Lex Cannabis

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lex Cannabis prolazi u saboru

  • Da

    Votes: 92 56,4%
  • Ne

    Votes: 71 43,6%

  • Total voters
    163

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
218
779
93
poanta je u legalnosti. svi cemo saditi jace i potentnije koji to hocemo, ali ima ljudi koji bi htjeli pokrenuti legalnu pricu i biznis, uzgajati na veliko, plasirati na trziste, raditi svoje proizvode, raditi siru pricu, mozda zaposliti ljude, uc ozbiljno u projekt.
nazalost to je moguce samo s ovih dvadesetak gore navedenih strainova. zasto je to tako, dobra isprika je vjerojatno radi nemogucnosti kontroliranja genetike tj (svakodnevno) stvaranje novih biljki i krizanje u laboratorijskim uvjetima, gdje doslovce u postocima mozes izraziti genetiku straina koju cini krizanje desetak drugih strainova (koji su btw takoder krizanci drugih vrsta), osim toga, seedbanks u nizozemskoj nema iste uvjete i norme kao ona u npr sad-u, regulative su drugacije.
a dobro im je doslo sve to i jer su reakcije i dalje jako podijeljene oko stava prema kanabisu u dobrom dijelu europe, tako da stav eu o tome je i dalje dosta krut, ona prepusta pojedinim clanovima regulaciju na razini pojedine clanice.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
poanta je u legalnosti. svi cemo saditi jace i potentnije koji to hocemo, ali ima ljudi koji bi htjeli pokrenuti legalnu pricu i biznis, uzgajati na veliko, plasirati na trziste, raditi svoje proizvode, raditi siru pricu, mozda zaposliti ljude, uc ozbiljno u projekt.
Na to sam i mislio, trebalo bi bit legalno kao i alkohol.:)
 
Poslednja izmena:

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Jbga... od alkohola farmaceuti imaju koristi pošto dosta šteti, ali nikako ne liječi. Naša biljka jest šteti ako pušiš pretjerano, ali ona i liječi pa im neide u korist. A oni i drže sve to pod ilegalom jer bi dosta izgubili na skupim kemoterapijama i sličnim lijekovima koje možeš uspješno zamjeniti sa thc-om.
Užas!
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.187
358
::listomahanje:: ovo nam je nekako promaklo, idemo opet ispočetka ::listomahanje::


 

alive

Aktivan Član
11.06.2019
115
663
93
28
Ja sam misljenja da je milanovic to mogao progurati kad je bio u mogucnosti. Ovako, prošo voz bar jos 3 4 godine.
Neču politiku u moje preduzeće ili kako vec kaže onaj barba, iskljucujem se iz teme dok se ne legalizira..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Slazem se sa h0ndom.Dok je tema bila vruca Kuljundic aktualni ministar zdravlja u tom trenutku.Nemojmo zaboraviti okorijeli staromodni HDZovac.Trebao je napraviti prijedlog zakona na koji bi se nadovezalo ministarstvo pravosuda i jos jedno,zaboravio sad koje je.Ali naravno nista od toga jer gospodin to smatra smrtnom drogom.A do korone od momenta kad je dobio smjernice da to treba ucinit.Proslo je preko godine dana al naravno nije ucinjeno nista.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nebumo mi sadili legalno još puuuuno godina...ako ikada...
Zato će velike kompanije dobit koncesije, a vi "stoko sitnog zuba" (većina hrvata zna ovu referencu jako dobro) kupujte i trpajte lovu već pre bogatim tajkunima.
Zato samo jezik za zube, sadi u svom malom kutku i nedaj pare gamadi, bili to ilegalni ili legalni kriminalci.
 
