Lex Cannabis

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lex Cannabis prolazi u saboru

  • Da

    Votes: 92 56,4%
  • Ne

    Votes: 71 43,6%

  • Total voters
    163

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
ovdje bi svi trebali biti uvjereni da će proći zakon..
Jer, zašto ne bi prošao?
Zato što je nerealističan. Zato što je još rano (da, uvjeren sam da će u neko dogledno vrijeme biti legalno). Zato što i sama predlagateljica zakona ne vjeruje da će proći.
Mogu dalje nabrajati, ali mislim da ova tri primjera dovoljno govore zašto.
Ponavljam se, ali nadam se da sam u krivu ;) Nada umire zadnja :D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Oke, kanabis je droga.

Da li postoji još kakva "droga" sa popisa koja jednostavno raste prirodnim putem u prirodi bez ičije pomoći? I da nije otrovna, tj da se ne možeš otrovati?

Bunika? Pa koliko mi je poznato, od previše konzumacije bunike možeš umrijeti. Otrovati se.

Jednostavno mozak mi ne radi, ne mogu se sjetiti niti jedne biljke koja prirodnim putem izraste, ubereš, imaš "halucinacije", a ne možeš se otrovati? Mak? Koka? Pa sve to zahtjeva prerade i kemije.

I onda nazivaju takvu biljku "drogom".

A bunika ti može rasti u dvoru, neće nitko ni A ni B reći jer eto, nije droga.

Kanabis nije droga nego opijat.

Kaj se mene tiče - ne moraju niti odobriti sadnju. Neka jednostavno skinu sa ilegalne liste, odrede koje uvijete mora trgovina imati za prodaju, maks količina THC-a i amen.

Pa da jednostavno uđeš u shop, kupiš si za vikend "nešto" sitno i problema nema. Mislim logično, tako će i manje sranja biti sa nama koji doma sadimo jednu biljku za svoje potrebe. :D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nikakve borbe neće biti niti postoji borba. Jednostavno dok određena vlast u određenoj zemlji odluči da će legalizirati - tako će biti. Recimo Kanada - odlučili, i nisu pogriješili. Porez ide na veliko.

Mi smo balkan, i kao takav ne poznajemo kulturu.

Zašto to pričam? Skupina forumaša sa nekim razgovorima, citiranjem itd neće ništa postići.

Riješenje? Skupiti barem 1000 hrabrih ljudi, svako neka anonimno posije 100 sjemenki po prirodi. Sila, bez sile neće ništa ići.

Isto kao što se svake godine po forumima bune na skupoću cestarina na autoputu u RH. I tko je jedini nešto poduzeo? Bajkeri.

Mala skupina je radila krkljanac dok je plaćala lipama, sve regularno ali napravila lom. I uspjeli su.

Fino brajo moj 100 menki doma uzgojiš, taman za presaditi. I po noći u polje, da se vidi. Najbolje javnu površinu. I napad godinu dana.

Napominjem - ovo je balkan, ništa od toga.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Kako to misliš ne postoji?
Zar ovaj forum ne postoji?
Zar nije edukativan?
Zar nije znanje naj bitnija stvar?
Ovo što ti predlažeš,predlažu već godinama mnogi. Neki su i pokušali. Jedan radnik komunalnog sa trimerom sav taj trud riješi za jedan radni dan...

Kako sam rekao, niti jedan zastupnik niti jedne vlade - neće potaknuti legaliziranje marihuane niti zbog postojanja ove stranice, niti zbog online edukacija od drugih grupa, niti ništa. Može i cijela nacija duvati, neće ju legalizirati.

Čak niti na 99% dokaze da ulje liječi. Dat će ti samo recept gdje budeš par stotina eura plačao ulje, koje si možeš sam napraviti.

Njima su bitni samo novci. A i tu su debili, iako vide da svaka država koja je legalizirana ima ogromne porezne prihode.

