Lišće vene žuteći

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Kud će suza nego na oko, pa se tako sa prvim problemom u prvom growu javljam na forumu...

Dakle, moje dvije Sweet Afghani Delicious auto danas imaju točno 55 dana, no unazad 7-8 dana primjećujem da mi donji listovi lagano počinju žutjeti da bi nakon toga prilično brzo uvenuli.

Prvo sam ovdje na Forumu krenula u potragu za sličnim iskustvima, među ostalim čitala i Vodič za bolesne biljke i nedostatke u prihrani, i ono što se meni nameće kao moguć razlog je nedostatak azota ili crpljenje šećera(??).

Za ovu sortu navode da je harvest 8 week from germination, a kako su moje u 55.danu (ili u tjednima- 7 tjedana i šest dana), ako nije stvar u azotu, je li moguće da sad pred kraj crpe nakupljene šećere (kao što se navodi)??

Što se zalijevanja tiče, od 23.dana starosti dobivaju HESI Bloom i Phosphorus svako treće zalijevanje, s tim da sam im dva puta u kišnicu rastopila žlicu meda od kestena. Naravno, pH baš svaki puta podešavam kapima za akvariste (cca 6-6,5).

(evo dio iz Vodiča za bolesne...
koji se tiče ovog mog problema,
boldala sam ključne riječi)
:
---
Nedostatak na listu

Nedostatak Azota i Magnezijuma se ponekada pomesa jer je slican. Nedostatak Azota ce se pojaviti na vrhu lista i napredovati unazad prema zadnjem delu lista. Dok nedostatak magnezijuma se pojavi na celom listu (list pozuti) a vene ostanu zdrave. Znaci ako biljka sporije raste i zute donji listovi kao na slici onda je u pitanju nedostatak Azota.

Nedostatak u cvetanju
Skoro uvek ce biljci zafaliti Azota(N) u cvetanju i donji listovi ce se susuti i zuteti. Nije nista strasno jer biljka se koncentrise na proizvodnju bud-ova. A iz ovih listova izvlaci nakupljene secere.

---

Evo i fotke (zaokružila sam i označila strelicama kritične dijelove):

poQZ8.jpg



GPIhl.jpg



Hvala unaprijed...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
blizhi im se kraj...
napravi ovako...
poskidaj lissche koje izgleda slabije...
time dobijash bolju prozrachnost i...shto je josh vazhnije u ovom sluchaju, biljka vishe ne troshi energiju, hranjiva, svjetlost...na izgubljenu borbu-tj. na te listove kojima nema spasa jer..takva je priroda..ali...to znachi da ta energija,hranjiva bla bla...odlaze tamo gdje je sada najpotrebnija-cvat.
kada ih poskidash...pokushaj flushati biljku...chisto da ju malo trgnesh...i ostavi ju 3-4-5dana bez zaljevanja...nakon toga opet poskidaj "slabije kandidate"...i lagano pognoji bloomom+onim fosforom..
tj..koliko chesh lagano pognojiti..ovisi o tome koliko dugo mislish ostaviti biljku do kraja..ako mislish duzhe od 14 dana...slobodno pognoji i malo jache..ili 2 x normalno gnojenje.

( ove biljke nisu mimoze.dapache.mnoge sorte vole vechu kolichinu gnojiva..ali samo kada su odrasle biljke u pitanju !!!! )

btw..one fotke na priv..eee na njima ti biljke izgledaju grebeno odlichno..zato..+ iz razloga shto je 1. grow i prilichno uspjeshan...evo 2. rep + koji
dajem..uppche

edit: iako proizvodjach kazhe 56dana..to je obichno minimum minimuma-naravno da im je svima cilj prezentirati svoju sortu kao naj naj najbrzhu..tako da...komotno mozhesh pustiti duzhe..+ovo i izgleda kao da nije bash gotovo + ako vishe volish stonazha feeling-mozhesh ih pustiti do samog kraja..
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
pozdrav Ivana_zg ! kao sto su ti rekli ostali clanovi rekli blizi se jesen ,a tvoje auto afghani biljoze su u 8 tjednu cvatnje sto znaci da se harvest blizi , ne morash niti skidati te male zute listove sama ih ona odbaci ,uglavnom odlicne su & sretno do kraja !
 