13.03.2018
70
185
33
31
A i sto uopce znaci legalno? To znaci pod potpunom kontrolom drzave. Pa to je upravo ono protiv cega se borim. Ne zelim kontrolu drzave, zelim slobodu da posadim koliko me volja bez ikakvih papira kao sto sadim rajcicu i tikvice, i nikom ne saljem papire koliko kumpira sam posadio...
 

alive

Aktivan Član
11.06.2019
115
663
93
28
Bio sam par mjeseci u austriji prosle godine nakon ljeta.
Dakle, shopovi prodaju sadnice, sjemenke etc. potpuno legalno. Zakon glasi, mozes imat biljku u vegatitivnoj fazi, ali kad procvijeta moras je skinut. Jel vi mislite da je to regulirano? Je sigurno. Kazne za posjedovanje manje kolicine su smijesne, opasnije se švercati u ubanu. Meni bi i to kod nas bilo dovoljno. Budes u strahu samo 2 3 mjeseca haha...
Edit- ipak pratim...
 
13.03.2018
70
185
33
31
Slažem se...ali vidiš da nam ne daju ni "pod kontrolom".
Kad smo kod povrća, nemoj se iznenaditi da nam i to ograniče, a sve u svrhu "zaštite tržišta" , ili neke takve gluposti.
A vec i jest ograniceno kontrolom sjemena koje se pusta u promet, ali eto, samo iskazujem nezadovoljstvo jer ispratio sam malo kako to rade ameri i to nije normalno, pa vaganje svakog grama, mokro suho, pa onda koliko lisca si skinuo vaganje pa to tamo to tu, mislim, apsurdno, na kraju dovelo do situacije di ponovo ljudi kupuju na crno jer ne zele podrzavati velike korporacije i jer se ne isplati zezati s time ako nisi velika korporacija. Tako da doci ce i kod nas 2035 lidl marihuana koju neces smijeti posaditi kod sebe doma ali smijeti ces kupiti od konzuma. Hvala ali ne hvala. Odnosno ono sto hocu reci je da sam protiv i prijedloga Mirele Holy jer smatram da nema potrebe da ikome prijavljujem sto potencijalno sadim na svojoj zemlji, kao i do sada. Odnosno zalazem se za ukidanje kontrole na marihuanom. Delegalizaciju. Tako da ne postoje zakoni koji se ticu toga, eventualno zakoni koji obuhvacaju obrte iz te domene, ali ujedinjeno sa svim ostalim zakonima koji se ticu obrta.

Ali slazem se da generalno postoji tendencija da se strogo kontrolira sve, od co2 koji ispuhnem do kumpira koji posadim. Strahota.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ok se zalagati za nesto, medjutim kad to nesta ima glavu i rep. Nemoguce je doci do situacije da se nesto ne kontrolira uopce. Anarhija takozvana. Praksa je pokazala da se moze kontrolom napraviti neki sustav. Duhan, alkohol, aspirin, paracetamol. Imas to sve original i industriju medjutim takodjer imas i kopije i crnu industriju. Cinjenica je da bi bilo idealno imati situaciju kako si naveo, medjutim realno je nemoguce. Neke najave zakona ovdje gdje ja sada zivim kazu da je cilj u prvom koraku dozvoliti ljudima da si sami naprave sto ima je potrebno. S 4 biljke. U nekom drugom krugu bi se islo na rekreativu, opskrbu i proizvodnju. Jedan od vecih problema nase "industrije" je taj sto smo jedna od intezivnijih potrošačih industrija (indoor uzgoj). Zadnje 2 godine u Kalifroniji imaju POWER OUTAGE. Znaci, jednostavno nema struje. Jedan dan. ILi pola dana. Odrzivot uzgoja jel. I tako. Da ne tepem dalje. Svi smo za isti cilj. Kako? Prilagodbom. :) POkazivanjem razumijevanja za sve, pa onda kad krenu mrvice bacat, kupimo. "Mrvica po mrvica, pogača" :D
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sve stoji sto tipkate.Samo neznam kako netko moze tipkat da se ne kontrolira paradajz,krunpir ili sta ti ja znam.
Ne kontrolira se ako posadis za svoje potrebe.Ali ako bis netkom htio prodat, zakonski se mjenja prica.Znaci najmanje moras imat OPG.Koji ima obavezu vidit dnevik kolko posadi cega i kolko nakraju pobere cega i to isto prijavit.Tako da kontrole ima. ;)