Jer većinom ti ljudi imaju krivu ideologiju. Možemo do sutra pričati, ali oni važu svaki glas, i trenutno više glasova imaju od štovatelja vjere, plavih, crvenih - nego od smokera.

Ima na fejsu jedna grupa, prošle godine su na trgu u Zg pušili CBD konoplju koja je legalna, pa su bili potjerani od strane MUP-a.

U glavnom - da vide glasačku korist od nas, legalizirali bi. Novčana korist im ništa ne znači, jer sa legalizcijom gube glasove od zatucanih ljudi čudne ideologije.

Pa onda kako do para ako nemaš glasove? Jel vi čitate uopće komentare na recimo Lex Cannabis i slične stvari? Pa i dalje se sprdaju sa tim zakonom, govore da ćemo biti drogiraška nacija.
To pričaju, na to ciljaju - a počevši od Bandića do ostalih - svi su na bijelome...Eh primitizma na balkanu.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jel vi čitate uopće komentare na recimo Lex Cannabi
Jel ti čitaš išta u ovoj temi?
Vidim da nisi u stanju prihvatiti kritiku i odmah ideš u kontra napad.
Borba koju sam ja spomenuo se odnosi na nebuloze tipa:

Kanabis nije droga nego opijat.
I kako možeš reći da nema pozitivnog pomaka?
Kada sam se registrirao na ovom forumu,konzumacija je bila kazneno djelo.
Možda ti misliš da ljudi s ovog foruma ne doprinose offline,ali misliti i znati nije isto.
Još jednom ponavljam!

Ako želiš sudjelovati u konstruktivnoj raspravi,prvo provjeri činjenice kojima raspolažeš.
 
13.03.2018
70
185
33
31
A je ali jasno su rekli pod strogom kontrolom drzave, s cime se ja dijelom samo slazem.
E sad, najbitnije je ako se mene pita razluciti ono sto se naziva rekreativna uporaba. Problem je sto se pod rekreativna uporaba smatra samo pusenje trave hashisha i sl, ili jedenje tzv. space cookies-a. Je li rekreativna uporaba marihuane kad si spremim navecer caj? Jer jebiga obozavam cajeve i volim nekad ubacit lišća ili cvijeća u čaj. Odlican za pred spavanje. Isti taj caj imam pravo kupiti po bezobraznoj cijeni u trgovini, ali nemam pravo staviti biljku doma od koje cu cijediti čaj. (U biti imam pravo, koje je strogo kontrolirano od drzave, sto je upravo protiv cega se borim, ne treba mi pravo na uzgoj konoplje, treba mi ukidanje svih prava i zakonskih akata koji se odnose na konoplju) A kamilicu smijem...
Isti taj cvijet se legalno prodaje u trgovini po bezobraznoj cijeni, ali ja nemam mogućnost svoj cvijet slobodno uzgojiti bez ogranicenja i uplitanja drzave.
Je li rekreativna uporaba ako si od iste te konoplje spremam neke kremice i losione za mazati se ?Jeli rekreativna upotreba ako ispusim mali đoint indijske konoplje da odem leci u 9 sati navecer umjesto u 2 jer nekad nemogu zaspat prije ?
Je li rekreativna upotreba ako ujutro u 5 i 25 uz kavu ispusim 4 dima sativaste konoplje ali ne ove obicne, nego s malo vise thc jer ima stimulativni efekt? Jeli rekreativna uporaba kave ako pijes ujutro kavu koja je stimulans da se razbudis, a znamo da je kava droga, jer metabolizam ljudskog tijela je povezan sa suncem pa da ne duljim sad ovu pricu, unosis stimulativnu drogu....
Sve nabrojano je rekreativna uporaba konoplje kako ja to shvacam, dakle, prvo treba izbaciti potpuno naziv rekreativna upotreba, i jednostavo govoriti upotreba, a kad se pale na strogu kontrolu drzave, onda slovo zakona nek bude osobna upotreba. Dakle, potpuno izbacit rijec rekreativno.
Kao imam to pravo s ovom zamolbom, ali hocu rec da je to glupo i da mi me treba pravo da uzgojim konoplju, nego ukidanje prava na uzgoj konoplje, dakle da se zakon tu ne mijesa kao sto se ne mijesa u moj uzgoj kamilice, pomidora, ili crvenog maka koji sam raste u vrtu i nekad uberem peteljke za caj....
Jednostavno treba ukinuti zakon koji se odnosi na obicnu konoplju, ili u zakonu umjesto konoplje stavit marihuanu a ukiniti zakon o konoplji. Jednostavno nema razloga da za uzgoj konoplje je potrebno slati ikakve zamolbe kad ne postoji aposlutno nikakvo psihoaktivno djelovanje koje se karakterizira kao droga.
I na kraju, sav novac koji se obrne na crnom trzistu ide u ruke nekih ljudi.Necu sad generalizirati, ali ocu, jer znam neke, i nemogu rec da je dobro da ti ljudi zarađuju te novce jer su debilcine, uz duzno postovanje i isprike ako sam nekog uvrijedio ko nije takav, ali ne znam u kojem to scenariju je bolje da ti ljudi zarađuje tolike novce, a ne da se dio vrati u drustvo, pa da od tih novaca sagradi se nesto korisno za zajednicu, ili na neki drugi nacin ulozi u zajednicu. Ok, treba vidit kolike su to cifre koje se vrte, ali poanta je navedena.
 
Poslednja izmena od urednika:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
10. Bez nacionalnih, političkih i verskih tema!
Strogo je zabranjeno pokretati nacionalne, političke ili verske teme!
Koliko puta ja moram ovo linkati?
Okanite se komentara kad tko i zašto dolazi na vlast ili tko je na vlasti.
U ovoj temi do određene granice toleriram raspravu o politici,jer je priroda same teme takva. Molim ne zalaziti duboko u te rasprave i molim pisati konstruktivno.
Trčanje gol po ulici nije nešto vrijedno pisanja ovdje. Eno u brutalu takvih tema koliko te volja,pa se nokautiraj.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ozbiljno?

Meni si nasao prigovarati zbog male šale (i to dosta očite šale) a gore se jedno 20 postova prica o SDPu i Mireli Holy i ovima i onima.
I ti mene nađeš tu prozivati a čak nisam ni prizivao na nikakva politička zanimanja ni aktivacije, osobno nisam u nijednoj stranki niti me zanima promoviranje bilo koje stranke.

A u vezi trčanja gol, u ovom slučaju nije off topic jer sam rekao da ću se skinuti gol i trčati po ulici od sreće ako SDP (ili bilo koja druga stranka, totalno nebitno) ostvari obećano pa makar jednom u povijesti svih svojih obećanja.
I to planiram stvarno napraviti, no to je opet napominjem bila samo šala jer znam da oni to NEĆE napraviti isto kao što se i ja zbog toga NEĆU skidati gol i snimati.


:thumb:
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Buduci da je ovo forum na kojem su uglavnom aktivni stariji i ozbiljniji korisnici, a tematika legalizacije stvarno i je usko vezana s politikom, kao i nasa svakodnevica, mislim da nema smisla bas biti tako restriktivan prema politickim raspravama koje se vode argumentiranjem i bez vrijedanja.
Mozda bi trebalo otvorit poseban topic u kojem ce to biti dozvoljeno, pa da se u dobrom duhu samaramo i prisjecamo tih nekih obecanja koja cirkuliraju svake 4 godine, ili na kojima cemo linkat i ucit/ raspravljati o politickim praksama legalizacija u drugim zemljama.
SDP nece napraviti nista, kao ni HDZ, to cak ni nema potpuno veze s politikom (koja ako im pogledamo "programe" je gotovo jednaka po svim ekonomskim pitanjima), nego nesposobnoscu gospodarenja takvom industrijom.