29.09.2012
31
9
8
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Ak nemas puno pognoji dobro pa vidi kak ce reagirat, to ti je najbolje rijesenje.

Ma daj kakvi je ovo savjet, s čim da točno pognoji i zašto je to najbolje rješenje? Lupetaš gluposti tamo gdje im nije mjesto, sjebat češ nekome grow sa svojim nepromišljenim pisanjem kad-tad.

Nixa86 je napisao(la):
pozdrav Ivana_zg ! kao sto su ti rekli ostali clanovi rekli blizi se jesen ,a tvoje auto afghani biljoze su u 8 tjednu cvatnje sto znaci da se harvest blizi , ne morash niti skidati te male zute listove sama ih ona odbaci ,uglavnom odlicne su & sretno do kraja !

nisu u 8 tjednu cvatnje nego su stare 8 tjedana

@ Ivana dok sam koristio hesi znao sam na početku cvjetanja (25-30-ti dan) lupiti punu dozu TNT-a čisto da dobiju malo više dušika jer često mi je upravo donje lišće znalo prerano žutiti . drugi način je bilo presađivanje u prvom ili drugom tjednu cvata u svježu zemlju no to s automaticima ne piju vodu jer se oni u principu ne presađuju.
Po slikama čini mi se da imaju cca 3 tjedna još , poslušaj vješticu zlu, dobro zbori :)
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
***
Hvala svima na trudu i odgovorima, dodatni naklon vještici :)

Suma sumarum, evo dakle zaključaka:
- nema mjesta brizi;
- biljka je u završnoj fazi;
- ukloniti žutilom zahvaćeno lišće;
- flushati;
- pognojiti nakon 3-5 dana;
- ostaviti još cca 2-3 tjedna (dvadesetak dana)



PS
naručila sam prije desetak dana na ebayu povećalo (30x21 glass loupe magnifier) i neki hibrid mikroskopa i povećala (Jeweler pocket 45x LED illuminated microscope), nadam se da stižu u roku nekih 3 tjedna (računajući od danas). Obično stvari kupljene na ebayu, a koje dolaze iz Azije, čekam 30-35 dana, pa bi u ovom slučaju mogli stići taman pred kraj :)



...
tnx još jednom na pomoći i savjetima :)
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
podebljaj malo Bloom ;) fali im N....i provjeri PH da nije išao mozda u vis(u zemlji) ..ako je, spusti ga malo jel previsok PH sprečava biljku da dobiva N :) (6.2 bi bio ok po meni sad)
 
08.05.2012
11
1
0
33
Ovako, da ne otvaram novu temu, meni se prvi par listova počeo lagano smežurati i sušit, u čemu je problem, jel to treba biti tako ili? :O
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Tin97 je napisao(la):
Ovako, da ne otvaram novu temu, meni se prvi par listova počeo lagano smežurati i sušit, u čemu je problem, jel to treba biti tako ili? :O

tesko da ce biti odgovora bez slike,ako je biljka mlada npr.prvig 10 do 20 dana i listovi se sto kazes suse,uvijaju vetovatno gori od lose zemlje ili puno vlage ili previse gnoiva nagadam bez slike nista konkretno!
 
08.05.2012
11
1
0
33
Evo, biljka je stara 16 dana...možda je zbog vlage jer sam dao malo više vode pred dan dva, i od tad mi se počelo sušit..
Pokušavam stavit slike al kad ih idem uploadat mi se izbavi onaj crveni znakić sa strane pa neznam kako da ih prebacim..
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Tin97 je napisao(la):
Evo, biljka je stara 16 dana...možda je zbog vlage jer sam dao malo više vode pred dan dva, i od tad mi se počelo sušit..
Pokušavam stavit slike al kad ih idem uploadat mi se izbavi onaj crveni znakić sa strane pa neznam kako da ih prebacim..

e kad se setim kako sam se ja patio sa slikama tesko da ce se poceti susiti ako jednom sipas vise vode to nema veze kakva je zemlja to je jako bitno ako je neko smece ne ocekuj napredak dok ne presadis

nabroj sve zemlja cija je,voda kakva je i dali spustas ph,temp.u boxu ,nocna temp,vlaga u boxu, velicina saksija