta-405
– Denise
– Diana
– Dioica 88
– Epsilon 68
– Fedora 17
– Felina 32
– Ferimon
– Fibranova
– Fibrimor
– Fibrol
– Finola
– Futura 75
– KC Dóra
– Kompolti
– Kompolti hibrid TC
– Lipko
– Lovrin 110
– Monoica
– Red petiole
– Santhica 23
– Santhica 27
– Santhica 70
– Silesia
– Silvana
– Szarvasi
– Tiborszállási
– Tisza
– Tygra
– Uniko B
– Uso-31
– Wielkopolskie
– Wojko
– Zenit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Kako Stipe kaže, za mene je to sve konoplja. Izmišljaju toplu vodu, zašto isto tako nisu odredili za alkoholna pića. Kad uđeš u trgovinu na polici ima svakakvih vrsta alkoholnih pića, jačih i slabijih i sva su dozvoljena.:) "Industrijsku konoplju" možemo usporediti sa "bezalkoholnim pivom", za koje znamo da uvijek sadrži bar malo alkohola (najviše 0,5 % vol. alkohola). Pivo nastaje u procesu fermentacije, ne postoji bezalkoholna fermentacija. Tako i sa konopljom, tko hoće neka slobodno posadi tu "slabiju" konoplju, a ja ću uzgajat ove jače i potentnije.;):D
 
Poslednja izmena: